obrona przed wyzsza epoka.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser10153
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser10153

Guest
mam pytanie jak moge obronic miasto gdy ja jestem w epoce wczesne sredniowiecze i jeszcze do katapult nie doszlem a ci co mnie atakuja sa juz w jesieni sredniowiecza ?? czy to normalne ze mozna atakowac kogos posiadajac tak duza przewage technologiczna to strasznie zniecheca.
 

DeletedUser9586

Guest
Gracz w przemysłowej może zaatakować nawet gracza w brązie. Nie musisz się martwić, bo już niedługo będzie nowy system tworzenia sąsiedztw i wtedy będziesz z równymi sobie, a co do obecnej sytuacji to nie wiem, czy jest jakieś rozwiązanie. Po pierwsze przeciwnik ma dużą przewagę militarną. Po drugie zgaduję, że pewnie ma bonus cudu. Po trzecie jeśli jest to dobry strateg to na pewno umie z łatwością poradzić sobie z obroną komputerową. Nie wiem, więc czy jest jakieś dobre rozwiązanie. Jedyne co możesz zrobić to ustawić sobie dużą armię. Może wtedy atakujący odpuści sobie aby nie odnieść duży strat.
 

DeletedUser

Guest
@HamSolo:

Ja przez ponad 10 miesięcy byłem w takiej sytuacji ;)
Jakoś dałem radę, Ty dasz radę doczekać zmian :)
 

DeletedUser10153

Guest
tzn. rozbudowalem armie na maxa jak moge i zazwyczaj uda sie zabic mu 1 jednostke co jednak przeciwnika nie zniecheca, ustawiam tez produkcje towarow na 4 godziny w ten sposob i tak jestem w stanie wyprodukowac duzo wiecej towarow niz moze mi zabrac a wiec rozwijam sie do przodu ale slyszalem ze da sie tak ustawiac produkcje towarow zeby przeciwnik nie mogl jej sabotowac ktos moze wie jak ustawiac produkcje by przeciwnik nie mogl jej sabotowac ??
 

DeletedUser9586

Guest
Nie wiem czy się tak da, ale mam pytanie. Czy on cię atakuje zawsze o tej samej porze, czy różnie. Ma to spore znaczenie. Wystarczy wtedy ustawić produkcję, gdy go nie ma na koncie.
Osobiście mam taki sposób. Z powodu, że nie jestem graczem eko 20 surowców od budynku dziennie mi wystarczy. Biorę, więc sobie na dzień i staram się następnego dnia wejść dokładnie o tej samej godzinie. Z powodu, że nie jestem nocnym graczem gdy brałem produkcję na 8 godzin plądrowano mi ją w nocy. Teraz już nie mam problemu.
 

DeletedUser8110

Guest
tzn. rozbudowalem armie na maxa jak moge i zazwyczaj uda sie zabic mu 1 jednostke co jednak przeciwnika nie zniecheca, ustawiam tez produkcje towarow na 4 godziny w ten sposob i tak jestem w stanie wyprodukowac duzo wiecej towarow niz moze mi zabrac a wiec rozwijam sie do przodu ale slyszalem ze da sie tak ustawiac produkcje towarow zeby przeciwnik nie mogl jej sabotowac ktos moze wie jak ustawiac produkcje by przeciwnik nie mogl jej sabotowac ??

Jedynym sposobem na pewne uratowanie produkcji przed sabotażem jest zebranie je od razu po tym jak się zakończy. Musisz jej po prostu pilnować, żeby nikt nie miał szansy jej ukraść ;)

Co do rozbudowy armii - sprawdź jakimi jednostkami najczęściej Cię dany gracz atakuje i wystaw armię obronną z odpowiednimi bonusami, to pomoże zmaksymalizować straty jakie ponosi Twój przeciwnik, może się w końcu zniechęci :) U mnie to w większości przypadków działało. Warto przeanalizować sobie statystyki poszczególnych jednostek opisane tutaj

Jak już koledzy napisali - wkrótce system tworzenia sąsiedztw się zmieni, więc powinno być mniej podobnych problemów.
 

maciuniu

Szlachcic zagrodowy
Jedynym sposobem na pewne uratowanie produkcji przed sabotażem jest zebranie je od razu po tym jak się zakończy. Musisz jej po prostu pilnować, żeby nikt nie miał szansy jej ukraść ;)

Co do rozbudowy armii - sprawdź jakimi jednostkami najczęściej Cię dany gracz atakuje i wystaw armię obronną z odpowiednimi bonusami, to pomoże zmaksymalizować straty jakie ponosi Twój przeciwnik, może się w końcu zniechęci :) U mnie to w większości przypadków działało. Warto przeanalizować sobie statystyki poszczególnych jednostek opisane tutaj

Jak już koledzy napisali - wkrótce system tworzenia sąsiedztw się zmieni, więc powinno być mniej podobnych problemów.

Kolega ma absolutna racje
 
Status
Zamknięty.
Do góry