[Perły Architektury] Nowe Alcatraz

Hot or not

  • Ta

    Głosy: 2 14,3%
  • Nee

    Głosy: 5 35,7%
  • Zajmij się szydelkowaniem

    Głosy: 7 50,0%
  • Jest mi to obojętne

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    14
Status
Zamknięty.

Marik

Książę
po 5 latach gry nie uważam siebie za nowego gracza, ale fakt, w pewnych zakresach moge miec nieaktualna wiedze, bo gra sie zmienia

to, że jest łatwiej dla nowego gracza to tylko teoria, bo łatwiej w tym wypadku oznacza przeskoczenie szybciej części epok
z drugiej strony, starzy wyjadacze (teoretycznie siedzący w tytanie) mają łatwiejszy dostęp do nowych pereł i więcej terenów do dyspozycji, że nie wspomnę, że mają magazyny diaxów na zakupy eventowe

@Marik ok, w Twoim przypadku to może i te 700 dziennie, spoko, to jak pisałem jest jeszcze do zrozumienia ;) Ale są tacy co mają tego więcej :)

Nowe alcatraz - teoretycznie jeżeli coś jest zmienione, to wciąż jest nowe ;) bo nie jest stare, zależy jak chcesz matematycznie określić czy coś jest nowe ;) czy użyjesz true/false czy wartości procentowej ;) imho, akurat nazewnictwo to najmniejszy problem

Konkretny przykład? No chociażby ten wątek. De facto ta zmiana nie wpływa na rozwój zaawansowanych graczy, ale na początkujących tak.
Zakładam czysto teoretycznie, że zespół nakazuje do pomysłów zakładać ankiety, bo mają jakiś przykaz z góry [IG] typu jak będzie 50 za, a 10 przeciw to dajcie nam znać o tym pomyśle, w przeciwnym wypadku nie zawracajcie głowy. Wybierając opcje na "nie" teoretycznie blokujecie rozwój :) :p Nawet jeżeli jest to wam obojętne.

Zakładam, że jest jakiś sens pisania tych pomysłów, skoro część z nich twórcy wprowadzili. Nie znam jedynie realnych zasad na jakich zespół przekazuje to dalej :)

Jak Alcatraz przydaje się początkującym? Proste.
Na początkującym etapie nie masz budynków eventowych na wysokim % do att i def, ani pereł wysoko. Tym samym więcej znaczy taktyka i szuflowanie różnymi typami jednostek. Czasem potrzebujesz więcej ciężkich jednostek, czasem szybkich, a czasem strzelców.

Taki realny przykład do osiągnięcia w miarę szybko:
Zeus 15lvl
KA 15lvl
CDM 15lvl
Alcatraz 20lvl (18 jednostek)

Masz 99% att i def. Dajmy do tego jakiś 1 budynek eventowy na full, średnia niech będzie +25% att i def
Do tego bonusy miasta i jakieś tymczasowe bonusy niech będzie kolejne 30%
Pi razy oko 150%

Ile to Ci da walk na GPC? Mało, twój wkład będzie marginalny.
Szanse na przejście WG na samych walkach? Raczej niemożliwe. Znowu, nie spełniasz wymagań gildii i trochę ją przez to osłabiasz.

Nie twierdzę, że początkujący ma trafić od razu do najlepszych topowych gildii, ale po prostu przez rok czasu siedzi w jakiejś cieciowej gildii.
Choć teraz na serwerach jest tylko kilka sensownych gildii, bo mało graczy... To w sumie i słabe gildie mogą dopchać się do diamentu.

Tak czy siak, taki gracz niewiele znaczy. W dodatku w jego przypadku nie ma sensu mieć już teraz alcatraz. Teoretycznie.
Nie może mieć wiele jednostek, także każda z alcatraz jest potrzebna. Bierze zatem łotry. Żeby cokolwiek jednak powalczyć to na tym etapie musi pobudować kilka budynków wojskowych, bo inaczej po prostu nie ma czym walczyć. Tym samym alcatraz będzie dawać też coś innego niż tylko łotry. Odcięcie drogi jak wiadomo nic nie daje, bo żeby alca robiła produkcję, to budynek nawet nie musi być ukończony...


Ten przykład jest totalnie teoretyczny, ale na pewno realny.
Wprowadzenie, że alca robiłaby same łotry to już jest niebo a ziemia dla takiego gracza :)

I to jest początkujący gracz. Wiadomo, że jego sytuacja za rok się zmieni :)
Ale nie widzę sensu mówić o czymś takim. Mało kto zaczyna grę i w niej zostanie mając świadomość, że nic nie będzie znaczył przez następny rok.
Dalej czekam na dodanie w ankiecie jest mi to obojętne ;) Podałeś przykład, a z racji iz siedziałem 2 lata w żelazie moge się do niego dosyć dobrze odnieść. Można by rozpatrzyć 2 przypadki: Pierwszy jest taki że nowy gracz idzie nieco dalej niż żelazo i tutaj fakt takie dostosowanie alcatraz co do jednostki (suwakiem?) ma jak najbardziej sens, jednak pójście dalej w epoki niż ,,Rzymianie,, jest zbyt dużym utrudnianiem sobie gry. (Tak to mój punkt widzenia, wiem że część myśli inaczej). Drugi przypadek polega na zostaniu w żelazie, mając te 150% można zrobić całe 4 poziomy wypraw, co więcej używa się głównie balist, a wszystko inne nawet łotry nie ma sensu. Dlatego z doświadczenia mówie, że gracz który zdecyduje się na zostanie w żelazie na dłuższy czas tylko po to żeby ułatwić sobie dalszą drogę w żaden sposób tej zmiany nie potrzebuje, natomiast dla gracza od wczesnego w góre, może być to przydatne. Pozwole sobie zauważyć, że znaczenie danego gracza na danym świecie w dużym stopniu zależy od indywidualnego podejścia do gry oraz od epoki. Osobiście mega frajde sprawiło mi dojście do top 1 danej epoki
 
Ale nie widzę sensu mówić o czymś takim. Mało kto zaczyna grę i w niej zostanie mając świadomość, że nic nie będzie znaczył przez następny rok.

Ja gram 3 lata pierwsze pół roku nie wiedziałem o istnieniu GPCH przez następny rok rozwijałem miasto i powoli przechodziłem z epoki do epoki robiąc na polach po 10 walk lub nego bo tam miałem PR i inne rzeczy potrzebne do rozwoju miasta, po zrobieniu pierwszego eventu w całości cieszyłem się jak dziecko a zrobiłem go po roku grania .Przez pierwsze 1,5 roku nie wydałem ani złotówki na tą grę tylko cierpliwie parłem do przodu
I jakoś nie rzuciłem tej gry wręcz przeciwnie spędzam w niej dużo czasu na planowanie rozwoju walkach i kombinowaniu jak naj efektywniej podnieść statystyki miasta oczywiście wydaję też kasę bo teraz wiem czego chce i czego konkretnie potrzebuję .
A moje Alkatras produkuje same Gwoździe bo odkąd zmienili GPCH mam ciągle średnio 1600 łotrów co stracę jakieś to dostaję na polach z powrotem nowe
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Tak czy siak, taki gracz niewiele znaczy. W dodatku w jego przypadku nie ma sensu mieć już teraz alcatraz. Teoretycznie.
Nie może mieć wiele jednostek, także każda z alcatraz jest potrzebna. Bierze zatem łotry. Żeby cokolwiek jednak powalczyć to na tym etapie musi pobudować kilka budynków wojskowych, bo inaczej po prostu nie ma czym walczyć. Tym samym alcatraz będzie dawać też coś innego niż tylko łotry. Odcięcie drogi jak wiadomo nic nie daje, bo żeby alca robiła produkcję, to budynek nawet nie musi być ukończony...
? bo teraz to sie sam zaorałeś mam wrażenie xD
z jednej strony chcesz by gracz "odgórnie wybierał" jakie jednostki ma produkować, a z drugiej stawia jaskinie by alcatraz produkowało te jednostki.

bo nie do końca rozumiem co masz na mysli. Nikt nie produkuje jednostek w koszarach, to moze jest sensowne w brązie, max w żelazie. Dalej mija się z celem totalnie, czas rekrutacji jest zbyt długi by to mialo sens + żal miejsca na kilka koszar

Ale nie widzę sensu mówić o czymś takim. Mało kto zaczyna grę i w niej zostanie mając świadomość, że nic nie będzie znaczył przez następny rok.
akurat to jest motywujące, ze musisz spiąc tyłek by coś znaczyc.... i poświecic na to troche czasu.
 

Dixaroc

Baron
Ja tam was kompletnie nie rozumiem z tym Alcatraz, budowaniem jednostek i wszystkim innym, co tutaj poruszacie. Średnio rozgarnięta osoba będzie w stanie tutaj osiągnąć coś dosyć szybko. Po 2 eventach już można na spokojnie zrobić 3 poziomy WG. Po pół roku mogę zrobić ~1/3 piątego poziomu.. Na GPC robię po 1-1,5k walk przez tych 10 dni. I, co ważne, nie poświęcam tej grze jakoś specjalnie dużo czasu. Też mam pracę biurową, więc czasem mogę popykać, ale głównie gram mobilnie. Przez to walki zwykle zajmują mi więcej czasu. Jednak to już wystarcza, aby zainteresowały się mną poważniejsze gildie (żadne tam top 3, ale top 30 już tak) i zaczęły rekrutować. W mojej gildii wątki 1.9 idą dosyć powoli, ale wystarczyło zagadać raz czy dwa na globalnym czacie, aby dobić się do odrębnych wątków 1.9 i na spokojnie poszło dalej. Gdyby było prościej to nie wiem czy nie zniechęciłbym się. Teraz nawet byłem blisko tego, ale postawiłem sobie nowy cel ;)
 

koordi

Wójt
bo gra ułatwia nie te elementy co trzeba ;)
Grzechu ty to jakieś sobie teksty chyba wybiórczo oceniasz

szczerze mówiąc uważam wątek za gotowy do zamknięcia lub wywalenia do kosza, bo wypowiadają się osoby, które dawno nie grały w początkujących epokach (czyt. max do współczesności) i opowiadają fanaberie :)

a już argument, że coś za pół roku lub za rok to serio, zacznijcie pisać do IG prośbę o więcej opcji płatnych ;) bo do tego doprowadza wasze nastawienie :)

@trupek1000 - prośba o zamknięcie wątku
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
szczerze mówiąc uważam wątek za gotowy do zamknięcia lub wywalenia do kosza, bo wypowiadają się osoby, które dawno nie grały w początkujących epokach (czyt. max do współczesności) i opowiadają fanaberie :)
a co wybór jednostek w alcatraz da w początkowych epokach xD Stawiasz koszary i masz - dalej nie odpowiedziałeś dlaczego taki sposób jest dla Ciebie zły.
W każdej epoce sensowna jest JEDNA jednostka więc proporcje i to ile czego daje alcatraz też schodzą na dalszy plan....
 
Status
Zamknięty.
Do góry