Nowe możliwości gildii

  • Rozpoczynający wątek fneon
  • Data rozpoczęcia

Sensowny pomysł?

  • Tak

    Głosy: 13 76,5%
  • Taki sobie, wymaga sporo poprawek

    Głosy: 3 17,6%
  • Nie

    Głosy: 0 0,0%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 1 5,9%

  • W sumie głosujących
    17
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Zastanawialiście się może, co daje gildia? Otóż dwie rzeczy, czyli nieskończony handel i możliwość odrestaurowania budynków. No i ten ranking, który zupełnie nic nie daje.


Pierwszą rzeczą, moim zdaniem, wymagającą zmiany jest sposób liczenia punktów. Jaki mają sens gildie, których punkty członków są sumowanie? To sprzyja tylko gildiom masowym, w których jest po prostu zero rozmów, co owocuje nudą. Moim zdaniem, cały system liczenia punktów powinien zostać zmieniony na średnią punktów, czyli suma punktów członków gildii dzielona przez ilość członków gildii. Bo czy to nie jest większa frajda bawić się razem z mniejszą ilością AKTYWNYCH graczy, niż z dużą ilością duchów?

Druga sprawa, gildia powinna dawać nowe mozliwości i bonusy, a nie jedynie handel "za darmo". Moim zdaniem, podgląd gildii powinien być podobny do podglądu wioski, z tym, że o wiele większy. Lider i wybrane osoby miałyby możliwość edycji całego pola. Położyłoby to kres zwykłym masówkom, bo aby dodać nowego członka, trzebaby pola zaużmy o wielkości 4x4 i połączenia ścieżką z zamkiem założyciela. Gildie od teraz nie miałyby 80 czy 100 graczy, a po 20, 30, co uczyniłoby grę atrakcyjniejszą. Oczywiście, takie rozszerzenia pola kosztowałyby złoto i zaopatrzenie, ew. medale PvP. Takie rzeczy mogłyby być wpłacane do banku gildii. Przy okazji, aby stworzyć gildię powinna zostać pobrana opłata, np. 5000 złota i zaopatrzenia, dzięki czemu od razu byłoby miejsce np. 16x16 z zamkiem założyciela i właśnie takim bankiem. Jeżeli właśnie tak wyglądałyby gildie, byłaby możliwość stawiania budynków dodających różne bonusy, np. bonus do zaopatrzenia, dajmy na to, +3%. Takie budynki możnaby było stawiać także za pomocą złota i zaopatrzenia, a być może także za pewną ilość diamentów, które także mogłyby być wpłacane do banku gildii. Kolejnym pomysłem mogą być bonusy do jednostek, np. +1 do danego parametru, np. ataku. Aby otrzymac taki bonus, nalezałoby postawić budynek, który byłby oczywiście strasznie drogi oraz oczywiście musiałby być połączony z zamkiem założyciela. Tak samo powinien zostać zmodyfikowany handel i ilość ofert wewnątrz gildii powinna zostać zmniejszona. Bazową ilością powinno być np. 2 oferty na jednego członka gildii, istniałaby możliwość zwiększenia po wybudowaniu np. targowiska, które dodawałoby miejsce na kolejną ofertę graczy, czyli ilość wynosiłaby 3 oferty. Oczywiście, ten system nie jest idealny i wymaga zmian i poprawek, ale w końcu to miał być jedynie pomysł, a co z tym zrobi InnoGames, to się okaże ;)

Dzięki tym pomysłom gra stałaby się na pewno ciekawsza, bo wiadomo, nowe możliwości, więcej sensownej realizacji (bo chyba mi przyznacie, że gildie zbyt dużo nie dają w tym momencie).

No to zapraszam do dyskusji, chcę poznać wasze zdanie ;)
 

DeletedUser426

Guest
Własciwie to dopiero zarys systemu. Ale pomysł nawet mi sie podoba.

tak w skrócie jeśli dobrze sie wczytałem ;)

1.widok gildii to tak jak by widok na kontynent z połączonymi miastami za pomoca drogi jak w naszych miastach ?

2. w zamku załozyciela , tzn powiedzmy centrum naszego wspólnego państwa jest możliwośc budowania budynków zwiekszających produktywnośc i cos tam jeszcze ?

3. i cos z targowiskiem tylko nie wczytałem sie za dobrze.

marszoo opisywał cos podobnego w innym temacie. Podobnego ale cos prawie całkiem innego. Jakies rozwiazanie dla gildii ;)

Pomysł jest fajny ale spróbuj znacznie rozwinąc system. Wskaż fragmenty ekonomiczne i militarne. I najlepiej wypisz w punktach aby było czytelniej.
 

DeletedUser

Guest
Ad.1
Myślałem bardziej o czymś w rodzaju wyglądu gildii jako miasta każdego gracza, ale nie wiem czy to byłoby logiczne.

Ad.2
Ogólnie zamek założyciela działałby na zasadzie ratusza, czyli, żeby inni gracze mieli bonusy, muszą być połączeniu z zamkiem założyciela, który z kolei musi być połączony z tymi budynkami (nie wiem, czy mogę wytłumaczyć jaśniej, jeśli dalej zagmatwane to piszcie, spróbuję wyjaśnić)

Ad. 3
Obecnie nie ma żadnych limitów na targowisko, a wiadomo, stragany się kiedyś kończą, dlatego proponuję:
1. wprowadzić limit, np. max. 2 oferty w gildii
2. wprowadzić mozliwość zwiększenia limitu, poprzez budowe rynku/targowiska, każdy budynek zwiększałby limit o 1.

Jak będę mieć chwilkę, to na pewno opiszę bardziej dokładnie, z głową, bo to było pisane tak troche na szybko ;)
 

DeletedUser

Guest
Mnie się pomysł podoba.
Dodam więc kilka swoich propozycji:
Podgląd gildii byłby miastem, w którym znajdowały by się następujące budynki:
1.Główna siedziba gildii (zamek) - gdzie było by menu zarządzania i administrowania gildią
2. Rynek - w którym odbywałby się handel
3. Domy członków gildii - stawiane za własne fundusze przez przyjętego członka; grafika domu zmieniała by się z zaawansowaniem gracza.
dla innych członków w tym domu mogli by oglądać profil gracza, a dla właściciela było by miejscem z którego może wpływać na stan gildii.
Jak członkowie gildii mogli by wpływać na nią? W tymże domu było by menu ulepszeń gildii. Kupowało by się za własne złoto, zaopatrzenie czy towary punkty rozwoju gildii które wydawało by się na różne ulepszenia...
przykład:
10 poziomów umiejętności handel która powoduje, że za każdą wymianę dóbr generowane było by złoto proporcjonalnie do wielkości transakcji i poziomu umiejętności oferenta
10 poziomów umiejętności szlaki zaopatrzeniowe działającą analogicznie jak wyżej tylko z zaopatrzeniem
[tutaj musiałby istnieć mechanizm "wydawania" towarów z targowiska raz na dobę, żeby nie było zjawiska "pompowania" złota czy zaopatrzenia]

Mogły by być też umiejętności takie jak majestat gildii które po zsumowaniu poziomów wszystkich graczy wliczał by bonus do kwoty otrzymywanej przez członka gildii po zmotywowaniu czy odrestaurowaniu budynków
albo takie jak przedłużone wsparcie która była by również zliczana z poziomów umiejętności każdego członka i zwiększała długość odrestaurowania budynku.

Nie wspominam o takich umiejętnościach masowych, które zwiększały by na stałe przychód złota, zaopatrzenia czy zadowolenia członków gildii.

Co o tym sądzicie?
 

DeletedUser

Guest
I jeszcze jakby się połączyło tą propozycję z zamkami i walkami pomiędzy gildiami. Każdy zamek można byłoby ulepszać. Każdy poziom daje +1 do jednostki obronnej zamku[ które rekrutujemy za pieniądze z banku ] . Przykładowe ulepszenia : palisada, mur kamienny, drewniana i kamienna wieża, blanki( takie "ząbki" za którymi stoją łucznicy) ,fosa czy też kotły z wrzącym olejem , nie wspominając już o wilczych dołach i zwierzętach. To wszystko było używane w rzeczywistości więc i tu można było by prowadzić podobne rozwiązania. Każdy zamek można obsadzić max 10 batalionami. Każdy batalion to po prostu jednostka, bo lepiej brzmi ,że zamek broni 10 batalionów niż 10 np. włóczników. Innogames posiada takie gry jak Grepolis czy The west. Część rozwiązań można z nich skopiować tak jak budynki mieszkalne.

Co do twojego pomysłu, nie jest zły, ale gorzej z tym połączeniem dróg. Nie wszyscy znajdują się na 1 kontynencie a próba połączenia drogami byłaby lekko absurdalna..


pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
Pomysł Iannara wydaje się być trochę bardziej logiczny i przystępny.

Generalnie Twój pomysł, Fneon, ma jedną główną wadę: twórcy gry dając 80 miejsc i właśnie taki przelicznik pkt. gildii (no i, oczywiście, handel: więcej członków - więcej ofert) chcieli aby gildie właśnie tak wyglądały.

Ja osobiście też uważam, że to nie do końca dobre rozwiązanie. Osobiście jestem zwolennikiem mniejszych, zgranych grup. Ale skoro gildia złożona z dużej ilości graczy słabszych w rankingu stoi o wiele wyżej, gildia, w której ja jestem nie ma szans na zaistnienie.
 

DeletedUser1981

Guest
Wcisne sie moze nie na temat .Ale czy ktos moglby mnie oswiecic czy byl juz temat o chacie dla gildii?? Bo nie znalazlem a uwazam ze taka rzecz ozywilaby i przyspieszyla mocno komunikacje miedzy czlonkami gildii.Jezeli bylo to przepraszam za niedopatrzenie, a jezeli nie to mysle ze warto byloby stworzyc graczom taka mozliwosc komunikacji
 

DeletedUser1724

Guest
Wcisne sie moze nie na temat .Ale czy ktos moglby mnie oswiecic czy byl juz temat o chacie dla gildii?? Bo nie znalazlem a uwazam ze taka rzecz ozywilaby i przyspieszyla mocno komunikacje miedzy czlonkami gildii.Jezeli bylo to przepraszam za niedopatrzenie, a jezeli nie to mysle ze warto byloby stworzyc graczom taka mozliwosc komunikacji

Był i raczej puki co nie będzie to wprowadzone bo walczyliśmy o wprowadzenie wiadomości grupowych i niby pomysł został zgłoszony i miejmy nadzieje, że chociaż to przy następnej aktualizacji zostanie wprowadzone :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry