Numerek (pozycja) koło nicku w wiadmości Gildii [+]

Jesteś na...


  • W sumie głosujących
    12

Hikari36

Polonista
Polonista
Witam!

Jak wiadomo, Gildie istnieją po to, aby sobie pomagać, np.: poprzez motywację, rozbudowę Pereł.
Myślę, że w wielu Gildiach krążą wiadomości z prośbą o natychmiastową restaurację, zdjęcie rusztowań z Pereł czy koniec poziomu jakiejś Perły.
Jestem świadom tego, że istnieje sposób, aby przy takiej wiadomości podać swój "numerek" - jednak nie wszyscy albo to znają, albo po prostu o tym nie pamiętają.
Tutaj wkracza moje rozwiązanie:
W wiadomościach w Gildii, przy nicku Gracza dodać jego numerek/pozycję/jak zwał tak zwał.
Na przykład w taki sposób:
1zmmjx1.jpg

Plusy:
+ łatwiejsza i szybsza pomoc
+ nie trzeba szukać danej osoby na całym pasku Gildii (no, chyba że jest liderem :haha:)
+ nie powinno być za dużym obciążeniem - w końcu to dwie cyferki i jeden znaczek


Minusy:
- dowiem się o nich od was ;)
 

Mikekun

Książę
Uczciwie powiem, ale jestem na nie. Sam nick można łatwo zapamiętać i wynaleźć z pośród 80 czy 100 osób w gildii. Natomiast numerki zależą od liczby uzyskanych punktów, a nie od aktywności, co powoduje u mnie jedno istotne pytanie. Co zrobić jeśli gracz wysłał nam z numerkiem 49 zapytanie do nas, a zaraz potem on awansował o 5 numerków wyżej bowiem zakończył w tym czasie rozbudowę budynków mieszkalnych albo produkcyjnych, przewidziałeś może taką sytuację ?

PS: Prędzej pasowałaby by mi opcja zlokalizuj gracza na liście w gildii, a nie akurat ta co zaproponowałeś.

pozdrawiam Mikekun
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Wiesz, nie każdy ma taką dobrą pamięć :) Owszem, nick łatwo zapamiętać, ale sam sobie strzeliłeś w nogę - zapamiętamy,a co gdy zmienia się pozycja? ;) Dodatkowo, nie jest aż tak łatwo zlokalizować 80 osób w Gildii (100 nie liczy). Można zapamiętać 5, 10 lub 15, a co z resztą?

Chodziło mi tu głównie o "zadania" jedno czy dwudniowe, jak np.: ściąganie rusztowań, czy naglącą potrzebę motywacji/restauracji :) Więc argument, co będzie gdy ktoś podskoczy o 5 numerków, jest raczej niemożliwy do zrealizowania :)
Plus nic nie pisałem o aktywności - skąd żeś takie powiązanie wytrzasnął? Skoro ktoś pisze wiadomość, to chyba jest aktywny, prawda? :)
A numerki w przypadku spadku/podskoku albo będą się automatycznie zmieniać, albo zostaną tak jak były. 1 pozycja w górę czy w dół nie powinna utrudnić wyszukiwania tej osoby :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3344

Guest
Ja byłbym za tym, by zamiast numerku umieścić link do miasta w miejscu avatara w wiadomościach.
Myślę że to byłoby łatwiejsze do zrealizowania i dużo łatwiejsze dla graczy chcących pomóc np. przy rusztowaniach.

Czyli klikam na avatarze => ide do miasta :)

Pozdrawiam
 

DeletedUser4477

Guest
Ja popieram numerek mimo iż udało mi się wyegzekwować od mojej gildii to zawsze łatwiej bo przynajmniej nie byłoby pomyłek typu piszę że mam #45 a mam #39 a takie się zdarzają.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Ja byłbym za tym, by zamiast numerku umieścić link do miasta w miejscu avatara w wiadomościach.
Myślę że to byłoby łatwiejsze do zrealizowania i dużo łatwiejsze dla graczy chcących pomóc np. przy rusztowaniach.

Czyli klikam na avatarze => ide do miasta :)

Pozdrawiam

Tylko problem polega na tym, że w tym miejscu już jest funkcja wysłania prywatnej wiadomości do Gracza :)
 

DeletedUser3344

Guest
Faktycznie :)
Wiec można pod awatarem umieścić guzik "odwiedź", albo na nazwie gracza ;p

Chociaż u mnie w Gildii wraz z prośbą o zdjęcie rusztowań , zawsze podajemy pozycję #11
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
Sensowny pomysł i takie coś byłoby bardzo pomocne.
Niestety rozwiązanie z numerkami byłoby z jednej strony problematyczne z racji awansowania w rankingu, z drugiej strony jednak mało pomocne, ponieważ znasz numerek (lub kilka_ i musisz nadal przewijać listę członków gildii, zamykać okno wiadomości czy forum...

Najlepsze rozwiązanie, dające możliwość natychmiastowego przejścia do miasta danego gracza to kliknięcie w jego avatar lub dodatkową ikonkę - to już pozostawmy programistom :)
 

Mikekun

Książę
Też byłbym za taką możliwością co pomogłaby prędzej zlokalizować gracza na liście w gildii oraz zdecydowanie czy chcemy go odwiedź czy nie. Z numerkami jak zaznaczałem wyżej nie konieczne.

pozdrawiam Mikekun
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Też byłbym za taką możliwością co pomogłaby prędzej zlokalizować gracza na liście w gildii oraz zdecydowanie czy chcemy go odwiedź czy nie. Z numerkami jak zaznaczałem wyżej nie konieczne.

pozdrawiam Mikekun

A numerki nie mają służyć właśnie szybszej lokalizacji? :) Oczywiście, pozostaje problem przewijania, zamykania itp., ale przynajmniej wiadomo gdzie szukać.
A decydowanie czy chcemy odwiedzić czy nie powinniśmy zostawić... sobie, bo to my o tym decydujemy :)

Dobry jest też pomysł z przyciskiem odwiedź. Chciałem go nawet zaproponować, tylko wydaje mi się, że ten pomysł już gdzieś padł (czego nie jestem pewien - szukałem, nie znalazłem, ale nadal myślę że gdzieś jest) i wolałem zostać przy tym :p
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser8

Guest
Ikonka przejścia do miasta istnieje, miejsce pod awatarem w wiadomości jest, może po prostu ją tam wstawić? :)
 

DeletedUser10532

Guest
to jest nie potrzebne jak lider wyśle wiadomość masową to na nią osoby odpowiadają i chyba każdy dostanie wiadomość z prośbą o pomoc
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
A numerki nie mają służyć właśnie szybszej lokalizacji? :) Oczywiście, pozostaje problem przewijania, zamykania itp., ale przynajmniej wiadomo gdzie szukać.
A decydowanie czy chcemy odwiedzić czy nie powinniśmy zostawić... sobie, bo to my o tym decydujemy :)

Dobry jest też pomysł z przyciskiem odwiedź. Chciałem go nawet zaproponować, tylko wydaje mi się, że ten pomysł już gdzieś padł (czego nie jestem pewien - szukałem, nie znalazłem, ale nadal myślę że gdzieś jest) i wolałem zostać przy tym :p

Ja akceptuje obydwa, nawet jak pozycja sie zmieni to nie robi to takiej trudności, przejście do miasta też ok, tylko i tak i tak "straci się" wiadomość i znów trzeba wejść przewinąć...
Ale ok, zapewne szybciej pójdzie niż szukając wśród 80.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
to jest nie potrzebne jak lider wyśle wiadomość masową to na nią osoby odpowiadają i chyba każdy dostanie wiadomość z prośbą o pomoc

Proszę o dokładniejsze zapoznanie się z pomysłem, Mars, bo chyba go nie zrozumiałeś (a także z sugestią badarnie)
 
Do góry