obrona

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1988
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser1988

Guest
Jak to działa? Gracz przełamuje moja obronę (silną).A gdy ja wchodzę przez 'zemsta', to widzę tylko dwie lub cztery słabe jednostki...które pokonuje bez strat. To jak to jest...
Jak ustawić obronę przy nieaktywnej grze.Może ja coś źle robię..Ustawiam wojsko, podświetlam 'Armia broniąca się' i zamykam X...?
 

DeletedUser2097

Guest
Ehhh obrona silna.Widocznie on już, Cię nie raz atakował i wie jakie jednostki stoją na obronie.Spróbuj się bronić innym składem.
 

DeletedUser

Guest
Wyjaśnienie jest proste: gracz nie przestawia jednostek z armii atakującej do broniącej po walce, albo jeszcze atakuje kogoś innego i lepsze jednostki są zajęte atakowaniem innego gracza (zdarzyło mi się kilka razy zaryzykować i nie zostawić na czas "farmienia" jednostek w obronie).
Zależy też co uważasz za silną obronę... Mógłbyś podać przykład?
 

DeletedUser1988

Guest
To nie dotyczy tylko konkretnego gracza .Innym też się udaje...A ta obroną wygrywam kiedy atakuję, więc chyba jest silna...

- - - Zaktualizowano - - -

Cała 'ekipa' z epoki żelaza...to chyba jest jakaś siła...
 

DeletedUser

Guest
Prawdopodobnie jest tak ponieważ gracz ten nie chce dać innym graczom punktów do wierzy PvP za wygraną z nim walkę. Proponuje Ci obczaić kiedy ten gracz zbiera najważniejsze surowce i w odpowiednim momencie go splądrować, to go nauczy rozumu ;) Szacun dla tych co bronią tego co jest ich :)

EDIT: Możesz go splądrować do 24h po udanym ataku. Sprawdzaj co jakiś czas czy jego produkcja jest gotowa. Najlepiej w godzinach, w których prawdopodobnie jest ( 7 - 10 rano, 15 -18 wieczór i około 24)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1988

Guest
Wyjaśnienie jest proste: gracz nie przestawia jednostek z armii atakującej do broniącej po walce, albo jeszcze atakuje kogoś innego i lepsze jednostki są zajęte atakowaniem innego gracza (zdarzyło mi się kilka razy zaryzykować i nie zostawić na czas "farmienia" jednostek w obronie).
Zależy też co uważasz za silną obronę... Mógłbyś podać przykład?

Proszę bardzo.3 łuczników konnych, 2 łuczników, 2 balisty i 1 legionista...i przełamał obronę...? Wcześniej ja zaatakowałem jego wojsko w Pvp epoka żelaza i wygrałem.
 

DeletedUser1724

Guest
Matko boska cezar ja Ci to wytłumaczę ^_^

Twoją obroną kieruje BOT czyli komputer więc nie masz wpływu na to jak Twoje jednostki zachowają się w obronie jak to jest podczas gdy to Ty atakujesz kogoś. Osoba atakująca Ciebie ma uproszczone zadanie w rozwaleniu Ciebie tym bardziej znając już Twoje jednostki dostosowuje swoje by jednak Ci je rozwalić :)

Ps. Żadna obrona jak i żaden atak nie jest PRO bo każdego można zgładzić ^_^
 

DeletedUser1988

Guest
Matko boska cezar ja Ci to wytłumaczę ^_^

Twoją obroną kieruje BOT czyli komputer więc nie masz wpływu na to jak Twoje jednostki zachowają się w obronie jak to jest podczas gdy to Ty atakujesz kogoś. Osoba atakująca Ciebie ma uproszczone zadanie w rozwaleniu Ciebie tym bardziej znając już Twoje jednostki dostosowuje swoje by jednak Ci je rozwalić :)

Ps. Żadna obrona jak i żaden atak nie jest PRO bo każdego można zgładzić ^_^

OK,rozumiem.Czyli nie ma sensu ostawiać obrony...?
 

DeletedUser2097

Guest
Sens jest tylko taki, że może atakujący dostając straty poszuka innego kozła ofiarnego.
 

DeletedUser

Guest
Mi nieraz udało się obronić miasto i daje to sporo satysfakcji. Wiadomo, że gdy atakuje cię ktoś kto ma X razy więcej punktów od ciebie to nie masz szans ale gdy atakuje cie gracz o podobnej punktacji to masz szanse, że polegnie jeśli uda ci się go zaskoczyć siłą lub składem twojej obrony.
 

DeletedUser

Guest
Mi nieraz udało się obronić miasto i daje to sporo satysfakcji. Wiadomo, że gdy atakuje cię ktoś kto ma X razy więcej punktów od ciebie to nie masz szans ale gdy atakuje cie gracz o podobnej punktacji to masz szanse, że polegnie jeśli uda ci się go zaskoczyć siłą lub składem twojej obrony.

Zgadzam się tu zupełnie. Jeszcze najlepiej zaatakować gracza który właśnie przegrał walkę z tobą bo w większości przypadków jego armia do obrony jest cienka i łatwo sobie poradzisz.
 

DeletedUser775

Guest
Mi nieraz udało się obronić miasto i daje to sporo satysfakcji. Wiadomo, że gdy atakuje cię ktoś kto ma X razy więcej punktów od ciebie to nie masz szans ale gdy atakuje cie gracz o podobnej punktacji to masz szanse, że polegnie jeśli uda ci się go zaskoczyć siłą lub składem twojej obrony.

Zaskoczony siłą obrony będzie ten co chce być zaskoczony :) niestety można sprawdzić jakie wojska bronią miasta i dobrać odpowiednie jednostki i ponowić atak, ale to tylko dla tych co mają w czym wybierać w koszarach.
 

DeletedUser

Guest
Pięć minut temu zaatakowano mnie i splądrowano. Wojsko nietknięte stało w obronie. Nie burzę się na takie błędy, przecież to beta ale może by jakieś bonusiki dla pierwszych graczy ? Może jakas specyfikacja wojska ? Gram od kilku dni i wydawało mi się że już trochę rozumiem jaki tu deff a jaki off ale skoro włócznicy atakują mi konika i mają takie same rezultaty jak konik atakujący konika to juz nic nie wiem. Szukałem na forum jakiś tabel i nie znalazłem. Może ktoś wie więcej ?
 

DeletedUser

Guest
Dziękuję bardzo ale nie do końca o to mi chodziło. Informacje zawarte w tej tabeli otrzymuję w czasie walki. Bardziej interesują mnie jej praktyczne zasady. Np atakuję włócznikiem który ma tyle samo punktów w obronie jak w ataku a atakowany jest także włócznik. Mój atak zadaje obrażenia 4 do 6 a jego obrona to samo ? Dlaczego kiedy zaatakowałem innego gracza ja miałem jeden ruch a on 8 ? Co prawda ruszyłem się jeźdźcem ale sprawdziłem to w następnej walce i ruchy były sprawiedliwie podzielone ale w jakiejś następnej znowu ja miałem ich więcej.
Siła ataku czy obrony to liczby które mają się do czego ? Każdy ma ta samą żywotność i jak obrażenia które zadaje mają się do punktów ataku ? Ruch - czego dotyczą wartości bo przecież nie pół a znowu zasięg określony jest w polach. Nie mam jeszcze maszynerii ale jeżeli widzę duże wartości w ataku to jeden taki atak powinien zlikwidować jednego obrońcę a domyślam się że tak nie będzie. Jest wiele takich pierdół których nie rozumiem ale przejdzie mi to z czasem. ;)
Liczyłem na charakterystykę podobną do Grepo czy Plemion ale przecież to inna gra i musi się różnić. Zastosuję się do rady, wieczorem siądę do forum i poszukam dokładnie może znajdę odpowiedzi na moje pytania.
Pozdrawiam.
 

DeletedUser775

Guest
http://forum.en.forgeofempires.com/...nits-on-the-battlefield&highlight=units+table

Tu masz szczegółowe info odnośnie jednostek między innymi liczbę punktów ruchu jakie zabiera dane pole.
Co do ataku, to jeśli liczba punktów ataku = obrona przeciwnika obrażenia są zawsze 4-6 , i im więcej jednego lub drugiego to wynik się zmienia, ale na jakiej zasadzie jest on liczony jeszcze nie wiem.
Niektóre obrażenia mają zakres 3 punktów (np. 4-6) a niektóre 2 lub 4.
Co ważne maksymalne obrażenia to 9, więc nie da się zniszczyć niezranionej jednostki 1 strzałem. Próbuję analizować różne wyniki z różnych kombinacji jednostek i ciężko jest odkryć prawidłowość w tych obliczeniach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry