[Budynki] Nowy Budynek

Czy popierasz pomysł?

  • Tak

  • Nie

  • Nie mam zdania / Obojętne mi to


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

kloc2

Rycerz
Wymyśliłem, że można podczas jednego eventu wprowadzić budynek który na ostatnim poziomie wprowadza funkcje zarządcy.
Wspomniany zarządca dawałby możliwość opieki nad jednym wskazanym przez gracza budynkiem (ze wszystkich budynków w mieście w tym pereł) i dokonywałby automatycznych zbiorów z tego budynku po zakończeniu produkcji.
Wskazany budynek można będzie zmienić.
Dodatkowo budynek mógłby produkować punkty rozwoju i towary/surowce.

PS: w przypadku tego budynku można wprowadzić ograniczenie, że maksymalnie można wybudować 3 w mieście

Zalety takiego budynku:
  1. w budynku po zakończeniu produkcji jest on zebrana natychmiast
  2. jeśli to budynek z automatycznym startem "produkcji" po zbiorach to mamy więcej zbiorów w krótszym czasie bo nie tracimy czasu na przerwy
  3. w danym budynku unikamy wystawienia się na kradzież

Tym bardziej, że to ma być nagroda w evencie dająca dodatkowe korzyści a nie mająca na calu zmiany zasad gry itp. Każdy zainteresowany mógłby skorzystać.
 
Ostatnia edycja:

Marik

Książę
Patrząc po ostatnich budynkach specjalnych z eventów jest to całkiem możliwe. Osobiście uważam budynek za zbędny, ale może znajdą się zwolennicy. Pomysł ciekawy, jednak w ankiecie brakuje opcji Nie mam znadnia/Obojętne mi to
 

JrzyMrk

Szlachcic
Wymyśliłem, że można podczas jednego eventu wprowadzić budynek który na ostatnim poziomie wprowadza funkcje zarządcy.
Wspomniany zarządca dawałby możliwość opieki nad jednym wskazanym przez gracza budynkiem (ze wszystkich budynków w mieście w tym pereł) i dokonywałby automatycznych zbiorów z tego budynku po zakończeniu produkcji.
Wskazany budynek można będzie zmienić.
Dodatkowo budynek mógłby produkować punkty rozwoju i towary/surowce.

PS: w przypadku tego budynku można wprowadzić ograniczenie, że maksymalnie można wybudować 3 w mieście
Ale jaki z niego pożytek, skoro ze wszystkich stu pozostałych i tak trzeba będzie zebrać ręcznie?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
To by doprowadziło tylko to rozjeżdżania zbiorów... bez sensu
Najlepiej wszystko miec razem, jeden klik i wszystko zebrane.
 

kloc2

Rycerz
Ale jaki z niego pożytek, skoro ze wszystkich stu pozostałych i tak trzeba będzie zebrać ręcznie?
To by doprowadziło tylko to rozjeżdżania zbiorów... bez sensu
Najlepiej wszystko miec razem, jeden klik i wszystko zebrane.
Odpowiem łącznie bo treść postów podobna.
No pożytek taki, że:
  1. w budynku po zakończeniu produkcji jest on zebrana natychmiast
  2. jeśli to budynek z automatycznym startem "produkcji" po zbiorach to mamy więcej zbiorów w krótszym czasie bo nie tracimy czasu na przerwy
  3. w danym budynku unikamy wystawienia się na kradzież
wydaje mi się, że te trzy punkty to już konkretne korzyści.

Tym bardziej, że to ma być nagroda w evencie dająca dodatkowe korzyści a nie mająca na calu zmiany zasad gry itp. Każdy zainteresowany mógłby skorzystać.

...
Najlepiej wszystko miec razem, jeden klik i wszystko zebrane.
Szczególnie gdy robisz sobie przerwę albo nie masz jak robić zbiorów - w tej sytuacji jeden budynek byłby ogarnięty.
 

kloc2

Rycerz
Patrząc po ostatnich budynkach specjalnych z eventów jest to całkiem możliwe. Osobiście uważam budynek za zbędny, ale może znajdą się zwolennicy. Pomysł ciekawy, jednak w ankiecie brakuje opcji Nie mam znadnia/Obojętne mi to
Ok dodam taką opcję
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Odpowiem łącznie bo treść postów podobna.
No pożytek taki, że:
  1. w budynku po zakończeniu produkcji jest on zebrana natychmiast
  2. jeśli to budynek z automatycznym startem "produkcji" po zbiorach to mamy więcej zbiorów w krótszym czasie bo nie tracimy czasu na przerwy
  3. w danym budynku unikamy wystawienia się na kradzież
wydaje mi się, że te trzy punkty to już konkretne korzyści.

Tym bardziej, że to ma być nagroda w evencie dająca dodatkowe korzyści a nie mająca na calu zmiany zasad gry itp. Każdy zainteresowany mógłby skorzystać.


Szczególnie gdy robisz sobie przerwę albo nie masz jak robić zbiorów - w tej sytuacji jeden budynek byłby ogarnięty.
A po co? niemal wszystkie produkcje sensowne są 24h...
W gre należy grać. Jedyne sensowne produkcje mniej niż 8h to opus magnum/zatopiony skarb. Gdzie 8h trwa produkcja 1/2 PR. Ale wejśc raz na 8 godzin to nie jest zbyt duży wymóg więc nie widze tu żadnej użyteczności z takiego budynku.
Jeżeli ktokolwiek używa budynków do innych produkcji (poza eventem gdy jest zadania "produkcja z danej epoki) aniżeli 24h, bądź 8h w opus etc, to znaczy, że robi coś źle.
 

kloc2

Rycerz
A po co? niemal wszystkie produkcje sensowne są 24h...
W gre należy grać. Jedyne sensowne produkcje mniej niż 8h to opus magnum/zatopiony skarb. Gdzie 8h trwa produkcja 1/2 PR. Ale wejśc raz na 8 godzin to nie jest zbyt duży wymóg więc nie widze tu żadnej użyteczności z takiego budynku.
Jeżeli ktokolwiek używa budynków do innych produkcji (poza eventem gdy jest zadania "produkcja z danej epoki) aniżeli 24h, bądź 8h w opus etc, to znaczy, że robi coś źle.
Wydaje mi się, że dokładnie opisałem cel wprowadzenia pomysłu a ponadto odpowiadasz do postu, w którym wymieniam zalety proponowanego pomysłu. Jeśli nadal szukasz odpowiedzi na pytanie "po co?" i nie jesteś zainteresowany to trudno.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Wydaje mi się, że dokładnie opisałem cel wprowadzenia pomysłu a ponadto odpowiadasz do postu, w którym wymieniam zalety proponowanego pomysłu. Jeśli nadal szukasz odpowiedzi na pytanie "po co?" i nie jesteś zainteresowany to trudno.
tylko Twoja odpowiedź po co ma to istnieć, totalnie nie ma miejsca w grze xD
Bo nie ma żadnej sytuacji w grze, kiedy automatyczne powtarzanie produkcji w JEDNYM budynku dawało takie profity by marnować na to miejsce xD
każda wartościowa produkcja trwa 24h, tylko trzy sensowne produkcje trwają 8h.
Sory, ale nie. Nie ma żadnej sensownej sytuacji, gdy automatyczne zbieranie i startowanie produkcji w JEDNYM budynku z co najmniej kilkunastu/kilkudziesięciu produkcyjnych w mieście miało sens...
 

Auraya

Hrabia
jezeli mialby dzialac rowniez dla perel to najsensowniejsze jest alcatraz, tam zbiory sie zawsze rozjezdzaja

ciekawa mechanika, zawsze jakis powiew swiezosci

chociaz nie bylo precedensu na ograniczenie ilosci budynkow, raczej wiec widzialabym go jako nagrode w stylu drugiej linii za diaxy jak obecnie kwiatowe panny, moglby byc podobnych rozmiarow... budka dozorcy :)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
jezeli mialby dzialac rowniez dla perel to najsensowniejsze jest alcatraz, tam zbiory sie zawsze rozjezdzaja
twóca pisze o budnkach produkcyjnych.
Nie o budynkach ewentowych.

Co prawda sobie trochę przeczy bo:
"Wspomniany zarządca dawałby możliwość opieki nad jednym wskazanym przez gracza budynkiem (ze wszystkich budynków w mieście w tym pereł) i dokonywałby automatycznych zbiorów z tego budynku po zakończeniu produkcji."

a produkcja to tylko budynki produkcyjne - tarasy, kowale, etc.
Stąd krążę tylko wkoło takich budynków

Pomysł, że to miałoby zbirać budynki ewentowe lub perły - to już totalna abstrakcja bo wszystkie mają 24h - i super że są w jednym czasie.

Alcatraz - zbyt OP, już na prawde wejśc na gre raz na 13-20h w zaleznosci od lvl gildii to nie jest taki problem by to jeszcze bardziej ułatwiać.
 

Auraya

Hrabia
Twórca pisze o wszystkich budynkach, a twoja definicja produkcji jest właśnie taka, twoja. skoro przy zbiorach jest napisane "zbierz produkcję" to znaczy, że coś jednak zostało wyprodukowane

Alcatraz - zbyt OP, już na prawde wejśc na gre raz na 13-20h w zaleznosci od lvl gildii to nie jest taki problem by to jeszcze bardziej ułatwiać.
zdecyduj się proszę, czy op czy jednak bez sensu... poza tym, skoro coś może być lepsze to czemu nie usprawnić ?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
zdecyduj się proszę, czy op czy jednak bez sensu... poza tym, skoro coś może być lepsze to czemu nie usprawnić ?
przez to, że byloby OP to jest bez sensu. Ja w przeciwieństwie do większości to zebranych nie patrze tylko by wszystko ułatwić...
Pewne mechaniki przez to że byłyby za mocne - nie powinny mieć miejsca (jak np farmienie PR na GPC, ALE NIE W SPOSÓB PLANOWANY PRZEZ IG). Fakt, że zbiory z alcatraz i tak są skrocone jest wystarczające tutaj.
Twórca pisze o wszystkich budynkach, a twoja definicja produkcji jest właśnie taka, twoja. skoro przy zbiorach jest napisane "zbierz produkcję" to znaczy, że coś jednak zostało wyprodukowane
Nie wiem na PC nic nie jest napisane, jest tylko ikonka zdaje się. Za diaxy jest napis - zbierz produkcję, przy czym automatycznie pojawia się opcja wyboru nastawienia kolejnej (nawet jak nie ma obecnie żadnej nastawionej) więc domniemywam, że chodzi o produkcje w produkcyjnych.

Faktycznie w opisie niektórych jest, że produkuje rzeczy. Nie mniej jednak. Niezależnie od błędnie przyjętej przeze mnie definicji.
rozjeżdażanie zbiorów w jednym budynku w porównaniu do wszystkich jest idiotyczne.

poza tym, skoro coś może być lepsze to czemu nie usprawnić ?
łatwiejsze nie znaczy lepsze. Gra ma polegać na graniu. Masz wejść na tą gre i zbierać co te 13-20h to alcatraz jeżeli chcesz zmaksymalizować zysk.
ułatwianie sensownych mechanik jest słabe bo totalnie wyłącza potrzebe logowania. A gra powinna wymagać jak najczęstszego logowania.
 

kloc2

Rycerz
jezeli mialby dzialac rowniez dla perel to najsensowniejsze jest alcatraz, tam zbiory sie zawsze rozjezdzaja

ciekawa mechanika, zawsze jakis powiew swiezosci

chociaz nie bylo precedensu na ograniczenie ilosci budynkow, raczej wiec widzialabym go jako nagrode w stylu drugiej linii za diaxy jak obecnie kwiatowe panny, moglby byc podobnych rozmiarow... budka dozorcy :)
Właśnie o tę perełkę mi chodziło najbardziej :D
 

kloc2

Rycerz
twóca pisze o budnkach produkcyjnych.
Nie o budynkach ewentowych.

Co prawda sobie trochę przeczy bo:
"Wspomniany zarządca dawałby możliwość opieki nad jednym wskazanym przez gracza budynkiem (ze wszystkich budynków w mieście w tym pereł) i dokonywałby automatycznych zbiorów z tego budynku po zakończeniu produkcji."

a produkcja to tylko budynki produkcyjne - tarasy, kowale, etc.
Stąd krążę tylko wkoło takich budynków

Pomysł, że to miałoby zbirać budynki ewentowe lub perły - to już totalna abstrakcja bo wszystkie mają 24h - i super że są w jednym czasie.

Alcatraz - zbyt OP, już na prawde wejśc na gre raz na 13-20h w zaleznosci od lvl gildii to nie jest taki problem by to jeszcze bardziej ułatwiać.
Twórca napisał o wszystkich budynkach i wiedząc, że znajdą się szukający dziury w całym tak to ujął:
"... jednym wskazanym przez gracza budynkiem (ze wszystkich budynków w mieście w tym pereł)..." - jeśli budynki eventowe wybudowałeś na działkach wydzierżawionych u sąsiada to faktycznie ty masz racje

Co do definicji produkcji to nie wiem w jaką wersję językową grasz ale u mnie opis przy alca jest taki
"Produkuje X niezależnych jednostek co X godziny ..."
a nawet w PC
"Badania: Produkuje X Punktów Rozwoju ..."
Fajnie, że według ciebie nazwanie tego ogólnie produkcją jest błędne.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Co do definicji produkcji to nie wiem w jaką wersję językową grasz ale u mnie opis przy alca jest taki
"Produkuje X niezależnych jednostek co X godziny ..."
a nawet w PC
"Badania: Produkuje X Punktów Rozwoju ..."
Fajnie, że według ciebie nazwanie tego ogólnie produkcją jest błędne.
Ależ zapraszam do ponownej lektury mojego postu, bo w odpowiedzi do Yzmy przyznałem się do błędu w interpretacji słowa produkcja ;)
 

kloc2

Rycerz
Ależ zapraszam do ponownej lektury mojego postu, bo w odpowiedzi do Yzmy przyznałem się do błędu w interpretacji słowa produkcja ;)
Tu nie chodzi tylko o interpretacje słowa tylko o próby uczepienia się czegoś mimo braku argumentów. Wystarczyło sprawdzić w grze lub przeczytać post ponownie.
I dzięki za zaproszenie do tejże lektury ... ale nie skorzystam
 

kloc2

Rycerz
Co do popierania i sprzeciwów do ułatwień, które zgłaszasz odpowiem postem z innego wątku
Trafiłeś w sedno.
Gracz ten posiłkuje się argumentem, że część graczy głupio gra bo nie gra na zasadach 1,9 bo jest ono łatwiejsze.
"Ja tylko tłumacze, dlaczego podejście bez 1,9 jest głupie."
+ piękna metafora kopania dołów
Zaś w drugiej dyskusji stwierdza:
"...
łatwiejsze nie znaczy lepsze. Gra ma polegać na graniu. Masz wejść na tą gre i zbierać co te 13-20h to alcatraz jeżeli chcesz zmaksymalizować zysk.
ułatwianie sensownych mechanik jest słabe bo totalnie wyłącza potrzebe logowania. A gra powinna wymagać jak najczęstszego logowania."
To idąc tym tokiem myślenia, sam powinieneś być przeciwnikiem 1,9 bo ułatwia grę xddd:idiot:

Co najciekawsze rozmowy mają miejsce w podobnym czasie a różnica w poglądach o 180 stopni
I jak znowu napiszesz, że coś jest lepsze bo łatwiejsze i tylko głupi nie korzystają albo coś jest złe bo jest ułatwieniem
to się zastanów dwa razy bo się gubię
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ależ już tam odpisałem, że nie rozróżniasz
zbytniego ułatwiania od czegoś co jest po prostu łatwiejsze z uwagi na istniejące instrumenty w grze ;)
 
Do góry