Odnośnie pereł.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser9456
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser9456

Guest
Ostatnio słyszałem takie teksty, że kilka pereł nie opłaca się stawiać, jakich?

Notre Dame - Jedyny bonus jaki ma przydatny, to narzędzia.

Koloseum - Tak samo jak Notre Dame, ale tylko medale są przydatne.

Cerkiew Wasyla Błogosławionego - Bonus do obrony ponoć lipa.

Drezdeński Kościół Mariacki - Tylko bonus do towarów przydatny.

Zamek z Deal - Medale tylko.

Jak to końcu jest?
 

DeletedUser8996

Guest
Co do Notre Dame to nie tak wcale źle bo na 1 poziomie mam teraz i daje 1100 zadowolenia, więc jakiegoś tam budynku można się pozbyć, czyli zaosczędza trochę miejsca, a zaopatrzenie tez się trochę przydaje ;)
Co do koloseum to prawda, medale przydatne, ale też dzięki temu, że mamy tyle i tyle zadowolenia nie musimy stawiać jeszcze innych obiektów kulturowych ;)
Co do Cerkwi, to nie wiem, jeszcze nie mam.
Kościła też nie ;)
Zamku z Deal tez nie mam, ale wydaję mi się, że to prawda, że tylko medale, bo te bonusy do obrony z pereł to słabizna, w porównaniu do bonusów do ataku ;)
 

DeletedUser

Guest
Ostatnio słyszałem takie teksty, że kilka pereł nie opłaca się stawiać, jakich?

Nie opłaca się tylko brać kredytu w banku więc nie wiem skąd Ci ludzie od których słyszałeś te teksty twierdzą, że się coś nie opłaca .... Zresztą widać, że te osoby uwielbiają dekoracje skoro bonusy do zadowolenia im nie potrzebne z Pereł ---> Notre Dame, Koloseum, Mariacki :)

Zmień swoich informatorów, bo Cię do bankructwa doprowadzą i karzą sadzić krzaki :D I co do Pereł to lepiej zdaj się na siebie i sam zdecyduj co Ci się w mieście przyda :p
 

DeletedUser

Guest
Perły według abe ;)
Doradzał nie będę bo każdy ma rozum i powinien sam decydować ;)
Ale, napiszę jak ja rozwiązałem ten dylemat.

Na samym początku postawiłem Zeusa (szybko się buduje i daje wymierny efekt)
Następnie, prawie równolegle postawiłem Latarnię z Faros. Poczekałem aż osiągną słuszne poziomy (czyli 9 -10)
i postawiłem Katedrę Akwizgrańską. Jej budowa trwała troszkę dłużej ale finalnie miałem już fajnego bonusa do zdobywania sektorów prowincji.
Najważniejsze, miałem możliwość dowolnej zmiany architektury miasta.

Gdy sytuacja z działkami (rozszerzeniami) ustabilizowała się a budynki (na ten czas osiągnęły swoje maksimum produkcyjne - monety i zaopatrzenie)
Postawiłem Bazylikę Św. Marka. Po wybudowaniu (zauważcie po wybudowaniu na maksymalny poziom) postawiłem Castel del Monte. Po jego ukończeniu miałem maksymalny bonus ofensywny. Mogłem swobodnie "szaleć" zarówno w sektorach jak i wśród sąsiadów (co nie znaczy, że wcześniej w dobie niezawodnych trebuszy uzupełnianych katapultami nie próbowałem "rządzić" we wieżach)

Chwilę potrwało gdy pojawił się event wielkanocny więc skorzystałem z okazji i nabyłem sporo wieżyczek obserwacyjnych (ponad 30)
grzechem byłoby nie postawić pereł defensywnych więc postawiłem obie czyli Zamek z Deal oraz Cerkiew Św. Wasyla. Ich budowa trwała wieki ;) lecz efekt na tamte czasy był spory ;)

Jakiś czas później pojawiła się możliwość postawienia Royal Albert Hall więc postawiłem. Ostatnimi czasy jakoś doszedłem do wniosku, że przydałby się Drezdeński Kościół Mariacki więc postawiłem ze względu na towary i zadowolenie.

Wczoraj postawiłem ostatnią perełkę dla której przewidziałem miejsce w moim miasteczku. Chateau Frontenac ze względu na procentowe bonusy z zadań. Bardzo często gram z błaznem więc uznałem, że taki hotelik z kasynem nie zaszkodzi.

Nie będę wchodził w dyskusje na temat Alcatraz lecz na 100% nie zawita do mojego miasta. Mam swoje przemyślenia oraz informacje "prawie z pierwszej ręki" ;)

To taki mój przewodnik po "stawianiu pereł". Czy trafiony i efektywny? Spójrzcie na ranking globalny na Dinegu i na moje miasteczko. Gram już długo ale zawsze stawiam sobie cele strategiczne, to daje wyniki :)

Pozdrawiam i życzę zdrowego podejścia do tematu "Perły Architektury"
 

DeletedUser9461

Guest
Perły według abe ;)
Doradzał nie będę bo każdy ma rozum i powinien sam decydować ;)
Ale, napiszę jak ja rozwiązałem ten dylemat.

Na samym początku postawiłem Zeusa (szybko się buduje i daje wymierny efekt)
Następnie, prawie równolegle postawiłem Latarnię z Faros. Poczekałem aż osiągną słuszne poziomy (czyli 9 -10)
i postawiłem Katedrę Akwizgrańską. Jej budowa trwała troszkę dłużej ale finalnie miałem już fajnego bonusa do zdobywania sektorów prowincji.
Najważniejsze, miałem możliwość dowolnej zmiany architektury miasta.

Gdy sytuacja z działkami (rozszerzeniami) ustabilizowała się a budynki (na ten czas osiągnęły swoje maksimum produkcyjne - monety i zaopatrzenie)
Postawiłem Bazylikę Św. Marka. Po wybudowaniu (zauważcie po wybudowaniu na maksymalny poziom) postawiłem Castel del Monte. Po jego ukończeniu miałem maksymalny bonus ofensywny. Mogłem swobodnie "szaleć" zarówno w sektorach jak i wśród sąsiadów (co nie znaczy, że wcześniej w dobie niezawodnych trebuszy uzupełnianych katapultami nie próbowałem "rządzić" we wieżach)

Chwilę potrwało gdy pojawił się event wielkanocny więc skorzystałem z okazji i nabyłem sporo wieżyczek obserwacyjnych (ponad 30)
grzechem byłoby nie postawić pereł defensywnych więc postawiłem obie czyli Zamek z Deal oraz Cerkiew Św. Wasyla. Ich budowa trwała wieki ;) lecz efekt na tamte czasy był spory ;)

Jakiś czas później pojawiła się możliwość postawienia Royal Albert Hall więc postawiłem. Ostatnimi czasy jakoś doszedłem do wniosku, że przydałby się Drezdeński Kościół Mariacki więc postawiłem ze względu na towary i zadowolenie.

Wczoraj postawiłem ostatnią perełkę dla której przewidziałem miejsce w moim miasteczku. Chateau Frontenac ze względu na procentowe bonusy z zadań. Bardzo często gram z błaznem więc uznałem, że taki hotelik z kasynem nie zaszkodzi.

Nie będę wchodził w dyskusje na temat Alcatraz lecz na 100% nie zawita do mojego miasta. Mam swoje przemyślenia oraz informacje "prawie z pierwszej ręki" ;)

To taki mój przewodnik po "stawianiu pereł". Czy trafiony i efektywny? Spójrzcie na ranking globalny na Dinegu i na moje miasteczko. Gram już długo ale zawsze stawiam sobie cele strategiczne, to daje wyniki :)

Pozdrawiam i życzę zdrowego podejścia do tematu "Perły Architektury"

mam zamiar zrobić podobnie , nie postawie defensyfnych i koscioła, co do alcatraz sie zastanawiam
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Ja w swoim miasteczku mam jak na razie 13 pereł (bez kapitolu i chateau). Włącznie z tymi co się niby nie opłacają. Efekt? Od momentu postawienia rusztowań pod hagia sophia nie mam w swoim mieście ani jednego budynku kulturowego, bo perły dają mi zadowolenie (a nie są jeszcze na najwyższym poziomie). Co prawda niedługo zacznę cierpieć na niedobory, ale wynika to ze spowolnienia rozbudowy kościoła mariackiego i notre dame (koloseum mam już na 10). Tak na moje około przeszedłem 4 epoki bez stawiania budynku do zadowolenia mogąc teren przeznaczyć na inne rzeczy.
Nie wypowiem się na temat cerkwii, bo mnie nie atakują, chcę mieć ją do kompletu. A medale dla mnie rzecz cenna, dlatego deal sobie stoi i mam nadzieję będzie się rozwijać i dawać ich więcej.
 

DeletedUser

Guest
Podałem moje widzenie świata FoE :)
Nie dyskutuję z przekonaniami Tych co kolekcjonują perły lub stawiają te, które według moich wyliczeń czasowo-wynikowych nie dają mi satysfakcji z gry:)
Jednym z argumentów przemawiających za moją koncepcją są (znane mi osobiście) przypadki usuwania własnie tych pereł, które nie dają spodziewanych wyników lub zagracają miasto uniemożliwiając swobodne operowanie architekturą:)

Proszę traktować mój opis postępowania jako przykładowy i autorski;)
 

DeletedUser7261

Guest
Ja mam zamiar wybudować wszystkie Perły, jeśli oczywiście starczy mi miejsca. Sam ich widok podnosi na duchu :)
 

DeletedUser3876

Guest
A ja mam wszystkie Perełki (i pewnikiem ambicja nie pozwoli mi pominąć Alcatraz pomimo słabego bonusu, podobnie jak Notre i Babel) i będę je trzymał. Nie ma to jak być szejkiem w swoim królestwie, który nabył wszystkie Perły Świata:)
 

DeletedUser625

Guest
A moim marzeniem jest postawić wszystkie (jakże oryginalne nie) :p brakuje mi już tylko 5 :D Babel, Latarnia, Koloseum, Chateau i Alcatraz i nikt mnie nie powstrzyma buahahahaha. :p
 

DeletedUser3876

Guest
A moim marzeniem jest postawić wszystkie (jakże oryginalne nie) :p brakuje mi już tylko 5 :D Babel, Latarnia, Koloseum, Chateau i Alcatraz i nikt mnie nie powstrzyma buahahahaha. :p

No to dawaj do mnie w Perły:) Znajdziesz wszystkie Cię interesujące:)
 

DeletedUser625

Guest
Już mam cel jeśli chodzi o latarnię, ale jeśli masz niskie poziomy wyżej wymienionych to nie omieszkam odwiedzić. Plany tak ciężko trafić nie powtarzające się, że wolę trzem osobom rozbudować tę samą perłę do 3 poziomu niż postawić jedną do 10 poziomu. Tak po prostu jest lepiej i szybciej.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Z tym nie opłacaniem to chyba ja pisałam:)
Ja usunęłam koloseum na lvl 9 bo MI jest nie potrzebne nieopłacalne jak zwał tak zwał. Żeby się wytłumaczyć koloseum dawało 2800 zadowolenia a elektrownia daje mi 5240 (u mnie zawsze wszystko zgwiazdkowane) a elektrownia jest mniejsza, a do tego te śmieszne 24 medale to studnia daje więcej:)

Co do innych, nie postawie Notre Dame bo daje zadowolenie którego jest mało w porównaniu z wpakowanymi pr i wielkością.
Cerkiew posiadam bo liczyłam i liczę ze obrona w końcu zadziała ;)
Drezdeński ostatnio na maksa pyknął, jestem zadowolona z posiadania surowce na bonusie są świetne nie potrzebuje w ogóle fabryk:)
Perły ludnościowe, dla mnie zbędne bo mając je wykluczamy zarobek.
Perły do ataku: Zeus, małe komu to ma przeszkadzać? Katedra ok Castel jak najbardziej tak! Dla mnie każdy dodatek do ataku będzie ok bo ja atakuje jak mam tylko czas:)
Haga jedna z lepszych pereł jak najbardziej tak
Perły do młotków oczywiście ze tak plus dają surowce.
Marek to perła bez której nie można grać:)
Deal, mimo swoich minusów wielkościowych jest to jedna z najlepszych pereł daje w tydzień więcej medali niż w wieży.

Ale, ja mówię o sobie, a nie chce pisać już ile to ja mam skitranej kasy a ile młotków... A surowce to staram się rozdawać co jakiś czas, ja nawet diamenty rozmnażam;) w dodatku mam już wszystko odkryte nową epokę z mapką i techami udaje mi się w max 2 tygodnie zrobić... Więc moja ocena może być nie współmierna dla wszystkich:)

Wiem tylko że zbieram teraz powolutku plany nowych pereł i postawie obydwie:)

- - - Zaktualizowano - - -

No to dawaj do mnie w Perły:) Znajdziesz wszystkie Cię interesujące:)

Nie ma tak KOLEJKA jest!!!
Guana jest moim rocznikiem i jest Mój!
;)
 

DeletedUser625

Guest
A dla mnie kapitol właśnie jest dobry, bo ja mam Bazylike na 10 poziomie to jest chyba 210% bonusu do monet, więc 4-5 bloków w zupełności wystarczy, a kapitol dołoży resztę i jeszcze sypnie trochę młotków.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
A dla mnie te nagrody młotkowe i monetowe sa również za małe:/ Mogły by się kumulować z bonusem perły w sensie Marek monety z perły by pomnażał a laternia i coś tam jeszcze jest od młotków to bonusy młotkowe pereł...
Bo ja w tej chwili wiecej z bloku dostaje niż z Akwizdańskiej itd.
 

DeletedUser625

Guest
O ile dobrze pamiętam to ze zmotywowanego bloku pobieram chyba coś koło 70 000 złota :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry