[Perły Architektury] Perła recyklingowa.

Czy jesteś za perłą recyklingu?


  • W sumie głosujących
    36

adaskowr

Szlachcic zagrodowy
Miałbym pomysł na perełkę recyklingową.

W moim inwentarzu gromadzą się i piętrzą niepotrzebne budynki/ulepszenia. Z każdym kolejnym eventem i każdą kolejną wyprawą, wpada do inwentarza mnóstwo mało potrzebnych rzeczy. U mnie, 90% z nich nie jest mi potrzebna...

Co powiecie na to, aby nowa perła dawała możliwość recyklingu takich rzeczy...

Wkładamy do perełki dany przedmiot (budynek, ulepszenie) a w zamian perła wypluwa diamenty lub towary (w tym promet i orichalcum).

Każdy kolejny lvl perły daje większe szanse na zdobycie diamentów z recyklingu, a co każdy 10lvl podwaja się ilość bazowa diamentów/towarów z każdego recyklingu.

Za wzór takie budynku może posłużyć fabryka recyklingu w Szwecji - Gärstadverken in Linköping.
 

McPietro

Wójt
Bardzo praktyczny pomysł. Mi po głowie chodziło coś w rodzaju pchlego targu, gdzie można by wymieniać się takimi obiektami.
Perła do recyklingu z pewnością będzie przydatna, ale czy opłacalna dla twórców gry? W eventach wyciągają od nas diamenty (pośrednio zmuszając do zakupu nowych) a w zamian zdobywamy szereg niepotrzebnych przedmiotów, które bez problemu można wyrzucać. Tak jak by w evencie było zadanie "Kup i natychmiast skasuj 100 diamentów".
 

DeletedUser7795

Guest
Pomysł jak najbardziej warty rozpatrzenia przez Inno. Każdy zaawansowany gracz ma w inwentarzu niepotrzebne rzeczy, których pewnie nigdy nie wykorzysta. Taka perła mogłaby dać nagrodę gdy postęp wytworzenia przedmiotu będzie wynosił 100%. Im wyższy byłby poziom perły tym mniej przedmiotów z inwentarza musielibyśmy poświęcić do wytworzenia nagrody.

Ewentualnie byłaby to perła, która nie ma poziomów. Z tym, że im więcej nagród wytworzymy, potrzebnych będzie więcej przedmiotów z inwentarza do wytworzenia kolejnych nagród.
 

DeletedUser19178

Guest
Bardzo ciekawy i przydatny pomysł. Ja chętnie zobaczyłbym taka perłę w grze. Praktyczna i użyteczna, bo każdy coś by z tej perły wyciągnął. Szczegóły zostawiam do opracowania przez Inno, bo sam pomysł warty rozpatrzenia.
 

DeletedUser18754

Guest
Ja nie jestem przekonana. Wolałabym ulepszać już istniejące budynki, taki pomysł ostatnio się pojawił.
 

DeletedUser7795

Guest
@Vinith chcesz ulepszać budynki? Proszę bardzo, nikt Ci nie broni. Ja bym wolał wsadzić je do takiej perełki aby otrzymać coś innego, bo te mordy i wrota tylko mi się kiszą w inwentarzu.
 

DeletedUser18146

Guest
Pomysł fajny, perła mogła by ewentualnie przerobić nagrody z inwentarza na inne nagrody, albo zutylizować na pr-y ;)) fajnie byłoby pozbyć się niepotrzebnych rzeczy z inwentarza ;)) a przy tym coś zyskać;)
 

DeletedUser18947

Guest
Pomysł fajny ale nie diamenty, nie odbierajmy twórcom gry źródła zarobku:) Może towary/pr?
 

Von Grun

Wicehrabia
Pomysł niedorzeczny, nikt nie każe tych budynków w inwentarzu kisić. Ja dzisiaj wywaliłem do smieci 5 kanałów i nie mam zamiaru po nich płakać. Mordy, wrota place to zapchajdziury jak akurat nic konkretnego do postawienia nie ma, a "reszta może sie kiedyś przydać".
 

DeletedUser18947

Guest
Akurat te zapchajdziury trzymam by przy questach 'zdobadz 1200 zadowolenia' podczas eventów postawić i chwile potem usunac
 

DeletedUser222

Guest
Ja do tego stawiam pomniki, koszt pomijalny, nawet stawiając dziesiątkami :)
 

DeletedUser

Guest
a ja jak najbardziejza diaxami jestem
jak dla mnie to powinien wypluwać TYLKO 3 rodzaje rzeczy:
- PR, nie wiecej jak 1 PR od kazdej przeszłej epoki budynku (czyli jak mamy budynek z e.oceanicznej to dostajemy pr od epoki kamienia do epoki arktycznej - to bofdajrze bedzie 15 PR - a jak z nizszej epoki to odpowiednio mniej
- diamenty - nie wiecej jak 5 - 10 pr od budynku + 5 / 10 diaxow wiecej co 20 poziomow perły
- towary - epoka budynku x 5 kazego towaru.
 

Von Grun

Wicehrabia
Jeżeli ktoś z was sądzi, że wydawca gry da wam perłę, która za budynki będzie dawać diaxy to jesteście naiwni. Ostatnio tendencja jest raczej odwrotna. Ilość diaxów w 4 poziomie wypraw spadła, a w eventach żeby zdobyć główną nagrodę trzeba, albo mieć szczęście, albo worek diaxów. Także nie łudźcie się. ;)
 

DeletedUser7795

Guest
@Von Grun diamenty miałyby małą szansę na wypadnięcie. Poza tym można by było z takiej perły otrzymać inne nagrody np. budynki z poprzednich eventów i budynki standardowe - mieszkalne i kulkurowe.
 

Von Grun

Wicehrabia
Po co? Przecież te budynki się kiszą bo brak na nie miejsca, więc perła, która miałaby wypluwać kolejne budynki do inwentarza jest jeszcze bardziej nielogiczna.
 

DeletedUser7795

Guest
@Von Grun źle napisałem. Chodzi mi o twarze starożytnych i wrota boga słońca. Ich mam najwięcej w inwentarzu i chciałbym dostać za nie coś innego.
 

DeletedUser

Guest
@Von Grun @Chodzonce Zuo
jak napisałem - bardzo mało jest uzytecznych budynkow - prawie wcale ich nie ma
dlatego jedyne nagrody za recykling ktore maja jakikolwiek sens to w pierwszej kolejnosci - diaxy, drugiej pr, 3ciej towary z najnowszej i poprzedniej epoki
 

DeletedUser17523

Guest
Ogólnie pomysł ciekawy tylko pojawiają się pewne problemy:
- Nie widzę perły z czymś takim. Nie ma jakiegoś logicznego przelicznika. Bardziej rodzaj wymiany lub prostego przycisku wymień przedmiot na..... No właśnie na co? Diaxy -> nie opłaca się InnoGames; Towary? -> będzie taka ilość towarów, że znowu zachwieje się handel (wbrew pozorom chomików jest dużo); Medale -> Rozszerzenia będą się mnożyć, a dla osób rozszerzeń to nawet nie pomoże; Monety/Zaopatrzenie -> Zawsze jakieś rozwiązanie, ale za dużo korzyści z tego nie będzie.
- Diax na 99% nie dostaniesz za coś takiego.

a ja jak najbardziejza diaxami jestem
jak dla mnie to powinien wypluwać TYLKO 3 rodzaje rzeczy:
- PR, nie wiecej jak 1 PR od kazdej przeszłej epoki budynku (czyli jak mamy budynek z e.oceanicznej to dostajemy pr od epoki kamienia do epoki arktycznej - to bofdajrze bedzie 15 PR - a jak z nizszej epoki to odpowiednio mniej
- diamenty - nie wiecej jak 5 - 10 pr od budynku + 5 / 10 diaxow wiecej co 20 poziomow perły
- towary - epoka budynku x 5 kazego towaru.

Niech jeszcze zwiększą % szans na diamenty ze studni i co druga walka o w wyprawach daje Złoty relikt z 100 pr..............
 

DeletedUser

Guest
fakt jest jeden - nagrody w wyprawach to 90 % syfu - zwlaszcza mlotki i monety ...
 

adaskowr

Szlachcic zagrodowy
Powracam ponownie z tematem.
Pojawiła sie kolejna możliwość mojej perełki - fragmenty studni lub św (bedą w nowym evencie).
Można by całe budynki lub specjalne kombinacje budynków (dla urozmaicenia i trudności) zamieniać na pojedyncze fragmenty tych właśnie budynków.
Wkładasz np trzy budynki i wyskakuje prawdopodobieństwo przemiany budynków na fragment. Im wyższy lvl perły tym zwiększa się szansa na przemianę.
Co o tym sądzicie? Może by wypaliło :)
Jakieś inne propozycje, sugestie...
 

DeletedUser19754

Guest
Pomysł jak najbardziej ok z tym że zamiast diamentów mogła by dawać PR. Bo na diamenty i tak inno nie pójdzie...
 

HuanMing

Książę
Pomysl bardzo ciekawy, jestem za. Podoba mi sie tez sugestia, ze moglaby dawac orichalcum i promet. Rowniez interesujace uzupelnienje @Chodzonce Zuo zeby perly nie levelowac normalnie tylko by jej poziomy wzrastaly wraz z iloscia "przetworzonych" dobr.
 
Do góry