[Walki] Odblokowanie dostępu do sektorów GvG

Nudel 1306

Szlachcic
Witajcie Szlachcice i Szlachcianki,
Od dawna pojawia się dyskusja na temat naliczania punktacji w rankingu i ogólnej niesprawiedliwości oraz ułomności tego rozwiązania. Chciałbym podjąć dyskusję i zwrócić uwagę na problem walk GvG. Wiadomo, że inno games nie zrobi GvG na aplikację mobilną bo nie zgadzają się im szekle. Zlikwidować GvG? Też tego nie zrobią bo grozi to odpływem graczy. Co zatem zrobić? Mam pomysł. Odblokujcie proszę możliwość bicia DOWOLNEGO sektora na mapach GvG. Przecież to jest chore, aby ekipy z topu siedziały zabunkrowane na mapach latami na tych samych sektorach. Gildie, które chciałyby polepszyć swoją sytuację w rankingu w zasadzie nie mogą nic zrobić. Gdzie tu logika i sprawiedliwość? Nie może tak być, że bardzo aktywne gildie są tak nisko w rankingu, a bezkarne boty z topu okupują ranking latami tylko dlatego, że poprztykają trochę o 20.00 GvG i nara. Powinno się zachęcać do aktywnego grania, a nie odcinania kuponów i łechtania ego bociarzy oraz ich przydupasów z supportu.
Sorry za słownictwo, ale uważam, że trzeba ten stan rzeczy zmienić i nawijanie makaronu na uszy tutaj nie pomoże.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Witajcie Szlachcice i Szlachcianki,
Od dawna pojawia się dyskusja na temat naliczania punktacji w rankingu i ogólnej niesprawiedliwości oraz ułomności tego rozwiązania. Chciałbym podjąć dyskusję i zwrócić uwagę na problem walk GvG. Wiadomo, że inno games nie zrobi GvG na aplikację mobilną bo nie zgadzają się im szekle. Zlikwidować GvG? Też tego nie zrobią bo grozi to odpływem graczy. Co zatem zrobić? Mam pomysł. Odblokujcie proszę możliwość bicia DOWOLNEGO sektora na mapach GvG. Przecież to jest chore, aby ekipy z topu siedziały zabunkrowane na mapach latami na tych samych sektorach. Gildie, które chciałyby polepszyć swoją sytuację w rankingu w zasadzie nie mogą nic zrobić. Gdzie tu logika i sprawiedliwość? Nie może tak być, że bardzo aktywne gildie są tak nisko w rankingu, a bezkarne boty z topu okupują ranking latami tylko dlatego, że poprztykają trochę o 20.00 GvG i nara. Powinno się zachęcać do aktywnego grania, a nie odcinania kuponów i łechtania ego bociarzy oraz ich przydupasów z supportu.
Sorry za słownictwo, ale uważam, że trzeba ten stan rzeczy zmienić i nawijanie makaronu na uszy tutaj nie pomoże.
a w jaki sposób te sektory mialyby być bronione? bo wiesz, że wtedy każdy sektor każdego dnia byłby przejmowany. Nie da sie skutecznie ochronic sektora xd Kolega kolegi z innej gildii od razu by atakowali każda gildie o 24, 4 w nocy czy jakiejkolwiek innej porze i tyle xd

przyjść o 20 i walczyc, gvg ma tyle zwolenników bo nie wymaga grania cały dzien (jak gpc) i to jest według grających w ten tryb największa zaleta, godziny 19;45-20;30 i koniec.
 
Zgadzam się z @Nudel 1306 że GVG to patologia. Gildia są top tylko dzięki układom, bo nawet GPC często ledwie ogarniają. Nie wiem czy takie rozwiązanie byłoby najlepsze, raczej trzeba by poszukać jakiegoś innego wyjścia, osobiście nie mam pomysłu na tego raka, być może podsumowanie powinno być częściej, może automatycznie uwalnianie sektory, po jakimś czasie, nie wiem. Wiem tylko że GVG w tej formie to patologia i nie oddaje niestety prawdziwej wartości gildii. Darmowy generator punktów rankingowych dla klik.
 
Znajdź do swojej gildii 10 osób, które codziennie będą się meldować na gvg i wyrobią z wojskiem + towarami plus kogoś od taktyki, a zapewniam Cię, że szybko zaistniejecie wysoko w rankingu. Nie mówię, że gvg jest dobre w obecnej formie, ale to dużo więcej niż same układy i boty.
Ps. Układy (czyli innymi słowy dyplomacja) od wieków są ważnym czynnikiem działań wojennych, więc też nie powinieneś mieć o nie pretensji
 
Nie zamierzam tykać tego czegoś, nawet jak znalazłbym 80 osób, bo nie uważam żeby rywalizację którą zastąpiono "dyplomacją", miało mi jakoś pomóc w rozrywce. 5 minut wymianek i klepania po to żeby co? Być w rankingu w top 10? Po co mi to? Jak ktoś lubi za darmochę błyszczeć w topce i się z tym obnosić, a proszę bardzo. Dopóki forma tego tworu, który notabene powinien nazywać się zupełnie inaczej, GVG się nie zmieni, nie warto wkładać tam swojego czasu i zasobów.
 
To jest Twoje zdanie. Masz do niego prawo. Dziwne jest tylko to, że zdecydowana większość topowych graczy lub starszych stażem gra dalej wyłącznie dla gvg. To że Tobie się nie podoba, nie oznacza, że nikomu. Jednak prowadzenie krucjaty przeciwko czemuś, tylko dlatego, że się z tego nie korzysta jest trochę zastanawiające. Ja nienawidzę buraków (w tym miejscu zaznaczę, że chodzi mi o te warzywa), a nie jeżdżę po świecie paląc pola z nimi. Z kolei pisanie, że utrzymanie top w gvg to są jedynie układy świadczy jedynie o braku jakiegokolwiek pojęcia w temacie. Przetrzymaj przez miesiąc top 1 w jakiejkolwiek epoce (czyli na ogół 20+ seków), zobacz ile to kosztuje surki, wojska i planowania i dopiero się zastanów z czym to się wiąże.
 

GRANAT BH

Rycerz
Jedyny moduł który wymaga strategicznego podejścia i już źle. nie podoba się, za trudne, to nie graj w to.
 

Paralysed

Szlachcic zagrodowy
Skoro jestesmy juz przy glupich pomyslach, to na gpc usunmy tez wszystkie budynki poza obozami, bo przeciez mozna tylko ukladac szachownice pod wymianki, a jak pojawi sie jakas pulapka to placz przez tydzien jest
 

Nudel 1306

Szlachcic
Zgadzam się z @Nudel 1306 że GVG to patologia. Gildia są top tylko dzięki układom, bo nawet GPC często ledwie ogarniają. Nie wiem czy takie rozwiązanie byłoby najlepsze, raczej trzeba by poszukać jakiegoś innego wyjścia, osobiście nie mam pomysłu na tego raka, być może podsumowanie powinno być częściej, może automatycznie uwalnianie sektory, po jakimś czasie, nie wiem. Wiem tylko że GVG w tej formie to patologia i nie oddaje niestety prawdziwej wartości gildii. Darmowy generator punktów rankingowych dla klik.
Automatyczne uwalnianie sektorów może by jakoś pomogło choć nie jestem pewien. Gpch powinno mieć taki sam lub większy wpływ na punktację w rankingu.
Cyt: "Przetrzymaj przez miesiąc top 1 w jakiejkolwiek epoce (czyli na ogół 20+ seków), zobacz ile to kosztuje surki, wojska i planowania i dopiero się zastanów z czym to się wiąże."
Odbijając piłeczkę też mogę powiedzieć: wygraj w lidze diamentowej 30 edycji gpch pod rząd i zastanów się z czym to się wiąże?
Cyt: "
Kolega kolegi z innej gildii od razu by atakowali każda gildie o 24, 4 w nocy czy jakiejkolwiek innej porze i tyle xd
przyjść o 20 i walczyc, gvg ma tyle zwolenników bo nie wymaga grania cały dzien (jak gpc) i to jest według grających w ten tryb największa zaleta, godziny 19;45-20;30 i koniec."
Przecież można by było ustawić GvG tak, aby było otwarte tylko przez 1h dziennie i wtedy wszyscy ogień. No, ale fajnie i wygodnie się mówi jak ktoś siedzi w topie od dawna. Dlatego uważam, że GvG w obecnej formie to dinozaur i patologia.
 
Gpch powinno mieć taki sam lub większy wpływ na punktację w rankingu
Zgadzam się w 100%. Bronię samego gvg, a nie systemu rankingowego.
No, ale fajnie i wygodnie się mówi jak ktoś siedzi w topie od dawna.
Nic bardziej mylnego. Aczkolwiek kiedy lawirowałem z Gildią na pozycjach 15-25 też walczyłem gvg. Taka pozycja to wkład do 5 osób z w miarę regularną grą.
Odbijając piłeczkę też mogę powiedzieć: wygraj w lidze diamentowej 30 edycji gpch pod rząd i zastanów się z czym to się wiąże?
Oczywiście. Czasowo gpch wymaga dużo więcej zaangażowania i powinno być bardziej punktowane.
 

Koxio

Szlachcic zagrodowy
Gpch powinno mieć taki sam lub większy wpływ na punktację w rankingu.
A co do tego, bo sprawdziłem twoją gildie to prawie 80% prestiżu macie za gpc i 10% za lvl więc jakby nie wpływ gpc to nie wiem gdzie bylibyście w rankingu
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
A co do tego, bo sprawdziłem twoją gildie to prawie 80% prestiżu macie za gpc i 10% za lvl więc jakby nie wpływ gpc to nie wiem gdzie bylibyście w rankingu
Gpc ma spory wpływ na ranking tylko większość topowych gildii ma 1000 pkt
Coś nowego xD
prawie każda gildia z top 50 ma diament i 1000 LP.
I co to niby różnicuje skoro 50 gildii ma 18 000 prestiżu z GPC a ich poziom jest TOTALNIE różny?
Tak wiem, gildii jest z 6000 na serwerach i więcej, ale to w większości są martwe gildie. Grających gildii jest garstka (co jest smutne) i już nie mówie o gildiach nastawionyh na gpc, tylko ogólnie. Na E gildie aktywne - takie, ze 1,9, handel, rozmowy etc działają kończą się gdzieś na 30-40 miejscu...
 
Może problemem nie jest sama mechanika, a zbytnie rozdrobnienie graczy wśród tylu gildii? Może rozwiązaniem byłoby wprowadzenie progu liczebności gildii by móc walczyć GPC i GVG?
Może coś jeszcze innego, by zmusić gildie to przetasowań graczy, zrobić średnią punktacje na gracza i dopiero takie cos miało by wpływ na ranking? Czyli na przykład gildia ma 50 osób, ale zdobywa 500 punktów na GVG rękoma zaledwie 5 graczy, to dzielimy te punkty na 50 graczy w gildii i mamy średnią która jest brana jako moc gildii i na tej podstawie gildia jest ma swoje miejsce w rankingu?
To tylko propozycje, i wątpię by kiedykolwiek coś się zmieniło w znaczący sposób, jeśli chodzi o GVG. Zakładam że prędzej wprowadzą coś nowego a to usuną, niż zostaną wprowadzone jakieś poprawki.
Zresztą wydaję mi się, że czytałem coś na temat GVG, że ten segment gry jest tworem stworzonym przez innego developera i IG nie może w tym kodzie nic zmieniać, ale poprawcie mnie jeśli się mylę.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Zresztą wydaję mi się, że czytałem coś na temat GVG, że ten segment gry jest tworem stworzonym przez innego developera i IG nie może w tym kodzie nic zmieniać, ale poprawcie mnie jeśli się mylę.
tez to slyszalem i kiedys mowili ze w gvg za mało osob gra by cokolwiek z tym robili
 

Nudel 1306

Szlachcic
A już nie chcę ich czepiać, żeby zmieniali kod gry, ale mogliby popracować nad systemem punktacji. Może by tak ewentualnie zrobić, aby punkty w rankingu wyliczano tylko na podstawie ilości walk? Bez względu czy gvg, gpch czy wg. Zamiast durnej punktacji, diamentowych lig i innych dupereli powinna widnieć w tabeli rankingowej całkowita liczba walk wszystkich graczy w gildii. To by było bardziej sprawiedliwe moim zdaniem. Medale, puchary i laury niech sobie w d... wsadzą :]
 
Myślisz, że ci co używają botów na gvg nie używają ich na gpc? Poza tym jakbyś zrobił ranking na podstawie ilości walk to byś stworzył jeszcze większe eldorado dla botów. Nie mówiąc o tym, że ranking (czysto teoretycznie) powinien mieć też odzwierciedlenie w przypadku bezpośredniego starcia
 

Nudel 1306

Szlachcic
Kurczę. Trochę to jest dla mnie niezrozumiałe. Dlaczego się nie wezmą za bociarzy konkretnie? Przecież na innych platformach np. xbox czy ps to bany idą za mniejsze pierdoły i nie ma zmiłuj. Przecież to nie jest jakiś ''rocket science" dla ogarniętych programistów żeby wykryć coś takiego?
 
Do góry