[Jednostki] Nowy widok przeglądu armii

skomasowanie jednostek chorych w jednym okienku

  • tak

    Głosy: 9 81,8%
  • nie (uzasadnienie mile widziane)

    Głosy: 0 0,0%
  • nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem, wisi mi to

    Głosy: 2 18,2%

  • W sumie głosujących
    11

astrotaurus

Hrabia
Wprawdzie na krajowych jeszcze tego nie ma, ale jest od jakiegoś czasu na becie.
Moim zdaniem pokazywanie pojedynczo wszystkich chorych jednostek rozwala ideę skompresowanego przeglądu. Normalnemu graczowi nie jest potrzebny widok ogromnej ilości chorych z prezentacją kto jak bardzo jest chory. Wystarczy wiedzieć ilu mamy zdrowych, a ilu chorych. W rzadkich raczej przypadkach kierowania do walki jednostek chorych łatwo zorientować się gdzie jest kres tej opcji gdy zbyt chorzy będą przywoływani do składu armii z magazynu chorych.
Przykład stanu obecnego zamieszczam na screenie z bety
 

Załączniki

  • foe.jpg
    foe.jpg
    142,9 KB · Wyświetlenia: 19

Auraya

Hrabia
myślę, że wątek jest trochę zbędny, bo wszytko to się pojawia w komentarzach do aktualizacji, więc powinno i tak być przekazywane wyżej. poza tym programiści i tak mają jakieś nieprzewidziane trudności więc cały pomysł ich już przerasta... dajmy im odpocząć xd
 

astrotaurus

Hrabia
Cóż, rzadko jestem na forum, na pewno nie czytam komentarzy do aktualizacji. I na pewno nie było takiego pomysłu w dziale "Pomysły", jak i na pewno nie ma zakazu umieszczania w pomysłach czegoś co było w komentarzach do aktualizacji.
A zwłaszcza po walkach w GvG kiedy można miec kupę chorych w wielu epokach cała idea grupowania jednostek idzie w krzaki. Pozostają takie same wyszukiwania jakie były przedtem, tyle że mamy w gromadach nie 20 zdrowych i 50 chorych, ale jednego zdrowego i 50 chorych
 
Wprawdzie jest to temat mielony cały czas i na Becie i na krajowych (choć jeszcze nie weszło) ALE: głosuję na TAK, bo im więcej takich głosów zewsząd, tym większa szansa że jednak coś z tym zrobią.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Wprawdzie jest to temat mielony cały czas i na Becie i na krajowych (choć jeszcze nie weszło) ALE: głosuję na TAK, bo im więcej takich głosów zewsząd, tym większa szansa że jednak coś z tym zrobią.
tu nie jest kwestia tego, ze oni nie wiedzą. Tu jest problem głębszy. System koszar jest zapewne zrobiony "wagami" O ile nie jest dużym problemem zmiana tego, że "identyczne" jednostki mają być "na sobie" o tyle zmiana kolejności pomimo "tej samej wagi" jest bardziej skomplikowana.
Bo jedyne co oni zmienili to - jeżeli jednostką mają 100% hp to je nałóż. Tak mówiąc "po ludzku" Cała reszta została bez zmian bo wymagałaby przemodelowania całego systemu zarządzania armią - na co widać, że IG nie stać lub nie było stać. Może to zmienią. Ale to nie jest tak, że oni są ślepi i nie widzą, że to jest bez sensu. Na pewno to widzą. Ale obawiam się, ze inne rzeczy mają większy priorytet.
 
Możliwe że masz rację jak to jest zrobione. Tego nie wiem, nie grzebię w kodzie. :)
Ty wiesz, ja wiem, inni też wiedzą że Inno wie że jest to trochę do kitu. Juber (o ile mnie pamięć nie myli) na Becie zamknął nawet Bug Report z tym tematem i poprosił o opisanie w sekcji komentarzy, by szybciej ta informacja trafiła do Inno. Tak więc wiedzą na pewno.
Chodzi mi o to, że im większy "nacisk", im większa ilość komentarzy graczy ze wszystkich serwerów na poprawienie tego bubla, tym większe szanse że "coś" z tym zrobią. ;)

Nie chcę wzbudzać w sobie nadziei że opóźnienie wprowadzenia grupowania na live jest związane z pracami nad tym problemem.
Ale jednak jakieś ziarenko kiełkuje...
 
Ostatnia edycja:

astrotaurus

Hrabia
zmiana kolejności pomimo "tej samej wagi" jest bardziej skomplikowana.
jednostki chore i tak są skatalogowane. Chodzi o to, by nie były wyświetlane, tylko zsumowane i wyjmowane ze zbiorczego pudła kolejno.
Ewentualnie można zrobić przełącznik "od najzdrowszego / od najchorszego" na ewnetualnośc choćby umieszczania najbardziej chorych jednostek w armii oblężniczej GvG.
 

i.am

Baron
tu nie jest kwestia tego, ze oni nie wiedzą. Tu jest problem głębszy. System koszar jest zapewne zrobiony "wagami" O ile nie jest dużym problemem zmiana tego, że "identyczne" jednostki mają być "na sobie" o tyle zmiana kolejności pomimo "tej samej wagi" jest bardziej skomplikowana.
Bo jedyne co oni zmienili to - jeżeli jednostką mają 100% hp to je nałóż. Tak mówiąc "po ludzku" Cała reszta została bez zmian bo wymagałaby przemodelowania całego systemu zarządzania armią - na co widać, że IG nie stać lub nie było stać. Może to zmienią. Ale to nie jest tak, że oni są ślepi i nie widzą, że to jest bez sensu. Na pewno to widzą. Ale obawiam się, ze inne rzeczy mają większy priorytet.
Raczej czasochłonna niż skomplikowana
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Raczej czasochłonna niż skomplikowana
tożsame pojęcia.
jednostki chore i tak są skatalogowane. Chodzi o to, by nie były wyświetlane, tylko zsumowane i wyjmowane ze zbiorczego pudła kolejno.
Ewentualnie można zrobić przełącznik "od najzdrowszego / od najchorszego" na ewnetualnośc choćby umieszczania najbardziej chorych jednostek w armii oblężniczej GvG.
wszystkie jednostki w przeglądzie armii są skatalogowane. Tylko moim zdaniem Wygląda to tak,
Jak wybierzesz "wszystkie epoki" to pierwsze jednostki są z najwyższej, aż do brązu.
Załóżmy, że brąz ma wage - 1
Jowisz wage 25(nie chce mi sie liczyć epok) pierwsza jednostka z jowisza ma range 25a, druga 25b etc.
Dlatego jak masz włócznika i grenadiera - pojawia się pierw grenadier, potem włócznik - 25>1 W tym miejscu gra nie dzieli na ranne/zdrowe

To co twórcy zapewne zrobili to
If 100% hp then stack - tak w skrócie. Albo po porstu "policz ile jest jednostek o 100% hp"
Wiec mamy np 100 grenadierow 100% hp. Oraz xxx grenadierów rannych.
Ta i ta jednostka ma wage 25a. Zdrowe sa zawsze pierwsze więc te "zestakowane" są z przodu, a chore dalej. Kolejna jednostka łazik lodowcowy ma range 25b, więc pojawia się za 25a.
To co aktualnie zrobiło IG to dla twórców zapewne zajęło 15 minut.
Ranga sztywno przypisana do jednostki, segregowanie według rang. Wszystko ładnie.

Zapewne gra nie jest przygotowana na "dynamiczne rangi"
Bo wysłanie chorych jednostek na koniec wymagałoby przy każdym otwarciu koszar wykonywania przez serwer zadania - "jeżeli mniej niż 100% hp nadaj range 25f (tak by była na końcu) Dodajmy do tego, że jednostki się leczą "w tle" Więc każde otwarcie okna armi - każda walka na gpc/gvg powodowałaby globalne przeliczenia KAŻDEJ jednostki.
Dlatego zapewne nie jest to zrobione i będzie to trudne do zrobienia przy obecnej wersji.

Zaraz ktoś powie - jednoskti bez epoki i co z nimi. Tu zapewne IG zrobilo range "0" (one są zawsze na końcu) a przy filtrowaniu (według epok) jest prosta komenda - wybierz range x oraz 0. Chcemy Jowisz? Daje nam 25 i 0, Chcemy brąz? Daje nam 1 i 0. Proste.

Oczywiście sa to moje gdybania, dlaczego tak to wygląda, ale wydaje mi się to najprostszym rozwiązaniem, które twórcy mogli zastosować te 15 lat temu, gdy gra była mała i studio też.
 
Może dałoby się to zrobić prościej - jeżeli HP<100, nadaj rangę z25a albo 25za, i całą resztę przeliczania zostawić jak jest, wtedy jednostki uszkodzone lądowałyby na szarym końcu.

Dodajmy do tego, że jednostki się leczą "w tle" Więc każde otwarcie okna armi - każda walka na gpc/gvg powodowałaby globalne przeliczenia KAŻDEJ jednostki.
Wydaje mi się że i tak są przeliczane, właśnie z powodu leczenia w tle. Nieraz wskakują mi jednostki "uzdrowione" na początek pomiędzy walkami, albo podczas walki. Widać to dobrze na Becie właśnie dzięki grupowaniu (osobno zależne i niezależne). W momencie kiedy wszystkie zależne są uszkodzone, więc poszły na koniec, zostaje okienko z xxx jednostek niezależnych i nagle "wskakuje" na początek uzdrowiona jednostka -ki zależne. Tak się dzieje nawet przy otwartym oknie armii podczas wymiany jednostek.
Takie moje zgadywanki, bo nie wiem jak to wygląda od strony kodu.
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Wydaje mi się że i tak są przeliczane, właśnie z powodu leczenia w tle. Nieraz wskakują mi jednostki "uzdrowione" na początek pomiędzy walkami, albo podczas walki.
hmm, to w sumie istotna wiadomość, bo nie zwracałem na to uwagi, bo jeżeli te operacje są i tak wykonywane to wtedy dodanie "ekstra" rangi nie powinno być problemem
 

i.am

Baron
Wykonanie tego to pewnie dzień roboty, ale po co, auto motywacja zanim została wprowadzona to w kodzie gry była przez bardzo długi czas
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
pewnie kombinują jakby to zrobić, żeby wpleść nie dla wszystkich ale w plus
to akurat nie byloby trudne xD w sensie takie coś, że cos ma działać dla jednej wersji, a dla innej nie to nie jest zbyt trudne xd

jakby to było takie banalnie proste to mysle ze by zrobili od razu.
Myśle, że to wszystko jest przez błędne intencje.

IG stwierdziło, że gracze pewnie chcą wiedzieć ile mają jednostek do wykorzystania aktualnie, a nie ze muszą przewinąć na koniec, sprawdzić ilość.

Gracze chcieli mniej klikania. I dlatego IG tego nie zrobilo bo co innego im przyświecało. Innego wytłumaczenia nie ma.

Tym bardziej, że jestem w szoku, że ten pomysł zrobili, bo dla ewentualnych botów/klikerów jest ogromnym ułatwieniem. Wszystkie jednostki byłyby widoczne w pierwszym oknie armii. Skraca to liczbie kliknięć > nie musisz przełączać zakładki rodzaju jednostek. Dlatego myśle, że jest to celowo tak zrobione, bo IG zrobiło to nie - byśmy mniej klikali, tylko byśmy od razu widzieli ile mamy jednostek do użycia.
 
Do góry