[Perły Architektury] NOWA PERŁA PODOBNA DO ALCATRAZ

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13265
  • Data rozpoczęcia

Czy nowa perła produkująca jednostki niezależne to dobry pomysł?


  • W sumie głosujących
    52

DeletedUser13265

Guest
Witajcie, ze względu na znaczne zwiększenie strat w wojsku po prowadzeniu pól chwały proponuję stworzyć nową perłę produkującą jednostki niezależne.
 

McPietro

Wójt
Hmmmm. Nowa Perła o podobnych profitach. Nie szkoda miejsca? Nie lepiej wprowadzić, by Alcatraz zaczął produkować np. o 10%, 20% czy 50% więcej niż obecnie? A może wprowadzić do gry ulepszenie dla Alcatraz? Tak, czy inaczej z uwagi na Pola Chwały straty w wojsku są niewspółmiernie wysokie. A może o to chodziło? Może te straty maja zachęcić do uleczania wojsk za diamenty?
 

DeletedUser2383

Guest
Jest kilka opcji:
1. Nowa perła z bonusem jak Alcatraz,
2. Nowa perła z szybszym leczeniem jednostek,
3. Perła, która daje x% szans na to, że jednostka zabita nie będzie zabita.
4. Nowy, zupełnie oderwany od tego co znamy budynek produkujący klony/roboty...
 
A nie za dużo już takich pomocy? Mamy już Krakena, usuwającego jedną jednostkę. Mamy Arktyczną Oranżerię, zapewniającą bonusy do ataku na jednostki z tej samej epoki, co nasza. Mamy Virgo, dającą szansę na wyeliminowanie połowy jednostek. Mamy perły dodające bonusy do ataku i budynki dodające obrony. Dodawanie kolejnych pereł z kolejnymi bonusami to wchodzenie do rozpędzającego się z góry koła, które w końcu roztrzaska się na kawałki, z nami w środku.
 

DonJon

Rycerz
A nie za dużo już takich pomocy? Mamy już Krakena, usuwającego jedną jednostkę. Mamy Arktyczną Oranżerię, zapewniającą bonusy do ataku na jednostki z tej samej epoki, co nasza. Mamy Virgo, dającą szansę na wyeliminowanie połowy jednostek. Mamy perły dodające bonusy do ataku i budynki dodające obrony. Dodawanie kolejnych pereł z kolejnymi bonusami to wchodzenie do rozpędzającego się z góry koła, które w końcu roztrzaska się na kawałki, z nami w środku.
Odkąd pojawiło się GPC i tłuczenie setkami walk dziennie, to ilości wojska nudzącego się w koszarach drastycznie zmalała.
I bardzo dobrze. Niedostatki i niedobory świetnie wpłyną na jakość rozgrywki i już nawet samo GPC stanie się ciekawsze z tego tytułu. bo nudne jest ciągłe wygrywanie, ciągłe posiadanie wszystkiego. Zbierasz co dzień te pr w ilościach nawet nie wiesz ile-set i budujesz perły, bo co więcej robić?
Nie potrzebne jest drugie Alcatraz - no i przy okazji prowadzenia Egipcjan będzie łącznie można mieć chyba 12 jednostek dziennie (losowych) więc nie marnujesz miejsca na budynki militarne. A Właśnie - postawcie więcej budynków wojskowych skoro wojska za mało ;)
 

piotresz

Hrabia
A tak, zapomniałem o tej nagrodzie
10 jednostek zawsze się przyda, co prawda pełna budowa potrwa ze trzy kwartały ale w końcu będą.
 

DeletedUser15415

Guest
Wydaje mi się,że nowa perełka militarna to dobry pomysł .Dla "dużych" miast i o wysokim poziomie pereł istnieje problem z wojem a co dopiero my "maluczcy" mamy powiedzieć i zrobić.Zdecydowanie za mało woja mamy.Zdecydowanie chcielibyśmy więcej od siebie dać a mamy ograniczone możliwości.To zbiegiem czasu frustrujące.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Tak, tak, tak. Tylko musi mieć rozmiary 2x2 (max 2x3 - miasto nie jest z gumy), należeć do kategorii "wszystkich epok" (żeby postawić ją za towary z brązu) i powinna się budować sama (z wrzutek 1,9). ;)
Dlaczego przypomniała mi się anegdotka o pracowniku, który po zmianie lokalizacji firmy poprosił o podwyżkę, bo musi kupić samochód.
 

Achilles 106 Znamienity

Szlachcic zagrodowy
Bardzo dobry pomysł. Obecnie mam postawione Alcatraz na 6 poziomie ale to jednak trochę mało bo mam niewielką ilość jednostek. Proponuję dodanie do gry nowej Perły np. Wielki Mur Chiński z epoki Rozkwit Średniowiecza dająca na 1 lvl 2 jednostki, na drugim 4 itd.
 

Arox

Baron
Bardzo dobry pomysł. Obecnie mam postawione Alcatraz na 6 poziomie ale to jednak trochę mało bo mam niewielką ilość jednostek. Proponuję dodanie do gry nowej Perły np. Wielki Mur Chiński z epoki Rozkwit Średniowiecza dająca na 1 lvl 2 jednostki, na drugim 4 itd.
A może zamiast dodania nowej perły i marudzenia że ma się mało jednostek zwiększ poziom Alcatrazu.... jak wbijesz na 80 poziom to może wtedy zrozumiem to narzekanie... bo teraz nie rozumiem
Każda epoka ma po 2 perły i się to nie zmieni... jedynie perły są dodawane gdy jest nowa epoka...
 

DeletedUser20535

Guest
Ja bym wolała perle podobna do bg mogłaby dawać szanse na podwojenie zbiorów z innych pereł i np prestiż coś czego jeszcze nie ma, nowa osada daje takie małe alca.
 

Achilles 106 Znamienity

Szlachcic zagrodowy
A może zamiast dodania nowej perły i marudzenia że ma się mało jednostek zwiększ poziom Alcatrazu.... jak wbijesz na 80 poziom to może wtedy zrozumiem to narzekanie... bo teraz nie rozumiem
Każda epoka ma po 2 perły i się to nie zmieni... jedynie perły są dodawane gdy jest nowa epoka...
Z moją epoką przemysłową może być ciężko...
 

chemik12

Wicehrabia
Z moją epoką przemysłową może być ciężko...
Ale co ciężko? Bo trochę nie rozumiem? Wbić alcatraz na 80 poziom? Będąc w przemyśle? To masz miejsca aż, aż. Bierz aktywny udział w evantach, zdobywaj budynki evantowe, św, itp. Bierz aktywny udział w WG. Tym samym będziesz miał mnóstwo PR by postawić alcatraz na wysokim poziomie. Ja do wczoraj byłem w wczesnym średniowieczu - nie goniłem z epokami. Rozwijałem się, stopniowo podnosząc poziom pereł na 60 poziom, zwłaszcza te co dają % do ataku i PR. Oczywiście jak miałem zbiory na poziomie ok 100 PR/dobę postawiłem i skupiłem się na podnoszeniu poziomów arki do 80 poziomu - tu trzeba cierpliwości, bo w końcu gra nie jest na tydzień/dwa. Później poszło z górki. Mając wysoki % do ataku jestem w stanie przejść całe WG tylko wojskiem - co zdobędę to tylko mam na + bo nie muszę wydawać surki/diamentów na negocjacje. Mając wysoko alcatraz (obecnie 60 poziom) niestraszne mi nawet grubo ponad 100 walk dziennie na GPC (oczywiście dzięki Gildii która stawia sporo obozów oblężniczych zamiast pałaców) a tym samym sporo PR mam też z stąd. Nowa perła wg mnie nie będzie potrzebna - wystarczy racjonalne korzystanie z bonusów które uda nam się osiągnąć. Ktoś powie długo trzeba czekać... No cóż - ja gram na Świecie F od 07.01.2019r. Czy to długo? Zależy jak na to każdy z osobna spojrzy...
 

Avinus

Szlachcic
Ło Boże, ło Boże, cóż to za szatany tu piszą, Ło Jezu...

Drogi obywatelu rzeczypospolitej obojga narodów.
Niniejszym proponuję, aby koloseum oddawało raz dziennie część jednostek poległych w walce.
I tak jest beznadziejne, ale zawsze to jakiś punkt zaczepny do spełnienia fantazji o nieśmiertelnej armii.
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
A może zamiast dodania nowej perły i marudzenia że ma się mało jednostek zwiększ poziom Alcatrazu.... jak wbijesz na 80 poziom to może wtedy zrozumiem to narzekanie... bo teraz nie rozumiem
Mam 103 poz mogę ponarzekać ?:D Jak dla mnie woja będzie zawsze za mało ale to kwestia ile się walczy. Do narzekających macie dwa wyjścia albo rozwijać alca na jak najwyższy poziom albo mniej walczyć ,bo liczenie na to że foe wprowadzi taką perłę wam nie pomoże . Nawet jeśli by wprowadzili taką perłę w następnej epoce (nie w tej co teraz wchodzi tylko w następnej )to by to było za co najmniej rok
 

DeletedUser11916

Guest
Co sądzicie o wprowadzeniu bonusu do jakiejś nowej perły polegającego na procentowym obniżeniu kupna 1pr za zloto?
 

DeletedUser20205

Guest
Co sądzicie o wprowadzeniu bonusu do jakiejś nowej perły polegającego na procentowym obniżeniu kupna 1pr za zloto?
Jako że PR nie da się kupić za złoto, to nic o tym nie sądzę.

Każda epoka ma po 2 perły i się to nie zmieni...
W arktycznej i oceanicznej przyszłości są po trzy.


Chciałbym też zwrócić uwagę, że mamy takie perły jak zamek Himeji oraz kosmiczny transporter, które dostarczają łotrów (nieregularnie, ale na dłuższą metę to bez znaczenia). Mamy emisariuszy, dojo, królewskie łaźnie i być może będą wprowadzać więcej takich budynków, które dostarczają nam regularnych jednostek. Jest wyprawa i relikty (srebrne dają jednostki).
Teraz należy zadać pytanie, czy chodzi o to, żeby robić na polach po 3000 walk na rundę a do tego GvG i żeby jeszcze przybywało jednostek w nieskończoność, czy może raczej o to, żeby umiejętnie gospodarować tym, co się ma? Czy jednostek dostajemy tak cholernie mało, że nic nie da się z tym zrobić?
 
Do góry