[Perły Architektury] Nowe Alcatraz

Hot or not

  • Ta

    Głosy: 2 14,3%
  • Nee

    Głosy: 5 35,7%
  • Zajmij się szydelkowaniem

    Głosy: 7 50,0%
  • Jest mi to obojętne

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    14
Status
Zamknięty.

koordi

Wójt
Ze względu że co raz więcej budynków daje kilkanaście jednostek produkcji to trzymanie alcatraz chyba mija się powoli z celem.

Gdyby jednak w alcatraz dało się ustawić co chcemy produkować spośród dostępnych budynków wojskowych to by bylo zacnie.
Widać wtedy że budynki eventowe dają losowe a alcatraz sprecyzowane wg wyboru własnego
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ze względu że co raz więcej budynków daje kilkanaście jednostek produkcji to trzymanie alcatraz chyba mija się powoli z celem.

Gdyby jednak w alcatraz dało się ustawić co chcemy produkować spośród dostępnych budynków wojskowych to by bylo zacnie.
Widać wtedy że budynki eventowe dają losowe a alcatraz sprecyzowane wg wyboru własnego
what xD

mnie i 500 wojska dziennie byłoby mało, co to za zryty pomysł ze trzymanie alcatraz jest zbędne xD <każdemu co aktywnie gra gvg i gpc>


przeciez w alcatraz da sie ustawic?
alcatraz produkuje to co stoi w mieście. Do tego w proporcjach według ilości budynków
 

koordi

Wójt
No ok, że to proporcjonalnie działa to nie wiedziałem. Choć jakoś Mi to proporcjonalnie nie daje, ale może mam tylko takie wrażenie.

Będę wdzięczny jak przestaniesz jako argument na istnienie wszystkiego podawać przykład gvg czy gpc bo nie chce mi się nawet z tobą wtedy dyskutować... Nie dlatego że nie masz racji, a dlatego, że podając 1 (w dodatku spieprzone) "zadanie" gry nie można argumentować wszystkiego.

Zacznij patrzeć na grę jako taka która posiada też inne funkcje.
 
Alka jest niezbędne i potrzebne zostaw jeden budynek wojskowy to będzie ci produkować jeden rodzaj woja mi produkuje 110 szt. co 15h a mógł by 5x tyle
140% oporu bym robił nie martwiąc się że mi braknie woja po 4 dniach
A po za tym gdzie jeszcze potrzeba ci tyle woja jeśli nie na GPCH?
 

Atli

Hrabia
Tak jak poprzednicy. Mozesz produkować takie wojsko jakie chcesz, więc pomysł chybiony.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Będę wdzięczny jak przestaniesz jako argument na istnienie wszystkiego podawać przykład gvg czy gpc bo nie chce mi się nawet z tobą wtedy dyskutować... Nie dlatego że nie masz racji, a dlatego, że podając 1 (w dodatku spieprzone) "zadanie" gry nie można argumentować wszystkiego.

Zacznij patrzeć na grę jako taka która posiada też inne funkcje.
a co innego w tej grze jeszcze jest?
okej, WG.

KONIEC funkcjonalnosci xd to nie jest bob budowniczy że budyjesz jak największe czy ładniejsze miasto xd takie rzeczy to w minecrafcie. Tak samo nie wygrywa ten co zrobi najwiecej PR dziennie
 

Marik

Książę
Ze względu że co raz więcej budynków daje kilkanaście jednostek produkcji to trzymanie alcatraz chyba mija się powoli z celem.

Gdyby jednak w alcatraz dało się ustawić co chcemy produkować spośród dostępnych budynków wojskowych to by bylo zacnie.
Widać wtedy że budynki eventowe dają losowe a alcatraz sprecyzowane wg wyboru własnego
Czy my napewno gramy w ta samą grę? Mam obecnie alca na 102 poziomie i jest to zdecydowanie za mało (tak 30 poziomów musze podnieść) udało się postawić 4 piramidy (po 20 losowych jednostek) oraz kilka mniejszych budynków i mówiąc krótko nie wyrabiam. Patrząc na możliwości % moge robić sporo ale nie mam już czym. Jak zobaczyłem temat to myślałem że zaproponujesz drugą perłę dającą jednostki, Co do samego alca, chcesz łotry zostawiasz w mieście tylko jaskinie łotrów, chcesz coś innego stawiasz konkretny budynek. Tu nic nie trzeba zmieniać bo masz pełną kontrolę co produkujesz. Mając 1 zwykły budynek wojskowy + jaskinie dostaniesz jedno i drugie ( ale nie wiem jak jest z tym teraz, może 50/50, jednak wcześniej dawało 30/70% losowo)

Będę wdzięczny jak przestaniesz jako argument na istnienie wszystkiego podawać przykład gvg czy gpc bo nie chce mi się nawet z tobą wtedy dyskutować... Nie dlatego że nie masz racji, a dlatego, że podając 1 (w dodatku spieprzone) "zadanie" gry nie można argumentować wszystkiego.

Zacznij patrzeć na grę jako taka która posiada też inne funkcje.
Tak z ciekawości zapytam, jeśli pominiemy takie funkcje jak gvg, gpch, pvp i wg do których koniecznie są jednostki, to jak twój pomysł ma się do innych jej funcji?? Jak ma się takie alca i jednostki z niego produkowane do np. produkcji pr czy budowy miasta, bo troche nie rozumiem?
 

Szarogęś

Szlachcic
a co innego w tej grze jeszcze jest?
okej, WG.

KONIEC funkcjonalnosci xd to nie jest bob budowniczy że budyjesz jak największe czy ładniejsze miasto xd takie rzeczy to w minecrafcie. Tak samo nie wygrywa ten co zrobi najwiecej PR dziennie
Jednak nie dożyję dnia, kiedy uznasz inny niż Grzechowy Punkt Widzenia za dopuszczalny w przestrzeni.
Jesteś interesującym przypadkiem, patrzysz, a nie widzisz ;). I trochę niebezpiecznym.. nie pozwalasz nawet, aby się z Tobą zgodzić, bo nawet, jeśli masz rację w temacie X, nie satysfakcjonuje Cię to :))
Ta gra naprawdę posiada różne funkcje i różnych graczy ;)
Ja i moje miasto mamy się dobrze, mieszkańcy zadowoleni, zarabiamy, Alcatraz rośnie (to świetny budynek), wojsko zadbane, więc walczymy tyle, ile akurat nas uszczęśliwia.
Jestem graczem zadowolonym, choć wg Twojej definicji po prostu nie istnieję :)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Jednak nie dożyję dnia, kiedy uznasz inny niż Grzechowy Punkt Widzenia za dopuszczalny w przestrzeni.
Jesteś interesującym przypadkiem, patrzysz, a nie widzisz ;). I trochę niebezpiecznym.. nie pozwalasz nawet, aby się z Tobą zgodzić, bo nawet, jeśli masz rację w temacie X, nie satysfakcjonuje Cię to :))
Ta gra naprawdę posiada różne funkcje i różnych graczy ;)
Ja i moje miasto mamy się dobrze, mieszkańcy zadowoleni, zarabiamy, Alcatraz rośnie (to świetny budynek), wojsko zadbane, więc walczymy tyle, ile akurat nas uszczęśliwia.
Jestem graczem zadowolonym, choć wg Twojej definicji po prostu nie istnieję :)
ależ ja nie mam nic do waszego stylu grania poza tym - że nie oczekujcie balansu pod wasz pseudo styl....
funkcjonalnosci sa jasne, gra się w GPC, GvG, WG to jest głównym przedmiotem gry czy się to Ci podoba czy nie.
Chcesz się bawić inaczej to się baw, ale nie oczekuj, ze ktoś będzie powaznie podchodził do "twojego stylu"
 

Szarogęś

Szlachcic
ależ ja nie mam nic do waszego stylu grania poza tym - że nie oczekujcie balansu pod wasz pseudo styl....
funkcjonalnosci sa jasne, gra się w GPC, GvG, WG to jest głównym przedmiotem gry czy się to Ci podoba czy nie.
Chcesz się bawić inaczej to się baw, ale nie oczekuj, ze ktoś będzie powaznie podchodził do "twojego stylu"
Jesteś zbyt zdumiewający nawet jak na to Forum, patrzę i własnym oczom nie wierzę.
Otóż..
My Król Słońce nie oczekujemy od gry balansu pod nasz pseudo styl; gry, której głównym przedmiotem jest to, co akurat nam się podoba.
Chcemy bawić się inaczej, po swojemu i robimy to, a poważnie do naszych zabaw ( po co właściwie poważnie?) podchodzą ci, z którymi Nasz Majestat nieco się już zaprzyjaźnił.
Ktosie spoza tego zacnego grona powinni konsekwentnie Nas ignorować.
Zauważamy przy tym, iż wychodzisz z ram stając się napastliwie- uszczypliwy; trzymaj formę, to dopiero początek roku :))
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Jesteś zbyt zdumiewający nawet jak na to Forum, patrzę i własnym oczom nie wierzę.
Otóż..
My Król Słońce nie oczekujemy od gry balansu pod nasz pseudo styl; gry, której głównym przedmiotem jest to, co akurat nam się podoba.
Chcemy bawić się inaczej, po swojemu i robimy to, a poważnie do naszych zabaw ( po co właściwie poważnie?) podchodzą ci, z którymi Nasz Majestat nieco się już zaprzyjaźnił.
Ktosie spoza tego zacnego grona powinni konsekwentnie Nas ignorować.
Zauważamy przy tym, iż wychodzisz z ram stając się napastliwie- uszczypliwy; trzymaj formę, to dopiero początek roku :))
no propozycja kolegi jest "anty" zwyczajowemu stylowi gry więc nie dziw się, że spotyka się z dużą dezaprobatą <nie tylko mnie> xD

adorujcie sie w swoim gronie i sie nie dziwicie, że takie pomysły oderwane od rzeczywistości będą zjadane xD i jeszcze narzekajcie, że są negatywne opinie xD
 

Dixaroc

Baron
Jak tak patrzę na to, że ludziom nie wystarcza 100 lvl Alcatraz to zastanawiam się jak wy prowadzicie GPC, GVG i WG. Klepiecie bez namysłu jednym rodzajem wojska, nie wymieniacie rannych jednostek czy co? Klepiecie do takiego oporu, że zostaje wam po jednej jednostce po walkach?
Jak dla mnie Alcatraz mogłoby mieć lepszy opis, aby było wiadomo czy np. produkuje jednostki specjalne, czy pawilon rycerski w jakiś sposób na to wpływa (chyba nie, bo mam za mało strzeleckich) etc. Byłby lepszy ogląd na to.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Klepiecie do takiego oporu, że zostaje wam po jednej jednostce po walkach?
tak, często ginie 8.

Klepiecie bez namysłu jednym rodzajem wojska
w kazdej epoce tylko 1 rodzaj. W trakcie wyścigu każda sekunda ma znaczenie więc nie ma opcji by marnować czas na przekładanie jednostek czy wybieranie lepszych.
Każdy szuka jednego optymalnego ustawienia, które pozwala wygrać walkę na każdym oporze. Czasem to się zmienia przy oporze 100+, czasem nic sie nie zmienia. zalezy od epoki.

Dolicz do tego, że każdy sektor na GvG to 80 jednostek, do tego by zdobyć jeden sektor potrzeba czesto 10-20 oblężeń (każde to 8 jednostek) więc cóż, troche tego schodzi.
 

Dixaroc

Baron
tak, często ginie 8.


w kazdej epoce tylko 1 rodzaj. W trakcie wyścigu każda sekunda ma znaczenie więc nie ma opcji by marnować czas na przekładanie jednostek czy wybieranie lepszych.
Każdy szuka jednego optymalnego ustawienia, które pozwala wygrać walkę na każdym oporze. Czasem to się zmienia przy oporze 100+, czasem nic sie nie zmienia. zalezy od epoki.

Dolicz do tego, że każdy sektor na GvG to 80 jednostek, do tego by zdobyć jeden sektor potrzeba czesto 10-20 oblężeń (każde to 8 jednostek) więc cóż, troche tego schodzi.
No ok, przy takich wartościach to rzeczywiście. Sam nie robię jakoś specjalnie dużo walk w GPC (1000-1500 per jedne), w GvG w ogóle nie uczestniczę odkąd dowiedziałem się, że mają usunąć. Zwłaszcza, że nikt w gildii i tak się tym nie interesował, więc... No, zobaczymy co mnie czeka w przyszłości ;)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
No ok, przy takich wartościach to rzeczywiście. Sam nie robię jakoś specjalnie dużo walk w GPC (1000-1500 per jedne), w GvG w ogóle nie uczestniczę odkąd dowiedziałem się, że mają usunąć. Zwłaszcza, że nikt w gildii i tak się tym nie interesował, więc... No, zobaczymy co mnie czeka w przyszłości ;)
to wtedy faktycznie 100 lvl wystarczy i git <nic w tym złego>

ogólnie od jakiegoś czasu na becie walczyłem by do skarbca mozna bylo wrzucac jednostki - wlasnie w celu gvg. Bo wiele ludzi po porstu ich nie zużywało i je mają. Ale cóż, nie spodobał się.
 
No ok, przy takich wartościach to rzeczywiście. Sam nie robię jakoś specjalnie dużo walk w GPC (1000-1500 per jedne), w GvG w ogóle nie uczestniczę odkąd dowiedziałem się, że mają usunąć. Zwłaszcza, że nikt w gildii i tak się tym nie interesował, więc... No, zobaczymy co mnie czeka w przyszłości ;)
Dzisiaj na otwarciu 600 walk jakieś 250 jednostek w plecy 137% oporu walczymy z top 1 o zwycięstwo i jest nie zły początek
 

Marik

Książę
No ok, przy takich wartościach to rzeczywiście. Sam nie robię jakoś specjalnie dużo walk w GPC (1000-1500 per jedne), w GvG w ogóle nie uczestniczę odkąd dowiedziałem się, że mają usunąć. Zwłaszcza, że nikt w gildii i tak się tym nie interesował, więc... No, zobaczymy co mnie czeka w przyszłości ;)
średnio 5,5k walk dodaj do tego gvg i alca na 100 lvl nie wyrabia
 

koordi

Wójt
ależ potraficie dorabiać sobie dane do swoich teorii :)

czy ja gdzieś pisałem o WG czy GVG?

po 1, WG możesz wystartować nawet mając 8 jednostek, bo jeszcze ani razu nie zdarzyło mi się zakończyć WG mając mniej jednostek niż na starcie, po prostu po drodze produkują się kolejne i wystarcza to na przejście, a 3 pierwsze poziomy to chyba bez strat da się nawet przejść

po 2, GVG jest oficjalnie do zamknięcia, także nie wypowiadam się w ogóle na ten temat,
nie jest dostępne dla ludzi grających z aplikacji mobilnych (argument, że w tę grę powinno się grać z komputera zakop sobie w ogródku między książkami o jednorożcach, a mein kampf)

po 3, z budynków innych niż alcatraz wpada mi przykładowo około 50 jednostek losowych, do tego bonusowo z ŚR czy z samego eksplorowania mapy na GPC itd. Co daje grubo ponad 100 jednostek. Nie wiem, który to poziom alcatraz, bo nigdy nie wbiłem ponad 91. Po prostu ten aktualny bonus alcatraz ciężko wypracowany powoli staje się co raz słabszy.

Nie twierdzę, że Alcatraz jest złe. Twierdzę, że by było jeszcze lepsze, gdyby dało się ustawiać w nim jaką jednostkę chcesz dokładnie "produkować".
Przetestowałem te "proporcjonalne" produkowanie i nie, alcatraz nie produkuje proporcjonalnie niczego, tam nadal jest losowo.
Przez proporcjonalnie rozumiem, że jeżeli mam 2 budynki wojskowe (np. do czołgów i do łotrów) to mi dokładnie po równo produkuje obu.
Tylko, że de facto właśnie te "proporcjonalnie" można zamienić na "konkretny typ", przez co można by jeszcze lepiej wpływać na to, co chcemy posiadać i wykorzystywać.

po 4, jestem mega ciekawy jak wy te walki robicie, jeszcze 1000 dziennie rozumiem, ale 5000??
zakładając, że 1 walkę jakimś cudem robisz w pół sekundy, łącznie z wymianą jednostek i odebraniem nagrody
5000 x 0,5s = 2500s = prawie 42 minuty klepania w tempie niesamowitym...

a jak założysz 1s to masz już prawie 1,5h dziennie!


reansumując,
- albo jesteś robotem,
- albo masz turbo zwinne palce i twoja kobieta ma niesamowite wrażenia, gra ci nigdy nie spowalnia i praktycznie żaden opór w grze nie jest ci straszny
- albo korzystacie z botów
- albo wam to zajmuje tak naprawdę 4-5h dziennie (wtedy mi nie piszcie, że taki jest cel gry i to normalne, że tyle tam siedzicie...)
- albo piszecie bajki

jeżeli macie inne magiczne rozwiązanie to proszę o dowód w postaci filmiku :) inaczej wypowiedzi traktuję jako bajdurzenie

po 5. takie rozwiązanie ułatwiłoby graczom początkującym rozwój i szybkie dołączenie do walk na GPC. Nie wiem jak wy, ale ja głównie łotry trzepię z alcatraz, bo nic innego mi nie jest jakoś specjalnie potrzebne. Dla początkującego gracza jest to trochę bardziej istotne.

po 6 i najważniejsze
Finalnie, po raz kolejny okazuje się, że dajecie minus na pomysł, chociaż on NIC nie wpływa na wasz rozwój, ale może wpłynąć na rozwój innych
Tym samym widzę, że część osób mega chętnie zablokowałoby wszystko inne niż to co im potrzebne do GPC, a jednocześnie będzie narzekać, że gra idzie w kierunku pay2win.
Skoro nic innego niż GPC nie ma sensu, to się nie dziwcie, że gra idzie tam gdzie idzie :)

Pomyślcie trochę, skoro jakaś funkcja Wam nie przeszkadza, a sprawia, że więcej graczy będzie z czegoś korzystało i chętniej zostanie w grze to może warto to wprowadzić?

Jeżeli nie, to delikatnie parafrazując tekst kolegi:
adorujcie się w swoim gronie (maniaków GPC) i się nie dziwicie, że ciągle wam źle
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Nie twierdzę, że Alcatraz jest złe. Twierdzę, że by było jeszcze lepsze, gdyby dało się ustawiać w nim jaką jednostkę chcesz dokładnie "produkować".
Przetestowałem te "proporcjonalne" produkowanie i nie, alcatraz nie produkuje proporcjonalnie niczego, tam nadal jest losowo.
gwarantuje Ci, że jak postawisz dwie kryjówki łotrów i 1 budynek normalny wojskowy to dostaniesz 2 łotry do 1 jednostki "tradycyjnej. mogą być wahania o kilka jednostek w jedną czy w drugą stronę, ale na próbie dłuższej niż dzień wynik się zgadza.
temat był maglowany setki razy na forach i każdy koniec końców się z tym zgadzał.
Przez proporcjonalnie rozumiem, że jeżeli mam 2 budynki wojskowe (np. do czołgów i do łotrów) to mi dokładnie po równo produkuje obu.
Tylko, że de facto właśnie te "proporcjonalnie" można zamienić na "konkretny typ", przez co można by jeszcze lepiej wpływać na to, co chcemy posiadać i wykorzystywać.
to nie rozumiem, dawało Ci po równo czy nie? xD

po 4, jestem mega ciekawy jak wy te walki robicie, jeszcze 1000 dziennie rozumiem, ale 5000??
zakładając, że 1 walkę jakimś cudem robisz w pół sekundy, łącznie z wymianą jednostek i odebraniem nagrody
5000 x 0,5s = 2500s = prawie 42 minuty klepania w tempie niesamowitym...
no ale gra się 24h a nie godzine to troche czasu na to jest? i tak siedzimy w foe kilka godzin, ja to szczerze od rana do nocy <praca biurowa to moge> poza domem na telefonie wchodze jak mnie discord z gildii zawoła na wyścig.

tak i taki jest cel gry by w nią grać cały dzień a nie 30 minut dziennie.
po 5. takie rozwiązanie ułatwiłoby graczom początkującym rozwój i szybkie dołączenie do walk na GPC. Nie wiem jak wy, ale ja głównie łotry trzepię z alcatraz, bo nic innego mi nie jest jakoś specjalnie potrzebne. Dla początkującego gracza jest to trochę bardziej istotne.
początkujący gracz ma cierpliwie czekać. Alcatraz można mieć w żelazie, kryjówke łotrów też. Żadna filozofia i tak <niestety>
ta gra kiedyś uczyła cierpliwości i spokojnego powolnego rozwoju. Wi to było największe marzenie by miec ludzi. Teraz - 1,2 eventówki i domki są zbędne.
Finalnie, po raz kolejny okazuje się, że dajecie minus na pomysł, chociaż on NIC nie wpływa na wasz rozwój, ale może wpłynąć na rozwój innych
Tym samym widzę, że część osób mega chętnie zablokowałoby wszystko inne niż to co im potrzebne do GPC, a jednocześnie będzie narzekać, że gra idzie w kierunku pay2win.
Skoro nic innego niż GPC nie ma sensu, to się nie dziwcie, że gra idzie tam gdzie idzie :)
po porstu doświadczeni gracze wiedzą jak ważna jest cierpliwość w tej grze. Wybierać co produkuje alcatraz można - co wielkortnie było wyżej, także przez innych napisane. Nikt nie stawia 10 budynków wojskowych. w każdej epoce w mieście stoją MAKSYMALNIE dwa budynki wojskowe - jaskinia łotrów, koszary.

Możliwe ze proporcje Ci zaburzają inne budynki - np. Piramida cudów z poprzedniego evenut daje 12 LOSOWYCH jednostek - całkowicie losowych
tak samo willa gubernatora - daje 4 LOSOWE jednostki. Niezależnie od tego co masz w mieście.
 

koordi

Wójt
to nie rozumiem, dawało Ci po równo czy nie? xD
jak przeczytasz ponownie, to zrozumiesz, że nie

i tak siedzimy w foe kilka godzin
i z tego powodu gra powinna być budowana i rozwijana tak, żeby zadowolić osoby, które grają tyle godzin?
zaryzykuję stwierdzenie, że więcej jest ludzi, którzy poświęcają jej max 1h dziennie
może będzie dla was większym wyzwaniem jeżeli będzie więcej graczy a nie grono wzajemnej adoracji pod wezwaniem niepokalanego GPC ?

początkujący gracz ma cierpliwie czekać.
no pewka ;) albo pójdzie pograć w coś innego albo zostanie i wyda diaxy, przez co pokaże twórcom, że więcej zarobią na pay2win niż na graczach wytrwałych
tu nie chodzi o cierpliwość, a o to, żeby w ogóle początkujący gracze znaczyli coś więcej niż liść na wietrze ;)
w sumie po co komuś, kto nie kupuje ton diaxów dostęp do GPC przez pierwszy rok? przecież i tak nic nie ugra :) :) :) (edit: czytaj to jako ironię/żart, a nie fakt, że koniecznie rok...)


Proporcje sprawdzone bez losowych budynków ;)

Potwierdzasz jedynie, to co pisałem. Jeżeli coś Ci się nie przyda, to jest to fe, nawet jeżeli nie wpływa to w ogóle na to co robisz w grze :)

Ja nie jestem początkującym, ale widzę odpływ ludzi z gry. W FoE pykam już ponad 5 lat i 2 razy kasowałem konto.
Zmiany, które proponuję nie dotyczą tylko grupy graczy zaawansowanych. Nie sprawiają też, że nagle laik jest tak samo mocny jak wyjadacz.

Sekcja Pomysły na forum nie ma sensu :)
Może by miała, gdyby zespół PL przekazywał wszystkie pomysły dalej i zwrotnie by dostawało się jakąkolwiek odpowiedź od zespołu IG :)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
i z tego powodu gra powinna być budowana i rozwijana tak, żeby zadowolić osoby, które grają tyle godzin?
tak? bo twórcom chodzi o granie w gre?
no pewka ;) albo pójdzie pograć w coś innego albo zostanie i wyda diaxy, przez co pokaże twórcom, że więcej zarobią na pay2win niż na graczach wytrwałych
tu nie chodzi o cierpliwość, a o to, żeby w ogóle początkujący gracze znaczyli coś więcej niż liść na wietrze ;)
w sumie po co komuś, kto nie kupuje ton diaxów dostęp do GPC przez pierwszy rok? przecież i tak nic nie ugra :) :) :) (edit: czytaj to jako ironię/żart, a nie fakt, że koniecznie rok...)
powiem tak, znam mase graczy, co rzuciło tone diaxów na start - rzuciło gre po pół roku.
Większość graczy to gracze starzy. Którzy doceniają co mają, jak to zdobyli. 90% nowych graczy chce wszystko już, na teraz, szybciej. I tak macie wszystko 100000x łatwiej niż my starzy gracze. kiedys 50 pr dziennego zbioru to było coś. Na to się miesiące czekało. Teraz? jeden budynek eventowy i masz.
Ja nie jestem początkującym, ale widzę odpływ ludzi z gry. W FoE pykam już ponad 5 lat i 2 razy kasowałem konto.
bo ta gra jak ktoś nie ładuje w nią serducha jest nudna xD Jak miałbym wchodzić tylko na zbiory, złapać kilka walk jak jestem to w życiu bym w to nie grał, bo nie miałbym celu. Niestety to jest coś czego nie da się naprawić. Ta gra wymaga mega dużo czasu, a reklamuje się jak typowa gra na telefon. Totalnie zły target graczy.
Sekcja Pomysły na forum nie ma sensu :)
Może by miała, gdyby zespół PL przekazywał wszystkie pomysły dalej i zwrotnie by dostawało się jakąkolwiek odpowiedź od zespołu IG :)
na każdym świecie - ba nawet na becie tak to działa

tam niby co jakis czas Juber oznacza pomysły jako odrzucone przez społeczność i te "przekazane dalej" ale ich los nigdy nie jest znany.
 

Marik

Książę
po 4, jestem mega ciekawy jak wy te walki robicie, jeszcze 1000 dziennie rozumiem, ale 5000??
zakładając, że 1 walkę jakimś cudem robisz w pół sekundy, łącznie z wymianą jednostek i odebraniem nagrody
5000 x 0,5s = 2500s = prawie 42 minuty klepania w tempie niesamowitym...

a jak założysz 1s to masz już prawie 1,5h dziennie!
Czytaj ze zrozumieniem ! Pisząc 5,5k walk miałem na myśli cały sezon gpch czyli 10 dni. Masz więc średnio 550 k walk + pvp + gvg średnio 700 razem.

Skoro czepiamy się to ok.
Po 1 w temacie jest ,,Nowe alcatraz,, czyli nowa perła na wzór alcatraz a nie zmiana jego mechaniki
Po 2 aktualna perła daje możliwość wyboru co chcesz produkować wystarczy posiadać w mieście odpowiedni budynek, najlepiej tylko 1. To jest proste jak budowa cepa i nawet mało rozgarnięty gracz sobie z tym poradzi. Chce łotry mam w mieście tylko jaskinie łotrów, chcę włóczników mam tylko koszary włóczników, tyle i aż tyle. Każdy ma całkowity wpływ na to co jego alcatraz produkuje.
Po 3 jesteś graczem który nie bierze udziału w gvg, spoko tylko weź też pod uwagę innych, robisz tyle co nic jak o walki idzie, jednocześnie mając pretensje do tych którzy walczą 5-6 razy więcej
po 4 w jaki sposób ułatwiło by to grę nowym graczą skoro bez wprowadzenia twoich zmian są w stanie zrobić DOKŁADNIE TO SAMO?
po 5 co do twojego ostatniego argumentu jest troche bez sensu, zmieniać coś co jest w grze na dosłownie to samo, JAK DLA MNIE MOGĄ TO ZMIENIĆ JEST MI TO OBOJĘTNE, bo w sumie nic to nie zmieni,a widząc co IG robi, życzę ci powodzenia.

po 6 i najważniejsze
Finalnie, po raz kolejny okazuje się, że dajecie minus na pomysł, chociaż on NIC nie wpływa na wasz rozwój, ale może wpłynąć na rozwój innych
Tym samym widzę, że część osób mega chętnie zablokowałoby wszystko inne niż to co im potrzebne do GPC, a jednocześnie będzie narzekać, że gra idzie w kierunku pay2win.
Skoro nic innego niż GPC nie ma sensu, to się nie dziwcie, że gra idzie tam gdzie idzie :)

Pomyślcie trochę, skoro jakaś funkcja Wam nie przeszkadza, a sprawia, że więcej graczy będzie z czegoś korzystało i chętniej zostanie w grze to może warto to wprowadzić?

Jeżeli nie, to delikatnie parafrazując tekst kolegi:
adorujcie się w swoim gronie (maniaków GPC) i się nie dziwicie, że ciągle wam źle
Podaj konkretny przykład, wraz z argumentami co do tego że część osób chce zablokować wszystko co nie jest im potrzebne do gpc
 

koordi

Wójt
po 5 latach gry nie uważam siebie za nowego gracza, ale fakt, w pewnych zakresach moge miec nieaktualna wiedze, bo gra sie zmienia

to, że jest łatwiej dla nowego gracza to tylko teoria, bo łatwiej w tym wypadku oznacza przeskoczenie szybciej części epok
z drugiej strony, starzy wyjadacze (teoretycznie siedzący w tytanie) mają łatwiejszy dostęp do nowych pereł i więcej terenów do dyspozycji, że nie wspomnę, że mają magazyny diaxów na zakupy eventowe

@Marik ok, w Twoim przypadku to może i te 700 dziennie, spoko, to jak pisałem jest jeszcze do zrozumienia ;) Ale są tacy co mają tego więcej :)

Nowe alcatraz - teoretycznie jeżeli coś jest zmienione, to wciąż jest nowe ;) bo nie jest stare, zależy jak chcesz matematycznie określić czy coś jest nowe ;) czy użyjesz true/false czy wartości procentowej ;) imho, akurat nazewnictwo to najmniejszy problem

Konkretny przykład? No chociażby ten wątek. De facto ta zmiana nie wpływa na rozwój zaawansowanych graczy, ale na początkujących tak.
Zakładam czysto teoretycznie, że zespół nakazuje do pomysłów zakładać ankiety, bo mają jakiś przykaz z góry [IG] typu jak będzie 50 za, a 10 przeciw to dajcie nam znać o tym pomyśle, w przeciwnym wypadku nie zawracajcie głowy. Wybierając opcje na "nie" teoretycznie blokujecie rozwój :) :p Nawet jeżeli jest to wam obojętne.

Zakładam, że jest jakiś sens pisania tych pomysłów, skoro część z nich twórcy wprowadzili. Nie znam jedynie realnych zasad na jakich zespół przekazuje to dalej :)

Jak Alcatraz przydaje się początkującym? Proste.
Na początkującym etapie nie masz budynków eventowych na wysokim % do att i def, ani pereł wysoko. Tym samym więcej znaczy taktyka i szuflowanie różnymi typami jednostek. Czasem potrzebujesz więcej ciężkich jednostek, czasem szybkich, a czasem strzelców.

Taki realny przykład do osiągnięcia w miarę szybko:
Zeus 15lvl
KA 15lvl
CDM 15lvl
Alcatraz 20lvl (18 jednostek)

Masz 99% att i def. Dajmy do tego jakiś 1 budynek eventowy na full, średnia niech będzie +25% att i def
Do tego bonusy miasta i jakieś tymczasowe bonusy niech będzie kolejne 30%
Pi razy oko 150%

Ile to Ci da walk na GPC? Mało, twój wkład będzie marginalny.
Szanse na przejście WG na samych walkach? Raczej niemożliwe. Znowu, nie spełniasz wymagań gildii i trochę ją przez to osłabiasz.

Nie twierdzę, że początkujący ma trafić od razu do najlepszych topowych gildii, ale po prostu przez rok czasu siedzi w jakiejś cieciowej gildii.
Choć teraz na serwerach jest tylko kilka sensownych gildii, bo mało graczy... To w sumie i słabe gildie mogą dopchać się do diamentu.

Tak czy siak, taki gracz niewiele znaczy. W dodatku w jego przypadku nie ma sensu mieć już teraz alcatraz. Teoretycznie.
Nie może mieć wiele jednostek, także każda z alcatraz jest potrzebna. Bierze zatem łotry. Żeby cokolwiek jednak powalczyć to na tym etapie musi pobudować kilka budynków wojskowych, bo inaczej po prostu nie ma czym walczyć. Tym samym alcatraz będzie dawać też coś innego niż tylko łotry. Odcięcie drogi jak wiadomo nic nie daje, bo żeby alca robiła produkcję, to budynek nawet nie musi być ukończony...


Ten przykład jest totalnie teoretyczny, ale na pewno realny.
Wprowadzenie, że alca robiłaby same łotry to już jest niebo a ziemia dla takiego gracza :)

I to jest początkujący gracz. Wiadomo, że jego sytuacja za rok się zmieni :)
Ale nie widzę sensu mówić o czymś takim. Mało kto zaczyna grę i w niej zostanie mając świadomość, że nic nie będzie znaczył przez następny rok.
 
Status
Zamknięty.
Do góry