Obrona miasta

  • Rozpoczynający wątek Lavelay
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Dotąd za każdym razem miałam tak, że jeżeli ktoś mnie atakował, to niezależnie czy miasto zostało obronione, czy nie, moim jednostkom broniącym nic się nie działo po bitwie, jakby w ogóle nie walczyły. Znaczy się, w trakcie bitwy atakujący pewnie walczył z nimi, ranił, zabijał etc., ale po bitwie wygranej czy przegranej tak jakby były restartowane. Dzisiaj rano przeglądałam zarządzanie wojskiem, i jednostek broniących brakowało (zawsze ustawiam osiem), a niektóre były ranne. Mogłam się zagapić i nie postawić ośmiu, ale nawet jeśli, to wojownicy w osiem godzin powinni wyzdrowieć z wszystkich ran.
I teraz moje pytanie: to dzisiaj mi się stało z nimi coś dziwnego, czy to przez cały czas mi się działo z nimi coś dziwnego, bo obrońcy stali nietknięci? Wczoraj na przykład tymi samymi jednostkami odparłam cztery ataki pod rząd, i dalej im nic nie było.
 

DeletedUser147

Guest
Odp: Obrona miasta

hm, dziwna sprawa,że miałaś te straty w obronie :p

bo właśnie tak jest, że po obronie wioski, Twoje wojska stojące na obronie, nie są zranione( co jest dobrym pomysłem).

jest możliwość, że może coś Ci umknęło, i przestawiałaś te wojska ? ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Obrona miasta

Raczej nie. Rano chciałam ściągnąć żołnierzy z obrony i wykorzystać ich do ataku, a wstawić tam czasowo inne jednostki, a tu wyglądali jak po niezłej nocnej popijawie z rękoczynami. Pewnie dlatego, że wczoraj wieczorem tawernę postawiłam... :)

Teraz jak jestem atakowana, to już nic nie jest obrońcom. Może to tylko jednorazowa sytuacja była, mam nadzieję. Tylko chciałam wiedzieć, która sytuacja jest "normą", także dzięki za odpowiedź. Pomysł ciekawy, dobry pewnie też, chociaż osobiście bardziej wolałabym już tracić te jednostki i nabijać punkty walki od pokonanych wrogów, a nie wygranej bitwy, ale tak jest przynajmniej inaczej niż zwykle.


edit: dzisiaj mam znowu to samo. Na obronie połowy życia nie ma jeden żołnierz i jeden miotacz. Jestem pewna, że powinni mieć pełne życie, chociażby dlatego, że jeszcze nigdy żaden naruszony miotacz mi nie przetrwał bitwy - albo kończą ją nietknięte, albo padają.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Obrona miasta

Nom zmiany są nie tylko u Ciebie widoczne. Dostałem raporty że byłem atakowany i wybroniony. Zaglądam na zakładkę i dwóch legionistów i łucznik do połowy życie xD a więc chyba zaszły małe zmiany... :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Obrona miasta

Dwie godziny temu byłam atakowana i też jeden z żołnierzy, którzy bronili miasta, stracił pół życia.
Więc jest to wędrujący błąd, czy jakaś zmiana, która jednak działa tylko kiedy chce i jak chce?
 

Robin65

Zespół FoE
Co-Community Manager
Odp: Obrona miasta

Pomysł by wojska w obronie ponosiły straty nie jest najszczęśliwszy z uwagi na beznadziejność komputerowego dowództwa. Do tej pory nie zauważyłem takiego zjawiska o jakim wspominacie mimo różnych wyników sąsiedzkich odwiedzin. Zawsze wojska obronne były w stanie nienaruszonym.

EDIT: Muszę jednak przyznać Wam rację, po obejrzeniu jednostek po dzisiejszych porannych odwiedzinach były one osłabione po walce aczkolwiek strat osobowych nie poniosły.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser147

Guest
Odp: Obrona miasta

dzis wygrałem 2 obrony miasta prawie z rzędu, i nie straciłem ani jednego kwadracika życia, a w bitwie coś napewno ubili, bo przeciwnicy dobrzy byli ;D ;) więc u mnie jest ok wszystko raczej z tym :)
 

DeletedUser388

Guest
Odp: Obrona miasta

Dla mnie to autorzy mogliby "ulepszyć" obronę miasta w ten sposób, że gdy użytkownik jest aktywny, może dowodzić obroną miasta, a gdy jest nieaktywny. :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Obrona miasta

Żeby wprowadzić ten pomysł, to trzeba by najpierw dopilnować, żeby gra w każdej chwili była zaktualizowana - np. jak nie mam otwartej karty z miastem, to zegar przy budynkach z surowcami 'zawiesza się', i po upływie czasu produkcji wg tego zegara dalej zostało jeszcze trochę do końca, i dopiero odświeżenie pozwala to wyrównać.

Ale teraz znowu cztery jednostki z mojej obrony straciły po wygranym przeze mnie ataku na moje miasto połowę życia, dwóch żołnierzy i dwóch łuczników. To raczej nie są adekwatne straty życia do tego, jak zakończyła się bitwa, ciągle przewija się to pół życia.
Dlatego wydaje mi się, że tę sytuację, występującą nie tylko u mnie, trzeba jednak nazwać błędem, którego jedynym sposobem naprawy jest odczekanie, aż jednostki wyzdrowieją.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Obrona miasta

Dotąd za każdym razem miałam tak, że jeżeli ktoś mnie atakował, to niezależnie czy miasto zostało obronione, czy nie, moim jednostkom broniącym nic się nie działo po bitwie, jakby w ogóle nie walczyły. Znaczy się, w trakcie bitwy atakujący pewnie walczył z nimi, ranił, zabijał etc., ale po bitwie wygranej czy przegranej tak jakby były restartowane. Dzisiaj rano przeglądałam zarządzanie wojskiem, i jednostek broniących brakowało (zawsze ustawiam osiem), a niektóre były ranne. Mogłam się zagapić i nie postawić ośmiu, ale nawet jeśli, to wojownicy w osiem godzin powinni wyzdrowieć z wszystkich ran.
I teraz moje pytanie: to dzisiaj mi się stało z nimi coś dziwnego, czy to przez cały czas mi się działo z nimi coś dziwnego, bo obrońcy stali nietknięci? Wczoraj na przykład tymi samymi jednostkami odparłam cztery ataki pod rząd, i dalej im nic nie było.


Nie tylko u Ciebie takie dziwy :)
Zostałem dzisiaj zaatakowany i przegrałem
Miałem 8 obrońców i żaden nie poniósł uszczerbku na zdrowiu - nadal ich mam
Jak dla mnie jest coś nie tak - albo się wygrywa i zyskuje coś albo się przegrywa i tarci coś ...
 

DeletedUser564

Guest
Odp: Obrona miasta

U mnie raz się tak zdarzyło i dziś powtórka. Nie wiem jak u was z informacją o ataku ale u mnie ta wiadomość pokazuje się dopiero po 2h a nawet i po 3h.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Obrona miasta

To też fakt, że czasami zwalnia. Ale to raczej kwestia nie odwzorowania rzeczywistego czasu w grze, po odświeżeniu gry zawsze powiadomienia są, kiedy jednak dłużej na raz mam włączoną grę, to powiadomień nie otrzymuję od razu. Przynajmniej zazwyczaj.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Obrona miasta

To samo i u mnie - powiadomienia są z opóźnieniem
Szkoda że jak jest atak to mnie wyrzuca z gry i nie mogę sam walczyć z agresorem :(
 

DeletedUser

Guest
Odp: Obrona miasta

Nawet bez wyrzucania z gry i błędów byś nie mógł walczyć, ale w propozycjach są już tematy i dyskusje o możliwości podjęcia wyzwania samemu, a nie zrzucenia tego na komputer. Możesz poszukać, poczytać i dorzucić swoje trzy grosze, a nuż będzie można sprawdzić kiedyś swoje siły w starciu z innym graczem, nie komputerem.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Obrona miasta

Podejrzewałem że nie można walczyć samemu, bo zazwyczaj jak robiłem odwet trafiało mi się 2 włóczników i to niezbyt inteligentnych :)
Ważne żeby teraz dopracowali jednostki w obronie - po kilku atakach na mnie,nie straciłem żadnego woja a przegrywałem
Zaczynam się zastanawiać czy w ogóle ustawiać obronę...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser564

Guest
Odp: Obrona miasta

Fakt iż byłaby frajda jak w momencie ataku pojawiłoby sie jakieś powiadomienie że ktoś cię zaatakował i miałbyś np.20 sek na przejęcie gry. Jak narazie trzeba się bawić tym co jest i wykrywać błędy bo jak tak dalej będzie to przy nowych funkcjach całkiem sie to pogmatwa. A co do tych wiadomości o atakach to i restart nic nie pomaga :( poprostu jest spore opóźnienie .
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Obrona miasta

zaraza: czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj :)
Na temat wszystkich Twoich wątpliwości było już pisane na forum (np: wojska przeznaczone do obrony nie giną, ale regenerują się, by stawić czoła kolejnemy agresorowi).
 

DeletedUser

Guest
Odp: Obrona miasta

marrszoo - czyli obrońcy zaraz po walce mają mieć trochę mniej życia (zwykle połowę), i potem się leczyć, czy mają od razu po skończonej bitwie broniącej miasta być zregenerowani? Bo od samego początku tego tematu moje pytanie właśnie tego dotyczyło, że czasami obrońcy tracą życie, a czasami nie, ponadto są to straty nieproporcjonalne do ich stanu zdrowia, kiedy zakończyła się bitwa (pytałam atakujących mnie, jakie straty poniosło moje wojsko - zupełnie inne). Tak więc ja się już w tym po prostu zgubiłam :) A właściwie to nie padła konkretna odpowiedź, ani jej nie znalazłam. Raz jest tak, a raz inaczej.
 

DeletedUser564

Guest
Odp: Obrona miasta

Niezależnie od wyniku walki twoja obrona powinna być po walce gotowa do obrony z następnym wrogiem i powinna mieć życia na max. To co sie teraz zdarza to poprostu błędy w grze. Taka jest moja wersja i ja to tak rozumuję w związku z tym iż walczysz z komputerem a nie z właścicielem (tak to nazwijmy) miasta a w danej chwili właściciel nic o twoim ataku nie wie. No i jeszcze jedno jeden by sie męczył z pokonaniem np. balist wroga a drugi przypadkiem atakując miałby do pokonania tylko 1 ludka :) i dostęp po wygranej do plądrowania. Jest jeszcze kwestia ataku 2 graczy w tym samym czasie więc musieli to jakoś rozwiązać.Oczywiście mogę się mylić bo to nie ja pisałem ta grę ani nie miałem nic wspólnego z jej tworzeniem :))))
 

DeletedUser

Guest
Odp: Obrona miasta

zaraza: czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj :)
Na temat wszystkich Twoich wątpliwości było już pisane na forum (np: wojska przeznaczone do obrony nie giną, ale regenerują się, by stawić czoła kolejnemy agresorowi).

Czytam ale sam przyznasz że tego trochę jest :)
FAQ przejrzałem jako pierwsze ale nie zauważyłem tam odpowiedzi dlaczego moi nie giną po przegranej walce
A tak dodam, dzięki za wyjaśnienie,jeden problem z głowy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser609

Guest
Odp: Obrona miasta

Mi nic się takiego nie dzieje wszystko ok.
Może jednak powsztrzymam się z zbudowaniem tawerny,
 

DeletedUser

Guest
Odp: Obrona miasta

Niezależnie od wyniku walki twoja obrona powinna być po walce gotowa do obrony z następnym wrogiem i powinna mieć życia na max. Jest jeszcze kwestia ataku 2 graczy w tym samym czasie więc musieli to jakoś rozwiązać.Oczywiście mogę się mylić bo to nie ja pisałem ta grę ani nie miałem nic wspólnego z jej tworzeniem :))))

O tym nie pomyślałem ,ale możesz mieć rację.:)
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Obrona miasta

Zaczynam się zastanawiać czy w ogóle ustawiać obronę...

Raczej warto, u mnie jak do tej pory, odkad ustawiam armie defową cały czas wygrana, jezeli ktos rzeczywiscie walczył a nie wszedl przypakiem, to raczej musiało bolec... :)
 

DeletedUser564

Guest
Odp: Obrona miasta

Ja mam zawsze wystawioną obronę i z ochotą atakuje graczy którzy też wystawiają bo przynajmniej można pograć :) Możesz się cieszyć z wygranej lub denerwować z porażki bo przecież można było to rozegrać inaczej :)). Już ręce opadają od walki z 2 włócznikami :) Przecież ta gra polega nie tylko na budowaniu a na umiejętności połączenia budowy swojego imperium z walą . Jak już ktoś tu fajnie określił jest to "MIX" :)
 

DeletedUser475

Guest
Odp: Obrona miasta

Jak nie ustawisz obrony to splądrują Ci surkę. Mając obronę atakowany traci wojska, a w Twoim odwecie ma więc ich mniej do obrony.
 
Do góry