Napad wyszukiwarek - czyli co to ask.com i babylon.com

Dyskusja w 'Kącik dyskusyjny' rozpoczęta przez użytkownika stilo, 31.08.2013.

1. stilo

stilo Baronet

Miasto:
    Katowice
    Witam.
    2/3/4 miesiące temu na moim komputerze zainstalowały się dwie nowe wyszukiwarki: ask.com i babylon.com nic nie robiłem, ale mi się zainstalowały.
    PS: To tylko dyskusja nie chcę na to porad, już odinstalowałem ;)

2. Hikari36

Hikari36 Polonista

Miasto:
    Katowice
    A o czym mamy dyskutować ? :p Bo widzę żeś tylko napisał o samoistnym zainstalowaniu programu i tyle :p

3. ricky

ricky Zablokowany

Miasto:
    Cirgard
    no ale podyskutować przecież można - temat dobry jak dziesiątki innych bez ładu i składu

4. Guanabana

Guanabana Zablokowany

Miasto:
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Ja za to miałem taką wredną stronę wyszukiwarkę V9, co mi się otwierała zawsze w zakładce dodatkowej obok innych. Odinstalowanie przeglądarki, ustawianie strony startowej czy znowu usuwanie ciach i historii nic nie dawało. Już traciłem nadzieję gdy dowiedziałem się, że w Element docelowy skrótu do mojej przeglądarki wpisał się kod tej strony przez co przy kliknięciu na ikonkę otwierała mi się. Wystarczyło wywalić to co tam jest i podać właściwą ścieżkę do pliku .exe w folderze gdzie zainstalowana jest przeglądarka i pomogło. Tak na wszelki wypadek gdyby ktoś coś takiego miał to tutaj macie jak wywalić:

http://programyzadarmo.net.pl/forum...y-si-uci-liwej-strony-startowej-v9-t8434.html

5. Szczupak1987

Szczupak1987

Miasto:
    Elbląg
    Z tym nic nie robieniem to bym się kłócił. Owe przeglądarki (tak jak toolbary) są domyślnie instalowane przy okazji instalowania jakiegoś programu z internetu. Jeżeli instalujesz jakiś program i wciskasz tylko >>Dalej i >>Dalej to takie właśnie są tego rezultaty.

6. siorprajs

siorprajs

Miasto:
    Kraków
    Ja po tygodniu kiedy z mojego komputera korzystało kilkanaście różnych osób dziennie zauważyłam, że ustawiło mi się jako strona domyślna jakieś delta-homes... :p
    I ciągle zapominam, żeby wreszcie się tego pozbyć...

7. SkyThane

SkyThane Hrabia

Mnie się kilka razy takie rzeczy zdarzały, ask.com ti jescze nic ;)
    Guanabana dibrze pisze, V9 to jest dopiero cholerstwo, u mnie nawt nie było już na dysku żadnych śladów i pozostałości V9, a jednak dalej to samo się działo...
    Ale co ciekawe udało mi się tego pozbyć przez usunięcie wszytkich skrótów przegladarek na pulpicie i na pasku zadań, następnie uruchomienie przeglądarki z głownego jej folderu ;)
    Dziwny to sposób, ale jednak zadziałał :)

8. Desolator

Desolator Książę

Miasto:
    Frostfire Ridge - Home of Frostwolf Clan.
    A ja na innym forum co dwa dni, widzę temat o facetach noszących rurki i powoli nerwicy przez tępotę ludzi dostaję. ;/

Zaopiekuj się ktoś moją wioską, jak trafię do szpitala. ;/

9. szachimat

szachimat Wicehrabia

Miasto:
    Watykan
    o ile wiem, niektóre wyszukiwarki typów babylon-search delta-homes czy ask.com czyli same się instalujące działają jak i jako virus - część z nich ma na celu podniesienie ilości osób, które korzystają z jakiejś wyszukiwarki, wszystkie zbierają informacje o odwiedzanych przez nas stronach i ogólnie o nas i wszystkie mają sprofilowane reklamy. jakkolwiek zaleca się unikanie tego typu programów - wiem, bo gdzieś o nich czytałem :p

10. Tomcisto

Tomcisto Baron

Miasto:
    Dinegu
    Gram w taką strzelanke przez neta, tzn grałem i jak się ją instalowało to odrazu te 2 mi się instalowały co napisał założyciel, było okienko gdzie trzeba było wybrać jedną z tych wyszkiwarek żeby proces instalacji przeszedł dalej. Gra zajmuje ponad 4gb i nie ma nic związanego z przeglądarką internetową a mimo to była, szlak mnie trafiał przez to, w końcu zmieniłem xp na win7 i gry póki co nie instaluje bo i tak mam za wolnego neta na nią ;)

11. marzetrix

marzetrix Szlachcic

Miasto:
    Kraków
    Mi też się tego pełno narobiło, jak sobie jednego programa z neta zainstalowałam i przy okazji złapałam wirusa policji, także jak Wam się tylko to pojawi usuwajcie od razu :)

12. siorprajs

siorprajs

Miasto:
    Kraków
    A propos tych wszystkich badziewnych stron... Pojawiło mi się nie wiadomo skąd takie cuda jak Delta Homes a teraz ostatnio jego miejsce zajęło QVO6... Próbuje się tego pozbyć zgodnie z tym jak 'wujek google' radzi, ale nic nie działa -.-
    Udało się komuś pozbyć tego syfu ?

13. Angel

Angel Szlachcic zagrodowy

Miasto:
    East-Nagach
    próbowałam się pozbyć podążając za instrukcją Google ale nic nie dało. W końcu odinstalowałam przeglądarkę i zainstalowałam ponownie. W końcu tego syfu nie ma.

14. Boguslavv

Boguslavv Szlachcic zagrodowy

polecam program adwcleaner, też miałem problem z tym syfem, dostaje się do komputera podczas ściągania darmowych programów z internetu.
    To jest taki niechciany program który nie pozwala nam na zmianę domyślnej wyszukiwarki, miesza nam w wszystkich przeglądarkach i odsyła często na niechciane strony.
    Co najciekawsze nie jest wykrywany przez antywirusa a powinno, jednak za pomocą adwcleanera można bardzo szybko się tego pozbyć :)

też miałem na początku problem z V9, później jeszcze natrafiłem na lollipop i jakiś dziwny program do optymalizacji komputera Optimizer Pro, natomiast mój tata na swojego laptopa wyłapał babylon
    pozwolę sobie zamieścić raport z adwcleanera po usunięciu np. V9

Ostatnio edytowane: 30.09.2013
  15. Shannqa

Shannqa

Miasto:
    Shar
    Da się z niego korzystać, jeśli ktoś nie jest zbytnio zaawansowany w tajnikach komputerów? :p Czy wymaga troszkę bardziej specjalistycznej wiedzy, żeby niczego nie zepsuć?

16. TeroV

TeroV Rycerz

Trochę odkopanie tematu :p, ale jak komuś coś takiego się zainstaluje to polecam, jak wyżej adwcleaner oraz malwarebytes anti-malware.
    Po zrobieniu skanu, którymś z wyżej wymienionych programów zwykle wystarczy wejść w rozszerzenia/dodatki/wtyczki, czy jak to się tam nazywa i wyłączyć wszystko, czego nie znamy/nie instalowaliśmy.

17. greenviper

greenviper Baronet

Pobierajac z dobreprogramy itp. z tego menadzera pobierania zawsze jakis syf wpada.

18. TeroV

TeroV Rycerz

Akurat z dobreprogramy rzadko się zdarza, ale jednak czasami się coś trafia.

19. ashantess

ashantess

Miasto:
    Gdzieś daleko stąd...
    Jak się zaznacza po kolei dalej dalej dalej zamiast odznaczyć tego, co chce zainstalować, to faktycznie może coś wpaść :)
    Znaczy, trzeba czytać :)

20. TeroV

TeroV Rycerz

Jednak czasami pod program, który pobieramy podpina się jakiś inny program(przeważnie PUP) i przestawia Ci stronę startową, ustawienia, wyszukiwarkę i wszystko co się tylko da. Chociaż z dobrychprogramów rzadko coś się trafia, ale jednak zawsze jest taka możliwość.

21. ashantess

ashantess

Miasto:
    Gdzieś daleko stąd...
    To też prawda. Jednak wywalić to też nie jest trudne, tylko czasem faktycznie po chamsku to sie dzieje.

Poleć tę stronę