[Walki] O tym, jak przywrócić uczciwą rywalizację

Czy uważasz że jest to dobry pomysł?


  • W sumie głosujących
    41
Ostatnimi czasy w FoE królują wszelkiego rodzaju programy, które w znaczący sposób zaburzyły rozgrywkę. Nie ma znaczenia stopień rozwoju, czy umiejętności, ponieważ wszystko zostało zrównane przez programy, które redukują do minimum czas potrzebny do wykonania walki. Bez znaczenia jest czy ktoś ma 2000 bonusu do ataku, czy 500, bo i tak czas potrzebny na wykonanie akcji jest taki sam, nie wspominając już nawet o graczach, którzy by chcieli grać uczciwie, ale przez wszechobecne programy nie mogą nic osiągnąć.
Rozwiązanie musi zatem polegać na wyeliminowaniu elementu jak najszybszej wymiany wojska i klikaniu poszczególnych raportów, a kładzeniu nacisku na bonusy do ataku i umiejętność szybkiej analizy sytuacji. Sprawa jest prosta, trzeba wrócić do starego systemu, o którym nowi gracze mogą nawet nie wiedzieć- walki ręczne, całkowite wyeliminowanie automatu. Osoby z większymi bonusami i doświadczeniem będą premiowane. Zwykłe macra sobie nie poradzą z walkami, a bardziej zaawansowane boty łatwo wykryć i ukarać oszustów. Do tego gracze używający aplikacji mieliby równe szanse z tymi, którzy grają przez przeglądarki, ci drudzy są obecnie w stanie wykonywać wszystkie czynności dużo szybciej.
Oczywiście musiałoby się to wiązać z redukcją wymaganych walk, koniecznych do zajęcia danego sektora, żebyśmy nie musieli spędzać godzin przed grą, a co za tym idzie zwiększeniu szansy na zdobycie nagrody w przypadku pól chwały.
Przy okazji można byłoby zlikwidować ten śmieszny limit zadań powtarzalnych. Jeśli ograniczmy liczbę możliwych do wykonania walk, gracze którzy boją się o swoją nic nieznacząca pozycję w rankingu, nie musieliby pisać listów do Inno żeby ich ratowało.

Zapraszam do dyskusji. Każdy pomysł, który może poprawić jakość gry jest ważny.

Co do GvG, to taki pomysł na szybko. Likwidujemy oblężenia, obrony możemy uzupełniać tylko w sektorach zdobytych po ostatnim podsumowaniu, sektory możemy atakować do czasu, kiedy nie stracimy do nich dostępu. Sektory uwolnione zajmuje ten, kto pierwszy zrobi wymaganą liczbę walk.
Oczywiście jeśli ktoś ma lepszy pomysł, to zachęcam do podzielenia się nim.
 
Ostatnia edycja:

-ROBin-

Szlachcic zagrodowy
Każdy pomysł podnoszący współzawodnictwo jest zacny bo zapomniano już, że słowo :

Gildia (niem. Gilde – związek); także konfraternia (z łac. współbractwo) – w średniowiecznej Europie stowarzyszenie o charakterze obronnym, religijnym lub towarzyskim.
Dla mnie zwrot "towarzyski" ma spore znaczenie jak nie kluczowe obecnie. Fakt, że gra poszła w kierunku JA a nie MY mocno mnie zniechęca.
Facebook wybił się na lidera w sieci bo właśnie towarzyskość wygrała z innymi pomysłami.

Wg mnie przewidywalność tego co nastanie i regularna powtarzalność uruchamia armię programów. Dla mnie czas tej gry mija nieodwracalnie bo robienie na okrągło tego samego bez szczypty zaskoczenia jest nudne. A ja nudy nie lubię.

Czy zmiany pójdą w kierunku ograniczania automatyzmu, wprowadzaniu nowinek jak zadań do wykonania przez całą gildię jest mi to obojętne.
Ważne, by gra jednoczyła ludzi do wspólnego działania a tym, którzy robią coś wolniej "konfraternia" pomagała.

TAK - wolałbym wywalenie automatycznych walk.
TAK - chciałbym zadań i eventów dla gildii a nie dla jednostek.
Czy da się uratować GvG? WĄTPIĘ....
 

kasia2389

Arcyksiążę
Jeśli nic się nie zmieni, to ta gra bardzo szybko zostanie porzucona przez wszystkich,
Takie bzdury czytam na forum od siedmiu lat i jakoś gra nadal prosperuje i ma się dobrze, co i rusz pojawia sie jakiś Wielki Reformator, który wieści, że jeśli natychmiast nie wprowadza jego pomysłów w życie to wszyscy gracze odejdą.
 

-ROBin-

Szlachcic zagrodowy
Ale do wniosków trzeba przejść.
GvG - mafijność układów i kunktatorstwo osiągnęło próg akceptowalności.
Zanim twórcy coś zmienią możemy sami zmienić nastawienie.

Wniosek 1.
Czy nie można się umówić, że wszystkie gildie dają 2-3 dni max by gildia będąca numerem 1 tam jest i wszyscy bez wyjątku biją numer 1?
Spada gildia z pierwszego miejsca bo nie wytrzyma takiego nawału ataków. 2-3 dni na przygotowania i tłuczemy nowego lidera?
Czy wówczas nie zmieni się nastawienie, że nie warto mieć wielu sektorów tylko mało i efektywnie? Każda gildia by się szybciej przesuwała ku górze.
Ja nie atakuję nikogo ze złości tylko by się więcej działo... Jest mi obojętne kogo atakuję i jest mi obojętne kto mnie atakuje.

Wniosek 2.
A może niech wprowadzą dla wszystkich bez wyjątku szybkie boty i każdy je ma? I wówczas równowaga wraca :)

Takie bzdury czytam na forum od siedmiu lat i jakoś gra nadal prosperuje
Ja nie mam problemu z z reformatorami i nie odejdą wszyscy - spokojnie. Odchodzi kilka osób póki co i masz rację, że to nadal trwa ale kilkadziesiąt osób ogranicza zabawę z kilku godzin dziennie do kilkunastu minut tygodniowo. To się daje odczuć...
 
Takie bzdury czytam na forum od siedmiu lat i jakoś gra nadal prosperuje i ma się dobrze, co i rusz pojawia sie jakiś Wielki Reformator, który wieści, że jeśli natychmiast nie wprowadza jego pomysłów w życie to wszyscy gracze odejdą.
Śledzisz chociaż jakieś statystyki, czy po prostu piszesz to co ci się wydaje?
Nie chcę żeby koniecznie wprowadzano moje pomysły, ale żeby wreszcie zrobiono cokolwiek, co by przywróciło grywalność.
 
Jasne, traćmy wszyscy czas na walki ręczne, tylko dlatego, że twórcy gry nie potrafią lub nie chcą zrobić niczego z bociarzami. Nie po to uczciwi gracze długie miesiące, a często i lata zbierali stosowne budynki, żeby móc spokojnie przejść Wyprawy czy Pola na automacie, żeby teraz im to zabierać, bo zapanowało bezprawie.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Sprawa jest prosta, trzeba wrócić do starego systemu, o którym nowi gracze mogą nawet nie wiedzieć- walki ręczne, całkowite wyeliminowanie automatu.
Jeżeli dobrze pamiętam, to nigdy nie było konieczności ręcznego prowadzenia walki. Była (i jest) dostępna opcja automatycznego zakończenia walki + wyświetlenia wyniku. Szybka walka wyeliminowała jedynie wyświetlanie pola walki i zaoszczędziła 2 kliknięcia.
Czy nie można się umówić, że wszystkie gildie dają 2-3 dni max by gildia będąca numerem 1 tam jest i wszyscy bez wyjątku biją numer 1?
Można. Właśnie to przerabiamy na B. Efekt: starcie specjalistów od "nieco szybszego uzupełniania defów" ze specjalistami od "nieco szybszego zakładania oblężeń". ;) Reszta to statyści :haha:
Edit: 3 w pełni uzbrojone, bronione sektory przejęte w niespełna 5s. Czekam z niecierpliwością na zdolnych twórców skryptu "jak przejąć analogiczne sektory poniżej 4s". W końcu czas to pieniądz ;)
 
Ostatnia edycja:

piko2012

Szlachcic zagrodowy
Yori, myśle, że Ty jako główny macher wszystkich genialnych pomagaczy , że właśnie to Ty spowodowałeś, i na dodatek to Ty jesteś tym architektem gdzie teraz jest Via,
Super, że zaczynasz rozumieć swój negatywny wkład w rozwój gry FOE, i myślisz o przejściu na jasna stronę mocy ale, żeby nie było , że to Ty tylko jesteś odpowiedzialny za całe to bagno, jakie dzieje się na grze, to prekursorem wszystkich pomagaczy był Granatos i spółka (to w hydrze nazywało się szybki internet)
ps. Ale żeby nie było, że gracze są wszystkiemu winni, to twórcy gry i obsługa w postacie supportu pozwolili na tak długie tolerowanie stosowanie niedozwolonego oprogramowania, a już szczytem jest nas graczy zmuszanie , żeby bawić się w detektywów i zgłaszać graczy do supportu, my nie mamy odpowiednich narządzi , a twórcy tak
Następny kamyczek to kary, ile razy można zawieszać i odwieszać kary za ciągłe stosowanie niedozwolonego oprogramowania , -krasnala, pogrom gracze aspery z topu,. W WOT-cie był ban 1 raz na tydzień, następnych razów już nie mieli kasacja konta
Oczywiście szybko czytajcie, bo jak się napisze troche prawdy o obsłudze gry to zaraz wykasują post, a to dzięki takim wpisom support zaczął coś robić
 

linuxgeek

Baronet
IG stara sie walczyc z hobbystami. Listy "Cease&Desist" wysylaja regularnie do czasu az hobbysci nie przeniosa dzialanosci do Iranu, Rosji, Chin albo innego miejsca gdzie macki "demokracji" nie siegaja :D
 

Antioch Wielki

Szlachcic zagrodowy
Darko aka Yorimoto aka pogrom01 proponuje na forum walki ręczne, karci skrypty i boty. Darko bo taki jego prawdziwy nick, który codziennie na skrypcie/makro/bocie robi walki i powtarzalne na makro, daje szybkie obelgi na GVG i dokłada defy z 3 kont na raz, nie wspominając o 2 gidliach satelitach, próbuje przekonać do zmian w grze płacząc na forum.
Świat zwariował, przewietrz ta swoją pusta głowę, hipokryzja razem z płaczącym na tym forum tutorem przysłoniła Wam odbieranie bodźców zewnętrznych z otaczającego Was swiata, wyjdź w końcu z domu i zobacz słońce.

Do Tematu, banować wszystkich na makrach/botach/skryptach a nie jakieś pierdoły wymyślać. Ten post jest skierowany tak naprawdę do powtarzalnych aby kolega hipokryta z kolegami surke na nowym serwie w dużych ilościach sprzedawać ;)

Ps: nigdy nie będziesz Top1.
 
Ostatnia edycja:
To może będziesz zaskoczony, ale w pełni popieram banowanie wszystkich. Tylko ze wszystkich, a nie wybranych. Tak długo jak ktokolwiek będzie bezkarnie tego używał, to inni też będą musieli, żeby mieć jakiekolwiek szanse.
 

Penetrator-granatow

Szlachcic zagrodowy
youtube.com/watch?v=vGurB71VbUg

Kolego Yori, zamiast kłamać i oszukiwać polecam skasować konto. jest jeden jedyny słuszny sposób na przywrócenie uczciwej rywalizacji zbanowanie dwóch gildii VIA I ASZPERY :). 1min10s jak wygląda uczciwe GVG w wykonaniu Waszym i kolegów :). dziwię się, że INO nic z tym nie robi. Ja polecam nowym graczom poszukanie innej gry. Suport toleruje takie praktyki od lat i szkoda czasu na tą grę
 
Do góry