Nowe logo Forge of Empires - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser3876

Guest
Cudowne, fantastyczne, jedyne, niepowtarzalne, WYJĄTKOWE!!!! :D
 

DeletedUser7795

Guest
Według mnie nie powinniście zmieniać czegoś co nie ma wpływu na grę. Lepiej byłoby poprawić wydajność gry, bo teraz chodzi jak by chciała a nie mogła - muli okropnie. Nowe logo jest tak potrzebne jak dorosłemu smoczek.

>>>Jedno z drugim nie ma związku. Wymianą logo zajmuje się zasadniczo dział marketingu i community management - Bryfft
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Dodatkowo, logo to nie jest dostosowane do wykorzystania w urządzeniach mobilnych [...]

Hmmm? Może to ktoś trochę rozwinąć?

Na małych ekranach logo jest mało czytelne i słabo się wyróżnia. Duży napis "FORGE" ma temu przeciwdziałać.

Tak myślałem. Dzięki za odpowiedź.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8507

Guest
Nieno, gorszego już wymyślić nie mogliście? Czemu FoE ciągle coś zmienia? I czemu na gorsze?
 

DeletedUser7795

Guest
Bryfft napisał:
>>>Jedno z drugim nie ma związku. Wymianą logo zajmuje się zasadniczo dział marketingu i community management - Bryfft

Bryfft - nie odwracaj kota ogonem. Nie chodzi mi o związek jednego z drugim tylko o to, że zajmują się rzeczami niepotrzebnymi. Do czego to logo jest niby potrzebne? Gra będzie dzięki temu lepiej działać? Raczej nie.
 

DeletedUser3

Guest
Oczywiście, że nie :D.
Jest to jednak potrzebne, z opisanych w ogłoszeniu powodów.

Chodzi mi o to, że zrobienie tego, albo nie zrobienie tego nie ma wpływu na działanie gry, bo grą i marketingiem zajmują się tym inne grupy ludzi.
 

DeletedUser6519

Guest
Trzeba iść do przodu, tylko żebym się nie pomylił i nie wszedł do innej gry, zdaje się że podobna jakaś istnieje :)
 

hlnrys

Baron
Jak widzę, wszystkie nowości, ulepszenia są kierowane na rynek urządzeń mobilnych.
Kiedy można spodziewać się likwidacji gry na komputery stacjonarne ?
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Może jak Adobe zrezygnuje ze wspierania Adobe Flash Playera? Firma nie ma i mieć nie będzie celowej chęci z rezygnacji z gry na komputerach.
 

DeletedUser7261

Guest
Szczerze mówiąc, nawet jeśli by zmienili logo bez ogłoszenia, to nawet bym nie zwrócił uwagi, oka nie przyciąga.
 

Mikekun

Książę
Logo mnie nie powala, a z ogłoszenia nawet nie przypomina tego o czym jest mowa ;)
Dodatkowo nie sądziłem do tej pory że LOGO musi mieć aż takie wyniosłe znaczenie. Chyba jednak się myliłem.
 

DeletedUser

Guest
Bardziej mi się podoba stare logo. Ma duszę. A do tego jest bardziej eleganckie.
Szkoda.
 

DeletedUser13910

Guest
Po co zmieniać z lepszego na zdecydowanie gorsze? Stare a raczej obecne logo pasuje do tych ,,drewnianych,, elementów wręcz doskonale. To nowe moim zdaniem już lepiej by wyglądało jako sama ta czerwona tkanina już bez tych budyneczków i tarczy z tyłu. Nowe logo po prostu mi się nie podoba i moim zdaniem jest tandetne. Oczywiście wszystko powyższe jest tylko moim osobistym zdaniem a ktoś może mieć na ten temat inne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Po co zmieniać z lepszego na zdecydowanie gorsze? Stare a raczej obecne logo pasuje do tych ,,drewnianych,, elementów wręcz doskonale. To nowe moim zdaniem już lepiej by wyglądało jako sama ta czerwona tkanina już bez tych budyneczków i tarczy z tyłu. Nowe logo po prostu mi się nie podoba i moim zdaniem jest tandetne.

Nie jest gorsze, ma więcej elementów, jest bardziej czytelne i wyraziste, do tego ma jakiś sens, po lewej stare budynki po prawej nowe, te które ci sie nie podobają tak bardzo. Przesłanie proste czytelne.
Tylko brakuje mi tego odniesienia do kuźni, ta tarcza nie pasuje, jako ciekawostkę dodam że chyba żadna jednostka nie ma tego typu tarczy, jedna kawaleria ma podobną ale zdecydowanie inne barwy.
Można było w hołdzie staremu logu w tle dać ten młotek.

Dodatkowo nie sądziłem do tej pory że LOGO musi mieć aż takie wyniosłe znaczenie. Chyba jednak się myliłem.

Logo jest podstawą każdej firmy, im bardziej chwytliwe i pamiętliwe tym lepsze. Wystarczy przytoczyć nadgryzione jabłko i każdy wie o co chodzi, 4 połączone kółeczka, nawet sierp i młot. Logo ma znaczenie.
 

DeletedUser13900

Guest
Na Androidzie ikonkę - twarz króla też zmienią na to "coś" z budynkami?
 

HuanMing

Książę
Niby o gustach sie nie dyskutuje, ale skoro pytacie.... Stare logo podoba mi sie bardziej, ma charakter, a nowe wyglada jak dosyc prosta ikonka probujaca nas przekonac, ze jest w niej ukryty glebszy sens ;) Ale to moja czysto subiektywna opinia.
 

DeletedUser11758

Guest
Nie jest gorsze, ma więcej elementów, jest bardziej czytelne i wyraziste, do tego ma jakiś sens, po lewej stare budynki po prawej nowe, te które ci sie nie podobają tak bardzo. Przesłanie proste czytelne.
Tylko brakuje mi tego odniesienia do kuźni, ta tarcza nie pasuje, jako ciekawostkę dodam że chyba żadna jednostka nie ma tego typu tarczy, jedna kawaleria ma podobną ale zdecydowanie inne barwy.
Można było w hołdzie staremu logu w tle dać ten młotek.



Logo jest podstawą każdej firmy, im bardziej chwytliwe i pamiętliwe tym lepsze. Wystarczy przytoczyć nadgryzione jabłko i każdy wie o co chodzi, 4 połączone kółeczka, nawet sierp i młot. Logo ma znaczenie.
Podstawą firmy jest jakość a logo jest dodatkiem . Jeśli firma zmienia logo to pokazuje to że nie potrafi poprawić poziomu usług a zmiana loga powodu spore zainteresowanie ludzi i mediów np PZU i Poczta Polska zamiast poprawić poziom usług to zmienili logo a poziom został bez zmian.
Logo jest ważne ale ważniejsza jest jakość bo zmiana loga bez poprawy jakości nic nie da np Coca Cola i inne napoje tej firmy od wielu lat mają to samo logo i pokazują tą samą reklamę świąteczną co roku. Ważniejsza jest jakość produktów i dlatego każdy zna ich firmę i reklamę.
Pepsi zmieniała logo często i reklamy i nie zyskała takiej popularności bo Coca Cola uznaje że ważniejsza jest jakość a nie zmiany opakowania i wymyśla ulepszenia do swoich produktów np Napisy lub imiona na swoich napojach . Zamiast zmieniać logo lepiej skupić się na jakości .Nowe logo kojarzy się z grą Goodgame Empire‎ . Czy zrobili to specjalnie lub przez przypadek ?.
Zmiana loga może powodowa protesty ludzi i rezygnację usług tej firmy. Pokazuje lenistwo firmy bo łatwiej zmienić logo niż jakość firmy.Jest beznadziejne i prymitywne a stare pasuje do gry. Istnieje długo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
hahahaha
Panie K proszę dokształć się

Coca-Cola.jpg

pepsi-logo-evolution.jpg

Aktualnie przychody Pepsico są większe niż Cocacoli

Ale to jest nie ważne bo mówimy o logu w grze, logo Inno Gammes zostało bez zmian, wiec nie ma sensu odniesienie do jakości i polityki firmy, dodam że FoE jest jedną z lepszych gier na przeglądarkach jakie znam, lepsze są tylko te płatne ;)
 

DeletedUser

Guest
Nowe forum a brak nowego Logo
na forum pozostanie te co jest teraz?
 
Do góry