Nowe spojrzenie na bohaterów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2383
  • Data rozpoczęcia

Co sądzisz o tej propozycji ?

  • 4 - Trzeba jeszcze doprawić

    Głosy: 0 0,0%
  • 3 - Zupełnie bez smaku

    Głosy: 0 0,0%
  • 2 - Takie jakieś nie wiadomo co

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    8

DeletedUser2383

Guest
Witam wszystkich.
W tym temacie chciałbym przedstawić osobiste spojrzenie na parę pomysłów które już dawno pojawiły się na tym forum, ale moim zdaniem wypadałoby je trochę dopracować i zakreślić konkretne horyzonty. Jako, że pomysłów mam kilka to podzielę je na działy :
1. Bohaterowie
2. Ekspedycje
3. Sprzedaż ekwipunku, kupno jednostek za ekwipunek.

Nie przedłużajmy tylko zaczynajmy zabawę :p

ad 1.
- Proponuje wprowadzić nowy budynek rozmiaru 2x2 w której moglibyśmy rekrutować bohatera.
- Na raz możemy mieć tylko 4 bohaterów (po i z każdego rodzaju wojska), ale w walce może uczestniczyć tylko 1, w zamian za jednostkę.
- Po kliknięciu na budynek pokazuję nam się okno rekrutacji bohaterów. Są 4 bohaterowie do wyboru w zależności od tego, które budynki mamy zbudowane. Jeżeli mamy budynek włóczników to możemy rekrutować "bohaterskiego włócznika" (którego nazwę i tak sobie zmienimy), jeżeli zbudowaliśmy budynek procarzy to "bohaterskiego procarza" itd.
-Każdy z bohaterów dostaje na początek standardowe statystyki, które będą go odróżniały od bohaterów innego rodzaju wojska (chodzi mi tu o ciężką piechotę, lekką piechotę, jazdę i jednostki krótkiego zasięgu) zaniżone o odpowiednią ilość punktów. Uzbrojenie będzie rekompensowało straty w statystykach.
- Każdy z bohaterów dostaje na początek uzbrojenie podobne do tego jakie ma standardowa jednostka (czyli tak jakbyśmy rekrutowali normalną jednostkę, tylko nasz bohater ma ekwipunek, który będziemy zmieniać).
-Bohater nie może nosić przedmiotów dostępnych dla tego samego rodzaju wojska ale z wyższej epoki, dopóki nie przejdzie szkolenia z wyższej epoki, (czyli procarz musi przejść szkolenie na łucznika).

edit: co do tego co się stanie z ekwipunkiem z niższej epoki po przejściu do wyższej epoki trwają dyskusje, jeżeli macie jakieś "rozsądne" propozycję, to proszę pisać.

- Są 4 elementy wyposażenia, które określają specjalność naszego bohatera:

-krótkiego zasięgu:
+opaska, bandana itp. (inaczej lekki hełm) – daje zasięg bohatera, zasięg dla jednostek krótkiego zasięgu
+broń strzelecka –atak bohatera, bonusowy atak dla jednostek,
+amunicja –atak bohatera
+koszula (inaczej bardzo lekka zbroja) –obrona bohatera

-lekka piechota:
+broń 2-ręczna –atak bohatera i bonusowy atak dla jednostek
+buty – ruch
+lekka zbroja – bonusowa obrona jednostek, obrona bohatera
+hełm – obrona bohatera

-ciężka piechota:
+ciężka tarcza – obrona bohatera, bonusowa obrona dla jednostek
+ broń 1h – atak bohatera
+ciężka zbroja – obrona bohatera
+ciężkie buty –ujemy dodatek do ruchu bohatera

-jazda:
+lekka tarcza - obrona bohatera
+broń 1h –atak bohatera, bonusowy atak jednostek
+buty jeździeckie –ruch bohatera, bonusowy ruch dla jednostek
+lekka zbroja jeździecka –obrona bohatera

- Podczas rekrutacji bohatera dostajemy standardowe wyposażenie (kolor biały)
- Każdy z elementów wyposażenia ma 5 stopni rzadkości występowania : normalny (biały), rzadki (niebieski), unikatowy (czerwony), heroiczny (zielony), legendarny (złoty). Żeby aktywować bonusy dla jednostek tego samego typu co bohater wynikające z posiadania elementu heroicznego musimy pozostałe elementy mieć na poziomie unikatowym, a żeby aktywować bonus dla wszystkich jednostek wynikający z posiadania przedmiotu legendarnego musimy pozostałe elementy wyposażenia mieć na poziomie heroicznym.

O rzadkości przedmiotów:

1. Normalne (białe) :
- dostępne po rekrutacji bohatera,
- można zdobyć w walce po pokonaniu przeciwnika, gdy przeciwnik padnie po ciosie jednostki tego samego typu lub bohatera,

2. Rzadkie (niebieskie) :
- można zdobyć tylko wtedy gdy przeciwnik padnie po ciosie bohatera i jest tego samego typu co bohater,

3. Unikatowe (czerwone) :
-można zdobyć tylko an ekspedycjach,

4. Heroiczne (zielone) :
- można je zdobyć tylko na ekspedycjach,
- dają bonus wszystkim jednostkom tego samego typu co bohater,

5. Legendarne (złote) :
- można je zdobyć tylko na ekspedycjach,
- dają bonus wszystkim jednostkom,

Statystyki przedmiotów w zależności od rodzaju bohatera :
element wyposażenia, cecha, bonus

krótkiego zasięgu:
+opaska, bandana itp. (inaczej lekki hełm)
– daje zasięg bohatera +0/+1/+2/+2/+3
- zasięg dla jednostek krótkiego zasięgu. +0/+0/+0/+1/+1

+broń strzelecka
–atak bohatera, +1/+1/+2/+2/+2
- bonusowy atak dla jednostek, +0/+0/+0/+1 (tylko krótki zasięg)/+1

+amunicja
–atak bohatera, +0/+0/+0/+0/+1

+koszula (inaczej bardzo lekka zbroja)
–obrona bohatera +0/+0/+1/+1/+2

lekka piechota:

+broń 2-ręczna
–atak bohatera +0/+1/+2/+2/+3
- bonusowy atak dla jednostek +0/+0/+0/+1 (tylko lekka piechota)/+1

+buty
– ruch +1/+1/+2/+2/+3

+lekka zbroja
– bonusowa obrona jednostek +0/+0/+0/+1 (tylko lekka piechota)/+1
- obrona bohatera +0/+1/+2/+2/+2

+hełm
– obrona bohatera +0/+0/+0/+0/+1

ciężka piechota:

+ciężka tarcza
– obrona bohatera, +0/+0/+1/+1/+1
- bonusowa obrona dla jednostek +0/+0/+0/+1 (tylko ciężka piechota)/+1

+ broń 1h
– atak bohatera +0/+1/+2/+2/+3

+ciężka zbroja
– obrona bohatera +0/+1/+2/+2/+3

+ciężkie buty
–ujemy dodatek do ruchu bohatera -2/-2/-1/-1/+0

jazda:

+lekka tarcza
- obrona bohatera +0/+0/+1/+1/+1

+broń 1h
–atak bohatera, +0/+1/+2/+2/+3
-bonusowy atak jednostek +0/+0/+0/+1 (tylko jazda)/+1

+buty jeździeckie
-ruch bohatera +1/+1/+2/+2/+3
–bonusowy ruch dla jednostek +0/+0/+0/+2 (tylko jazda)/+2

+lekka zbroja jeździecka
–obrona bohatera +0/+1/+1/+1/+2

ad 2.

Ekspedycje to wydarzenie klanowe, w którym może uczestniczyć każdy, na ekspedycjach walczymy z legendarnymi herosami oraz ich przybocznymi. Za wygraną ostatnią walkę na danym poziomie lokacji ,którą to jest walka z herosem, bohater który pokona herosa ma szansę (małą ale zawsze jakaś jest) na otrzymanie legendarnego wyposażenia. Na ekspedycjach możemy zdobyć także unikatowe i heroiczne wyposażenie.

Każdy z graczy może założyć 1 ekspedycję dziennie maksymalnie w tej epoce co jest bohater i może dołączyć do maksymalnie 1 ekspedycji jednego dnia.

W ekspedycji w zależności do poziomu trudności może uczestniczyć od 2do 8 herosów.

Ekspedycje są podzielone według epoki na strefy a każda strefa ma od 4 do 10 regionów. Ostatni region to terytorium bazy legendarnego herosa gdzie możemy zdobyć legendarny ekwipunek. Regiony mają także swoje kolory w których możemy maksymalnie zdobyć taki kolor ekwipunku co rejon.
Jeżeli drużyna naszych herosów wygra walkę do awansuje do kolejnej strefy, jeżeli przegra do wraca do strefy 1.

ad 3.
Ekwipunek zdobyty w ekspedycjach możemy sprzedać na targu lub skompletować 4 elementowy zestaw który wymieniamy na standardowe wyposażenie jednostki, za które możemy za darmo rekrutować jednostkę w jej koszarach (oczywiście czas i ilość dostępnych jednostek do rekrutacji pozostaje ten sam)

To by było na tyle, zapraszam do komentowania.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser426

Guest
Temat mówi o nowym spojrzeniu na bohaterów a mowa o zbudowaniu tawerny , rodzajach bohaterów , wyposazeniu i bonusie dla jednostek to wszystko było. Czy to nowe spojrzenie ? Dla mnie absolutnie nie. Temat nie cieszył sie zbytnim zainteresowaniem szczególnie ze strony teamu , który wrecz mówił wprost aby myślec o czyms zupełnie NOWYM.

ad.1
http://forum.pl.forgeofempires.com/showthread.php?t=1229&highlight=Bohater
Taki sam podział na lekkich bohaterów , jazde itd.

Podział rzadkich predmiotów hmm... niezręcznie przypominający Diablo 2.

ad.2
Walka z legendarnymi herosami ? To napewno nigdy nie wejdzie ponieważ ; gra jest nastawiana na realizm. a tzn "legendarni herosi" to postacie mitologiczne. No chyba ze zobaczymy np A.Hittlera , Zawisze Czarnego , Krzysztofa Columba lub Cezara.
 

DeletedUser2383

Guest
1. Nic nie mówiłem o tawernie ...
2. Coś nowego ? hmm... ekspedycje klanowe wydawały mi się ciekawym pomysłem... tylko pytanie kogo na nie wysłać ?
3. Przeczytałem tematy mówiące o bohaterach zanim zacząłem pisać ten temat.
4. Podział na rzadkość przedmiotów może Ci, Panie kolego przypominać dowolne RPG jakie znasz...
5. Legendarni to tylko nazwa. Możesz Panie kolego zmienić ich sobie na historycznych jak to bardziej odpowiada twórcom.
6. Walka z Hitlerem, Stalinem, i pozostałą zgrają która "odwiedzała" nasz kraj może być interesująca zwłaszcza w wymiarze Polskiego serwera.
7. Bonusy od przedmiotów tylko nieznacznie zwiększają zdolności podstawowych jednostek i trzeba się dużo napocić aby statystyki sięgały jednostek z wyższej epoki.
8. Zakładam, że przedmioty "legendarne" będą wypadać raz na miesiąc a heroiczne 3 razy na tydzień, więc tylko nieliczni szczęśliwcy będą mieli ten niewielki bonus do statystyk.
 

DeletedUser426

Guest
1. "nowy budynek 2x2 do rekrutacji bohaterów" brzmi bardzo ... nowo.
2. Ekspedycje owszem wydały poczatkowo sie ciekawe ale z opisu dowiedziałem sie wyłącznie o walce z legendarnymi herosami.
Na chwile obecną , ekspedycja to po prostu zwiad nastepnej prowincji. Jesli sie nie myle twoja propozycja bazuje na tym samym.
3. Wszystko co napisałes juz czytałem na tym forum. Czyli to nic nowego się nie dowiedziałem.
4. To nie jest dowolne RPG, nie przypomina i raczej nie bedzie ;)
5 nadal nie moge sobie wyobraźić walki z "historycznymi" herosami. Herosi występowali w mitologiach, nazwiska które znamy to w dużej większości dowódcy. Czyli walczymy z jakimś generałem i jego przyboczną cała armia ?
Historia nie pamięta żołnierzy tylko dowódców.
6.Innogames jest niemiecka firma jeśli sie nie myle. Wadpie aby robiła gra na podstawie polskiej historii.
7 i 8 : Skoro przedmioty legendarne wpadają raz na miesiac , a przejście z epoki do epoki trwa około miesiąca czyli przedmiotami takimi się zbytnio nie nacieszymy bo jak wspomniałes bohater nie może nosic przedmiotów niższej ani wyższej epoki.

I teraz sie zacznie , ty popierasz pomysł ja mówie ze wszystko juz było itp itd. Zaraz usłysze ze tylko wszystko krytykuje i hejter ze mnie. Dlatego mała propozycja , niech ktoś inny sie wypowie i powie ze pomysł jest nowy i autentycznie nic takiego jeszcze na forum nie widział.
 

DeletedUser2383

Guest
1. Racja, nie ma się co dopatrywać nowości, ale chciałem tylko zauważyć, że nie nazwałem budynku :p
2. Ekspedycje miały polegać na tym, co dobrze znamy z prowincji, tylko jest kilka, ale : jeżeli przegramy walkę wracamy na początek prowincji, co oznacza, że możemy kilka rady dojść np. do 3 lokacji i zgarnąć nagrody za wygraną w 1 i 2 lokacji (nie radziłbym nastawiać się na zbieranie kokosów).
3. Czepiasz się Pan, Panie kolego nazwy tematu. Pewnie wolałbyś Pan, aby nazywał się "ogrzewany obiad" ?
4. Oczywiście, że strategia nie będzie przypominać RPG i nie chciałbym aby herosi zdominowali pola walki, ale by byli dodatkiem do gildii, aby wspólna walka integrowała graczy.
5. To może inaczej walka 8 naszych "dowódców" z dowódcą "Adolfem Hitlerem" i jego waffen SS. Mam nadzieję, że teraz to lepiej brzmi. Przy okazji mamy już "legendarny" przedmiot "wąsy Fuhrera" :D
6. Czy będzie to historia polska czy świata, ważne by można było walczyć z Jagiełłą pod Grunwaldem :p
7. i 8. co no noszenia przedmiotów z niższej epoki to racja legendą się nie nacieszymy zbyt długo, i jestem w trakcie główkowania jak można by było się nią dłużej nacieszyć, ale nie aż tak długo, aby legenda z brązu działała w jesieni średniowiecza. Propozycje są takie, aby wraz z epoka rzadkość spadała o 1 lub aby np. 2 heroiczne z żelaza + legenda z brązu (oczywiście ten sam element ekwipunku) mogły zostać "przetopione", "przeszyte" czy jak tak kto woli na legendę z żelaza. Chyba, że ktoś ma inna wizje to zapraszam do dyskusji.

p.s. Wiem ,ze prawie wszystko już było, bo jak pisałem przeczytałem pozostałe tematy.
Możesz mieć swoje zdanie i nie mówię, że wszystko krytykujesz, tylko masz już wypracowaną opinię na ten temat i raczej nie zamierzasz jej zmienić.
Nie chcę odpowiedzi, że pomysł jest stary, nowy itd. bo to tylko wnosi burdel w temacie. Chce tylko dowiedzieć co się wam podoba a co nie, co warto zmienić, poprawić.
 

DeletedUser1724

Guest
O Matko Boska.... Tyle czytania to ja jeszcze na tym forum nie miałem w jednym temacie ^^ Ogólnie to nie wiem co mam napisać ale w sumie napiszę to co pewnie by napisał/napiszę Team ^_^

Jeżeli chodzi o ingerencję w założenia gry to nie ma możliwości wprowadzenia jakiegokolwiek pomysłu. Jeżeli pomysł byłby związany z usprawnieniem interfejsu to i owszem takie pomysły są mile widziane ale taki jak ten musi poczekać wiele lat na wprowadzenie bo w chili obecnej realizowane są inne pomysły, które już są przewidziane na cały rok ^_^
 

DeletedUser2001

Guest
Ja bym nie wprowadzał bohatera do gry, raczej generala zwiekszajacego staty zolnierzom.
 

DeletedUser426

Guest
Apokaliptyczny pokazuje realistyczne podejście do tego działu.
Fajnie sie dyskutuje o pomysłach ale tylko nieliczni wiedza ze dyskusje sa bez żadnego celu iż wadpliwe aby cokolwiek nowego wprowadzono w najbliższym czasie.
 

DeletedUser1724

Guest
hehe czasem te pomysły mi bynajmniej wydaje się iż podnoszą libido wyłącznie autorów pomysłu xD Cieszą się jak ktoś poprze, a już zaczynają krytykować osoby sprzeciwiające się pomysłowi czy też są niezadowoleni z niego :D
 
Do góry