[Inne] obwódka epoki

  • Rozpoczynający wątek Użytkownik usunięty (13435)
  • Data rozpoczęcia

Podoba sie?

  • Tak - obwódka

    Głosy: 11 84,6%
  • Tak - tekst

    Głosy: 1 7,7%
  • Tak - oba

    Głosy: 1 7,7%
  • Nie - dlaczego?

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    13

DeletedUser

Guest
każda epoka w grze ma swoj kolor
czesto wsrod sasiadów gildian i znajomych zastanawiamy sie z jakiej niektórzy sa epoki

dlatego proponuje proste rozwiazaenie,

w okol portretu gracza dodac obwódke z kolorem epoki

lub

pod liczba zdobytych punktów a nad portretem dodac tekst w kolorze epoki, ktory nazywa epoke w ktorej jest gracz,

Przepraszam za brak ankiety - ale nie mam jak jej dodac - pod postem nie ma takowej opcji, i nie moge tez jej znajlesc w narzedziach tematu

/Jakby moduś jakis mogl dodac pcje:

Tak - obódka
Tak - Tekst
Tak - Oba
Nie - dlaczego?
Inne
 

DeletedUser15149

Guest
obwódka - czemu nie? jestem na tak :) faktycznie czasami fajnie wiedzieć jaki jest przekrój sąsiadów czy nawet ludzi z gildii bez wchodzenia do każdego miasta. jeśli nie spowolniłoby to gry to pomysł wart rozważanie.

P.S.
chyba chodziło o "obwódkę"?
 

DeletedUser

Guest
Ostrożnie z takimi obwódkami.
Popieram pomysł, ale jak designerzy i graficy zrobią je odpustowo, to będzie kicha.
 

DeletedUser12464

Guest
+1 na tak. Im szybciej i wygodniej można pewne rzeczy sprawdzać, tym lepiej.
 

DeletedUser14685

Guest
Dobry pomysl, ale gdyby spowolnil gre to lepiej go nie wprowadzac :)
 

Mikekun

Książę
siemanko

Natomiast mój komentarz do tej sprawy wygląda tak:

każda epoka w grze ma swoj kolor
czesto wsrod sasiadów gildian i znajomych zastanawiamy sie z jakiej niektórzy sa epoki

Akurat tutaj strzeliłeś niezłego glicza, bowiem w gildii zawsze pojawia się informacja do której epoki dana osoba aktualnie awansuje. Po drugie punkty też sugerują nam w której epoce dana osoba siedzi. Dopiero po wyżej 250 tys pkt epoki się mieszają i trzeba uważać aby się nie nadziać w razie naszego ataku. Natomiast poniżej tej liczby da się rozpoznać gracza i jego epokę ;)

dlatego proponuje proste rozwiazaenie,

w okol portretu gracza dodac obwódke z kolorem epoki

Rozwiązanie do bani, mało kto zwraca uwagę na kolor. Nawet wtedy kiedy jesteśmy w badaniach nie ma to dla nas większego znaczenia. Ważne jest opracowywanie, a nie kolorek.

lub

pod liczba zdobytych punktów a nad portretem dodac tekst w kolorze epoki, ktory nazywa epoke w ktorej jest gracz,

W tym wypadku również rozwiązanie do bani, kolory nigdy nie sugerują epoki gracza. Jak się go odwiedza to zawsze warto patrzeć w pierwszym momencie na ratusz. On nam mówi w której epoce faktycznie siedzi dana osoba. Moje rozwiązanie jest następujące, jak faktycznie pomysł przejdzie ( co wątpię ), można byłoby zasugerować takie rozwiązanie :

Mikekun - Ostrołęka (nazwa miasta) - Epoka Postępowa lub w informacji o osobie kiedy się one mam pod świetalają :)

Przepraszam za brak ankiety - ale nie mam jak jej dodac - pod postem nie ma takowej opcji, i nie moge tez jej znajlesc w narzedziach tematu

/Jakby moduś jakis mogl dodac pcje:

Tak - obódka
Tak - Tekst
Tak - Oba
Nie - dlaczego?
Inne

Drogi graczu, w twoim wypadku zalecam wizytę u okulisty. Opcja dodaj ankietę zawsze występuje w momencie tworzenia się tematu. Wystarczy że po napisanym tekście zjedziesz na dół i będziesz miał tam opcje związane z tworzeniem ankiety. No chyba że coś zmienili, jednak nie sądzę ;)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser3220

Guest
siemanko

Natomiast mój komentarz do tej sprawy wygląda tak:



Akurat tutaj strzeliłeś niezłego glicza, bowiem w gildii zawsze pojawia się informacja do której epoki dana osoba aktualnie awansuje. Po drugie punkty też sugerują nam w której epoce dana osoba siedzi. Dopiero po wyżej 250 tys pkt epoki się mieszają i trzeba uważać aby się nie nadziać w razie naszego ataku. Natomiast poniżej tej liczby da się rozpoznać gracza i jego epokę ;)
Jak on mógł strzelić glicza?? 0.o Człowiek tego nie robi...
Punkty mało mają odzwierciedlenia co do epok.

Rozwiązanie do bani, mało kto zwraca uwagę na kolor. Nawet wtedy kiedy jesteśmy w badaniach nie ma to dla nas większego znaczenia. Ważne jest opracowywanie, a nie kolorek.
Dla mnie ma.

W tym wypadku również rozwiązanie do bani, kolory nigdy nie sugerują epoki gracza. Jak się go odwiedza to zawsze warto patrzeć w pierwszym momencie na ratusz. On nam mówi w której epoce faktycznie siedzi dana osoba. Moje rozwiązanie jest następujące, jak faktycznie pomysł przejdzie ( co wątpię ), można byłoby zasugerować takie rozwiązanie :

Mikekun - Ostrołęka (nazwa miasta) - Epoka Postępowa lub w informacji o osobie kiedy się one mam pod świetalają :)
To przecież chodzi o to, żeby wiedzieć nie wchodząc do miasta.

Drogi graczu, w twoim wypadku zalecam wizytę u okulisty. Opcja dodaj ankietę zawsze występuje w momencie tworzenia się tematu. Wystarczy że po napisanym tekście zjedziesz na dół i będziesz miał tam opcje związane z tworzeniem ankiety. No chyba że coś zmienili, jednak nie sądzę ;)
Były jakieś problemy z dodawaniem ankiet podobno. Okulista w tym chyba nie pomaga.
 

Mikekun

Książę
Były jakieś problemy z dodawaniem ankiet podobno. Okulista w tym chyba nie pomaga.

Więc zawaliła niestety góra, że nie uprzedziła o tym fakcie. Dodatkowo gracz mógł sam zgłosić problem do CM i na pewno by została dodana ankieta na czas. Obecna nie rozwiązuje pomysłu właściwie.

Punkty mało mają odzwierciedlenia co do epok.

Tutaj się z tobą nie zgodzę, początkowo punkty pozwalają rozróżnić epokę w której gracz siedzi. Dopiero jeśli dana osoba doczeka się np. perełki jest z tym problem. Np 0 do 1 000 pkt mamy epokę kamienia, powyżej epokę brązu, następnie do 5 000 pkt epokę żelaza, i większa ilość pkt tym dalej jesteśmy w grze. Jak chodziłaś wcześniej normalnie po osobach bez używania "wsparcia" dałabyś radę rozróżnić postępy osób w grze. Tak jak pisałem na początku, dopiero perły zmieniają statystyki punktowe danego konta.

To przecież chodzi o to, żeby wiedzieć nie wchodząc do miasta.

Przecież pisałem tak że możemy zobaczę epokę obok nazwy gracza lub w momencie się wyświetlania się informacji o nim. Obecne kolorowe rozwiązanie sprawi że będziemy mieli Painta w grze, a nie jakiś normalny podział osób na epoki. Dodatkowo rozwiązane straci sens jak awansujemy do epoki Współczesnej albo Jutra. Tam podział nie ma już znaczenia :(

Życzę udanego wieczorku
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser3220

Guest
Tutaj się z tobą nie zgodzę, początkowo punkty pozwalają rozróżnić epokę w której gracz siedzi. Dopiero jeśli dana osoba doczeka się np. perełki jest z tym problem. Np 0 do 1 000 pkt mamy epokę kamienia, powyżej epokę brązu, następnie do 5 000 pkt epokę żelaza, i większa ilość pkt tym dalej jesteśmy w grze. Jak chodziłaś wcześniej normalnie po osobach bez używania "wsparcia" dałabyś radę rozróżnić postępy osób w grze. Tak jak pisałem na początku, dopiero perły zmieniają statystyki punktowe danego konta.

Początek może tak, potem to jest wolna amerykanka. Rozstrzał może być ogromny ze względu na Perły.
 

bartekmod

Książę
bowiem w gildii zawsze pojawia się informacja do której epoki dana osoba aktualnie awansuje.

tylko nie tak łatwo pamiętać co pisało 2 miesiące temu przy Graczu X, to była Współczesność czy Postmodernizm? zwłaszcza jak się ma z 70 Gildian

ranking też niewiele oddaje, nie raz na liście wyżej mam osoby nawet z PM, a później są z Przyszłości
 

Mikekun

Książę
siemanko

ranking też niewiele oddaje, nie raz na liście wyżej mam osoby nawet z PM, a później są z Przyszłości

Kolorki natomiast nie wiele mówią, chyba że bardzo często zagląda się do badań aby móc popatrzeć gdzie dana osoba obecnie się znajduje. Jedynym wyjściem jest dodanie nazwy epoki gracza w momencie wejścia do jego miasta. Po prostu wyświetla się komunikat z nazwą epoki, albo wtedy kiedy stosujemy tzw "wsparcie". W tym momencie często się zdarza że pokazuje się nam po prostu informacja o danej typu osobie, jak motywować czy czego obecnie ona potrzebuje. Wtedy też można wprowadzić po prostu obok nicku gracza, informację o obecnej osiągniętej epoce bez konieczności odwiedzania jego osady. Tak jak mówię zastosowanie kolorków niestety nie poprawi sytuacji, jedynie może ją pogorszyć oraz odnowić stare typu błędy ponieważ kod gry dotyczący paska sąsiadów nie przewiduje sam w sobie możliwości koloryzacji osoby ze względu na daną epokę ;)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser8110

Guest
Dodałam ankietę zgodną z życzeniem autora tematu z pierwszego postu. :p
 
Do góry