[Inne] Nowa Epoka

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser18582
  • Data rozpoczęcia

Jak ci się podoba projekt nowej epoki?

  • Chcę taką epokę w grze

    Głosy: 11 64,7%
  • Fajny

    Głosy: 5 29,4%
  • Eeeeeeeee tam

    Głosy: 1 5,9%
  • Nie podoba mi się

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    17

DeletedUser18582

Guest
Witajcie. Spory czas temu wstawiłem pomysł odnośnie następnej epoki, jaką była technologiczna przyszłość. Dlatego chciałbym się podzielić z wami, moim fanowskim projektem epoki. Nie ujrzycie tutaj obrazów z budynkami. Mój projekt został napisany w arkuszu kalkulacyjnym. W załącznikach macie wszelkie budynki, badania oraz jednostki wojskowe.
Budynki Towarowe, Mieszkalne i Produkcyjne.png Budynki Kulturowe, Dekoracje, Drogi.png Budynki Dodatkowe, Wojskowe oraz Perły.png Badania i Jednostki Wojskowe.png
W dalszej części artykułu przedstawię mniej-więcej działanie epoki, pola walk oraz historii.
Po przemierzeniu całego globu i podbiciu wszelkich terenów, przyszedł czas aby zająć się rozwinięciem technologii i zmierzaniu ku niewiadomego w kosmosie. Nasze miasta mogą się stać pięknymi metropoliami z drapaczami chmur oraz ogromnymi, szklanymi biurowcami. (Uważam że tego brakuje, wieżowce itp., a współczesne miasta już mają takie budowle i rozrastają się na coraz większą skalę, więc takie budowle nie znikną z naszego krajobrazu). Kolejna kwestia, koleje. Mimo iż powoli powstają podziemne metra, to i tak mnóstwo jest naziemnych i szybko one nie znikną. Dlatego uważam że taki rodzaj drogi powinien wejść, zwłaszcza że budynków coraz więcej o wymaganiach ulicy, a terenu niezbyt dużo. Miał by takie same właściwości co jezdnie, jednak z polem 1x1. Ich działanie byłoby proste, w załączniku przedstawię schemat:
Działanie torów.png Tor możemy aktywować jedynie przez stacje kolejową. Droga ta musi mieć początek i zakończenie na stacji, inaczej budynki nie zostaną aktywowane. Na tym schemacie może i nie wydaje się że jest to bardziej opłacalne, ale poprowadzić kolej z jednego końca miasta na drugi, przy użyciu tylko dwóch stacji, to już tak. Dalej, pola bitew, nie różniły by się wiele od tych z Epoki Przyszłości, z jednym wyjątkiem. Były by tam nationizery (moja nazwa na generatory pola siłowego). Jednostka będąca w polu takiego nationizera jest osłonięta polem siłowym i niewrażliwa na jakiekolwiek ataki.
Również po odblokowaniu trzeciej części epoki, moglibyśmy zmienić tło miasta na marsjańską pustynię, aby stać się taką niby kolonią. Historia: Pewien dowódca postanawia odebrać nam władzę nad światem, przekupuje nasze kontynenty bogactwem i obietnicami. W pierwszych dwóch częściach epoki, zmagamy się z kontynentami ziemi, które stają się niczym prowincje do zdobycia, a dawne prowincje ich sektorami. W kolonizacji marsa będziemy walczyć w koloniach zbudowanych na marsie.
Jeszcze powiem o jednostkach, ponieważ z racji na dwie planety, powstały jednostki bezzałogowe oraz każda od tej pory posiada 3 umiejętności jako postęp technologiczny. Do dziennej aktywacji jednostek bezzałogowych będą potrzebni generałowie. Dodałem również Ultra jednostkę, ponieważ uważam że każda epoka powinna mieć taką wyjątkową, budynek za diamenty i nie wchodząca w skład Alcatraz.
Uważam że epoka którą stworzyłem, nie jest za bardzo oderwana od rzeczywistości. Mam nadzieję że wam się spodoba mój fanowski projekt.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser18582

Guest
Niestety udało mi się tylko takie obrazy wrzucić, ponieważ większe pliki nie wejdą, więc radzę pobrać te niewyraźnie. (Pobrać nie kopiować)
 

DeletedUser12592

Guest
Cześć i ja stwierdzam że włożyłeś bardzo dużo pracy na obliczaniu oraz wymyślaniu danych budynków i innych rzeczy. Jestem na tak ponieważ po czasach oceanicznej przyszłości możliwe że nadejdzie czas na lot na Marsa lecz nic nie wiadome jest. Opracowałeś to dosyć realistycznie więc to daje plus tej epoce.
 

DeletedUser7795

Guest
Myślę, że twój projekt jest wart co najmniej przeanalizowania przez ludzi z InnoGames. Siedziałeś nad tym, jak sądzę, kupę czasu i na prawdę odwaliłeś kawał dobrej roboty.
@OldZbig jak zwykle jesteś pełen optymizmu... Mnie ten projekt interesuje, bo @marcinmario10 poświęcił na to dużo swojego wolnego czasu i jest to projekt zrobiony na prawdę dobrze biorąc pod uwagę statystyki budynków i umiejętności jednostek.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Myślę że wykonałeś kawał pracy.
Jednak aktualnie mamy epokę która w teorii miała być ostatnią jak dobrze pamiętam.
Z chęcią wyszła już bym z tej wody i lodu, kosmos zwiedziła, można jeszcze wnętrze ziemi i inne aspekty.

Głosowałam na Fajne.
 

DeletedUser12592

Guest
Może moderator kiedyś prześle ten pomysł do twórców gry. Kto wie może jeszcze nie oceaniczna będzie ostatnia.
 

DeletedUser16730

Guest
Kto wie może jeszcze nie oceaniczna będzie ostatnia.

Przecież to oczywiste, że jeśli przestaną powstawać nowe epoki to będzie oznaczało, że gra nie przynosi zysków i traci wsparcie. Wtedy będzie już tylko działać siłą rozpędu do momentu śmierci naturalnej.
Dopóki przynosi zyski nowe epoki będą, a podobno przynosi. Dlatego jak od czasu do czasu ktoś pisze o ostatniej epoce zastanawiam się skąd wytrzasnął taką wiadomość.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Przecież to oczywiste, że jeśli przestaną powstawać nowe epoki to będzie oznaczało, że gra nie przynosi zysków i traci wsparcie. Wtedy będzie już tylko działać siłą rozpędu do momentu śmierci naturalnej.
Dopóki przynosi zyski nowe epoki będą, a podobno przynosi. Dlatego jak od czasu do czasu ktoś pisze o ostatniej epoce zastanawiam się skąd wytrzasnął taką wiadomość.

Gdzieś to kiedyś na forum padło i krąży.
 

DeletedUser18728

Guest
Ja zawsze myślałem że po epoce oceanicznej będzie coś związanego z pustyniami. Była Arktyka, były głębiny oceanu, to czemu i nie ta część Ziemi. Albo jej wnętrze tak jak wspomniała osoba wyżej. Szkoda byłoby żeby Oceaniczna przyszłość była ostatnią. Szczerze mówiąc jej stylistyka jest niezachęcająca. Ostatnia epoka powinna być taką która będzie najbardziej "normalna" dla każdego. Oceaniczne klimaty przede wszystkim słabo wypadają na trawiastej powierzchni..

Dlatego też ten pomysł na epokę jak najbardziej mi odpowiada. O ile te budynki nie będą znowu zbyt fantazyjne. Statystyki mi nic nie mówią, bo nie jestem najdalszej epoce, ale same nazwy budynków brzmią ciekawie. Mam dziwne wrażenie że twórcy sami by takie nazwy pododawali, bo jakoś pasują one do tego co nawymyślali, brzmią bardzo podobnie do tego co było w poprzednich epokach, trzymają się futurystycznego klimatu w tej grze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17530

Guest
Ja zawsze myślałem że po epoce oceanicznej będzie coś związanego z pustyniami

Temat epoki pustynnej przewijał się nawet na zagranicznych forach, więc może coś takiego będzie :) Może będzie też epoka kosmiczna podzielona na różne etapy. Epoka księżycowa, marsowa bla bla itd :p
 

DeletedUser18610

Guest
I raz jeszcze: pitu, pitu, a nie nie słychu...
(Tak na marginesie, to epoka może być)
Kolejne epoki- tak, chcę, każdy chcę, ale to, że np. Oceaniczna przyszłość jest... na łące, to to już mi się przejadło, albo arktyczna przyszłość na tym samym biomie. Niech stworzą teren odpowiadający do tych przyszłości i dopiero niech zaczną dodawać same epoki.
 
Do góry