Obrona jednostki

  • Rozpoczynający wątek PCSernik
  • Data rozpoczęcia

Czy chciałbyś mieć dodatkową możliwość obrony?

  • Tak, chciałbym.

    Głosy: 3 50,0%
  • Nie, to jest głupie.

    Głosy: 3 50,0%

  • W sumie głosujących
    6

DeletedUser

Guest
Myślałem nad czymś co by nie było czymś wielce trudnym do zrealizowania, i wymyśliłem.
Gdy pierwszy raz rozpoczęła się walka, przypomniała mi się taka świetna gierka "Heroes III"
I jedyne czego mi tu brakuje to magia oraz możliwość obrony.
Z racji że raczej na magię się tu nie zapowiada, proponuję aby dać każdej jednostce dodatkową możliwość obrony.
(Do wyboru mamy ruch, czekanie, lub obronę a nie tylko ruch i czekanie tak jak jest teraz)
Obrona działa jak pełny ruch, jeśli oddział przystąpi do obrony traci całą turę ale dostaje kilka punktów do obrony.

Wiem że tutaj rozwiązaniem są już "krzaki" ale dodatkowa możliwość obrony wprowadziłaby trochę więcej myślenia do walki :)
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Obrona jednostki

Magia - wielkie wielkie ogrome bycze duże NIE.
Mi też sie przypomniały czasy H3 i innych części i też myślałem, że byłoby to fajne ale wiesz czemu to tu nie pasuje?
Bo to nie ten typ gry. Sam widzisz masz zwykłe tradycyjne osady, budynki, badania itd i jakby nie patrzeć tryb rzeczywistej realnej gry.
Więc magia zdecydowanie tu nie pasuje to jak połączyć np. BF3 z możliwosciami magicznymi - bez sens. To samo tu ;P.


Co do obrony...hmmm podoba mi sie to. Obecne krzsczki są "dziwne" i nie zawsze jak w nie wejdziesz to dostajesz tą obrone bo nie raz chowałem sie tam i nic +0...
Także jestem tlyko za obroną
 

DeletedUser

Guest
Odp: Obrona jednostki

Magia - wielkie wielkie ogrome bycze duże NIE.
Mi też sie przypomniały czasy H3 i innych części i też myślałem, że byłoby to fajne ale wiesz czemu to tu nie pasuje?
Bo to nie ten typ gry. Sam widzisz masz zwykłe tradycyjne osady, budynki, badania itd i jakby nie patrzeć tryb rzeczywistej realnej gry.
Więc magia zdecydowanie tu nie pasuje to jak połączyć np. BF3 z możliwosciami magicznymi - bez sens. To samo tu ;P.


Co do obrony...hmmm podoba mi sie to. Obecne krzsczki są "dziwne" i nie zawsze jak w nie wejdziesz to dostajesz tą obrone bo nie raz chowałem sie tam i nic +0...
Także jestem tlyko za obroną



Też jestem za obroną da to większe pole dla mojego strategicznego geniuszu xD
A co do magi to jak już kolega napisał to trochę nie ten deseń xD
 

DeletedUser

Guest
Odp: Obrona jednostki

To ja może od razu sprostuję, nie chciałem wprowadzać magii, jedynie podkreślić że w heroes III była też magia. Oczywiście że nie chce tu magii, lecz chciałbym aby była możliwość obrony - btw proszę każdego o oddanie głos do ankiety :) (dziękuję ;d)
Krzaczki mogą zostać, lecz dodatkowa obrona nada trochę sensu takim jednostkom jak na przykład ciężka piechota, która nie zdąży nawet dojść do przeciwnika - to powinny być jednostki blokujące dojście do łuczników, a tymczasem w ogóle się nie przydają. Obrona zmieniłaby ich pozycję na trochę lepszą :)
 
Do góry