[Perły Architektury] Nowa perła bojowa.

Czy jesteś za wprowadzeniem perły 'OKO HORUSA'

  • Tak

    Głosy: 9 52,9%
  • Nie

    Głosy: 7 41,2%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 1 5,9%

  • W sumie głosujących
    17

Don Flamingo

Baronet
Witam. Ostatnio zastanawiałem się nad tym, czego aktualnie brakuje w tej grze. No i po godzinach rozmyślań, nasuwa mi się tylko jedna odpowiedź: ADRENALINY.
Dlatego też proponowałbym wprowadzić do gry nową perłę.
Proponowana nazwa perły: Oko Horusa (bądź inna, pozostawiam to waszej inwencji twórczej)
Moja koncepcja?
Byłby to zaawansowany technologicznie satelita szpiegowski, z Epoki Kosmicznej: Pas Asteroid.
Wizualnie: unosiłby się nieznacznie nad miastem, coś w stylu latającej wyspy (choć jak wiemy, satelity operują w kosmosie ^^)
Jego zadaniem byłoby prowadzenie obserwacji oraz wykrywanie najmniejszych słabości w systemach obronnych wrogich miast. (opis do zmodyfikowania)

Bonusy:
Perła posiadałaby 2 bonusy, mianowicie:

1. Po zaatakowaniu miasta przeciwnika, otrzymujemy możliwość splądrowania dodatkowych budynków.
Na 24 poziomie perły, zyskujemy możliwość splądrowania 1 dodatkowego budynku (1 podstawowe plądrowanie + 1 bonusowe = 2 próby plądrowania)
Na 52 poziomie perły, zyskujemy możliwość splądrowania 2 dodatkowych budynków (1 podstawowe plądrowanie + 2 bonusowe = 3 próby plądrowania)
Na 78 poziomie perły, zyskujemy możliwość splądrowania 3 dodatkowych budynków (1 podstawowe plądrowanie + 3 bonusowe = 4 próby plądrowania)

2. Podczas ataku, jednostki zyskują X % do ataku i obrony. (statystyki byłyby porównywalne do Terakotowej Armii lub nieznacznie słabsze i skalowałyby się podobnie jak w TA)

Rozmiary perły: 7x4 (perła byłaby rozłożysta)

Jak uzasadniam wprowadzenie tej perły?

Po pojawieniu się w grze perły ze wczesnego średniowiecza - Wieża Galaty :( - bitwy między graczami, a właściwie... jakiekolwiek PvP, przestało w tej grze istnieć. Wieża PvP to żart, gdyż często walczymy tam nie z ludzkim przeciwnikiem, a z botami - nieistniejącymi kontami)
Splądrowanie jakiegokolwiek miasta graniczy obecnie Z CUDEM. Miasta stały się jak krasnoludzkie twierdze, nie do zdobycia. Ryzyko, że ktoś Cię splądruje, jest minimalne.
Wprowadzenie Oka Horusa pozwoli na:
- szybsze zniwelowanie liczby prób odparcia plądrowania, jakie zapewnia wieża galaty, co zmotywuje większą ilość graczy do wzajemnych ataków
- osłabienie wieży galaty, która jest zbyt silną perłą;
- wprowadzenie większego balansu w grze, który został zaburzony przez Wieżę Galaty - ożywienie potyczek między graczami, których aktualnie jak na lekarstwo.

Na tę chwilę gra ofensywna opiera się bardziej na wbijaniu w perły sąsiadów celem zarobku, jak na atakowaniu miasta. To jest wersja 'plądrowania', jaką proponuje nam InnoGames.
Chciałbym, aby ta perła zmieniła nieco kierunek, w ktorym aktualnie podąża gra (stagnacja, zwapnienie) i dała graczom więcej opcji.
Ktoś Ci wbije na zarobek? Masz możliwość zaatakowania jego miasta i odebrania % skradzionych Ci PR.
Wieża Galaty, jakby nie było, odebrała nam przyjemność z rywalizowania z innymi graczami.
Oko Horusa, to szansa na przywrócenie radości i adrenaliny płynącej z rywalizowania z innymi graczami :)
Zapraszam do dyskusji i refleksji nad tym, czy miałoby to ręce i nogi oraz do ewentualnego przedstawienia własnej koncepcji odnośnie działania/bonusów jakie dawałaby taka perła.
 
Ostatnia edycja:

kasia2389

Arcyksiążę
Nie.
Obecnie każdy szanujący sie gracz ma tylko budynki nieplądrowalne i ewentualnie kilku kowali do ewentów, bo o marmurowych bramach nie ma co wspominac bo one stoja dla bonusu do ataku a nie monet.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Wprowadzenie Oka Horusa pozwoli na:
- szybsze zniwelowanie liczby prób odparcia plądrowania, jakie zapewnia wieża galaty, co zmotywuje większą ilość graczy do wzajemnych ataków
- osłabienie wieży galaty, która jest zbyt silną perłą;
- wprowadzenie większego balansu w grze, który został zaburzony przez Wieżę Galaty - ożywienie potyczek między graczami, których aktualnie jak na lekarstwo.
ta gra nigdy nie miala byc pvp
pląrowanie i tak jest bezsensu bo prawie nic z tego nie wyciągasz. Czasem sie trafi jakis wariat z budynkiem z "dostawkami" i da sie skraść 40 PR, ale to jednostkowe przypadku bo budynek sam w sobie jest kiepski, wiec im dalej w las tym ich mniej.

Przelecisz 80 sąsiadów i jak wyjdziesz ze 100 Pr to jest i tak grubo, moze 200, a czasu zajmie to mnóstwo. Szybciej na gpc to uzbierasz xd

Do tego przy plądrowaniu problemem jest animacja przechodzenia z miasta do miasta, która trwa straaaaasznie długo, niezaleznie od PC czy interentu i przez to az sie nei chce plądrować.

Ogólnie plądrowanie leży bo profity jakie mozesz z tego uzyskać są nieproporcjonalnie małe do tego co możesz zrobić w tym czasie gdzie indziej.
 

Natalia1984

Rycerz
Nie.
Obecnie każdy szanujący sie gracz ma tylko budynki nieplądrowalne i ewentualnie kilku kowali do ewentów, bo o marmurowych bramach nie ma co wspominac bo one stoja dla bonusu do ataku a nie monet.

czyli Ty się nie szanujesz, bo posiadasz chociażby tawerny bohaterów, przejście dla zwierząt, wiatrak gentiana, wioski fiore, wesoły kanał, górę orła itd...
 
Chociaż sama nie atakuję sąsiadów, a co za tym idzie nie plądruję, uważam że to całkiem fajny pomysł. Mamy w końcu taką perłę jak Muzeum Atlantydy, która daje dodatkowy procent na podwojenie łupów właśnie podczas plądrowania. Wieża Galaty dosyć skutecznie utrudnia funkcjonowanie Muzeum i trochę neguje jego sens istnienia. Perła, która dodawałaby dodatkową szansę na splądrowanie pokonanego sąsiada, mogłaby całkiem przyjemnie współgrać z Atlantydą, czyniąc tę perłę atrakcyjniejszą.

Ale dodatkowy bonus do ataku i obrony, to już trochę dużo w sumie. Musiałaby być odpowiednio mocno kosztowna w rozbudowie.
 

Urielek

Baron
Ex-Team
Witam. Ostatnio zastanawiałem się nad tym, czego aktualnie brakuje w tej grze. No i po godzinach rozmyślań, nasuwa mi się tylko jedna odpowiedź: ADRENALINY.
Dlatego też proponowałbym wprowadzić do gry nową perłę.
Proponowana nazwa perły: Oko Horusa (bądź inna, pozostawiam to waszej inwencji twórczej)
Moja koncepcja?
Byłby to zaawansowany technologicznie satelita szpiegowski, z Epoki Kosmicznej: Pas Asteroid.
Wizualnie: unosiłby się nieznacznie nad miastem, coś w stylu latającej wyspy (choć jak wiemy, satelity operują w kosmosie ^^)
Jego zadaniem byłoby prowadzenie obserwacji oraz wykrywanie najmniejszych słabości w systemach obronnych wrogich miast. (opis do zmodyfikowania)

Bonusy:
Perła posiadałaby 2 bonusy, mianowicie:

1. Po zaatakowaniu miasta przeciwnika, otrzymujemy możliwość splądrowania dodatkowych budynków.
Na 24 poziomie perły, zyskujemy możliwość splądrowania 1 dodatkowego budynku (1 podstawowe plądrowanie + 1 bonusowe = 2 próby plądrowania)
Na 52 poziomie perły, zyskujemy możliwość splądrowania 2 dodatkowych budynków (1 podstawowe plądrowanie + 2 bonusowe = 3 próby plądrowania)
Na 78 poziomie perły, zyskujemy możliwość splądrowania 3 dodatkowych budynków (1 podstawowe plądrowanie + 3 bonusowe = 4 próby plądrowania)

2. Podczas ataku, jednostki zyskują X % do ataku i obrony. (statystyki byłyby porównywalne do Terakotowej Armii lub nieznacznie słabsze i skalowałyby się podobnie jak w TA)
Podoba mi się ten pomysł tylko mogłaby pozwalać również na plądrowanie budynków zmotywowanych, przez co urozmaiciły by starcia sąsiedzkie i budowe armi obronnej
 

Borisel

Hrabia
Podoba mi się ten pomysł tylko mogłaby pozwalać również na plądrowanie budynków zmotywowanych, przez co urozmaiciły by starcia sąsiedzkie i budowe armi obronnej
Niech na początek zaczną od poprawienia IQ bota w obronie naszych wiosek . Wtedy możemy pogadać o jakichś perłach do obrony.
 

JrzyMrk

Szlachcic
Miasta stały się jak krasnoludzkie twierdze, nie do zdobycia.
To nieprawda. Zdecydowaną większość armii broniących pokonuje się bez większych problemów.
Splądrowanie jakiegokolwiek miasta graniczy obecnie Z CUDEM.
A to, dla odmiany, prawie prawda (bo trochę jednak przesadzasz), ale nie dlatego, że trudno miasta zdobyć, tylko dlatego, że gracze od jakiegoś czasu staranniej pilnują zbiorów. Będziesz mógł splądrować dwa budynki mieszkalne zamiast jednego.
Ktoś Ci wbije na zarobek? Masz możliwość zaatakowania jego miasta i odebrania % skradzionych Ci PR.
Użycie w tym kontekście słowa KRADZIEŻ to niezrozumienie istoty gry, delikatnie rzecz ujmując - patrz równoległy wątek na ten temat.
 
Będziesz mógł splądrować dwa budynki mieszkalne zamiast jednego.
Co w połączeniu z Muzeum Atlantydy, jak pisałam wyżej, miałoby już większy sens. Nowa perła, taka jak w temacie, zwiększyłaby zasadność budowania w mieście MA. Na obrabowaniu budynku mieszkalnego nie tracę wiele, czy tam na "kradzieży" złota z marmurowej bramy, ale jeśli ktoś miałby na tym skorzystać, mi zadając dosłownie minimalne straty, to czemu nie? W końcu ta gra rzekomo jest strategią, niech więc będzie chociaż pozorny jej wybór.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Mnie ten pomysł też się podoba. Jeżeli ktoś chce zainwestować kilkadziesiąt (kilkaset) tysięcy pr, żeby zgarnąć z mojego miasta 2 x ... więcej monet, to bardzo proszę. ;)
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Ta gra potrzebuje przebudowy tego co jest, zmiany wartości nagród, budynkow ...
Nikt obecnie nie atakuje sąsiadów, co najwyżej dla zadań.
Coraz częściej ludzie wyp... perły , jak chociażby KT, które traci w pewnym momencie kompletnie na znaczeniu.
Gra poszła w "budynki eventowe" i na tym IG robi kasę. Reszta,to odcinanie kuponów.
Tu trzeba zacząć od tego co jest
 

Don Flamingo

Baronet
Chociaż sama nie atakuję sąsiadów, a co za tym idzie nie plądruję, uważam że to całkiem fajny pomysł. Mamy w końcu taką perłę jak Muzeum Atlantydy, która daje dodatkowy procent na podwojenie łupów właśnie podczas plądrowania. Wieża Galaty dosyć skutecznie utrudnia funkcjonowanie Muzeum i trochę neguje jego sens istnienia. Perła, która dodawałaby dodatkową szansę na splądrowanie pokonanego sąsiada, mogłaby całkiem przyjemnie współgrać z Atlantydą, czyniąc tę perłę atrakcyjniejszą.

Ale dodatkowy bonus do ataku i obrony, to już trochę dużo w sumie. Musiałaby być odpowiednio mocno kosztowna w rozbudowie.
Dokładnie, taki był też zamysł tego pomysłu. Oko Horusa byłoby dobrą kontrą dla silnej defensywnie perły, jaką jest wieża Galaty. A jednocześnie miała by idealną synergię z Muzeum Atlantydy, które ostatnio popadło w niełaskę.

Podoba mi się ten pomysł tylko mogłaby pozwalać również na plądrowanie budynków zmotywowanych, przez co urozmaiciły by starcia sąsiedzkie i budowe armi obronnej

Bardzo dobra sugestia
Choć byłaby to niejako trzecia umiejętność tej perły, mógłbym dodać ją do opisu pierwszego bonusu.
Z drugiej strony... nie wiem, czy taka umiejętność nie zaburzyłaby balansu i mechaniki gry. Dlatego narazie się wstrzymam.
Tę kwestię pozostawiam wam do przedyskutowania. Motywka jest bowiem płaszczem ochronnym, który ma chronić budynki przed splądrowaniem i jest to już silnie zakorzenione w podświadomości każdego gracza. Są też oczywiście budynki, których w ogóle nie da się splądrowac, jak kryjówka piratów, słoniki, statuy itd.
Ale nieraz trafiają się budynki niezmotywowane, typu Terakotowa Winnica czy Przejscie dla zwierząt i można się na nich obłowić. Dlatego nie wiem, czy umiejętność, pozwalająca łupić wszystko co zmotywowane, nie zrobiłaby z tej perły zbyt przekoksowanej :D
Nie chciałbym stworzyć drugiej wieży Galaty, która zabija grę. A jedynie małą kontre dla Galaty :)
Liczę na wasze zdanie w tej kwestii ^^
 
Ostatnia edycja:

LimakT

Baronet
Fajny pomysł na perłę. Podoba mi się. Widzę tylko jeden problem. Niedzielni gracze którym się będzie plądrowało ostro miasto mogą zniechęcić się do gry i liczba graczy jeszcze bardziej spadnie.
 
Do góry