Pamieciozerne FoE

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2776
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Dziwne, u mnie jest 32 bitowy flash na 32 bitowym systemie Windows 7, po przeczyszczeniu około 60 graczy zeżarło tylko 450 MB ramu
Na przeglądarce Firefox. Zero ścin a mój laptop jest trzyletni.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Dziwne, u mnie jest 32 bitowy flash na 32 bitowym systemie Windows 7, po przeczyszczeniu około 60 graczy zeżarło tylko 450 MB ramu
Na przeglądarce Firefox. Zero ścin a mój laptop jest trzyletni.

Ale czy odwiedzałeś graczy z epoki kolonialnej lub przemysłowej przewijając ostro miasto czy tylko epoka brązu gdzie miasto wygląda jeszcze jak wieś? :p

Ja też mam często zwiechy.
Na świecie 5 szybko mi idzie motywowanie sąsiadów bo ten świat jeszcze nie jest tak bardzo rozbudowany (jedynie gorzej pod koniec motywacji w gildii gdzie są topowi gracze [zaczynam motywacje od końca listy] i są już w epoce jesieni.
Na Dinegu masakra jakaś (najmniej pkt ma gracz 40k i epoka to jesień).
 

DeletedUser2990

Guest
MAXTHON 4
Procesor Intel C2D 2.53 GHz
RAM: 2GB DDR2 800 MHz
Windows 7 Pro 32-bit
Grafika GeForce GT440 1GB

Po zalogowaniu się użycie pamięci 401 MB. Po zmotywowaniu pierwszych 40 osób (kolonialna) użycie wzrosło do 1563 MB. Więc problem jest.
 

DeletedUser1727

Guest
Dziwne, u mnie jest 32 bitowy flash na 32 bitowym systemie Windows 7, po przeczyszczeniu około 60 graczy zeżarło tylko 450 MB ramu
Na przeglądarce Firefox. Zero ścin a mój laptop jest trzyletni.

Na jaki proces spojrzałeś? Na proces firefox.exe, plugin-container.exe czy FlashPlayerPlugin(...).exe?
 

DeletedUser3551

Guest
A u mnie:
w pracy zero zawieszeń około 600 MB ram.
komputer żony jak wyżej
mój laptop troszkę przycina, bez zawieszeń, ram jak wyżej.
 

herde

Baron
Męczyłem się dotychczas okrutnie z Operą.Motywowanie 70 członków gildii to był koszmar.Zainstalowałem MAXTHONA i...to jest coś cudownego.Cudowne,szybkie przeskoki z miasta do miasta...

- - - Zaktualizowano - - -

Męczyłem się dotychczas okrutnie z Operą.Motywowanie 70 członków gildii to był koszmar.Zainstalowałem MAXTHONA i...to jest coś cudownego.Cudowne,szybkie przeskoki z miasta do miasta...
Chcecie zminimalizować problemy z FoE zainstalujcie sobie MAXTHONA. Ja uzywam go od 3 lat i jak dla MNIE, najlepsza przeglądarka. Oczywiście i tutaj zdaża się że wyskoczy wykrzyknik ale to +/- po ok. 50 motywacjach. Użycie pamięci (MAXTHON 4) to od 400MB na starcie do 1300MB po 40-50 motywacjach/walkach. Plusem jest to że jak się uwali wciskasz odśwież (F5) i działasz dalej. Pamięć zwalniana jest automatycznie.

Mój komp posiada IC2D 2,53GHz i 2GB RAM-u więc szału nie ma a działa wszystko płynnie.

PS. Jezeli macie szybkie łącze to instalujcie MAXTHONA 4, jeżeli wolne to MAXTHONA 3. Takie są moje WŁASNE spostrzeżenia. Czy spróbujecie zależy tylko od was.
 

DeletedUser

Guest
Rzeczywiście masakra z gwiazdkowaniem..Gildia to pestka ..bo jest cudownie "mała"..ale znajomi to już inna bajka..można dostać nerwa niewąskiego..i takiegoż mam..we wszystkie gry do tej pory grałam na Operze i nie miałam żadnych problemów tu koszmar:(
Zainstaluje Maxtona..zobaczę czy będzie lepiej:)
 

DeletedUser

Guest
można dostać nerwa niewąskiego.
racja.
proponuję stworzyć ranking ile razy gra się wysypała w ciągu godziny (na wzór rekordów punktowych z walk).
mój wynik wynosi: 4 (przeglądarka Chromek, windows 7). gdybym miał więcej osób w gildii do zmotywowania, to pewnie wynik byłby większy. więc pewnie są gracze z lepszym wynikiem.
 

DeletedUser2990

Guest
80 osób w gildii (przemysłowa, kolonialna, jesien, rozkwit, wczesne)
96 osób w znajomych(przemysłowa - wczesne)
40 osób w sasiedztwie (walki) (kolonialna - wczesne)
___________________________
216 osób ogólenie - wywala mnie 6 razy, uśredniając to co 35-40 osób mam wykrzyknik (zużycie RAMU: ~1500MB/2GB dostępnej).

Przeglądarka MAXTON 4, Windows 7 PRO 32-bit.
 

DeletedUser6370

Guest
80 - Gildia (żelazo --> jesień)
50 - Sąsiedzi (żelazo --> wczesne)
10 - Znajomi (żelazo --> wczesne)
Tylko motywacja, czasami muszę odświeżyć stronkę ze 2 razy, ale tak to bez problemu.
Opera RAM po zmotywowaniu wszystkich zjada do 1.1 GB
 

DeletedUser1495

Guest
Widze że fajny temat o pamieciżernej grze powiem od siebie co u mnie sluchac na ten temat

Mianowicie na operze to jest koszmar nie dosc ze wywala co 25-40 graczy czy to gildia czy sasiedzi to jeszcze wczytuje wszystko bardzo dlugo (opera jest moja domyslna przegladarka)
Z ciekawosci zainstalowalemn sobie chrome i problem prawie zniknol na 72 czlonkow gildii wywala 1 lub wcale to samo u sasiadow (74)
Jesli chodzi o pamiec to przy operze bylo to 1-1,5giga na 2 mozliwe a na chrome to tez cos kolo tego ale nie wywala tak czesto jak juz wyzej napisalem
 

DeletedUser437

Guest
A ja gram na chromie, nieraz jestem w grze po kilka h, naraz na Arvahall i w drugim oknie na East-Nagach a do tego słucham RMF-u w necie, czy muzyki na you tube i bardzo rzadko zdarza mi się że wywali mi grę. Szybkość neta mam średnią , a nawet rzekłbym niską bo -5GB; windows-8; sys.op. 64bit; procek i3
2 x 3.30Mhz więc żadna rewelka; RAM 6GB.
Za to co kilka dni robię ogólne porządki w kompie poprzez np. defragmentację dysku, czyszczenie dysku, czyszczenie - zwalnianie - RAM i takie tam inne i gra mi śmiga. Korzystać z kompa też trzeba umieć i dbać o niego a nie tylko gry, filmy ,muza itp. a później płacz że muli czy inne tego typu sprawy.
Śmiać mi się chce jak wielu z Was pisze że jest informatykami czy programistami a nie znacie podstaw pracy z kompem. Pozdrawiam.
 

DeletedUser2990

Guest
A ja gram na chromie, nieraz jestem w grze po kilka h, naraz na Arvahall i w drugim oknie na East-Nagach a do tego słucham RMF-u w necie, czy muzyki na you tube i bardzo rzadko zdarza mi się że wywali mi grę. Szybkość neta mam średnią , a nawet rzekłbym niską bo -5GB; windows-8; sys.op. 64bit; procek i3
2 x 3.30Mhz więc żadna rewelka; RAM 6GB.
Za to co kilka dni robię ogólne porządki w kompie poprzez np. defragmentację dysku, czyszczenie dysku, czyszczenie - zwalnianie - RAM i takie tam inne i gra mi śmiga. Korzystać z kompa też trzeba umieć i dbać o niego a nie tylko gry, filmy ,muza itp. a później płacz że muli czy inne tego typu sprawy.
Śmiać mi się chce jak wielu z Was pisze że jest informatykami czy programistami a nie znacie podstaw pracy z kompem. Pozdrawiam.

samo to że posiadasz 6GB RAM-u świadczy o tym że trudno będzie uwalić u ciebie flasha. Większość z nas posiada tylko 2 GB z czego gra pozera 1.5GB. Więc reasumując 1.5GB z 6 a z 2 GB robi dużą różnice.
 

DeletedUser437

Guest
Kości RAM-u można dołożyć i nie są drogie, wiec jaki problem ?? Zamiast na browca czy balety z kolegami, do sklepu z akcesoriami komputerowymi!!! :) :)
Ci co będą chcieli napisać że wolą z kumplami na browca , bo gra to gra a życie, życiem etc. też będą mieli racje, tylko niech przestaną narzekać.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Proszę się trzymać tematu, bo to czy mieszkacie z rodzicami czy bez to nie ma nic do rzeczy i na pewno się w tym temacie nie przyda.
Oba posty usunięte i piszemy na temat.
Pozdrawiam.
 

DeletedUser2990

Guest
Proszę się trzymać tematu, bo to czy mieszkacie z rodzicami czy bez to nie ma nic do rzeczy i na pewno się w tym temacie nie przyda.
Oba posty usunięte i piszemy na temat.
Pozdrawiam.

To inaczej: Chcąc zjeść ciastko nie muszę kupować odrazu całej cukierni. Dla kogoś może wydać 500 zł na RAM to jest nie dużo...
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
krisG4 ale to nadal nie jest na temat.
Dyskutujemy tutaj nad pamięciożernością FoE a nie nad tym ile kosztują ramy, czy kogoś stać na 16, 8, 4, 2, 1 czy jeszcze mniej, lub o tym co pisaliście wcześniej.
 

DeletedUser2990

Guest
krisG4 ale to nadal nie jest na temat.
Dyskutujemy tutaj nad pamięciożernością FoE a nie nad tym ile kosztują ramy, czy kogoś stać na 16, 8, 4, 2, 1 czy jeszcze mniej, lub o tym co pisaliście wcześniej.

Ale dyskutujemy nad tym dlaczego gra jest tak pamięciożerna. Rozwiązanie w stylu zmień komputer na lepszy, bądź dokup sobie RAMu są nie namiejscu... Równie dobrze można powiedzieć "zmień grę" :( Mój komputer bez problemu daje sobie radę z WOT, z Goblin Keeper... A tutaj takie krzaczki (dokładnie jeden "!")

Wyłączenie animacji przy odwiedzaniu innych Graczy
Wraz z nową wersją wyłączone zostaną animacje miasta w czasie odwiedzania innych Graczy. Jest to spowodowane problemami z wydajnością, jakie powoduje wielokrotne ładowanie animacji. Jest to naturalnie rozwiązanie tymczasowe, które pozwoli wszystkim cieszyć się większym komfortem gry. Animacje w własnym mieście naturalnie pozostaną włączone.
Gdy zostanie znalezione rozwiązanie problemu z wydajnością, animacje w innych miastach zostaną przywrócone.

Miejmy nadzieje, że to pomoże :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7630

Guest
Akurat "!" nie jest problemem pamięciożerności czy słabego procesora. Takie błędy flasha zdarzały mi się dawniej bardzo rzadko, odkąd gram w FoE jest to dosyć powszednie. Najczęściej wtyczka nie wyrabia gdy odpalę wraz z FoE inne flashowe gierki czy YT, ale czasami ot tak sama z siebie. Po odświeżeniu i załadowaniu od nowa po raz drugi jest już ok.
 

DeletedUser

Guest
U mnie na Chrome zajmuje po 40 godzinach od odpalenia (z przerwą dzisiaj na update) około 0,5GB. Ale czasami po 50-60 godzinach tak zamula, że zamknięcie i uruchomienie od nowa jest jedynym sensownym rozwiązaniem.
 

DeletedUser

Guest
U mnie na Chrome zajmuje po 40 godzinach od odpalenia (z przerwą dzisiaj na update) około 0,5GB. Ale czasami po 50-60 godzinach tak zamula, że zamknięcie i uruchomienie od nowa jest jedynym sensownym rozwiązaniem.

Nie zajmuje lecz wykorzystuje jak już, a po drugie nie wieżę Ci, że wykorzystanie RAM-u masz na poziomie 500MB. Co do zamulania to przyczyną są cookies (ciasteczka) tak więc tutaj RAM nie ma nic do tego :p

Ps. I z ciekawości Cię zapytam, bo dam sobie rękę uciąć, że używasz ForgeBOT do automatycznego zbioru i ustawiania produkcji, bo nikt normalny nie ma FoE odpalone więcej niż tyle co na nie wejdzie i zrobi swoje (nie wliczam w to osób zbierających co 5/15 min) lecz kto by wysiedział 60h ... :D

Tak więc odpowiedź szczerze mi na PM (byś tutaj sobie kłopotów nie narobił) czy używasz takowego programu ? :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser740

Guest
Cos z tym FoE jest pokrecone... gram w kilka innych gier online i tylko ta gra robi mi takie problemy.
moge miec 3-4 na raz wlaczone z godzine lub wiecej i nic, wszystko chodzi bez problemow.
Wystarczy, ze odpale FoE , 5 minut i wszystkie strony do odswiezac, a czasem leci sam FoE i sie zacina...
Jak to wytlumaczyc inaczej niz niedorobka silnika gry?
 
Do góry