[Budynki] Perła w której bonusem jest zwiększenie bonusu pereł z Epoki Brązu.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser9978
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem takiego bonusu perły?


  • W sumie głosujących
    21

DeletedUser9978

Guest
Witam
Tak jak w tytule. Moją propozycją jest stworzenie perły w której bonusem będzie zwiększenie procentowe bonusu lub dodanie bunusu dla pereł z Epoki Brązu tj. Wieży Babel i Posąg Zeusa.
Jakie będą tego pozytywy:
1) Ogólna idea o dbanie o kulturę starożytną przez ludność przyszłości.
2) Gracze nie bedą myśleć o usunięciu perły, ze względu na nieopłacalność. Bo zajmuje więcej miejsca niż przynosi korzyści.
3) To może być pierwsza perła o takim bonusie. Następne mogą dotyczyć bonusu następnych epok.


Proszę o opinie na ten temat.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
To tak jak by w brązie dodać super-turbo menhira , który był by szefem wszystkich menhirów :)
Jestem na NIE , każda perła ma swoją specyfikę i dodawanie perły która ma poprawiać inne perły jest bezcelowe
 

DeletedUser9978

Guest
Chdzi tylko o bonusy przychodzące z pereł. Innych korzyści tj zadowolenie z dekoracji itp to nie dotyczy.
 

DeletedUser

Guest
ja doskonale zrozumiałem twoją intencję :)
ale perła poprawiająca inne perły to nie przejdzie :(
jedyna nadzieja że w najbliższym balansowaniu pereł (o ile do niego dojdzie?) zostanie poprawione co nieco ? ;)
 

DeletedUser9978

Guest
Balansowanie nic nie pomoże bo te bonusy pereł Epoki Brązu dla graczy zaczynających grę są trafne. Jednak kilka epok do przodu już nie mają takiej wartości. Bilansowanie nic nie da bo levele w perle nie idą w parze z postępem w epokach.
Jestem zdecydowanie przekonany że Bobus do bonusu pereł z Brązu to najlepsze rozwiązanie. Ale każdy ma swoje zdanie.
 

DeletedUser6174

Guest
Witam
Tak jak w tytule. Moją propozycją jest stworzenie perły w której bonusem będzie zwiększenie procentowe bonusu lub dodanie bunusu dla pereł z Epoki Brązu tj. Wieży Babel i Koloseum.


Koloseum nie jest perłą z epoki brązu tylko z żelaza. Durgą perłą z brązu jest Zeus, a zwiększanie jego bonusu to przegięcie.

Poza tym wprowadzanie perły wprowadzającej balans w innych perłach zamiast zbalansowanie tych właśnie pereł to dość dziwny pomysł.
 

DeletedUser9978

Guest
Racja Koloseum z Epoki Żelaza.
Nie widze nic dziwnego w podwyższaniu bonusu pereł z pierwszych epok będąc już w Epoce Jutra i następnych.
Może to dziwne ale dobre, potrzebne i przydatne.
 

DeletedUser13910

Guest
Przeczytaj jeszcze raz wszystko co napisałeś i zastanów się czy ten pomysł jest tak genialny jak ci się na początku wydawało.
 

astrotaurus

Hrabia
Racja Koloseum z Epoki Żelaza.
Nie widze nic dziwnego w podwyższaniu bonusu pereł z pierwszych epok będąc już w Epoce Jutra i następnych.
Może to dziwne ale dobre, potrzebne i przydatne.
A ja myślę, że "perłowanie" Pereł to przekombinowanie.
Takie Perły jak Koloseum czy Notre Dame są po prostu kiszkowate i tyle. Można by je po prostu polepszyć systemowo, bez bonusów.

A Perły z Brązu...?
Ja sam mam Babel w Jutrze (raptem 8. poziom) i bardzo sobie chwalę - 26 towarów Modernizmu z pola 4x4 to nie jest w kij dmuchał!
I nie znam nikogo kto by nawet pomyślał o kasacji Zeusa.
 

DeletedUser9978

Guest
Tak perły z epoki Brązu nie "przeszkadzają" w rozwoju jak np. Koloseum.
Ja mam Koloseum w Epoce Jutra i mam go tylko z sentymentu. Daje mi raptem 13 medali kiedy do wykupienia gruntu potrzebuje 85000 medali. Przydałby się jakiś sposób na zwiększenie bonusu będąc w wyższych epokach. A ten pomysł moim zdaniem niebyłby taki zły.
 

DeletedUser15570

Guest
Koloseum jest wielkie (6x7), na 10 poziomie daje 46 medali 4733 zadowolenia, proponujesz perłę która by to zwiększyła, ok, jakie rozmiary perły? 3x3? 4x4? 42 pola z koloseum i dodatkowo 9 czy 16 z kolejnej perły, robi się kolos (bo o te perłę najbardziej chodzi, wątpię żeby Latarnia, Zeus czy Babel wymagały buffa.

Ile tego bonusu ? 0,5%, 5%, 50%, rozsądny buff dla Koloseum musiałby wynieść 200% na 10 poziomie żeby wyrównać chociaż do Zamku z Deal (Latarnia stała by się przy tym OP jak sam ... ;P), i to przy władowaniu 2 wagonów PR żeby wbić 2x10 poziom i poświęceniu miejsca w mieście, żeby osiągnąć coś co ma się z jednego Zamku (zaoszczędzając dodatkowo miejsce i PR).
999 na 1000 graczy stwierdzi że szkoda miejsca i PR, i lepiej już je wsadzić w poziomy powyżej 10 w Zamku.
 

HuanMing

Książę
Rowniez uwazam, ze perla do wzmocnienia perel nie do konca ma sens. Stawiajac sobie perelke trzeba pomyslec tez o przyszlosci, sa perly ktore warto stawiac, sa takie ktore przynosza mniej korzysci, a sa takie ktore nadaja sie glownie na ozdobe. I nie ma w tym nic niewlasciwego. Gdyby wszystkie perly dawaly solidny bonus, gra przeksztalcilaby sie juz calkowicie w szczurzy wyscig levelowania perel.
 

DeletedUser8507

Guest
nie
1. Za duże ułatwienie, nawet jak na perłę
2. Perły to coś... elitarnego, unikalnego, tego nie trzeba ulepszać
3. Gdyby twórcy potrzebowaliby pomysłu na bonus to by się zapytali
4. Już wszystkie epoki mają perły
 

DeletedUser

Guest
Ciekawy pomysł - jestem na tak!

ale dla bardziej cierpkich graczy mam alternatywe:

Dlaczego nie zrobić perły podobnej do Zeusa lub Canaveral - czyli niewiele zajmującą (np 10 - 15 pól) która umożliwia odrestaurowywanie PEREŁ ARCHITEKTURY Dających kulture w zalezności od poziomu.

czyli:

Poziom 1 - budynki Kult z epoki brązu
Poziom 2 - budynki kult z epoki brązu / żelaza
Poziom 3 - budynki kult z epoki brązu / żelaza / wcz. śr.
Poziom 4 - budynki kult z epoki brązu / żelaza / wcz. śr. /rozkw śr.
Poziom 5 - budynki kult z epoki brązu / żelaza / wcz. śr. /rozkw śr. / jesieni śr
Poziom 6 - budynki kult z epoki brązu / żelaza / wcz. śr. /rozkw śr. / jesieni śr / kolonialnej
Poziom 7 - budynki kult z epoki brązu / żelaza / wcz. śr. /rozkw śr. / jesieni śr / kolonialnej / Przem
Poziom 8 - budynki kult z epoki brązu / żelaza / wcz. śr. /rozkw śr. / jesieni śr / kolonialnej / Przem. / Postęp
Poziom 9 - budynki kult z epoki brązu / żelaza / wcz. śr. /rozkw śr. / jesieni śr / kolonialnej / Przem. / Postęp / Modernizm
Poziom 10 - budynki kult z epoki brązu / żelaza / wcz. śr. /rozkw śr. / jesieni śr / kolonialnej / Przem. / Postęp / modernizm / Postmoernizm
Poziom 11 - budynki kult z epoki brązu / żelaza / wcz. śr. /rozkw śr. / jesieni śr / kolonialnej / Przem. / Postęp / modernizm / Postmoernizm / współczesność
Poziom 12 - budynki kult z epoki brązu / żelaza / wcz. śr. /rozkw śr. / jesieni śr / kolonialnej / Przem. / Postęp / modernizm / Postmoernizm / współczesność / Jutro
Poziom 13 - budynki kult z epoki brązu / żelaza / wcz. śr. /rozkw śr. / jesieni śr / kolonialnej / Przem. / Postęp / modernizm / Postmoernizm / współczesność / Jutro / Przyszłość
 

DeletedUser9978

Guest
Dzięki za poparcie.
Twój pomysł taż niezły ale raczej w 10 poziomach należałoby się zmieścić.
Odnośnie Perły która miałaby zwiększyć bonus Koloseum to uważam że należałoby wprowacić wartości względne czyli zwiększenie o powiedzmy 500 zadowolenia na 1 poziomie , 1000 na 2 poziomie itd. Coś w ten deseń.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12062

Guest
Perła do Perły i... Perła pogania...
Nie.
1. Akurat Zeus wymaga dużo mniejszego wkładu niż inne perły do ataku więc można spokojnie podnosić jego poziomy.
2. Zaraz będą pretensje o plądrowanie miasta bo ktoś dzięki temu będzie miał ze 130/130 bonusu do ataku bez większego problemu...
 
Do góry