[Handel] oszukiwanie w wymianie PR

  • Rozpoczynający wątek Użytkownik usunięty (13435)
  • Data rozpoczęcia

Podoba sie?

  • Tak

    Głosy: 14 53,8%
  • Nie - dlaczego?

    Głosy: 12 46,2%
  • Obojętny mi jest ten pomysł

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    26

DeletedUser

Guest
byłoby ciekawe rozwiązanie problemu:)

otóż utworzyć nowy rodzaj targu - nazwijmy to Gielda

teraz tak do giełdy może zajrzeć każdy sąsiad, gildianin, znajomy.
ofertę można ustosunkowywać do konkretnej grupy lub grup

czyli
tylko dla sąsiadów
tylko dla gildii
tylko dla znajomych
tylko dla sąsiadów i gildii
itd

wyglądałoby to prosto

osoba oferująca:

wpisuje ilość PR jakie chce wymienić oraz w jaka perle chce otrzymać (perła musi istnieć w mieście oferującego) i lub w jaka perle chce dac (konkretna perła lub dowolna, lub jedna z ...),
dodatkowo PR w ofercie sa zdejmowane ze stanu Paska PR lub z paczek PR

osoba zdejmująca:
wchodzi na targ i obserwuje kto ile PR chce dać i w jaka perle po czym wybiera interesująca ja ofertę i zatwierdza (PR do wymiany mogą być zakupione za kasę, młotki lub z paczek)

następnie PRki automatycznie wędrują na wskazane perły przez obu graczy

zapobiegnie to oszukiwaniu przez graczy w rożnych sytuacjach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11629

Guest
Zdolnosci do nazywania tematow odziedziczyles zapewne po Leonardzie da Quirm.

Wedlug mnie rynek reguluje sie sam, zbedne skodyfikowanie tego, co pozostaje wolnym wyborem graczy.
 

DeletedUser15643

Guest
Jeszcze światy dołożyć do tego ;)

nie tylko, można tam też dodać wszystko (jak na pchlim targu), np.: "oddam pędzelek za 100 peerów"

a serio: pomysł może i niegłupi (w sumie i tak nie ma co robić w tej grze, więc można by sobie chociaż pokupczyć na 'Giełdzie'), ale nie sądzę, żeby miał jakiekolwiek szanse realzacji
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
nie tylko, można tam też dodać wszystko (jak na pchlim targu), np.: "oddam pędzelek za 100 peerów"

a serio: pomysł może i niegłupi (w sumie i tak nie ma co robić w tej grze, więc można by sobie chociaż pokupczyć na 'Giełdzie'), ale nie sądzę, żeby miał jakiekolwiek szanse realzacji
Przekonałeś mnie jestem na tak!
 

DeletedUser

Guest
ja ten pomysl zrobilem bo widzialem jak juz ktorys raz z koleji wymiana byla jednostronna bo druga srona oszukala

jak by byl ten system ktory podalem gdzie mozna wybrac perly i ilosc PR po obu stronach to to zalatwi problem takich oszustow
 

DeletedUser7795

Guest
@rickyvampire
czyli gracz znacznie słabszy np. we wczesnym akceptujący oferty gracza z przyszłości to nie push?
Pomysł jest ciekawy i zbyt szybko go przekreśliłem głosując na NIE wiec zmieniłem swój głos. Już raz zostałem zrobiony w balona przy wymianie PR na Arvahallu i nie otrzymałem zaległych PR.
@caelian - powinna być opcja obojętnie w ankiecie.
 

DeletedUser

Guest
nie to nie push
zobacz ze teraz tez gracz we wczesnym sredniowieczu moze miec znajomegow przyszlosci i oga sie wymiac PRkami dziennie
tenze wczesnego pakuje w arke a tenz przszlosci w cokolwiek co mu pasuje i to nie jest push
wiec czemu mialby byc pushem jesli ten system bylby dostepny poprostu przez wspomniana Gielde?

zasada ta sama lecz brak mozliwosci oszukania
 

DeletedUser11629

Guest
Prachtett <3

Zróbmy pchli targ, walczmy z nudnymi ewentami :)

Pratchett :D

Pchli targ - odswiezajaco dobry pomysl! Ale nie tylko z punktami, z budynkami w inwentarzu tez - mozna je sprzedawac za PR w perle, w innych grach mozna sprzedac artefakty na targu.
 

DeletedUser3220

Guest
Pratchett :D

Pchli targ - odswiezajaco dobry pomysl! Ale nie tylko z punktami, z budynkami w inwentarzu tez - mozna je sprzedawac za PR w perle, w innych grach mozna sprzedac artefakty na targu.
Kurde zjadłam t z tego wszystkiego :p

Zróbmy cokolwiek, nie tylko pchli targ; P
 

DeletedUser12078

Guest
Moim zdaniem fajny pomysł! Mam zalegające budynki i inne graty z eventów. Nigdy ich nie użyję i są dla mnie zbędne, ale może dla kogoś innego byłyby cenniejsze (np. dla gracza na niższym poziomie). Na pewno zwiększyłoby to wartość wygrywanych w eventach śmieci ;). Opchnięcie niektórych nawet za 1PR to już jakaś korzyść.
 

DeletedUser11629

Guest
Kurde zjadłam t z tego wszystkiego :p

Zróbmy cokolwiek, nie tylko pchli targ; P

Przegapilam Twoja wypowiedz! (i nawet nie zauwazylam braku tego "t", to nie bylo czepialstwo ;) )

Sugerujesz happening w stylu ukrainskim - piersi na wierchu...? ;)
 

DeletedUser3220

Guest
Przegapilam Twoja wypowiedz! (i nawet nie zauwazylam braku tego "t", to nie bylo czepialstwo ;) )

Sugerujesz happening w stylu ukrainskim - piersi na wierchu...? ;)
To by mogło być dość ciekawe :) I podejrzewam byłoby wielu zainteresowanych, zwłaszcza ze strony płci brzydszej :D
 

DeletedUser15227

Guest
Ja to bym wolał normalny sklep w grze...nie ze wszystkim, ale choć z wieżyczkami po np 75 diamentów za sztukę.
 

DeletedUser11123

Guest
...w innych grach mozna sprzedac artefakty na targu.

I właściwie po tym sformułowaniu już można przewidzieć, jaki los spotka ten pomysł. IG stawia przecież na oryginalność i jakiekolwiek podobieństwo do innych gier jest nie do przyjęcia, oni stawiają na swoje rozwiązania. Co z tego że często kulawe, bezsensowne ale ICH!!!
 

DeletedUser15227

Guest
I właściwie po tym sformułowaniu już można przewidzieć, jaki los spotka ten pomysł. IG stawia przecież na oryginalność i jakiekolwiek podobieństwo do innych gier jest nie do przyjęcia, oni stawiają na swoje rozwiązania. Co z tego że często kulawe, bezsensowne ale ICH!!!

Jesteś pewien? Bo widziałem jakiś tam targ w The West i handlują tam czym popadnie...
 

DeletedUser11123

Guest
Jesteś pewien? Bo widziałem jakiś tam targ w The West i handlują tam czym popadnie...

No ja tak to widzę. Powtarzam, że stawiają na oryginalność. Bardzo się zdziwię jeśli będzie inaczej


Brak opcji "Ani mnie ziębi, ani grzeje" i nie mam jak zagłosować

//PablooS
Dodano opcję.
 

DeletedUser15959

Guest
Fantastycznie, będzie sobie mozna kupić od kogoś wygrany w evencie park rozrywki czy podziemny dom. nawet będąc w epoce brązu. A za ile? jak komuś nie potrzebny, bo i tak nie postawi, to puści i za 10 PRów. I tak w epoce brązu pojawia się motele, kondominia, i wyrzutnie dział kinetycznych. Drżyj sąsiedztwo, kupię działa kinetyczne za 20 PRów i nikt mi nie podskoczy.

Stanowcze NIE dla rozwinięcia tego pomysłu przedstawiane w odpowiedziach do wątku. Zbyt wielkie pole do nadużyć.

Natomiast sama idea handlu PRami godna zastanowienia. Pod warunkiem, że handel obejmowałby tylkko PRy w stosunku 1:1, toteż kliknąłem na tak
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry