[Walki] Obrona miasta. Dodatkowa opcja.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser7795
  • Data rozpoczęcia

Czy chcesz aby opcja "atakuj łotrów jako pierwszych" została dodana?

  • Tak, chcę.

    Głosy: 30 46,2%
  • Nie, ma zostać tak jak jest.

    Głosy: 25 38,5%
  • Jest mi to obojętne.

    Głosy: 10 15,4%

  • W sumie głosujących
    65

DeletedUser7795

Guest
Bez przesady. Może nie ma rewelacji, ale określanie "dnem" jest przesadzone.
Algorytm obecnie zakłada uderzanie jako pierwszej jednostki tej, która jest najsilniejsza w ataku (bądź w zasięgu danej jednostki).

A jednak widząc jak łotry atakowane są jako pierwsze zalewa mnie krew. W ten sposób przegrywa się każdą walkę, bo nasza obrona ma taką inteligencję, że atakuje łotry na początku i za cholerę nie pokona agresora.
 

DeletedUser6763

Guest
Twarde veto! Ludzie naprawdę jest tyle ułatwień dla broniącej armii a wam jeszcze mało - wieże sygnałowe, perły, nie mówiąc już o tym że atakuje się w ciemno.
Jeśli ktoś wie jak to potrafi ustawić obronę którą naprawdę ciężko ruszyć albo trzeba przynajmniej się liczyć z ogromnymi stratami. Zmiana algorytmu nic nie da bo zaraz ktoś inny zacznie narzekać że on chciał żeby jednostki broniące atakowały czołgi a nie helikoptery a inny żeby przeciwlotnicze.
Jedyna opcja to pilnować zbiorów i tyle.
Ja lubię sobie pobić sąsiadów i mnie też ktoś od czasu do czasu zleje bardziej złożony algorytm walki przy obecnych ułatwieniach ograniczy tą możliwość co sprawi że gra straci na atrakcyjności.
Nie oczekuj, że jeśli nie radzisz sobie z obroną swojego miasta to support czy programiści foe zrobią to za Ciebie. Po prostu albo ustaw inną obroną i wzmocnij bonusy albo pilnuj zbiorów albo negocjuj z tymi, którzy Cie grabią :)
Wybacz porównanie -ale pomysł z kategorii "za mało zarabiam niech mi rząd dopłaci" nie tędy droga.
 

DeletedUser11388

Guest
Pomysł jest dobry ale dałem że jest mi obojętne a to z tego powodu że, z chwilą dodania takiej opcji łotry będą przydatne tylko do walk GvG na mapach już dość dawno jest tak że atakowane są jednostki potem łotry więc sektory zdobywam normalnymi jednostkami mniej strat mając alkatraz i kryjówki łotrów nie mam wpływu na to co wyprodukuje alkatraz więc mam sporo łotrów coś z nimi trzeba robić. Myślę że nie trzeba dodatkowych opcji wystarczy zmienić ustawienia na takie jak są na mapach i faktem jest że dla moich sąsiadów była by to spora ulga bo sam stosuję tą technike ale co to zmieni ? w końcu jak ktoś gra dużo i lubi walczyć to i tak Cię pokona a walk GvG nie ma codziennie więc i jednostek jest sporo w magazynie :)

Ps.Zapomniałem wytłumaczyć jaką ulgę odczuli by sąsiedzi pewnie miło by było zobaczyć że straciłem 3 lub 4 jednostki zamiast jednej :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16882

Guest
widzę ze przeciwko temu sa tylko te cwaniaczki którzy tak robia
 

kasia2389

Arcyksiążę
A jednak widząc jak łotry atakowane są jako pierwsze zalewa mnie krew. W ten sposób przegrywa się każdą walkę, bo nasza obrona ma taką inteligencję, że atakuje łotry na początku i za cholerę nie pokona agresora.
To nie jest kwestia algorytmu tylko zostało to zrobione CELOWO.

widzę ze przeciwko temu sa tylko te cwaniaczki którzy tak robia

To tylko kwestia czasu jak dołączysz do tych cwaniaczków.

Już o tym pisałem, ale powtórzę, na serwerze testowym przez kilka dni w obronie łotry były traktowane jak normalne jednostki i spotkało się to ze stanowczym protestem społeczności graczy, więc nie liczcie na jakiekolwiek zmiany w tym względzie.
 

DeletedUser16823

Guest
Ten Temat praktycznie nie ma sensu bo gdy łotr atakowany jako 1 zamieni się w inną jednostke i będzie waczył dalej a gdy jako ostatni to także będzie walczył po prostu potem będzie trudno zabić tamtą jednostke która nie jest łotrem to mówiąc stawiam głos na nie
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Ten Temat praktycznie nie ma sensu bo gdy łotr atakowany jako 1 zamieni się w inną jednostke i będzie waczył dalej a gdy jako ostatni to także będzie walczył po prostu potem będzie trudno zabić tamtą jednostke która nie jest łotrem to mówiąc stawiam głos na nie
Mylisz się, jak łotry są atakowane na końcu, to nie mją się w co przemienić i wtedy są na jedno uderzenie :)
 

DeletedUser15181

Guest
Jak najbardziej tak, poza tym proponuję lepsze zastosowanie dla pereł zamek,cerkiew i wieżyczki bo teraz są nierentowne
 

DeletedUser15092

Guest
Mam duże wątpliwości, strasznie duże.
Ogólnie atakowanie sąsiadów dla mnie zostało zepsute przez te wieże sygnałowe. Obecna najlepsza strategia to właściwie wykorzystywanie głupoty komputera. A co zrobisz gdy wieżyczek jest kilkaset, obrona +1000%? Nic nie zrobisz :)
Strategia, którą opisałeś, to jeden właśnie z tych sposobów wykorzystywania głupoty. Ale wiadomo, że i tak będzie nieskuteczny, gdy wróg będzie miał dużo tych wież.

Ostatecznie zagłosowałem na tak, bo jeszcze nie jestem na tym poziomie, co wrogowie spamują tymi wieżami.
 

DeletedUser15227

Guest
tak racja ale w czasie ataku na inne jednostki łotr podejdzie i wytnie armie w pień :p

W wysokich epokach nie zdarzy podejść. Wystarczy w obronie postawić artylerię, która zniszczy zwykłą jednostkę a w następnej turze wybije łotry.
 

DeletedUser16823

Guest
W wysokich epokach nie zdarzy podejść. Wystarczy w obronie postawić artylerię, która zniszczy zwykłą jednostkę a w następnej turze wybije łotry.
I oto jest pytanie czy to dotyczy późnych czy też wcheśniejszych epok gdyby mowa o późnych epokach to racja ale w tych wczesnych np. wczesne średniowiecze to nie ma się szans :p
Pozdrawiam Kubo
PS: Sorry za ortografie pisze to późno w nocy i zaraz ide spać a zmęczenie jest dobijające :p
 

DeletedUser15862

Guest
Moim zdaniem nie trzeba robić z tego problemów, fakt ciężko się patrzy na te ataki na łotry i odwróconą logikę tego algorytmu na mapach od modernizmu włącznie i wzwyż, ale zastanówmy się gdyby nasza obrona robiła tak jak chcecie, że najpierw jednostkę a potem łotry to owe łotry straciłyby dużo na uroku i tak jak pisano wyżej zawsze można pilnować produkcji czy układać się z agresorem, przecież nikt nie jest niezwyciężony, każdego da się pokonać i to nie jest powód do wstydu, moim zdaniem ta rozmowa mogłaby trwać w nieskończoność. Ale ja uważam, że tak powinno zostać i tyle mam w tej sprawie do powiedzenia.:)
 

DeletedUser

Guest
temat juz był omawiany gdzieś tam .... też zaproponowałem możliwość wybory taktyki obrony miasta (jednak gdzieś to przepadło) obrona mista jest piętą achillesową każdego gracza i tu każdy wie o co chodzi , gdy ogląda powtórki z walki :haha:
dramat , żenada
 

DeletedUser15643

Guest
[...] obrona mista jest piętą achillesową każdego gracza i tu każdy wie o co chodzi , gdy ogląda powtórki z walki :haha:
dramat , żenada

a ja uwielbiam oglądać powtórki z obrony miasta :haha: - oto kolejny desperat:

5e606acd37483507d489f4e1168e1a3b.jpeg
 

DeletedUser16975

Guest
ja jestem przeciw takiej zmianie, obronca ma rowniez możliwości,chociażby podnosząc lvl pereł obronnych i stawianie wiez sygnałowych, wierzcie czy nie ale agresor nawet z wysokim lvlem ataku nie przejdzie obrony ze statami np 70/600 :)
 

DeletedUser15570

Guest
Takze jestem przeciwny, sam nadzialem sie na obrone z 200%+ po zmianie sasiedztwa, a ze lecialem autobitwy to i lotry mi nie pomogly, wynik bitwy to cale wojsko do piachu :( i nie trzeba bylo opcji lotry jako pierwsze, wystaczyly wlasnie wieze sygnalowe, obecna sytuacja jest dobra, albo bunkrujesz sie wiezami i "tracisz" miejsce w miescie, albo liczysz sie z mozliwoscia wjazdu, czysta strategia.

Btw. Wiecej do tego miasta nie wjechalem :D
 
Do góry