Notatnik

Czy jesteś za wprowadzeniem notatnika

  • tak

    Głosy: 6 60,0%
  • nie

    Głosy: 2 20,0%
  • nie wiem, obojętne itd

    Głosy: 2 20,0%

  • W sumie głosujących
    10
Status
Zamknięty.

astrotaurus

Hrabia
Jak w tytule - przydałby się notatnik.
Ja najbardziej odczuwam brak czegoś takiego przy wymianie punktami, chciałbym mieć możliwości zanotowania jaki stan na jaki dzień, jakie końcówki na jakim poziomie powinny być w liczbie włożonych punktów itp.
Kiedy jestem w domu to pół biedy - mam arkusz kalkulacyjny w którym prowadzę remanenty (choć i tak program zewnętrzny wobec wewnętrznego notatnika jet mniej funkcjonalny), ale kiedy korzystam z innych maszyn jest bieda, bo powstaje konieczność ciągłego aktualizowania danych - noszenie ze sobą pendriva czy co...

Przycisk do notatnika pewnie by się zmieścił na dolnym pasku z dźwiękami, ustawieniami itp., ale umiejscowienie przycisku to drobiazg, ważny byłby sam fakt istnienia notatnika.
 

DeletedUser12062

Guest
Owszem było i chociaż podzielam potrzebę twórcy tego pomysłu, to realia z tego co widzę są takie, że szansa na taką pomoc w grze jest znikoma. Niestety ;)
 

Auksacer

Wicehrabia
Faktycznie, też kiedyś widziałem już podobny temat. Co z tego, że notatnik w grze będzie, jeśli nie będzie zawsze dostępny. Wejdziemy w perłę architektury innego Gracza, ale żeby otworzyć notatnik będziemy musieli wyjść z tej perły, wrócić do swojego miasta i tam dopiero otworzyć notatnik. Potem zamknąć go, znów przejść do innego Gracz i jego perły:D W takim przypadku zdecydowanie bardziej funkcjonalny będzie program zewnętrzny, bo zawsze będzie można go przywołać;) W związku z tym, taki notatnik musiałby być dostępny non-stop, gdziekolwiek wejdziemy, nawet na mapy GvG. Wtedy taki notatnik w grze byłby funkcjonalny. Jednak jak już al1984 wcześniej zauważył, szanse na taki notatnik są znikome i sam nie wierzę, żeby takowy powstał.

Piszę jednak tutaj głównie dlatego, żeby zaproponować kilka alternatywnych rozwiązań.

SPOSÓB 1

Niewątpliwie najlepszym sposobem jest korzystanie z arkuszy kalkulacyjnych online Google lub Microsoft. Zależy kto gdzie ma już konto utworzone. Ja jednak pracowałem tylko na tym z Google i pamiętam, że był wystarczający do sprawdzania motywacji w gildii:) Tego z Microsoftu nigdy nie sprawdzałem, więc nie wiem jaki jest. Polega to na tym, że tworzymy arkusz kalkulacyjny nie na dysku twardym, lecz na serwerze. Wówczas mamy dostęp do takich arkuszy wszędzie - wystarczy się tylko zalogować na dowolnym urządzeniu i nie trzeba żadnych pendrive-ów. Poniżej podaję linki:

Dysk Google:
https://www.google.com/intl/pl/drive/

Microsoft Excel Online
https://office.live.com/start/Excel.aspx?ui=pl-PL&rs=PL

SPOSÓB 2

Ja osobiście korzystam z innego rozwiązania. Używam programu o nazwie KeyNote. Po pierwsze, nie trzeba go instalować, jest dostępny w wersji portable. Po drugie jego obciążenie RAMu jest znikome, używałem go nawet na Windowsie XP, na Windowsie 8.1 też działa. Po trzecie jest mega wygodny. No można tam robić wszystko. Jakieś drzewka, zakładki, ten program może zastąpić 100 różnych plików tekstowych, możesz tam tworzyć setki różnych notatek i segregować je, a skróty klawiszowe to poezja. Wybierasz sobie skrót, którym otwierasz program, piszesz coś sobie, wybierasz skrót do zminimalizowania programu (np. ESC) i koniec - to wszystko! Bo zmiany zachowują się automatycznie przy minimalizowaniu programu! Nigdy nie uzywałem lepszego programu do notowania, z czystym sumieniem polecam go. Do tego używam programu Dysku Google i mam automatyczną synchronizację.

KeyNote
https://code.google.com/p/keynote-nf/downloads/list
Ja używam wersji "Release_1.7.8.1 (true version).rar "

Google Drive
https://www.google.com/intl/pl_pl/drive/download/

PODSUMOWANIE

SPOSÓB 2 jest bardziej zawiły, bo potrzeba 2 programów na dysku: KeyNote i Google Drive (program, który synchronizuje dane z dysku twardego na serwer). Dlatego na początek proponuję każdemu SPOSÓB 1. Nie wymaga instalacji niczego, żadnego programu, jedynie co to ewentualną rejestrację na Google lub Microsoft, ale myślę, że chyba każdy ma przynajmniej konto na Google, bo używa Gmaila:)

Wiem, że to niezbyt eleganckie proponować alternatywne rozwiązania w zaproponowanym pomyśle, który powinien być wprowadzony do FoE. Jednak szanse na to, że InnoGames wprowadzi do FoE notatnik są bardzo znikome, więc trzeba sobie jakoś radzić samemu.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser12062

Guest
hihi ja jako człowiek staroświecki: notes, pióro i miejsce między klawiaturą a monitorem... Tak się rzuca w oczy, że nie sposób nie zerknąć :D Problemem jest tylko to, że korzystam z ok. 6 kompów w różnych miejscach ;)
 

astrotaurus

Hrabia
Co z tego, że notatnik w grze będzie, jeśli nie będzie zawsze dostępny. Wejdziemy w perłę architektury innego Gracza, ale żeby otworzyć notatnik będziemy musieli wyjść z tej perły, wrócić do swojego miasta i tam dopiero otworzyć notatnik.
No to trzeba zajrzeć do notatnika przed wycieczką jeśli zawiera istotnie dla wycieczki dane! :)
Poza tym wchodzimy tu na inny, także dość istotny problem - poruszyłem go częściowo w wątku "odwoływanie poleceń", https://forum.pl.forgeofempires.com/showthread.php?t=11791 ale jest on znacznie szerszy.
Okienko czatu nie wyłącza innych funkcji. Może dałoby się to rozszerzyć....
 

DeletedUser775

Guest
Sposób na notatnik.

Zainstalować przeglądarkę Maxthon - powód: posiada wbudowany notatnik i FOE działa szybciej niż na innych przeglądarkach.
Zakładamy konto w przeglądarce i gdziekolwiek jesteśmy mamy dostęp do notatnika online tuż obok naszego FOE.

//PablooS
To jest fajna przeglądarka, korzystam z niej na codzień, ale ma wadę: potrafi się wieszać od byle czego i przeładowuje wtedy wszystkie karty w które się wejdzie. Co prawda nie jest to bardzo częste, ale się zdarza i trochę przeszkadza. Tylko nie ma to jak przyzwyczajenie do pewnych funkcji :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Pomysł jak najbardziej wart rozważenia, nawet jeśli powtórnie wniesiony. Osobiście jestem za.
 

DeletedUser8110

Guest
Nie będzie takiego notatnika w grze... Szczerze powiedziawszy ja osobiście widzę w nim jedynie zmarnowane miejsce na serwerze. A i jego funkcjonalność byłaby wątpliwa jak już zauważono powyżej. Polecam wykorzystać pomysły Auksacera. :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry