[Komunikacja] Odblokowanie chat'u

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser19739
  • Data rozpoczęcia

Jesteś za wprowadzeniem tej zmiany?

  • Tak

  • Nie


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

DeletedUser19739

Guest
Hejka!
Na pewno spotkaliście się na swoim świecie z problemem spamerów.Co powiecie na wprowadzenie technologii, która odblokuje czat? W początkowej fazie gry nie jest on potrzebny i dodanie go do któregoś etapu np. "Wznoszenie budynków" zniechęci takich graczy do tworzenia nowych miast.
Zapraszam do dyskusji i ew pomysłów :)
 

DeletedUser19790

Guest
Zdecydowanie jestem za. Oczywiście jeśli mówimy o czacie globalny. Za dużo jest tworzonych kont, w których ktoś, nie wiadomo w jakim celu wysyła dziesiątki wiadomości bez ładu i składu. W początkowym etapie czat globalny nie jest do niczego potrzebny, a jeśli nawet zajdzie potrzeba, zawsze można poprosić kogoś dłużej grającego by w naszym imieniu wysłał taki komunikat na czat.
 

Markiz.

Książę
Jest opcja ignoruj. Klik - i już nie widać co piszą spamerzy. A global jest najlepszym źródłem informacji dla świeżaków i nie widzę powodu aby ich od niego odcinać. Sam wielokrotnie tłumaczyłem, odpowiadałem na pytania początkującym i liczę że będzie tak nadal.
Jestem na NIE.
 

DeletedUser19739

Guest
@sebbaa @Finkadel Nie spotkaliście na swojej drodze graczy, którzy stworzyli nowe konto tylko po to żeby spamować? Sens w tym pomyśle jest taki, że czat zostałby odblokowany po kilku godzinach.
 

Markiz.

Książę
Nie zwróciłem uwagi czy spotkałem, czy nie. Za to spotykam wiele osób które potrzebują pomocy, wyjaśnień na początku gry i jest ich zdecydowanie więcej niż spamerów. Twój pomysł jest do bani, bo lepiej dać poszaleć spamerom, którzy prędzej czy później porzucą tę grę, niż stracić potencjalnych graczy, takich którzy chcą grać, pytać i rozwijać się dzięki wskazówkom z globala.
A może i niejeden spamer "nawróci się" i zacznie grć "normalnie" .
Howgh!
 

DeletedUser

Guest
Jestem na nie, dlatego, że teoretycznie multikont w dobrze ogarniętej grze nie powinno być, gdyż możemy mieć 1 konto na 1 świecie.
Ludzie początkujący chcieliby zasięgnąć porady od bardziej doświadczonych graczy, w zasadzie taka porada potrzebna jest zwykle na samym starcie, bo nie wiemy na czym granie polega. Aby to umożliwić nie można wyłączyć czatu dla nowych. Lepiej zbyt nadgorliwych spamerów po prostu wysyłać na przerwę od komunikacji pisemnej.

Pozdrawiam :)
 

ElzeX

Rycerz
jestem na tak zdecydowanie,
na świecie H jest jeden Grześ, co codziennie (a czasem i kilka na dzień) zakłada konto i liczy na czacie, więc jest to naprawdę irytują
 

*BIAŁA-GWIAZDA*

Baronet
Ex-Team
Również jestem na nie, jak parę osób powyżej zauważyło czat przydaje się od początku żeby nowi gracze mogli zapytać o problemy której napotykają, a nie musieli czekać na badanie które dopiero pozwoli odblokować im pomoc w postaci zapytania innych graczy. Jeśli są jacyś gracze którzy irytują to spod prawego klika myszki opcja "Ignoruj" bądź "Zgłoś" jeśli są łamane zasady gry, jak dla mnie są opcjami wystarczającymi, nie zawsze to co irytuje mnie może irytować innych, więc może warto przyłączyć się i liczyć razem na H? :)
 

DeletedUser19739

Guest
Czy początkowi gracze potrzebują pomocy w pierwszych godzinach gry? No chyba nie ^^ Samouczek wystarcza i prowadzi dogłębnie. Co to za problem ustawić czat dostępny np. dopiero 2/3 h po założeniu konta? Lub tak jak wspominałem do drzewka. Jakie pytania mogą mieć nowi gracze na tym etapie? Raczej żadne... Chyba, że typu "ee fajna ta gierka?" " warto w to grać?"
Osobiście czatu zacząłem używać po odblokowaniu tawerny znajomych, wtedy to już ma sens - zrobić zadanie. Odblokuj tawernę znajomych i użyj czatu żeby skontaktować się z innymi graczami
 
Do góry