[Tawerna znajomych] Obsługa zbierająca srebrniki

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser775
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba Ci się ten pomysł?

  • TAK

    Głosy: 4 26,7%
  • NIE

    Głosy: 11 73,3%

  • W sumie głosujących
    15

DeletedUser775

Guest
Witam,

Proponuję obok zakładek taca, obrus i podłoga, dodać zakładkę 'Obsługa'.

Obsługa to pracownik, którego praca polegałaby na zbieraniu za nas srebrników ze stołu, gdy zajęte są już wszystkie krzesła.
Żeby nie było za łatwo na początku jest on nieuczciwy i zabiera z puli dużą część dla siebie oraz nie wykonuje należycie swojej pracy.

Ulepszając zakładkę 'Obsługa' zatrudniamy coraz bardziej wykwalifikowanego pracownika np.:

poziom 1: Żul z pod sklepu - zabiera 20% srebników - 1% szans, że wykona swoją pracę.
poziom 2: Bezdomny - zabiera 15% srebrników - 5% szans, że wykona swoją pracę.
poziom 3: Student - zabiera 10% srebrników - 10% szans, że wykona swoją pracę.
poziom 4: Praktykant - zabiera 5% srebrników - 25% szans, że wykona swoją pracę.
poziom 5: Córka barmana - zabiera 2% srebrników - 50% szans, że wykona swoją pracę.
poziom 6: Kelner - zabiera 1% srebrników - 95% szans, że wykona swoją pracę.
 

DeletedUser

Guest
Czyli trzeba by pilnować ukladu 15/16 max? Poniosło Cię...
Nie oddaje głosu.
 

DeletedUser2383

Guest
To ty nie zrozumiałeś...

Po co mam tracić 20%, bo akurat mi wypadnie ta szansa 1/100, że żul zebrał mi kasę ze stołu?
Wtedy muszę pilnować by zebrać ją przy 15/16, co jest mniej opłacalne, ale bardziej niż to, ze żul zbierze kasę.
 

DeletedUser15959

Guest
Pomysł jest super, pod warunkiem, że z obsługi można zrezygnować albo wstawiac tylko na czas nieobecności.

PS ranga bezdomny zdecydowanie nie pasuje. O ile pozostałe są kwestią wyboru indywidualnego, to bezdomność zazwyczaj nie i naprawdę nie potrzeba tu takiego braku empatii.

PPS mam alergię na "z pod". Popraw albo powrót do wczesnej podstawówki.
 

DeletedUser

Guest
tak prawdę mówiąc to nie wiadomo do czego ta tawerna jest ? oferty kiepskie , brak możliwości dalszego rozwoju (na tym etapie) więc zautomatyzowanie zbiorów jakoś umiarkowanie widzę :? może dla graczy wchodzących w świat FoE jest to ciekawa propozycja i dobrze ! ale notoryczne omijanie graczy bardziej wybrednych powoduje moją nieufność do projektu "tawerna" w całości , tu myślę że twórcy zaskoczą nas kierunkiem rozwoju i to nie koniecznie po myśli graczy :p czas pokaże jakie nowości pojawią się w tawernie ?
samo umiejscowienie tawerny i częste sprawdzanie stanu stołu skutecznie mnie nudzi , nawet głupiego licznika informacyjnego nie "podwiesicie" pod ikonami zleceniodawców zadań i powsinogi , na tej podstawie mam obawy co do przyszłości kierunku rozwoju tawerny
 

DeletedUser775

Guest
To ty nie zrozumiałeś...

Po co mam tracić 20%, bo akurat mi wypadnie ta szansa 1/100, że żul zebrał mi kasę ze stołu?

ok, w takim razie pierwszy poziom może brzmieć "brak obsługi"

tak prawdę mówiąc to nie wiadomo do czego ta tawerna jest ? oferty kiepskie , brak możliwości dalszego rozwoju (na tym etapie) więc zautomatyzowanie zbiorów jakoś umiarkowanie widzę :? ..

Warto zbierać srebrniki, na pewno twórcy FOE w przyszłych aktualizacjach dodadzą coś wartego uwagi.
PPS mam alergię na "z pod". Popraw albo powrót do wczesnej podstawówki.

Możesz sprawdzić czy nie ma błędów? Pisałem to w pośpiechu, więc coś na pewno się wkradło.
 

DeletedUser

Guest
ok, w takim razie pierwszy poziom może brzmieć "brak obsługi"



Warto zbierać srebrniki, na pewno twórcy FOE w przyszłych aktualizacjach dodadzą coś wartego uwagi.


Możesz sprawdzić czy nie ma błędów? Pisałem to w pośpiechu, więc coś na pewno się wkradło.
wartego czyjej uwagi ? jeśli ma być to znowu propozycja dla graczy początkujących to będzie to dowód na moją teorię że tylko z nowych graczy IG czerpie pieniądze :p mam ponad 50 tyś srebra , czasami kupię +30% do ataku chociaż nie potrzebuję tego bonusu bo ten który mam w zupełności mnie zadowala , więc zbieram to "coś" bo zbieram :p
 

DeletedUser17393

Guest
Ankieta nie jasna :?. Według mnie taka obsługa mogła by być fajna, ale
- musiałaby zbierać srebrniki kiedy to tawerny zasiądzie np. max liczba gości
- taka obsługa musiała by kosztować, zależnie od epoki, trzeba by było jej płacić tygodniówki, np. takiemu żulowi 5 srebrników za 1 (prawdziwy dzień) pracy, a takiemu kelnerowi 50 srebrników za tak samo prawdziwy dzień pracy. Wtedy kupowanie takiego kelnera mogłoby być nierozsądne, ale cóż :).
 

DeletedUser17290

Guest
mógłby być pracownik czemu nie ale na innych zasadach niż w pierwotnym założeniu, co to to na pewno.
np. mieć do wyboru najpierw jednego pracownika najgorszego i odblokowywać kolejnych za srebrniki, i samemu wybierać którego zatrudnić w danej sytuacji i na jaki czas.
albo żeby możliwy czas na który zatrudniamy pracownika zwiększał się za rozwój poziomów za srebrniki.
a sami pracownicy mogli by zbierać srebrniki za nas przy pełnym stole, czym lepszy pracownik tym krótszy czas jego reakcji, i czym lepszy pracownik tym czystsza tawerna, jeśli długo by się nie wchodziło do tawerny to za każde 40-80 min nie obecności w niej, nagrody za każdego odwiedzającego spadały by o 1 srebrnik przy odbiorze.
no może któraś z tych opcji się nada ale może któraś z itp. będzie lepsza lepsze :)
 

DeletedUser14860

Guest
Możesz dołożyć opcje zerową gangster :haha::haha::haha: przychodzi zabiera wszystko podpala tawernę (buduj od nowa ) szansa 100%:haha::haha::haha:
 
Do góry