o rozszerzenie terenu

  • Rozpoczynający wątek karol37
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Tu moje pytanie, od czego zależy, ze mam możliwość rozszerzenia terenu za diamenty. Wykupiłem kiedyś rozszerzenia za diamenty , potem tej możliwości nie miałem x czasu, potem znów się pojawiła, kupiłem 3 rozszerzenia i znowu nie mogę już nic wykupić za diamenty. Od czego to zależy ?
Mogę się jedynie domyślać, ze może zależeć od przejścia do następnej epoki lub przejścia jakiegoś progu punktowego, jednak chciał bym wiedzieć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7261

Guest
Zgadłeś, w każdej epoce można kupić x rozszerzeń za Diamenty. Bodajże 2, albo 3.
 

DeletedUser

Guest
Wiec następne pytanie, wykupiłem rozszerzenie za 25 000 a następnie dzisiaj za 30 000 medali, w tej chwili znikła mi możliwość kupienia za medale. W tej chwili nie mogę wykupić ani za monety , ani za diamenty , ani za medale, brak jakiejkolwiek mozliwosci. Czyli dopiero w przyszłej epoce będę mógł kopić tylko 2 rozszerzenia za diamenty a czy za medale tez będzie jakaś możliwość?
 

DeletedUser7261

Guest
Za medale Ci się pojawi, jak nazbierasz odpowiednią ilość.
 

DeletedUser

Guest
widzę , to kupiłem rozszerzenie za 30.000 i więcej nie mogę wykupić, bo więcej nie ma jak za 30.000, pytam się czy odliczanie za mandale rozpocznie się od początku, czy w w ogóle się już nie rozpocznie, bo nie wiem czy mi w takim razie te medale są jeszcze do czegoś potrzebne, bo jeśli nic nie mogę za nie kupić to raczej chyba nie?
rozumiem , ciężkie pytanie, może jeszcze takiego nie było, ale niedługo może więcej osób będzie chciało znać na nie odpowiedz

- - - Zaktualizowano - - -

znowu mam 30.000 medali i żadnej możliwości kupowania za nie
Za medale Ci się pojawi, jak nazbierasz odpowiednią ilość.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3876

Guest
Zajrzyj do linku podanego przeze mnie powyżej:D
Każda epoka wprowadza rozszerzenia między innymi za medale. Więc w przyszłości Ci się przydadzą;)
 

DeletedUser8764

Guest
Co do rozszerzeń za diamenty, to ja właśnie się czepne tych diamentów, czy ktoś z Immo potrafi liczyć? Kto wymyślił takie ceny diamentów?? np 2000 diam kosztuje prawie 90 PLN mogę sobie kupić za to 3 rozszerzenia.

Hallo!!! przecież to rozbój w biały dzień! Sorry, ale ja nigdy nie wydam pln na diamenty(wiem, że nikt mnie do tego nie zmusza i grać można bez diamentów i to całkiem nieźle) bo cena do korzyści jest nieproporcjonalna i to bardzo!!
Żeby nie było, że to off top. 90 PLN za 3 rozszerzenia ( u niektórych to już tylko 2) to jest nieporozumienie!
 

DeletedUser625

Guest
To prawda w grach IG ceny są liczone czysto z euro. Nikt nie przejmuje się tym, że w niektórych krajach cena ta może być zatrważająca. Przykładowo w takim Empire Goodgame Studios przeliczyli nie tylko z € czysto, ale uwzględnili też przeliczenie stosunkowo do wartości polskiej waluty. I za na przykład 100 złoty już można poszaleć, a tutaj? Gdzie tam.
 

DeletedUser14

Guest
Tylko, gdy cena jest zbyt niska, to wtedy zaczyna się P2W, gdyż można wszystko kupić tanim kosztem.
Ceny są jakie są i IG nie zrobi wyjątku dla wersji PL. Wydaje mi się, że jakby ktoś zarabiał w euro i byłyby niższe ceny dla polaków, to wtedy taka osoba kupuje diamenty za grosze, bo zarobi parę razy więcej, niż w Polsce.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8764

Guest
Tylko, gdy cena jest zbyt niska, to wtedy zaczyna się P2W, gdyż można wszystko kupić tanim kosztem.
Przeczytałeś co napisałeś?? Hallo efek skali, taniej więcej kupi! Chyba dla firmy liczy się przychód!
Może Immo uważa się za dealera Bentleya czy innych temu podobnych i woli sprzedać raz a porządnie... ekonomii nie będę uczył.

Ceny są jakie są i IG nie zrobi wyjątku dla wersji PL. Wydaje mi się, że jakby ktoś zarabiał w euro i byłyby niższe ceny dla polaków, to wtedy taka osoba kupuje diamenty za grosze, bo zarobi parę razy więcej, niż w Polsce.

Naprawdę?? Jeżeli sprzedajesz coś u nas to trzeba się dostosować do danego rynku, no tak zapomniałem Bentley ..

Naprawdę nie pisz takich rzeczy bo one nijak się trzymają kupy.
 

DeletedUser3220

Guest
Przeczytałeś co napisałeś?? Hallo efek skali, taniej więcej kupi! Chyba dla firmy liczy się przychód!
Może Immo uważa się za dealera Bentleya czy innych temu podobnych i woli sprzedać raz a porządnie... ekonomii nie będę uczył.



Naprawdę?? Jeżeli sprzedajesz coś u nas to trzeba się dostosować do danego rynku, no tak zapomniałem Bentley ..

Naprawdę nie pisz takich rzeczy bo one nijak się trzymają kupy.

Forsowanie polityki pieniężnej dla innego kraju jest zawsze walką z wiatrakami. W Niemczech zarobki są inne, w Polsce inne. Z tego co mi wiadomo, kwoty dla Polski i tak zostały nieco zmniejszone. Jednak na więcej raczej liczyć nie możemy. Dlaczego? Bo jest całe gro Graczy, którzy wydają pieniądze na Diamenty. Gdyby było ich niewielu, pewnie Firma przeanalizowałaby to i być może zmniejszyła koszt. Ponieważ jednak Gra generuje znaczny dochód po aktualnych przelicznikach... chyba nie muszę kończyć :)
 

DeletedUser625

Guest
Nasi drodzy supporterzy. DamYan zwłaszcza. Podobno nie można wymieniać się walutą premium w grach IG, więc o co chodzi? Taniej można by było je kupić będąc w Polsce, a w Niemczech cena nie uległaby zmianie. O tym P2W to mi nawet nie mów bo mnie tylko rozśmieszasz, bo P2W właśnie teraz jest na szeroką skalę, za diamenty można zrobić dosłownie wszystko. Budynek który buduje się 20 godzin zbudować w 20 sekund jako dobry przykład P2W.

Teraz do ash. Otóż moja droga gdyby ceny były niższe i za te same kwoty można by było kupić więcej to by więcej osób je kupowało. To tak jak przykład typowego supermarketu kontra sklepiku lokalnego. Stoi ketchup w lokalnym sklepiku i jest jeden kosztuje 4 złote. Idziemy do biedronki i stoi dwupak tego samego ketchupu i kosztuje 6 złoty. Co kupi polak? Oczywiście że tam gdzie są 2 ketchupy za 6 złoty.

Co do samych diamentów to przecież nie siedzi jakiś gościu z IG i wykuwa je ze skały a potem obrabia i szlifuje, że cena musi doceniać jego pracę. To jest elektroniczna waluta wystarczy kilka klików i się magicznie tworzą. Tak więc jakby można było ich dostać więcej za mniej to zapewniam was, że więcej ludzi by je kupowało, bo by miało z tego realne korzyści. W tej chwili każdy zdaje sobie sprawę, że za taką kwotę nie opłaca mu się to, bo wyda astronomiczne pieniądze i nic z tego nie ma prawie jakby nic się nie zmieniło, więc myśli se a po co mi to?



Zagraj proszę w Empire Goodgame Studios wejdź w kup rubiny i zobacz. Nie dość że ceny są dostosowane do polskich realiów to jeszcze często wypuszczają tak zwane Prime Time +75%, +100%, ba czasem nawet +200%. Wiecie, że gdy taki Prime Time się pojawia to oni zarabiają więcej kasy niż wtedy gdy takiego Prime Time nie ma. Sam się przyznaje, że tam jak grałem to wydałem blisko 300 złoty i miałem tyle rubinów, że już nie wiedziałem co z nimi robić. Natomiast jak kupiłem diamenty za 345 złoty to zanim się spostrzegłem to już ich nie miałem (ponadto część z nich poszło w moje perły, które i tak mi usunięto i nie zwrócono nic po nich)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6203

Guest
Dlaczego koniecznie chcecie uczyć ekonomii twórców gry? To ich dzieło i oni ustalają ceny. Gra sie utrzymuje juz dłuższy czas, stale jest rozwijana co przecież też kosztuje, więc z pewnością firma jest zadowolona z finansów. Jeśli ceny by spadły to automatycznie u graczy by było więcej diamentów i jestem 100% pewny, że od razu znaleźliby się ludzie krzyczący jakie to niesprawiedliwe. A co z Polakami pracującymi za granicą, a grającymi tutaj? Dla nich inne stawki?
A co do zarzutów Pay to win: Diamenty są dla niecierpliwych, do wszystkiego można dojść bez ich kupowania. (Budynki premium są często nagrodami z eventów, diamenty można z czasem też uzyskać z zadań) Więc nie, ta gra nie jest P2W!

@Guanabana powiedz mi, co takiego daje przewaga szybszego zbudowania budynku? Gdzie tu widzisz p2w?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser625

Guest
dabw zalecam zapoznać się z definicją P2W. Polacy pracujący za granicą raczej specjalnie nie wracali by do Polski, żeby odpalić FoE. A jakby w Niemczech będąc nawet odpalili polsko językową stronę FoE to i tak ceny by mieli w Euro, więc twój argument nie ma prawa bytu.
 

DeletedUser6203

Guest
Przecież w oknie zakupu diamentu można wybrać inny kraj... ceny są wtedy w złotówkach, euro, funtach, do wyboru do koloru
 

DeletedUser3220

Guest
Teraz do ash. Otóż moja droga gdyby ceny były niższe i za te same kwoty można by było kupić więcej to by więcej osób je kupowało. To tak jak przykład typowego supermarketu kontra sklepiku lokalnego. Stoi ketchup w lokalnym sklepiku i jest jeden kosztuje 4 złote. Idziemy do biedronki i stoi dwupak tego samego ketchupu i kosztuje 6 złoty. Co kupi polak? Oczywiście że tam gdzie są 2 ketchupy za 6 złoty.

Ja to wiem, Ty to wiesz i pewnie cała masa innych ludzi to wie. Ale ani ja, ani Ty, ani cała ta reszta nie zmieni tego, że twórcy podchodzą do tego inaczej :) Gra generuje dochód, więc nie ma sensu niczego zmieniać ^^ Przestanie generować, może zmienią. Ale nie przestanie generować, bo Gracze nie przestaną nagle kupować Diamentów. I koło się zamyka.

Zagraj proszę w Empire Goodgame Studios wejdź w kup rubiny i zobacz. Nie dość że ceny są dostosowane do polskich realiów to jeszcze często wypuszczają tak zwane Prime Time +75%, +100%, ba czasem nawet +200%. Wiecie, że gdy taki Prime Time się pojawia to oni zarabiają więcej kasy niż wtedy gdy takiego Prime Time nie ma. Sam się przyznaje, że tam jak grałem to wydałem blisko 300 złoty i miałem tyle rubinów, że już nie wiedziałem co z nimi robić. Natomiast jak kupiłem diamenty za 345 złoty to zanim się spostrzegłem to już ich nie miałem (ponadto część z nich poszło w moje perły, które i tak mi usunięto i nie zwrócono nic po nich)

Mówiąc w skrócie - to nie jest Empire Goodgame, to jest Forge of Empires :)
 

DeletedUser3876

Guest
(...) Natomiast jak kupiłem diamenty za 345 złoty to zanim się spostrzegłem to już ich nie miałem (ponadto część z nich poszło w moje perły, które i tak mi usunięto i nie zwrócono nic po nich)
Naprawdę nawet teraz musisz do tego wracać...?:|



//Mały dodatek od Ash:

8.7 Jeśli konto zostanie zablokowane za złamanie zasad, płatne rozszerzenia gry nie są zwracane ani przedłużane. Diamenty ani ich koszty także nie są zwracane.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser625

Guest
Tak, zawsze będę wam to wypominał do tzw. usranej śmierci, bo nie jest to sprawiedliwe, nie popełniłem wielkiego wykroczenia (prawie wręcz znikome), a zostałem ukarany jak rasowy bandyta recydywista. Ta zasada jest zbyt wygodna dla was.

- - - Zaktualizowano - - -

Mówiąc w skrócie - to nie jest Empire Goodgame, to jest Forge of Empires :)

You don't say? Wiem to. Jedynie staram się nakreślić, że jak się chce to można. Widzę jednak, że u IG słabo z otwartością na propozycje i na logiczne myślenie. Wolą jeden zakup za 350 złoty niż 5 zakupów za 150 złoty. Trudno.

- - - Zaktualizowano - - -

Przecież w oknie zakupu diamentu można wybrać inny kraj... ceny są wtedy w złotówkach, euro, funtach, do wyboru do koloru

Ale podejrzewam, że ostatecznie i tak potrąci właściwą kwotę zależną od naszej przynależności terytorialnej. Bo jeśliby tak nie było to u Rosjan najlepiej się opłaca kupować, prawie 15% oszczędności.
 

DeletedUser3220

Guest
Tak, zawsze będę wam to wypominał do tzw. usranej śmierci, bo nie jest to sprawiedliwe, nie popełniłem wielkiego wykroczenia (prawie wręcz znikome), a zostałem ukarany jak rasowy bandyta recydywista. Ta zasada jest zbyt wygodna dla was.

Już mógłbyś zostawić ten temat, bo znowu robisz z siebie męczennika. Sprawa została wyjaśniona i zakończona.
P.S. Złamanie zasad to złamanie zasad i tyle w tym temacie.

You don't say? Wiem to. Jedynie staram się nakreślić, że jak się chce to można. Widzę jednak, że u IG słabo z otwartością na propozycje i na logiczne myślenie. Wolą jeden zakup za 350 złoty niż 5 zakupów za 150 złoty. Trudno.

Logiczne dla jednego nie zawsze jest logiczne i rentowne dla drugiego.
 

DeletedUser625

Guest
Już mógłbyś zostawić ten temat, bo znowu robisz z siebie męczennika. Sprawa została wyjaśniona i zakończona.
P.S. Złamanie zasad to złamanie zasad i tyle w tym temacie.

Tobie może i łatwo to zamknąć, ale dla mnie szkoda jest na tyle duża, że tematu nie zamknę. Wasze działania grubo przekraczają granicę sprawiedliwości i będę to wypominał na każdym kroku przy każdej możliwej okazji. Możesz być pewna. Zyskać nic może nie zyskam, ale po naprzykrzam wam się chociaż trochę. HA!
 

DeletedUser

Guest
Ja nigdy nie rozszerzałem terenu za diamenty bo się nie opłaca,lepiej za medale rozszerzyć teren.
 

DeletedUser

Guest
Jasne, masz rację. A po ile masz teren? 200? 1000? Pomyśl o osobach, które mają 5-cio cyfrowe wartości i zweryfikuj swoje poglądy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry