Obrona częstochowy :d

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2456
  • Data rozpoczęcia

co sądzicie o pomysle?


  • W sumie głosujących
    10
  • Głosowanie zakończone .

DeletedUser2456

Guest
siema
Aby gra stała się bardziej zażyła, powinny być punkty za obronę miasta. bo jak narazie dostaje się je wyłącznie za atakowanie innych graczy lub w kampani. komputer w obronie nie jest zły, ale z wykorzystaniem terenów i sprytu można go pokonać. czasem jednak ta sztuka nie udaje się. dlatego też dobrym rozwiązaniem byłoby gdybysmy dostawali pkty za udaną obronę (podwójne w stosunku gdybysmy to my atakowali) np gdy atakujemy 2 zwykłych włóczników dostajemy 240 pkt. natomiast gdyby przeciwnik nas zaatakowal 2 włócznikami i udało by nam się go pokonać (komputerowi w naszym imieniu oczywiscie) wówczas my dostlibysmy 480 pkt.
pozwoli to na zwrócenie większej uwagi na obronę naszych włosci przed najazdem innych.
dzięki temu ranking w wieżach znacznie by się poprawił dla sporej ilosci graczy.

zamieszczam sondę na temat pomysłu

sonda jest z wielokrotnym wyborem ze względu na możliwosć zaznaczenia swietny pomysł (lub do bani) jednoczesnie mając możliwosć zmienienia czegos odnosnie tematu. jeżeli ktos ma pomysł jak cos ulepszyć proszę sie wypowiadać poniżej
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser426

Guest
ankieta nie moze byc wielokrotnego wyboru , zmień albo CI zamkną temat
 

DeletedUser2001

Guest
Nie da się zmienić. Zamkną ją. :p Pisz następny temat i odznacz tam kwadrat.
 

DeletedUser2383

Guest
Jestem przeciw temu żeby za obronę zyskiwać 2 razy więcej doświadczenia, ponieważ to doprowadzi do tego, że :
1. Jak kogoś zaatakuje,to muszę się bić do końca aby przeciwnik nie uzyskał więcej pkt ode mnie i nie wyprzedził mnie w wieży pvp.
2. Nagle się okaże, że więcej pkt w rankingu pvp ma ten co się tylko broni...
3. Jak już kogoś zaatakuje to muszę się bić do ostatniej kropli krwi aby uzyskać z tej walki więcej pkt pvp niż ma przeciwnik.
4. Jednostki i w obronie nie giną po przegranej walce a atakujące tak.

Co bym zmienił:
Jeżeli propozycja miałaby być wprowadzona, to jednostki które padną na polu bitwy w ataku nie powinny ginąć.
 

DeletedUser2456

Guest
ad1. i o to chodzi nie? ile razy udalo ci sie obronic?? obronic jest naprawde trudno
ad2. jezeli dobrze ustawisz ludkow w obronie to czemu masz nie byc lepszy od kogos kto atakuje dziesiatki poczatkujkacych, ktorzy nie maja wojska na obronie
ad3. zastanow sie zanim zaatakujesz. pozatym pkty dostajesz za zabijanie przeciwnikow. wiec jesli nikogo nie zabijesz nie dostaniesz pktow. to samo w obronie
ad4. i to jest ok. gdyby ginely w obronie to za 2 3cim razem gdy cie ktos atakuje nie mialbys nikogo w obronie. a zeby zaatakowac to twoj wybor i twoja taktyka. w obronie gra komputer

jesli jednostki w ataku nie beda ginac to ta gra stanie sie bez sensu
 

DeletedUser1724

Guest
Matko Boska Częstochowska... Wchodząc tutaj myślałem, że trafię na pomysł związany z pielgrzymką na Jasną Górę, a tutaj o obronie miasta xD Ja tam nie chce nic mówić ale pomysł jak dla mnie jest do kitu bo ja kurna nie mam czym się bronić więc stratny byłbym, a tak to ja bawić się nie będę ^^
 

DeletedUser2383

Guest

1. To zależy czy przeciwnik mnie atakuje po to by zyskać punkty, czy po to by mnie okraść.
Jeśli okraść to wygrywam 100% walk, bo komp jest w stanie ubić 2/3 nawet 4 jednostki (załóżmy że to łucznicy czyli 170 złota i 40 zaopatrzenia z tego co pamiętam, czyli 340-680 złota i 80-160 zaopatrzenia, stąd naprawdę dużo trza ukraść żeby coś zyskać). A jeżeli ktoś nie policzy sobie zysku w stosunku do strat patrząc na moją "armię" (8 ludzi to chyba drużyna :p) to znaczy, że się bije dla punktów pvp.
2. Dlatego chcę, aby punkty nie były za wygraną w obronie tylko za straty jakie zadamy przeciwnikowi samemu będąc w obronie.
3. Nie doczytałem się tego w temacie ...
 

DeletedUser

Guest
Przedobrzone...

Pkt. za bitwy dostaje gracz. Dlaczego? Dlatego, że to gracz się bije. Ryzykuje stratą części lub całej armii i steruje swoimi oddziałami.
Podczas obrony garnizonem steruje komputer. Więc jeżeli już mają być pkt. za obronę, to czy powinien dostawać je gracz?
Moim zdaniem w tym sposobie rozumowania brak logiki.

jesli jednostki w ataku nie beda ginac to ta gra stanie sie bez sensu

Tak samo stanie się, gdy punkty będą przyznawane w nagrodę w zwycięstwie w bitwach, których nie prowadzisz.
 
Do góry