[Gildie] Nowa waluta gildyjna

Czy jesteś za poniższym pomysłem?


  • W sumie głosujących
    29

Marik

Książę
Oczywiście, ale rozmawiamy o diamentach jak się nie myśli to idzie ich od groma. Można być w topce, ale wystarczy MYŚLEĆ i nie trzeba wydawać kilka tysi diamentów na edycje ;D No-life mnie jestem mam pracę więc nie siedzie 24h na polach i nie bije, jednak w dobrej edycji te 1,5k walk można było dziennie zrobić
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Oczywiście, ale rozmawiamy o diamentach jak się nie myśli to idzie ich od groma. Można być w topce, ale wystarczy MYŚLEĆ i nie trzeba wydawać kilka tysi diamentów na edycje ;D No-life mnie jestem mam pracę więc nie siedzie 24h na polach i nie bije, jednak w dobrej edycji te 1,5k walk można było dziennie zrobić
To chyba mylisz trudną edycje z faktycznie trudną, gdzie każdy sektor to usuwanie obozów - stawianie fortec pułapek i tak w kółko 11 dni. Fortec i pułapki bez diaxow nie postawisz xd
pierw pułapki - 6h, (więc braknie 2h) potem usuwanie pułapki przy 150 - dostawienie fortecy, potem druga forteca. Trochę tego leci
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
To chyba mylisz trudną edycje z faktycznie trudną, gdzie każdy sektor to usuwanie obozów - stawianie fortec pułapek i tak w kółko 11 dni. Fortec i pułapki bez diaxow nie postawisz xd
pierw pułapki - 6h, (więc braknie 2h) potem usuwanie pułapki przy 150 - dostawienie fortecy, potem druga forteca. Trochę tego leci
No i....? Co w związku z tym? Rozumiem, że za trudno jest myśleć przy wydawaniu samych diamentów (zarobionych w grze) i myślenie się włączy dopiero po wprowadzeniu dodatkowej waluty gildyjnej?
Ta gra nie jest tylko dla topki. Wbrew temu, co Ci się wydaje inne gildie to nie warzywa i nie topka jest esencją tej gry i głównym "żywicielem" IG.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
No i....? Co w związku z tym? Rozumiem, że za trudno jest myśleć przy wydawaniu samych diamentów (zarobionych w grze) i myślenie się włączy dopiero po wprowadzeniu dodatkowej waluty gildyjnej?
Ta gra nie jest tylko dla topki. Wbrew temu, co Ci się wydaje inne gildie to nie warzywa i nie topka jest esencją tej gry i głównym "żywicielem" IG.
To, że pisałem o ilości diaxów które lecą na trudnych polach, bo kilka postów wcześniej ktoś pisał, że wystarczy mądrzej zarządzać.
To pokazałem, że pułapki nie da się postawić bez diaxów - bo się budują 6h, a potem w ich miejsce sie daje fortece, którą tez trzeba w sekundzie wybudować.

Dlatego granicznie możliwości przyspieszania wózków - sprawiłoby, że takie praktyki, musiałby zostać ograniczone bo nie wystarczyłoby gildii przyspieszeń na całą edycje i gildie musiałby mocno się zastanwiać kiedy warto to robić, a kiedy jest to zbędne.

Błędem jest zamykanie szafirów tylko w kontekście wózków. Bo na polach budynków jest masa, a że 90% gildii stawia tylko wózki (czasem strażnice) to nie moja wina. Korzysta się ze wszystkiego.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Dlatego granicznie możliwości przyspieszania wózków - sprawiłoby, że takie praktyki, musiałby zostać ograniczone bo nie wystarczyłoby gildii przyspieszeń na całą edycje i gildie musiałby mocno się zastanwiać kiedy warto to robić, a kiedy jest to zbędne.
Czyli jednak. Potrzebny dodatkowy hamulec, żeby nie rozpędzać się na max. :p
Ograniczenie czasowe "ważności" szafirów działa na szkodę mniejszych/słabszych/młodszych gildii, które nie w każdej edycji mają szansę na ich zdobycie. Przy braku tego ograniczenia nic się nie zmieni. Po pewnym czasie tych szafirów będziecie mieli w nadmiarze.
 

Feandil

Wójt
Dajcie sobie spokój z dyskusją na ten temat. I już mówię dlaczego.
Pomysł na starcie miał nikłe szanse powodzenia. Jeśli rzeczywiście na Polach wydaje się tyle diamentów (nie wiem, ja nie korzystam), to wycofanie ich z użytku byłoby dla INNO zwyczajnie nieopłacalne. Aby coś takiego przeszło, pomysł musi mieć naprawdę wysokie poparcie i być dodatkowo na tyle rewolucyjny, aby zmotywowało to graczy do działania i wydawania diaxów w innych aspektach gry. I to przeważającą większość graczy, nie tylko czołówkę. Na tyle, aby firma mogła zrekompensować sobie stratę wynikającą z wycofania ich na Polach.
A tu ani poparcia, ani dodatniego bilansu dla IG. Także no, ten tego...
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Czyli jednak. Potrzebny dodatkowy hamulec, żeby nie rozpędzać się na max. :p
Ograniczenie czasowe "ważności" szafirów działa na szkodę mniejszych/słabszych/młodszych gildii, które nie w każdej edycji mają szansę na ich zdobycie. Przy braku tego ograniczenia nic się nie zmieni. Po pewnym czasie tych szafirów będziecie mieli w nadmiarze.
Dlatego proponowałem by one wygasaly po polach ;)
Bijesz w edycji X, wydajesz je w Y
Zarabiasz w Y, wydajesz w Z

Dajcie sobie spokój z dyskusją na ten temat. I już mówię dlaczego.
Pomysł na starcie miał nikłe szanse powodzenia. Jeśli rzeczywiście na Polach wydaje się tyle diamentów (nie wiem, ja nie korzystam), to wycofanie ich z użytku byłoby dla INNO zwyczajnie nieopłacalne. Aby coś takiego przeszło, pomysł musi mieć naprawdę wysokie poparcie i być dodatkowo na tyle rewolucyjny, aby zmotywowało to graczy do działania i wydawania diaxów w innych aspektach gry. I to przeważającą większość graczy, nie tylko czołówkę. Na tyle, aby firma mogła zrekompensować sobie stratę wynikającą z wycofania ich na Polach.
A tu ani poparcia, ani dodatniego bilansu dla IG. Także no, ten tego...
Masz rację, że głowny powód to aspekt finansowy.
Gpc samo w sobie teraz jest niesprawiedliwie tak samo jakby było z szafirami więc pod tym względem mogłoby być ciut lepiej, ciut gorzej. Sprawiedliwie i tak nie będzie.
Wystarczy wziąć nową gildię - pusty skarbiec, trzeba kupować surkę
Starą małą gildie - pełny skarbiec.

Tutaj mogę zacytować Natalię, ktora wprost w innym temacie napisała, że w grze nie musi być sprawiedliwie. I aktualnie dokładnie tak jest. Po proponowanych zmianach, dalej by były dysproprocje. Tego się nie zasypie. Zawsze Ci co grają więcej będą mieć łatwiej. Tak już gry są zbudowane i to nie jest moje widzimisię, czy zła ocena kogos. Taki jest fakt stety/niestety.
Dobry bilans dla IG proponuje - przedmioty kosmetyczne, które można dodac. W sumie chciałbym je by były nawet teraz, niezależnie od innych zmian.
Czysty zysk dla IG bez wpływu na rozgrywke. ale to offtop.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Tutaj mogę zacytować Natalię, ktora wprost w innym temacie napisała, że w grze nie musi być sprawiedliwie.
Ja mogę siebie zacytować że jestem na nie. Ale co to wniesie do dyskusji? A napisałam dokładnie zapytanie że kto Ciebie tak oszukał że musi być sprawiedliwie. Dodatkowo napisałam że jest 'sprawiedliwie' bo każdy na polach według panujących teraz zasad posiada takie same szanse, jest w lidze z taką sama zasada pomiaru punktów ligowych, startuje i posiada taką samą mapę, posiada takie same możliwości.

Ale nie ma takiego czegoś że jedni mają dostać więcej bo walczą więcej wg ciebie, a inni mniej. Bo twoja sprawiedliwość nie wiem na czym się opiera.

A dlaczego napisałam że kto tak oszukał pisząc że ma być sprawiedliwie. Już tłumaczę w żadnym systemie jeżeli mamy ranking itd. nie będzie sprawiedliwie bo zawsze ktoś jest lepszy w ktoś gorszy. Jednak dla graczy mamy dostosowane warunki jak najbardziej bez wskazania kto ma być lepszy. A dany system który proponujesz wchodzi z butami w równe szanse.
Dobry bilans dla IG proponuje - przedmioty kosmetyczne, które można dodac.
Przedmioty kosmetyczne nie.
Ale ja wciąż czekam na jakieś dające korzyści konto premium, pierwsza próba za nami już jest, ale nie zachęca mnie dany wózek wcale. Więc czekam dalej.

Zmiany kosmetyczne sądzę że w naszej grze to jedynie jak ktoś lubi na ramkach albo avatarach. Bo budynki zdecydowanie nie. Mamy zbyt fajnie zrobione zestawy eventowe i zbyt dużo pracy włożono na oryginalność epok.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ja mogę siebie zacytować że jestem na nie. Ale co to wniesie do dyskusji? A napisałam dokładnie zapytanie że kto Ciebie tak oszukał że musi być sprawiedliwie. Dodatkowo napisałam że jest 'sprawiedliwie' bo każdy na polach według panujących teraz zasad posiada takie same szanse, jest w lidze z taką sama zasada pomiaru punktów ligowych, startuje i posiada taką samą mapę, posiada takie same możliwości.

Ale nie ma takiego czegoś że jedni mają dostać więcej bo walczą więcej wg ciebie, a inni mniej. Bo twoja sprawiedliwość nie wiem na czym się opiera.

A dlaczego napisałam że kto tak oszukał pisząc że ma być sprawiedliwie. Już tłumaczę w żadnym systemie jeżeli mamy ranking itd. nie będzie sprawiedliwie bo zawsze ktoś jest lepszy w ktoś gorszy. Jednak dla graczy mamy dostosowane warunki jak najbardziej bez wskazania kto ma być lepszy. A dany system który proponujesz wchodzi z butami w równe szanse.

Przedmioty kosmetyczne nie.
Ale ja wciąż czekam na jakieś dające korzyści konto premium, pierwsza próba za nami już jest, ale nie zachęca mnie dany wózek wcale. Więc czekam dalej.

Zmiany kosmetyczne sądzę że w naszej grze to jedynie jak ktoś lubi na ramkach albo avatarach. Bo budynki zdecydowanie nie. Mamy zbyt fajnie zrobione zestawy eventowe i zbyt dużo pracy włożono na oryginalność epok.
"Ale nie ma takiego czegoś że jedni mają dostać więcej bo walczą więcej wg ciebie, a inni mniej. Bo twoja sprawiedliwość nie wiem na czym się opiera."
ej walcze więcej to mam więcej PR i punktów? Więcej towarów z powtarzalnych bo bardziej chf rozwijam?

co więcej - Szansa na zdobycie szafirów także byłaby równa dla wszystkich. To że ktoś nie bije to jego strata? Jak każdy inny towar zależałaby od aktywnosci....

Sprawiedliwie znaczy - równa cena dla wszystkich. Sprawiedliwie znaczy, równa szansa.
Sprawieldiwie znaczy ze jeżeli coś kosztuje w jednym miejscu X i jest warte Y, a w drugim miejscu jest warte XX to powinno być warte YY. (dwa razy większe powinno analogicznie kosztować dwa razy więcej - dla wyjaśnienia)


Co do kosmetykow to, że podstawki są fajne nie znaczy, że można jeszcze bardziej zaszaleć. Miejsca na zarobek masa, a budynki epokowe - sory nikt nie stawia aktualnei zwyczajnych budynków. Jedyny zwyczajny jaki musisz mieć w miescię to - budynek wojskowy. Wszystkie inne to eventówki (głowne, lub dające atak/pr - plac/ŚW) i perły )
cała reszta jest względnie zbędna.

Całe miasto do okooła by można dekorować.
Kupowac zmiane tła GPC - móc kupić oznaczenia dla sektorów by było "inaczej" Jakieś choinki przyozdabiać na zime.

Co do konta premium to w foe jest niewykonalne bo jeżeli takie konto premium miałoby być fajne - musiałoby dawać bonusy do ataku/zbiorów PR, których nie możesz mieć za darmo - a to zaburzałoby balans.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Twój opis szafirowego szaleństwa różni się znacznie od sprawiedliwych podziałów.
A jak już pisałam, paradoksalnie nie musi być sprawiedliwie żeby gra była ciekawa. Podstawa zasad daje równe szanse. Ale to jak ty działasz i twoja gildia nie musi być sprawiedliwie, bo może być was więcej, bo możecie mieć więcej w skarbcu, bo gra daje możliwości, bo zgrana społeczność daje możliwość...

Nie widzę dalszego sensu rozpisywania się w tym pomyśle bo widać że nie jest on na fali wznoszącej.

Dziękuję pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
" bo może być was więcej, bo możecie mieć więcej w skarbcu, bo gra daje możliwości, bo zgrana społeczność daje możliwość..." no ale to jest deficnicja spprawiedliwości
jest nas 80 - możemy więcej niż tych co jest 40. Równa szansa.

Tak samo - szafiry za aktywność. My jesteśmy aktywni - zbiermay
inni nie są aktywni - mniej zbierają

Gdzie tu niesprawiedliwość? Każdemu według "zasług" czy tu lepiej będzie pasować - starań
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Każdemu według "zasług" czy tu lepiej będzie pasować - starań
Taak, a jak ktoś dopiero zaczyna grę to z pewnością zostanie przyjęty do gildii rozdającej karty (sorki, grającej w szachy) na GPC. W końcu dlaczego jakaś gildia zrzeszająca nowych graczy ma mieć możliwość przyspieszania budynków? Słabsze/mniejsze gildie też niech sobie nie myślą że w jakiejkolwiek edycji będą sobie coś przyspieszać, bo przecież liczy się tylko topka, a reszta to warzywa, nie?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ale to było odniesienie się do zarzutów, że trzeba zrekompensować stratę diaxów przez IG... a nie nowy pomysł
 

Mathieu

Wójt
Ex-Team
Cieszy mnie, że starasz się odnaleźć rozwiązania na wszelkie wątpliwości i obawy. Jednak zaproponowałeś zupełnie niepowiązaną z Gildyjnymi Polami Chwały funkcjonalność. W temacie robi się bałagan - jeśli chciałbyś kontynuować dyskusję o "kosmetykach", załóż proszę osobny wątek.
 
Do góry