Narodowość [do dopracowania]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser388
  • Data rozpoczęcia

Jesteś za czy przeciw?

  • Tak, zgadzam się

    Głosy: 46 60,5%
  • Nie, nie podoba mi się

    Głosy: 22 28,9%
  • Mam pewne zastrzeżenia (napisz w Odpowiedzi jakie)

    Głosy: 8 10,5%

  • W sumie głosujących
    76

DeletedUser

Guest
i mają Olge :D
b33289ff3592ff780193ac7856a0ac80.png

tez to oglądałem , za*****ty film
 

DeletedUser

Guest
Wszystko ładnie, pięknie, ale:
- Piktowie walczyliby legionistami? O_o
- Co gorsza, co z następnymi epokami? Nie wyobrażam sobie ludów germańskich zarządzających armatami :D

Pomysł może i dobry, ale trzeba mieć na uwadze zmieniające się epoki i upadki zaproponowanych kultur. Lepszym pomysłem byłaby zmiana nazwy w zależności od okresu historycznego (np: germanie -> Cesarstwo Niemieckie -> Rzesza -> Niemcy). Chociaż i tak głupio by to wyglądało przy atakowaniu ;) Nie zagłębiam się w opisy i bonusy poszczególnych narodowości, czekam aż ktoś z tego ładną tabelkę sklei :D
Moja ocena: do gruntownego poprawienia i podsumowania.
 

DeletedUser314

Guest
Wszystko ładnie, pięknie, ale:
- Piktowie walczyliby legionistami? O_o
- Co gorsza, co z następnymi epokami? Nie wyobrażam sobie ludów germańskich zarządzających armatami :D

Pomysł może i dobry, ale trzeba mieć na uwadze zmieniające się epoki i upadki zaproponowanych kultur. Lepszym pomysłem byłaby zmiana nazwy w zależności od okresu historycznego (np: germanie -> Cesarstwo Niemieckie -> Rzesza -> Niemcy). Chociaż i tak głupio by to wyglądało przy atakowaniu ;) Nie zagłębiam się w opisy i bonusy poszczególnych narodowości, czekam aż ktoś z tego ładną tabelkę sklei :D
Moja ocena: do gruntownego poprawienia i podsumowania.

Olga była piktyjką i podwójnym agentem piktyjskim ;D
Piktowie to dziadowie dzisiejszych szkotów.

Rzesza -> jako nagroda avatar Hitlera ;D

Mi ogólnie się ten pomysł nie podoba bo jeśli był by podział to powinien każdy mieć również inne budowle itd, i nie pasuje do gry która idzie w nieskończoność w czasie, ponieważ w końcu i tak nastąpi globalizacja w FoE i wszystkie nacje się zrównają.

- - - Zaktualizowano - - -

tez to oglądałem , za*****ty film

9 Legion też fajny, z tego samego roku co centurion i historia tyczy się tego samego :)
 

DeletedUser5172

Guest
- Co gorsza, co z następnymi epokami? Nie wyobrażam sobie ludów germańskich zarządzających armatami :D
Mam podobne wątpliwości, np. Słowianie – epoka kolonialna – muszkieterzy ? Trochę to słabo wygląda ;) co innego jakby te narodowości były „wymyślone” tak jak np. Królowa Myciena, więc jakieś fikcyjne narodowości jak najbardziej tak. Tylko z drugiej strony co z różnorodnością budynków, wojska itp. ? To chyba byłaby już zbyt rozbudowana gra jak na przeglądarkę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4108

Guest
zawsze można pograć w lempiona i tratataviana ;) jak ktoś ma ochotę na wybór rasy, tu jest dobrze jak jest
 

DeletedUser388

Guest
OK. Jak ktoś jeszcze ma pomysł na naród, to niech dodaje, ja przejrzę i ocenię, czy dobry, czy do drobnych poprawek.
 

DeletedUser

Guest
Egipcjanie

Egipcjanie

[opis wymyślę później]

Zalety:
+15% do obrony (mieli dużo bogów którzy ich chronili)
-10% do czasu budowania budynków (mieli niewolników)

Wady:
-10% do produkcji drewna
 

DeletedUser8

Guest
Z jednej strony pomysł jest ok, a z drugiej gryzie mi się z multikulturowym charakterem foe (jednostki, budynki z różnych epok i zakątków świata) oraz z gildiami (egipcjanie i słowianie razem?). Prędzej do takich stałych bunusów i wad pasowałby podział na klasy postaci albo specjalizacje gildii, kilka takich pomysłów zostało zgłoszonych.
 

DeletedUser388

Guest
Jeśli jest 'do dopracowania', to jeszcze pomyślę, co by się dało zrobić...
 

DeletedUser426

Guest
W tym pomyśle nie ma co dopracowywac bo jest bez sensu... Świat nie rozwijał sie w równym tępie , niektóre kraje były mniej lub bardziej zacofane za innymi.
W Wypadku wprowadzenia pomysły , trzeba byłoby praktycznie całą gre tworzyc od podstaw ponieważ każda nacja musiałaby miec inne drzewko technologiczne. A nie wspominając już o perłach architektury ... koleseum u egipcjan i takie tam.
 

DeletedUser

Guest
To interesujące ulepszenie gry.Jestem na tak(:

- - - Zaktualizowano - - -

Oczywiście po kilku ulepszeniach,ale i tak fajnie.
 

DeletedUser6427

Guest
Jestem świeżak w FoE ale dołącze do tematu.

Same narodowości są ok, może ich być 4,5 czy może nawet 6. Trzeba tylko faktycznie się zastanowić nad ich różnorodnośćią i tutaj z pomysłem wchodzę ja...

Zakladając, że mamy już te ustalone rasy tj. Słowianie, Germanie, Turcy i jacyś tam komsmici... każda z nich dostaje jeden budynek ktorego nie będzie miała inna społeczność :


Słowianie: "Fabryka zaopatrzenia"- budynek podnoszący produkcję zaopatrzenia, bez możliwości motywacji ale z możliwośćia rozwinięcia jego poziomu np od 1 do 10. Po zbudowaniu będzie miał poziom 0 dający +10 do produkcji, następnie gracz może rozbudować budynek gdzie każdy poziom będzie dawał dodatkowe 25 do każdego budynku produkującego zaopatrzenie.
Do rozwijania poziomu tego budynku możnaby używać monet (odpowiednia ilość na poziom np. 1 poziom-5.000 złota, drugi10.000 i copoziom to plus 5K do poprzedniej kwoty) lub punktów rozwoju (też odpowiednia ilość na poziom) może byćteż i to i to.
Oczywiście motywacja gwiazdkowa też będzie doliczana tak jak do tej pory. Przykładowo Kowal...36standard+36 motywacji+25 Bonusowej farmy na poziomie 1= 97 zaopatrzenia

Germanie- "Kopalnia złota/mennica"- jak łatwo się domyśleć budynek podnoszący wydobycie złota/monet. Zasada dzialania tego budynku wglądałaby mniejwięćej tak samo jak w przypadku "Fabryki zaopatrzenia" u Słowian tj. budynek do rozbudowania i co poziom dający przyrost profitu o "ileś tam".

Turcy- "Zaplecze militarne"- budynek w którym można Tworzyć bohatera armii. Do wyboru byłoby ich dwóch z czego można wybrać tylko jednego tj. Ofensywny podnoszący atak naszych oddziałow, lub defensywny podnoszący obrone/żywotność oddziałów.
Każdego bohatera możnaby ulepszać poziomami tak jak w przypadku Kopalnii i Fabryki z tym, że tutaj każdy poziom dawały przyrost do ataku/obrony procentowo czyli np. 1 poziom to+5% ataku/obrony.

Kosmici- "Uniwersytet"-jak można się spodziewać chodzi o rozwój naukowo-technicznyale nie mam specjanie pomysłu jakby to miało funkcjonować...:)
Może w jakiś sposób przyspieszać lub skracać czas odkrywania technologii lub nie wiem co. Zostawiam to do rozmyślenia innym... Ewentualnie rasę 4 można zrobić jakimiś handlarzami coza tym idzie szybciej albo więcej pozyskują surowców hanlowych.

Tak oto wygląda moja propozycja czegoś co mogłoby kiedyś powstać i działać podobnym systemem.

Ponadto budynek militarny taką np "zbrojownie można dodać w którejś epoce. Będzie można Tworzyć wyjątkową armie dla każego gracza z osobna tj w takim budynku byłaby możliwość wyboru ktorego rodzaju wojsko chcemy ilepszyć (konne, strzelające, walczące wręcz) w jednym wybranym kierunku( defensywa lub ofensywa).
W ten sposób ja stworzę armie łuczników z plusem na atak, Jasiu stworzy armie kawalerii z plusem na obrone, a Zdzisio stworzy sobie armie włuczników też wyszkolonych do ataku. reszta armii pozostaje na takich statach jak obecnie.
Samo to podniesie poziom walki,będą one bardziej nieprzewidywalne.

Oczywiśćie wszystko co tutaj napisałem wymagałoby dodatkowych rozwinięć tego co już w grze istnieje tj.podniesienie liczby posiadanych jednostek przynajmniej do ... 12?? Większe zastosowanie złota oraz zapotrzebowania może też zmiany w handlu tj płacić nie tylko punktami ale też monetami, jednak za duuuużą kwote.

Wszystko to można przemyśleć ale. na to co w grze jest na chwile obecną wcale nie narzekam.

Pozdrawiam tych którym chcialo się to czytać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser426

Guest
Jestem świeżak w FoE ale dołącze do tematu.

Same narodowości są ok, może ich być 4,5 czy może nawet 6. Trzeba tylko faktycznie się zastanowić nad ich różnorodnośćią i tutaj z pomysłem wchodzę ja...

Zakladając, że mamy już te ustalone rasy tj. Słowianie, Germanie, Turcy i jacyś tam komsmici... każda z nich dostaje jeden budynek ktorego nie będzie miała inna społeczność :


Słowianie: "Fabryka zaopatrzenia"- budynek podnoszący produkcję zaopatrzenia, bez możliwości motywacji ale z możliwośćia rozwinięcia jego poziomu np od 1 do 10. Po zbudowaniu będzie miał poziom 0 dający +10 do produkcji, następnie gracz może rozbudować budynek gdzie każdy poziom będzie dawał dodatkowe 25 do każdego budynku produkującego zaopatrzenie.
Do rozwijania poziomu tego budynku możnaby używać monet (odpowiednia ilość na poziom np. 1 poziom-5.000 złota, drugi10.000 i copoziom to plus 5K do poprzedniej kwoty) lub punktów rozwoju (też odpowiednia ilość na poziom) może byćteż i to i to.
Oczywiście motywacja gwiazdkowa też będzie doliczana tak jak do tej pory. Przykładowo Kowal...36standard+36 motywacji+25 Bonusowej farmy na poziomie 1= 97 zaopatrzenia

Germanie- "Kopalnia złota/mennica"- jak łatwo się domyśleć budynek podnoszący wydobycie złota/monet. Zasada dzialania tego budynku wglądałaby mniejwięćej tak samo jak w przypadku "Fabryki zaopatrzenia" u Słowian tj. budynek do rozbudowania i co poziom dający przyrost profitu o "ileś tam".

Turcy- "Zaplecze militarne"- budynek w którym można Tworzyć bohatera armii. Do wyboru byłoby ich dwóch z czego można wybrać tylko jednego tj. Ofensywny podnoszący atak naszych oddziałow, lub defensywny podnoszący obrone/żywotność oddziałów.
Każdego bohatera możnaby ulepszać poziomami tak jak w przypadku Kopalnii i Fabryki z tym, że tutaj każdy poziom dawały przyrost do ataku/obrony procentowo czyli np. 1 poziom to+5% ataku/obrony.

Kosmici- "Uniwersytet"-jak można się spodziewać chodzi o rozwój naukowo-technicznyale nie mam specjanie pomysłu jakby to miało funkcjonować...:)
Może w jakiś sposób przyspieszać lub skracać czas odkrywania technologii lub nie wiem co. Zostawiam to do rozmyślenia innym... Ewentualnie rasę 4 można zrobić jakimiś handlarzami coza tym idzie szybciej albo więcej pozyskują surowców hanlowych.

Tak oto wygląda moja propozycja czegoś co mogłoby kiedyś powstać i działać podobnym systemem.

Ponadto budynek militarny taką np "zbrojownie można dodać w którejś epoce. Będzie można Tworzyć wyjątkową armie dla każego gracza z osobna tj w takim budynku byłaby możliwość wyboru ktorego rodzaju wojsko chcemy ilepszyć (konne, strzelające, walczące wręcz) w jednym wybranym kierunku( defensywa lub ofensywa).
W ten sposób ja stworzę armie łuczników z plusem na atak, Jasiu stworzy armie kawalerii z plusem na obrone, a Zdzisio stworzy sobie armie włuczników też wyszkolonych do ataku. reszta armii pozostaje na takich statach jak obecnie.
Samo to podniesie poziom walki,będą one bardziej nieprzewidywalne.

Oczywiśćie wszystko co tutaj napisałem wymagałoby dodatkowych rozwinięć tego co już w grze istnieje tj.podniesienie liczby posiadanych jednostek przynajmniej do ... 12?? Większe zastosowanie złota oraz zapotrzebowania może też zmiany w handlu tj płacić nie tylko punktami ale też monetami, jednak za duuuużą kwote.

Wszystko to można przemyśleć ale. na to co w grze jest na chwile obecną wcale nie narzekam.

Pozdrawiam tych którym chcialo się to czytać.

Dowód na brak czytania ze zrozumieniem xd
 

HuanMing

Książę
Pomysł mi się nie podoba. Dla mnie Forge nawiązuje do znanej nam historii ale jednocześnie nie ogranicza się do niej. Wprowadzając narodowości wprowadzamy ograniczenia i różne konotacje. Na przykład, jeżeli gramy Germanami to skąd u nas Wieża Babel? Żeby wprowadzanie narodów miało sens trzeba by wprowadzić mnóstwo zmian, a to według mnie niepotrzebne i do niczego nie prowadzące. Rozumiem chęć wprowadzenia urozmaicenia i różnorodności wśród graczy ale czy do tego trzeba sięgać do znanych nam z historii plemion (których de facto nie nazywamy narodami)? Idea zbyt skomplikowana... poza wspomnianymi już odrębnymi drzewkami rozwoju, trzeba by wprowadzać osobną historię, różną "przyszłość", zmiany w nazewnictwie.... Tylko po co? Żeby mieć dodatkowy budynek czy dodatkową nazwę narodowości? A co z tworzeniem gildii? Kilkunastu Germanów, kilku Słowian i Egipcjanin?
Dlatego jestem na nie. Według mnie pomysł wymaga zbyt dużo zmian, zbyt wielu dodatków i zbyt wielu przekształceń.
 

DeletedUser

Guest
Można by zrobić, żeby każda narodowość miała inne budynki i jednostki, ale to wymagało by napisania gry od nowa...
 

DeletedUser8283

Guest
Tia ja bym jeszcze dał brak narodowości ;) Czyli Barbarzyńcy, którzy mają brak zalet i wad ;) Bo nie chce wybierać między tymi co są podani tutaj a tak jak jest mi się podoba.
 

DeletedUser4477

Guest
jak dla mnie lepiej by było gdyby można było zmieniać narodowość bo wybierzesz taką która daje mniej zaopatrzenia a więcej złota a nagle potrzebujesz dużo zaopatrzenia i co wtedy? I wtedy musisz długo siedzieć i zbierać to zaopatrzenia i tAK DALEJ
 

DeletedUser

Guest
Pomysł zbyt skomplikowany, ba zawzięty z innych gier, nie jet zły, ale chciałbym zauważyć że foe jest specyficzną grą inną od pozostałych, a ta propozycja spowoduje że ta gra będzie przypominać inne. Różnorodność wśród graczy jest jak najbardziej w porządku. Ale niech ona będzie prostsza, jak np. do każdej nacji jedna zaleta i jedna wada. Małe urozmaicenie, a cieszy.
 

DeletedUser8507

Guest
niezły pomysł ale co do narodowości które wymieniłeś to pasuja do wczesnego średniowiecza pod koniec, na początku rozkwitu (przykładowo) Słowianie dostaliby możliwość wyboru państwa: Czechy, Polska, Rosja. A w przemyśle/Postępowej dodatkowow można (Trzeba) Wybrać Komunizm/Kapitalizm/Faszyzm/(Wymyslcie)
 
Do góry