[Walki] Oznaczenie terenu z bonusem

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2383
  • Data rozpoczęcia

Czy uważasz, że zaproponowana zmiana powinna zostać wprowadzona?

  • Tak!

  • Tak, ale z drobnymi poprawkami (jakimi?)

  • Jest mi to obojętne

  • Nie!


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

DeletedUser2383

Guest
Witajcie.

W dzisiejszym poście chciałbym się zająć nurtującym mnie ostatnio problem, który stał się dość uciążliwy. A tym problemem jest oznaczenie terenu z bonusem.

Jak każdy z was wie, każda jednostka w grze ma bonus terenowy (teren z którego otrzymujemy premie do ataku i obrony) problemem jest, że ten teren nie zawsze jest oczywisty i trzeba pomachać trochę myszką zanim znajdzie się odpowiedniego hexa (6-kąt foremny) z tak poszukiwanym przez Nas bonusem.

Dlatego chciałbym prosić o wprowadzenie jakiegoś oznaczenia (kolor/ znaczek) (poza informacją po najechaniu kursorem), które będzie podpowiadało na którego hexa stanąć by ten bonus otrzymać.

Dodatkowo można by też oznaczyć jednostki na które mamy bonus do ataku i te które maja na nas bonus do obony, ale to mniej konieczne :p

Oczywiście byłaby to opcja ON/OFF w ustawieniach.

Mam nadzieję, że nie jest to zmiana trudna do wprowadzenia ;)

Pozdrawiam
Rutrr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9756

Guest
Zdecydowanie tego mi brakuje.
Nie wiem czy tylko mi się wydaje, ale kiedyś było łatwo zobaczyć po tym czy są np. drzewa.
Obecnie jak gram, to drzewa potrafią się rozlewać w taki sposób, że na polu graniczącym bez bonusu, też się wydają tam być :|
Jakiś miły kolorek dla oka byłby dobrą pomocą żeby zobaczyć, które to pola :D
 

Nimod

Baronet
Ex-Team
Mi też pomysł się podoba, aczkolwiek dobrze jakby istniała w ustawieniach opcja wyłączenia tych kolorków w razie jakby nie były już potrzebne :)
 

DeletedUser2383

Guest
Mi też pomysł się podoba, aczkolwiek dobrze jakby istniała w ustawieniach opcja wyłączenia tych kolorków w razie jakby nie były już potrzebne :)

Oczywiście jestem za opcją On/Off.
W ramach rozmachu można też pokolorować jednostki na które mamy bonus do ataku i te które mają przeciwko nam bonus do obrony, ale to już mniej konieczne.
 

DeletedUser17290

Guest
może oprócz kolorku małe cyferki np. (mieczyk)+80 (tarcza+ 120) i ewentualnie znaczek bonusu np. mini oczko przy uzyskaniu niewidzialności itp. takie same znaczki co przy opisie efektów. ALBO coś takiego.....
 
Do góry