[Gildie] Najwyższa liga Gildyjnych Pól Chwały

Nowa liga GPCh

  • Nie - ale Dekoracja, jako dodatek do diamentu

    Głosy: 0 0,0%
  • Nie wiem, podyskutujmy

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    12

Feandil

Wójt
Nie jestem fachowcem od GPCh, moja szalona 2-osobowa gildia (więc i ja) nigdy nawet nie była w diamencie. Także jeśli pomysł jest z tyłka lub był już wałkowany... to kłódeczka czy coś tam. Przeglądając czasem forum wiem, że temat nierówności gorący.

Samo stworzenie nowej ligi podejrzewam, że było. Bardziej chodzi mi o zasady.
Przede wszystkim uczestniczy ZAWSZE TYLKO 8 najlepszych gildii danego Świata. Po edycji pierwsze 4 pozostają w lidze, reszta spada niżej.
Następnie z diamentowych wyłaniane są 4, na podstawie punktacji. Jeśli jest ex aequo - np. 4+ ma 1000 punktów, to bierzemy kolejny współczynnik. I tu już pozostawiam pole do popisu diamentowcom lub statystykom, co jest ważniejsze. Czy będzie to ilość Punktów Chwały, przejęte prowincje, łączne punkty zdobyte przez gildię w czasie walk/negocjacji czy cokolwiek innego. Ważne, aby odzwierciedlało to aktywność gildii.
Można wprowadzić nawet delikatną, nieliniową poprawkę, która będzie inaczej zliczała punkty, w zależności od dnia, w którym nastąpiło przejęcie sektora lub walka/negocjacja. Tylko na potrzeby awansu na sam szczyt. Aby ukazywało to aktywność przez cały sezon, a nie tylko np. na początku, kiedy "wszystkie Pola móc bić!".

I kolejna ważna zasada. Zawsze musi to być awans z diamentowej. Z platyny też można wskoczyć na półkę 1k punktów, ale:
- świeże gildie muszą przejść przez diament - dla zasady!
- inna rywalizacja w platynie, niż w diamencie - więc porównanie byłoby nierównoważne
- jak jest się na tyle "słabym", żeby z adamantium spaść od razu do platyny, to trzeba się znów postarać! ciut bardziej, niż jeden dobry sezon...

Kwestia nazwy ligi. W trakcie pisania poprzedniego akapitu wleciał pomysł, aby nazwać ją adamantową (takie tam marvelowskie, prawie-niezniszczalne coś). Aczkolwiek tu też sprawa otwarta. Jeśli obecny pomysł przejdzie, to można zrobić osobną ankietę na samą nazwę, wybierając kilka z obecnego wątku.

Nagrody za walki/nego takie same, jak w diamencie. Jeden dodatek - za pierwsze miejsce w lidze, Dekoracja (max 2x2, bez drogi) do postawienia w mieście. Jeśli jako dekoracja nie przechodzi systemowo, żeby z tego zbierać, to można dodać zbiór do Ratusza.
Wygląd w gestii Inno, spoko im wychodzi. Chyba, że ktoś ma pomysł.
Zestaw podstawka lub ulepszenie:
- pierwszy poziom - 1 PR, 1% ataku i obrony w ataku
- drugi - 2 PR, 1% ataku i obrony w ataku, 1% ataku i obrony w obronie
- trzeci - 3 PR, 2% ataku i obrony w ataku, 1% ataku i obrony w obronie
- czwarty - 4 PR, 2% ataku i obrony w ataku, 2% ataku i obrony w obronie
- piąty... kumacie zasadę.
Bardziej symboliczne. Aby pokazać - byliśmy najlepsi z najlepszych.
Ale załóóóżmy, że gildia trzyma się na pierwszym miejscu przez pół roku w adamantowej lidze - to już ozdóbka, dająca 26 PR i 13% do wszystkich bojowych. Najlepszy przelicznik na kratkę - bo dla najlepszych!
Bonusy również do obgadania - może mniej mainstream'owe. Na przykład nietypowa animacja pogody w mieście (kilka do wyboru)? O! Czy coś tam...

No i podstawowe pytanie na koniec. Jeśli byłaby to liga tylko dla ośmiu gildii, to czy nie stworzyłaby się klika czterech współpracujących, trzymająca cały czas TOPkę? Podejrzewam, że przy tylu osobach gdzieś powstała by zadra i w końcu by się rypło. Tudzież te 4 inne, jakby nie patrzeć również solidne, potrafiły by namieszać. Kij...

Jeszcze inną sprawą jest, czy w przypadku spotkania najlepszych, jest sens umieszczania na Polach ośmiu gildii. Czy nie lepiej 4 i dwie spadają, dwie pozostają...

Zapraszam do wypowiedzi. O samym pomyśle, o ewentualnych zmianach, nowym bonusie i nazwie.
 

Feandil

Wójt
Minął ponad tydzień od wrzucenia pomysłu. Odpowiedzi zero, głosy zaledwie 4.
Hmm...
Zrozumiałbym tę niską frekwencję, jakby wizja była z dvpy, przeważały głosy na NIE. Ale większość jest na TAK - z czego drobna przewaga TAK-ze-zmianami. To jeśli ze zmianami, to napiszcie jakimi ;]

Odświeżam.
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Podobny pomysł podawałem kiedyś, z tym że dodatkowa liga ("kryształowa", żeby się nazwenictwo zgadzało z PvP) byłaby tylko dla zwycięzców diamentowej na poziomie 1000PL.
Pozostałe zasady takie jak obecnie.
 

PEliks

Baron
Nie wiem, nie znam się ale się wypowiem ;)
Coś jest na rzeczy i trzeba coś zrobić. Dajmy na przykład moją w miarę przeciętną gildię którą tak w platynowej robimy zwykle 1-2 miejsce i siup do diamentu. Tam potężne gildie nam tyłek łoją i z rozpędu z powrotem do platynowej. Tak się jeszcze pechowo złożyło że co druga gra jest na archipelagu a co za tym idzie z beznadziejną nagrodą. No i oczywiście tą platynę (więcej fragmentów) robimy właśnie na archipelagu.... I plany na kilka statuł można sobie wsadzić pod ogon...
 

Markiz.

Książę
Nie wiem, nie znam się ale się wypowiem ;)
Coś jest na rzeczy i trzeba coś zrobić. Dajmy na przykład moją w miarę przeciętną gildię którą tak w platynowej robimy zwykle 1-2 miejsce i siup do diamentu. Tam potężne gildie nam tyłek łoją i z rozpędu z powrotem do platynowej. Tak się jeszcze pechowo złożyło że co druga gra jest na archipelagu a co za tym idzie z beznadziejną nagrodą. No i oczywiście tą platynę (więcej fragmentów) robimy właśnie na archipelagu.... I plany na kilka statuł można sobie wsadzić pod ogon...
Nie róbcie nic przez jeden sezon w platynie, to się mapy Wam nakierują na właściwe tory ;)
No, może prawie nic, tak żeby nie awansować.
 

PEliks

Baron
To żeś wymyślił! Co ślepemu po oczach? Pomysł zdecydowanie do zaproponowania "władzy" :)
 
Do góry