Narodowość [do dopracowania]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser388
  • Data rozpoczęcia

Jesteś za czy przeciw?

  • Tak, zgadzam się

    Głosy: 46 60,5%
  • Nie, nie podoba mi się

    Głosy: 22 28,9%
  • Mam pewne zastrzeżenia (napisz w Odpowiedzi jakie)

    Głosy: 8 10,5%

  • W sumie głosujących
    76

DeletedUser388

Guest
Witam. Dziś chciałbym zaprezentować kolejny pomysł pt. NARODOWOŚĆ. Chodzi w skrócie o to, że gracz otrzymałby możliwość po podbiciu kilku prowincji stworzenia własnego państwa. Wystarczy tylko dobrać flagę, nazwę państwa i jego opis. Wiem, to trochę nie to, ale niech każdy się zastanowi: kiedy wchodzi do gry, cały naród na niego czeka. A mieszkańcy błagają o jakiś ruch, stworzenie czegoś.. Niesamowite, nieprawdaż? Zapraszam do debaty wszystkich, niech każdy komentuje, dodaje zastrzeżenia, ciekawe udoskonalenia tego pomysłu...
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Narodowość

Pomysł OK, jednak proszę o rozwinięcie, zaproponowanie minimum 3 narodowości, opisanie bonusów dodatnich i ujemnych. Dobrze będzie opisanie, kiedy można wybrać narodowość, może też możliwość zmiany narodowości.

Uważam, że to co opisałeś, to tylko zalążek pomysłu. Żeby dyskutować nad tym, przyda się rozwinięcie, o którym piszę wyżej.
 

DeletedUser388

Guest
Odp: Narodowość

Jeśli chodzi o jakieś narodowości... Hmm... Mam jakieś 4 narodowości (na razie):
-Romanowie - ludy, które swą kulturę i sztukę odziedziczyły po niegdyś potężnym Cesarstwie Zachodniorzymskim. Mają i owszem, piękne teatry i posągi, ale cóż mają z żołdaków, co ledwo potrafią ino topory chwycić, ale uderzyć to każdy się boi..
ZALETY:
-budynki kulturowe dają więcej zadowolenia,
-domy dają więcej złota.
WADY:
-żołnierze otrzymują minus do ataku; obniżenie ataku i zadawanych obrażeń.

Germanie - nieznany lud z północy, którzy ponoć wielcy wojownicy i rzemieślnicy, ale trochę głupoty im nieco we łbie. Każdy z nich jest prawdopodobnie wielkim wojownikiem i potrafi tworzyć dość dobre... dzieła sztuki, ale są tak naprawdę tępi jako noże do krojenia..
ZALETY:
-żołnierze otrzymują mały bonus do ataku (podwyższenie ataku, minimalnych obrażeń i maksymalnych o 1-2; zależność od poziomu jednostki, tzn. z jakiej jest epoki.),
-budynki kulturowe dają nieco więcej zadowolenia (tylko kilka punktów i nic więcej).
WADY:
-Punkty Badań przychodzą w czasie 2 razy dłuższym.

Słowianie - niby lud prosty, ale zawzięty jest. Potrafią wykonać prawie każdą robotę i im to nie przeszkadza. Jednakże rozdzieleni na trzy wielkie grupy, nie potrafią trzymać jedności i jeno teraz odróżniają. Religią. Sztuką. Tradycją. Budynkami. Społeczeństwem. I to sprawia, że chociaż się dogadają, bo korzenie wspólne, to jednak będą po jutrzejszy niezadowoleni.

ZALETY:
-zredukowany czas produkcji produktów zwiększających zaopatrzenie o 5-15% (to zostawiam FoE Teamowi),
-Wytwarzane towary dają 1,5 razy więcej zaopatrzenia niż zwykle.
WADY:
-obniżenie o kilka punktów zadowolenia z budynków kulturowych.

Własne - sami dobieramy opis, historię, flagę, bonusy dodatnie i ujemne..

ZALETY DO WYBORU:
-większa obrona żołnierzy,
-skrócony czas stawiania budynków,
-większe zadowolenie z budynków kulturowych,
-większa ilość złota z budynków,
-skrócony czas produkcji towarów i zaopatrzenia,
-.... (sami jeszcze wymyślcie :D ).

WADY DO WYBORU:
-niższy atak/obrona żołnierzy,
-dłuższy czas stawiania budynków,
-zwiększony czas dodawania Punktów Badań,
-niższe zadowolenie z budynków kulturowych,
-mniejsza ilość złota z domów,
-zwiększony czas produkcji towarów i zaopatrzenia.

Każdy naród własnoręcznie stworzony w FoE ma do wyboru 2 ZALETY i 1 WADĘ. Narodowość można wytworzyć po podbiciu np. 3- 5 prowincji (zostawiam to w rękach FoE Teamu). Narodowości zmieniać NIE MOŻNA, także więc trzeba uważać - raz wybranej narodowości nie da się zmienić na inną.

I co wy na to? ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Narodowość

Fajne, ale bez przesady z zaletami u słowianów (wiem, że jesteśmy najlepsi) tak to bym wziął więcej produktów i więcej kasy, własny naród raczej nie przejdzie, zalety powinny być podobne jak w The Weście, każda klasa jest fajna, nawet nowicjusz i dostaje niewielkie bonusy.
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Narodowość

Nie jestem przekonany, czy to własny pomysł, czy część z opisu nie pochodzi z jakiejś obcojęzycznej strony po tłumaczeniu translatorem:
to jednak będą po jutrzejszy niezadowoleni.
Cytowany tekst tak bardzo nie ma sensu, że ciężko uwierzyć w błąd autora postu.

Bardzo proszę o wystawianie własnych pomysłów, a jeśli już chcecie ryzykować (chodzi o prawa autorskie, może ktoś kiedyś dopatrzeć się plagiatu), to przynajmniej sprawdźcie tekst z translatora i poprawcie tak, żeby miało sens.
Dziękuję.
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Narodowość

Pomysł sam w sobie jest świetny.
Z chęcią bym zabawił sie w takie narodowości.

Pomijając fakt który zauważył marrszoo oxczywiście ;P
 

DeletedUser589

Guest
Odp: Narodowość

Pomysł jest na prawdę dobry. Byłaby to pewna forma wyróżnienia :)
 

DeletedUser388

Guest
Odp: Narodowość

ten opis to jednak ja pisałem :D własnoręcznie i napisałem "jutrzejszy", bo chodzi o DZIEŃ.

P.S @HakerMan nie pisze się "słowianów", tylko "słowian" ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Narodowość

Jestem za, tylko żeby istniała możliwość zmiany narodowości.;)
 

DeletedUser609

Guest
Odp: Narodowość

Pomysł genialny to już jest super gra ale takie rozwinięcie to już tylko jeść i grać.
JESTEM JAK NAJBARDZIEJ ZA
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Narodowość

Ja oczywiscie jak zwykle patrze sceptycznie na takie wynalzki jak dodatkowe bonusy upraszczajace gre, która jest juz bardzo prosta i latwa, dla przykladu 1-2 dodatkowych obrazen to bardzo duzo zwlaszcza, ze niektore jednostki tylko tyle maja :p w jakiejs formie zwiazanej z gospodarka byćmoze bylo by ok. cos zrobic, zadowolenie/kasa/ludzie ale tez w jakims minimalnym stopniu, prawie nie zauwazalnym jak takie "wsparcie" drugiego gracza za 20 zlota. Nie wiem jak to jest ale dla mnie gry łatwe to gry nudne, być moze jestem odosobnionym przypadkiem.
 

DeletedUser400

Guest
Odp: Narodowość

Zawsze mozna podniesc poziom trudnosci gry i wprowadzic narodowosci :)
 

DeletedUser388

Guest
Odp: Narodowość

Dawajcie, jeszcze temat nie skończony. Komentujcie, wypowiadajcie się na ten temat..
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Narodowość

pozostaje do omówienia kwestia co jaka narodowść będzie wnosiła do gry. wyżej jest kilka propozycji ale to i tak mało.
trzeba jakoś wymyśleć aby to wgl miało sens.
wypadałoby tak opracować te narodowości aby żadna nie była poszkodowana bo patrząć na wyzsze propozycje to jedna jest lepsza od drugiej a jeszcze kolejna bd miała problem z ludzmi z tej danej narodowości.

ja bym proponował wgl aby stworzyć do 5 narodowości i aby każda z nich dawała te same bonusy procentowe lecz do innych jednostek i surowców. dajmy jeśli jedna z nich daje 20% ataku dla łuczników, 15% do obrony legionisty oraz 30% więcej marmuru
to kolejna musi dawać takie same wartości procentowe czyli też 20% ataku jakieś jednostce, 15% obrony dla jeszcze innej i 30% danego surowca.

ale dodatkowo pozostaje jeszcze jedna kwestia. skoro wybieramy narodowść z danymi bonusami to czy podczas np przejmowania prowincji jednostki z którymi bd walczyć aby ją podbić także mają te bonusy tzn jeżeli dajmy należe do narodowości z takimi bonami
"20% ataku dla łuczników, 15% do obrony legionisty oraz 30% więcej marmuru" to atakująć prowincje gdzie są łucznicy i legioniści to oni także dostają bonusy do ataku i obrony czy to tego nie dotyczy i bonusy będą wyłącznie dla graczy i ich jednostek nie "komputerowych" ?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Narodowość

pomysł *********:) na pewno ożywił by znacznie ta grę
 

DeletedUser236

Guest
Odp: Narodowość

Tony ale mówisz o ogólnym pomyśle z narodowością czy o tym co ja pisałem?
 

DeletedUser388

Guest
@eXodus

Ale to możesz właśnie stworzyć we własnym narodzie. Jeśli jeszcze nadążę, to zrobię kolejny naród. Oto i on:

Turcy
Zaciekli muzułmanie, za wszelką cenę starają się bronić ojczyzny i nawrócić wszystkich na swą wiarę. Wrogo nastawieni do innowierców, walczą w imię wiary. Jednakże ataki i wojny uczyniły z nich wielkich wojowników, a pozostali ich nie cierpią i za wszelakie rzeczy starają się trzymać od nich z daleka, bowiem wiedzą dobrze: jeśli jesteś wrogiem Turków, jesteś trupem. Jeśli jesteś sprzymierzeńcem, jesteś panem wojny i panem krwi.

ZALETY:
-ze względu na wiarę znacznie podwyższony atak o min. 2-3 u wszystkich jednostek,
-w trakcie ataku na miasto obrona podwyższona o 1-2.

WADY:
-większa ilość surowców do przejęcia sektorów prowincji.

Komentujcie, komentujcie, jeszcze sprawa nie zakończona... :) :) :D :) ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser256

Guest
Odp: Narodowość

taka narodowość może mieć własny bonus do wyboru ;>
jakiś plus do ekonomii zadowolenia w mieści bądź Militari ;>
dla urozmaicenia gry :)
ogólnie jestem za
 

DeletedUser388

Guest
@Cossack

Przeczytaj trzeci post, napisany przeze mnie. Tam są bonusy dodatnie i ujemne.
Natomiast jeśli chodzi o plusy ogólne do miasta za narodowość, to ja bym nie wprowadził.

Dobra, już czas.

Niech któryś z was zawoła kogoś z FoE Teamu.

On zaś niech odpowie: pomysł do zgłoszenia czy odrzucenia?

Nie będę wiecznie czekał na akceptację przez autorów tej gry mego pomysłu na narodowość :/ :/ .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser388

Guest
Odp: Narodowość

Już długi czas tego pomysłu się nie omawia................


Ma ktoś jeszcze jaki pomysł na jaki naród???????????????????????



;/ ;/ ;/:rolleyes:
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Narodowość

Oto odpowiedź:
Jak na razie pomysły można zgłaszać i dyskutować nad nimi. Jednak priorytetem jest poprawienie błędów, dlatego pomysły będą oceniane i zgłaszane do wprowadzenia do gry po zakończeniu bety.
 

DeletedUser388

Guest
Odp: Narodowość

@marrszoo

Ale właśnie pomysły na narody mi się skończyły. :haha:

Więc proszę kogo się da o wymyślenie jakiejś narodowości.

Na razie są cztery: Romanie, Germanie, Słowianie i Turcy. :)
 

DeletedUser

Guest
Piktowie
Lud barbarzyński , mistrzowie wojny partyzanckiej . Są wytrzymali i walczą zaciekle.Jedzą nie wiele i rzadko rozbijają obozy.Są na niskim poziomie jeśli chodzi o budowę.
ZALETY
-mają zwiększoną obronę (o 2-3) i szczęście (częstsze zadawanie minimalnych ran przez wrogów)
-jednostki są tańsze( o 15-20%)
WADY
-zwiększony koszt budynków (o jakieś 10-15%)
 

DeletedUser314

Guest
Piktowie
Lud barbarzyński , mistrzowie wojny partyzanckiej . Są wytrzymali i walczą zaciekle.Jedzą nie wiele i rzadko rozbijają obozy.Są na niskim poziomie jeśli chodzi o budowę.
ZALETY
-mają zwiększoną obronę (o 2-3) i szczęście (częstsze zadawanie minimalnych ran przez wrogów)
-jednostki są tańsze( o 15-20%)
WADY
-zwiększony koszt budynków (o jakieś 10-15%)

i mają Olge :D
b33289ff3592ff780193ac7856a0ac80.png
 
Do góry