[Tawerna znajomych] Odwiedzając

  • Rozpoczynający wątek Użytkownik usunięty (13435)
  • Data rozpoczęcia

Jesteś za!

  • Tak

    Głosy: 24 92,3%
  • Nie

    Głosy: 1 3,8%
  • zwisa mi to jak trąba słonia

    Głosy: 1 3,8%

  • W sumie głosujących
    26

DeletedUser

Guest
@Shihura:


Prościutenki pomysł

zlikwidować wyswietlajaca sie taverne po kliknieciu krzesełka
zredukuje to liczbe kliknieć o 33.33 %

obecnie?
klik motywka
klik taverna
klik wyjscie z taverny

potem?
klik motywka
klik taverna

klik motywka
klik taverna

33.3% mniej/....
 

DeletedUser17398

Guest
Popieram, pomysł bardzo polepszy grę i sprawi, że nie będziemy tak dużo klikać.
 

kasia2389

Arcyksiążę
To powinno być zrobione bardzo dawno temu. Kogo interesuje widok tawerny? Tawerna jaka jest każdy widzi.

Nawet jeden przycisk "usiądź we wszystkich tawernach" nie był by głupom rozwiązaniem, mógłby się znajdować tuz obok przycisku "udziel pomocy wszystkim"

Nagrody mogą wypadać z portretów, jak monety przy motywacji.

Czasem mam wrażenie, że programistom nie płacą za programowanie, ale za ilość kliknięć, tu przykład zadań powtarzalnych.
 

DeletedUser18282

Guest
Powiem szczerze pomysł fajny. Mnie w sumie interesuje tylko czy po kliknięciu jest PR czy nie XD Więc na 90 osobach to 90 klików mniej :D Jestem na TAK :p
 

DeletedUser17290

Guest
widok tawerny faktycznie często jest uciążliwy
ale jest po to aby widzieć kto pomaga kto jest aktywny i wymuszać mimowolne zapamiętywanie tych osób (albo po nic XD)
więc zamiast go usuwać uczynił bym go pól przeźroczystym znikającym po jednym kliknięciu gdziekolwiek, nawet na niego, tak aby kliknięcie reagowało na to co jest pod grafiką tawerny np. motywacja lub wsparcie kolejnej tawerny, a do samej tawerny danej osoby wchodziło by się normalnie przez, prawy krzesło i miasto z czego w taki sposób by się je zwiedzało ale nie siadało w nich, no i też brakuje informacji ile temu dana osoba siedziała u nas, i ile razy w tygodniu o ile już tyle jest u nas w znajomych lub miesiącu w uwagi na ten sam czynnik
a jeden klik we wszystkie tawerny to bez sens, to po co te tawerny by były, żeby zmusić biednych graczy do odbierania PR-ów za obrusy i srebrników za podłogi ?
nawet gdyby jednym klikiem się ich nie dostawało to tawerny były by w tedy bez sensu darmowe bonusy za darmowe srebrniki, to nie najlepiej brzmi :/
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Powiem szczerze pomysł fajny. Mnie w sumie interesuje tylko czy po kliknięciu jest PR czy nie XD Więc na 90 osobach to 90 klików mniej :D Jestem na TAK :p
W sumie jakby wyświetlało tak jak dotychczas jest z wyświetlaniem towarów za wsparcie to też jestem na tak :)
 

DeletedUser

Guest
chodzi o to by nie pokazywal sie widok tawerny - ograniczy to kliki o 33,33%, a reszta to tak jak np towar z DT czy podobnie
 

DeletedUser18282

Guest
Masz już 2x Tak od FoE Team XD Zobaczymy czy uda ci się przepchnąć owy pomysł :D
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
ale jest po to aby widzieć kto pomaga kto jest aktywny i wymuszać mimowolne zapamiętywanie tych osób (albo po nic XD)
Takie info równie dobrze mogę zobaczyć wchodząc do miasta znajomego i klikając mu tawernę :) A tak często się z informacji w tym okienku korzysta, że nie jest potrzebne co klik w krzesło :)
 

DeletedUser

Guest
zawsze mozna polaczyc przycisk wsprcia z przyciskiem tawerny.
wtedy wspierajac -siaday w tavernie, a krzeselko sluzyloby do pokazania widoku taverny.

a dla tych co mowiaze to zbytnie ulatwienie
to mozna dodac pod wsparciem przycisk "siadaj" ktory siadalby w tavernie bez jej pokazania.
 

DeletedUser17290

Guest
ten ostatni komentarz wskazywał by na to że liczysz na zamontowanie na cały ekran guzika wygraj i zakończ grę, klik i masz wszystko, o to ci chodzi ?
taka zmiana nie była by zła pod względem pomysłu realizacji itp. jedynie po co do tej pory ktokolwiek się z tym męczył skoro mógł poczekać i mieć to o 33.333% łatwiej
w obecnej chwili i tak motywacja i zajęcie u kogoś krzesełka trwa krócej od starej motywacji, to po co to jeszcze ułatwić ?
jeśli miało by być łatwiej to w zamian za coś a nie od tak,
jednym ze sposobów na to byłoby brak szans na srebrniki i pr za odwiedzenie czyjejś tawerny automatycznie po samym kliknięciu guzika wsparcia jego miasta, albo jakiś bardziej dopracowany sposób
 

DeletedUser

Guest
jak inno nazywa foe?
GRĄ STRATEGICZNĄ

zatem gdzie jest ta strategia? bo ja nie widzę zadnej strategii w bezsensownym klikaniu.
Strategia – dziedzina strategii obejmująca tworzenie, rozwój, przygotowanie i wykorzystanie sił zbrojnych dla osiągnięcia celów we wszystkich dziedzinach i warunkach funkcjonowania państwa.

Strategia – ogólnie – to przewidywanie w znacznie odległym czasie spraw najważniejszych, najistotniejszych (głównych, podstawowych) które pozwolą utrzymać dany podmiot na pozycji nie gorszej lub lepszej niż wyjściowa.

a to tylko efinicja z jednego rodzaju.
Rozumiem jakbygra byla zblizona to pewnej produkcji z lat 90. 3 część serii firmy blizzard, która wydała mmo po tej 3 czesci (nie podaje tytulu by post nie zostal usuniety) i to byla strategia, kombinowanie, rozbudowa i kminienie,

wybacz ale klikanie na pale to nie strategia. Dlatego warto redukowac ilosc klikniec, a oprocz tego sprawic by strategia foe stala sie strategia. obecnie jest to strategia rozwoju, a walka jest moze i dobrze punktowana, lecz pole walki, jednostki, etc pozostawia duzo do zyczenia.

Wiem co powiecie ze to gra przegladarkowa - owszem
lecz moglbym wymienic wam juz kilka tytulow gier przegladarkowych w ktorych jest:
- zdecydowanie lepsza grafika
- zdecydowanie wiecej strategi
- zdecydowanie lepsze podejscie do walki.

HTML5, flash, php itd oferuja naprawde nieskonczone mozliwosci

dlatego jesli:
motywacja + odwiedziny tawerny moga byc w jednym przycisku to zredukuje to klikniecia o 66,6%
a jesli zostanie wprowadzona motywka jednym przyciskiem danego paska z 3 tgo juz wogule byloby super. bo w koncu tu nie chodzi o ilosc klikniec lecz o planowanie i kombinowanie wojenne / ekonomiczne itd. a czyklikniesz za pierolą raz czy 1000 nie ma to wplywu na te parametry.
 

DeletedUser17290

Guest
a słyszałeś o strategicznym wykorzystywaniu swojego czasu na grę ?
masz do wyboru, dostawać za darmo rzeczy za misje powtarzalne co jest czasochłonne, albo nie robienie ich ale atakowanie sąsiadów, lum poświęcić czas na motywacje i wsparcie tawerny lub poukładanie budynków w mieście i zrobienie miejsca dla dodatkowych dwóch produkcji
jeśli nie chce ci się motywować i wspierać tawerny to tego nie rób, poświęć swój czas na taką czynność która da ci jak największy zysk i będzie polegała na czymś innym i tyle
 

DeletedUser

Guest
Czasem, czytając jakiś tam pomysł czy komentarz do niego - odnoszę wrażenie, ze pomysłodawca albo komentujący za bardzo sie wczuwa...
Klik wsparcie, klik tawerna, a potem klik wyjście z tawerny - jak tak bardzo komuś szkoda czasu na klikanie na wyjście z tawerny, bo chciałby ten czas zaoszczędzić, to niech omija tawerny szerokim łukiem i po sprawie.
Wygodnisie...:p
 

DeletedUser7795

Guest
Przycisk dwa w jednym (wsparcie + odwiedziny tawerny) to już ciut za dużo. @caelian , wróć się do czasów gdy trzeba było wchodzić do miasta każdego gracza i RĘCZNIE motywować / restaurować budynki.

Weszło wsparcie automatyczne — nie musisz już wchodzić do miasta by wesprzeć budynek
Niedługo (mam nadzieję) wejdzie nowy system dodawania PR — dużo mniej kliknięć, nie trzeba będzie wrzucać paczek na pasek

Tobie bez przerwy mało. @mismen dobrze napisał. Najlepiej to byś miał z tym przyciskiem. Klik i cała gra skończona. Toż to tylko jedno kliknięcie! Luksus!
 

DeletedUser

Guest
@Chodzonce Zuo @mismen

Wy nie rozumiecie tego co pisze.
ja nie chce przycisku wygraj gre.
ja chce czerpac przyjemnosc z gry, chce aby gra wymagala czasu tam gdzie to ma znaczenie (rozbudowa miasta, walki, GVG, WG, mapa, targ, wymiana PR, etc)
ale takie rzeczy jak motywowaniw i taverna wymagaja wciaz duzo czasu na naprawde pierdolowate klikniecia. moze gdyby inno zlikwidowalo lag pomiedzy poszczegolnymi klikami jak pojawiajacysie obrazek tawerny albo polaczyla wsparcie z taverna to by dalo duzoi ulatwilo gre w sposob prosty tam gdzie jest to wymagane.

Z tego co widze @Chodzonce Zuo to podejrzewam ze duzo walczysz. wyobraz sobie sytuacje taka:
wchodzisz na pole bitwy ale aby przesunac jednostke z Pola A na pole B, oddalonego o 6 pol, musialbys hex po hexie przesuwac jednostke aby weszla tam gdzie ty chcesz. Nie uwarzalbys tego za zbedne wymuszone na sile klikniecia?
PEWNIE ZE TAK!

dokladnie to samo jest w przypadku motywacji i tawerny.
 

DeletedUser7795

Guest
@caelian wsparcie i odwiedziny tawerny to różne rzeczy więc powinny być załatwiane za pomocą dwóch kliknięć. Jedno kliknięcie do wsparcia i drugie kliknięcie do odwiedzin tawerny.

Mam wrażenie, że Tobie odechciewa się powoli wszystkiego. Niedługo będziesz chciał aby jednostki same poruszały się na polu bitwy, bo Tobie nie będzie się chciało wydawać im poleceń.
 

DeletedUser17220

Guest
@caelian wsparcie i odwiedziny tawerny to różne rzeczy więc powinny być załatwiane za pomocą dwóch kliknięć. Jedno kliknięcie do wsparcia i drugie kliknięcie do odwiedzin tawerny.

Zgadzam się w 100%. Czasami chcę odwiedzić tawernę ale nie motywować, a czasami odwrotnie.
Ale powinni w trybie ekspresowym wywalić wyskakujące okienko tawerny. To jest mega upierdliwe.
 

DeletedUser17290

Guest
wiesz czemu za motyw-kę lub tawernę trzeba zapłacić kilkoma sekundami na te kliki bo coś się za to dostaje, jeśli uważasz to za "pierdołowate" to nie klikaj nie dawaj i nie bież, albo bież mniej i dawaj mniej, jeśli tyle to dla ciebie za dużo
FoE polega na bardzo burzej kooperacji ludzi, po to jest widok na tawerny znajomych zebyś widział kogo on ma w znajomych i kto jest na tyle aktywny że wchodzi innym do tawerny, jeśli tak bardzo nie chcesz tego wiedzieć to tam nie zaglądaj
twórcy po to podsuwają ci takie informacje żebyś z nich korzystał dzięki czemu możesz poznać więcej osób w sęsie pisać do nich a nie jak w innych grach odsłuchiwać kac-scenki
lepiej jak by się skupili na tym aby umiejętności jednostek były widoczne w całości, albo żeby zakładki sortujące jednostki wysuwały się po najechaniu a nie kliknięciu, albo nad wersją klienta gry aby dane pobierały się z niego i lagi były przeszłością
albo nad jakimś sortowaniem ofert w zależności od różnicy epok no jest masa keczy o wiele sensowniejszych i pilniejszych niż TO
 

DeletedUser17220

Guest
Jeśli będę potrzebował takich informacji to doskonale wiem jak do nich dotrzeć.
Natomiast w obecnej formie to zbędny zamulacz.
 

Solshine

Baron
Nie widzę nic upierdliwego w oknie tawerny, nie trzeba klikać w guzik zamknięcia, wystarczy ułamek sekundy na następnej ikonie tawerny u następnego znajomego, a w zamian widzę, czy ktoś nie robi sobie jaj przykładowo zdejmuje obrus do gołych desek.
 
Do góry