"Obrona" miasta - albo raczej ta pseudo obrona naszych miast

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5103
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser3

Guest
Ameryka odkryta po raz kolejny. Pomysł był już wiele razy prezentowany. Być może będzie to wprowadzone wcześniej czy później, natomiast naturalnie nie ma takiej pewności.

-konrad223- napisał:
Ta obrona to jakaś parodia ,bo jak wystawiałem jednostki to tylko 4 pola podchodziły jak mogły 16 ,a wróg nawet jednej kreski nie straciły
Od 1.02, wojska w obronie będą walczyć nieco sensowniej.
 

DeletedUser

Guest
Ta obrona to jakaś parodia ,bo jak wystawiałem jednostki to tylko 4 pola podchodziły jak mogły 16 ,a wróg nawet jednej kreski nie straciły.:mad:

No ja jakoś mam odmienne od Ciebie tutaj zdanie, bowiem już został w jakimś stopniu poprawiony AI obrony więc już teraz jednostki szarżują w obronie do przodu jak szalone i to tylko to chyba zmienili, że jednostki w obronie wysuwają się dalej, a teraz co się szykuje to się okaże jutro :D
 

DeletedUser5069

Guest
Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość obrony online w czasie gdy się jest w grze, zamiast otrzymywania wiadomości od doradcy wojskowego o udanej lub nie obronie miasta.W końcu gra ma system walki turowej, łatwiej jest samemu decydować o ruchach niż w przypadku jednolitej bitwy w czasie rzeczywistym.Ruchy samodzielne mogłyby by być w czasie walki online w sytuacji, gdyby ktoś za długo się zastanawiał.

Ja na przykład wychodzę z domu i zostawiam stronę z FoE otwartą nawet kilka godzin. Nie wyobrażam sobie by ktoś miał czekać tyle na mój ruch.
 

DeletedUser5256

Guest
Jest zmiana. Teraz działa o dalekim zasięgu nie tłuką wystawionego na wabia 1 woja, tylko walą po innych dalekosiężnych. Trzeba ciut zmienic taktyke. To oznacza że już samymi działkami nie obleci się większości graczy.
 

DeletedUser

Guest
Jest zmiana. Teraz działa o dalekim zasięgu nie tłuką wystawionego na wabia 1 woja, tylko walą po innych dalekosiężnych. Trzeba ciut zmienic taktyke. To oznacza że już samymi działkami nie obleci się większości graczy.

No to pozamiatane .... :(:(
 

DeletedUser

Guest
W grach mmorpg, w które gram, nie można zaatakować przeciwnika, jesli go nie ma online. I każda walka jest prowadzona przez graczy w czasie rzeczywistym. Każdy się broni i atakuje poruszając osobiście swoim wojskiem czy postacią. Tak, wiem, to nie mmorpg... ale to mogłoby być rozwiązanie. Wkurzałam się strasznie że mnie atakują, a moja obrona jest do niczego, ale już mi to przeszło. teraz w ogóle nie mam obrony. Po co, skoro to fikcja.

Tutaj gram tylko dla budowania pereł, które są po prostu ładne. Jak wybuduję wszystkie to przestanę grać, będę się tylko logować i podziwiać swoje miasto. 8>
 

DeletedUser

Guest
Paradoksem obrony jest np. to że atakujący czołgami (150% ataku i obrony) jest nie do ruszenia czołgami obrońcy. Nie można zbić nawet jednej, głupiej kratki. Jeśli to ma tak działać to brawa dla programistów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
To wiem ;) Bardziej chodzi mi o fakt, że jednostka tego samego typu nie jest w stanie zrobić nic innej jeśli ta ma odpowiedni bonus do obrony i ataku ;) Nawet jeśli obrońca ma 1000% do obrony to i tak skazany jest na porażkę ;)
 

DeletedUser625

Guest
Tego nie wiesz, bo nie ma do tej pory nikt 1000% do obrony. :D
 

DeletedUser3876

Guest
Paradoksem obrony jest np. to że atakujący czołgami (150% ataku i obrony) jest nie do ruszenia czołgami obrońcy. Nie można zbić nawet jednej, głupiej kratki. Jeśli to ma tak działać to brawa dla programistów.

Może Alcatraz będzie Perłą dającą BONUS ATAKU DO JEDNOSTEK OBRONNYCH (takiej jeszcze nie ma:))
 

DeletedUser

Guest
Też mam takie przeczucie, że Alcatraz będzie dawało bonus do ataku w obronie ;)
 

DeletedUser6174

Guest
Temat odnośnie sztucznej inteligencji jest już zamknięty więc napiszę tutaj. Otóż zauważyłem iż ostatnio ta nowa obrona trochę szwankuje, a konkretnie to jednostki w obronie nie korzystają ze swoich terenów bonusowych. Przykładowo poborowy stoi na łące 2 kratki od umocnień albo okopu i stamtąd atakuje przeciwnika pomimo iż mógłby zająć teren bonusowy i stamtąd zaatakować przeciwnika.
Dziś zaatakował mnie sąsiad przy pomocy autmatu. Jego jegrowie ustawiali się na skałach zamiast chować się po lasach których nie brakowało. Rozumiem żeby ten las był kilka kratek dalej, ale on stał na skale która przylegała do lasu i w kolejnej turze nie zmieniał pozycji.
Warto też wspomnieć o sytuacji kiedy snajperzy atakują czołgi którym nie zadają żadnych obrażeń zamiast przesunąć się o 2 pola i zaatakować poborowych albo artylerie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9456

Guest
Temat odnośnie sztucznej inteligencji jest już zamknięty więc napiszę tutaj. Otóż zauważyłem iż ostatnio ta nowa obrona trochę szwankuje, a konkretnie to jednostki w obronie nie korzystają ze swoich terenów bonusowych. Przykładowo poborowy stoi na łące 2 kratki od umocnień albo okopu i stamtąd atakuje przeciwnika pomimo iż mógłby zająć teren bonusowy i stamtąd zaatakować przeciwnika. Warto też wspomnieć o sytuacji kiedy snajperzy atakują czołgi którym nie zadają żadnych obrażeń zamiast przesunąć się o 2 pola i zaatakować poborowych albo artylerie.

Potwierdzam. W moim przypadku pionierzy przeciwnika, nie szli w ogóle do lasu.
 

DeletedUser8110

Guest
Tyleście narzekali, że jednostki przeciwnika nie chcą wychodzić z lasu... :D
 

DeletedUser4259

Guest
Może Alcatraz będzie Perłą dającą BONUS ATAKU DO JEDNOSTEK OBRONNYCH (takiej jeszcze nie ma:))
akurat przechadzałem się mimo - możesz przybliżyć głębszy sens wypowiedzi? bom zdrożony nieco i ledwie rozumny

btw: to było serio i z góry dziękuję za odpowiedź

- - - Zaktualizowano - - -




dobra - żartowałem :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry