Nagrody za codzienne logowanie i inne - komentarze

Ertel

Szlachcic zagrodowy
Witam, nie mam żadnych nagród to po pierwsze zwinął mi się boczny pasek z listą podpowiedzi np. ile jeszcze ataków premiowanych mam z Krakena itp. Została 1 ikonka na którą nałożona jest jeszcze jedna i rozwijają się w poziomie. Trzecia sprawa to mimo podniesienia poziomu kilku pereł jakoś punktacja przestała już dynamicznie rosnąć. Coś jest spaprane. Zgłaszam takie błędy, które powstały po ostatniej aktualizacji.
 
To nienormalne moim zdaniem, że testy robione są na zwykłych serwerach LIVE, na których powinno się już grać i osiągać wyniki. Teraz ktoś Wam założy sprawę, że niesprawiedliwie traktujecie graczy, bo jeden to ma drugi nie i macie pozamiatane.
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Moje uwagi, tak na szybko, odnośnie tych testów:
1. Premia (kamienie milowe) za logowanie:
- logicznie by było, żeby druga skrzynia zawierała 100 PR, bo jest: 50-50-150-200
- byłoby też dobrze, gdyby 3 skrzynia (kamień milowy) zawierała zestaw Placu zwycięzców (z upem)
- nagrody za dzienne logowanie, jakie są każdy widzi (no może nie wszyscy ;) ) ale ilość takich np medali, też powinna być (nawet symbolicznie) zwiększana, a nie, że przez trzy dni (pod rząd) taka sama ilość.
- jedna nagroda wydaje się być bardzo... śmieszna, a mianowicie... 2 PR. Litości! 5 PR to już chyba takie skrajne minimum

2. Podgląd bonusów z pereł
- na plus

3. Lewa strona ekranu, czyli zadania, wyzwania... w jednej ikonce:
- tutaj, myślę, że to kwestia przyzwyczajenia
Screenshot_20230817-190253.png

Zgadzam się, że przeprowadzanie testów w tej formie jest trochę dziwne, no ale to nie pierwszy raz.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Wprowadziliśmy kilka ulepszeń dla paska bonusów, pasek bonusów został również dodany do aplikacji. Czasy, kiedy trzeba było przeglądać długą listę bonusów bezpowrotnie mijają! Teraz wszystkie bonusy tego samego typu są zgrupowane razem. Klikając na nią, zobaczycie wszystkie swoje obecne bonusy tego samego typu.
Dla mnie zmiana obojetna, ale chyba powinno byc tak, że po rozwinięciu listy i kliknieciu na któryś z bonusów powinien on pojawić sie na ikonie bonusów, wtedy (albo jak mawiali starożytni wtenczas) widoczny by był bez rozwijania.
A tak ogólnie to wydaje się, że inno sądzi, że gracze nadal grają, tak jak w czasie gdy gra powstawała, w rozdzielczosci 800x600, a skalowanie do rozdzielczości wcale się u nich nie przyjęło.
 

schwimmen

Wójt
Jeśli zniknięcie dziennych po lewej stronie miało na celu ograniczyć ich wykonywanie to postaraliście się. Zapominam teraz o nich, trzeba teraz zrobić 2 kliknięcia nie jedno. Było dobrze, a jest gorzej.
Dodatkowo, wprowadzenie listy bonusów na mobilne na plus, ale czemu ta sama funkcjonalność pojawiła się na stronie internetowej? Ogranicza to czytelność, wcześniej było o wiele lepiej.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Dla mnie zmiana obojetna, ale chyba powinno byc tak, że po rozwinięciu listy i kliknieciu na któryś z bonusów powinien on pojawić sie na ikonie bonusów, wtedy (albo jak mawiali starożytni wtenczas) widoczny by był bez rozwijania.
A tak ogólnie to wydaje się, że inno sądzi, że gracze nadal grają, tak jak w czasie gdy gra powstawała, w rozdzielczosci 800x600, a skalowanie do rozdzielczości wcale się u nich nie przyjęło.
to z bonusami to układ w strone mobilków, bo te bonusy chyba nigdzie nie byly widoczne na telefonie. przynajmniej ja ich tam nigdy nieszukałem bo 99% czasu gram na PC.

Masa ludzi z teleofnów była zdziwiona co dane ikonki oznaczają bo je widzieli pierwszy raz na oczy, więc zmiana turbo na plus
Jeśli zniknięcie dziennych po lewej stronie miało na celu ograniczyć ich wykonywanie to postaraliście się. Zapominam teraz o nich, trzeba teraz zrobić 2 kliknięcia nie jedno. Było dobrze, a jest gorzej.
Dodatkowo, wprowadzenie listy bonusów na mobilne na plus, ale czemu ta sama funkcjonalność pojawiła się na stronie internetowej? Ogranicza to czytelność, wcześniej było o wiele lepiej.
Mnie np na PC scrolowanie tego paska irytowało więc wersja na CP mi sie tez taka bardziej podoba
 

Molthess

Baron
Moim zdaniem pasek z bonusami powinien być przesunięty trochę bardziej w prawo, bo lekko zahacza o czat.
 

Auraya

Hrabia
to z bonusami to układ w strone mobilków, bo te bonusy chyba nigdzie nie byly widoczne na telefonie
do tej pory trzeba było kliknąć w perłę i tam się wyświetlało ile jakich ładunków zostało
Masa ludzi z teleofnów była zdziwiona co dane ikonki oznaczają bo je widzieli pierwszy raz na oczy, więc zmiana turbo na plus
cel: skonfundowanie populacji ?
Dla mnie zmiana obojetna, ale chyba powinno byc tak, że po rozwinięciu listy i kliknieciu na któryś z bonusów powinien on pojawić sie na ikonie bonusów, wtedy (albo jak mawiali starożytni wtenczas) widoczny by był bez rozwijania.
może się postarają przy następnej aktualizacji... będą mieli o czym pisać, żeby maskować inne zmiany [tin foil hat :idiot:]
Mnie np na PC scrolowanie tego paska irytowało więc wersja na CP mi sie tez taka bardziej podoba
ja nie scrolowałam, ale sama konieczność mnie irytowała, więc też wolę wersję obecną, nawet jeśli jeszcze ułomną
 

Ertel

Szlachcic zagrodowy
Kiedy w końcu i u mnie pojawi się ta nagroda. Inni już dawno się tym cieszą a u mnie cały pasek zwinięty, po kliknięciu rozwija się w poziomie. O nagrodach mogę pomarzyć, w czym jest problem, że u mnie nie można go zobaczyć . Czy ktoś czyta ten czat ?

Zapraszamy do rozmów na temat wprowadzonych zmian.
Wpisuję się już drugi raz. Żadnej odpowiedzi w czym jest problem ?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Kiedy w końcu i u mnie pojawi się ta nagroda. Inni już dawno się tym cieszą a u mnie cały pasek zwinięty, po kliknięciu rozwija się w poziomie. O nagrodach mogę pomarzyć, w czym jest problem, że u mnie nie można go zobaczyć . Czy ktoś czyta ten czat ?
myslisz ze support siedzi 24/7?

nagordy za logowanie są w testach A/B, połowa graczy je ma, połowa nie.
 

Marik

Książę
Sam ich nie mam, żadna strata patrząc na nagrody. Bardziej przypomina to dodanie dodatkowej skrzynki ze zdarzeń losowych. Po ok miesiącu się to resetuje więc lipa, bo de facto inno nie nagrodzi graczy którzy logują się codzienne przez pół roku lub więcej, a przydałby się dodatkowy pasek postępu. Logowałeś się miesiąc dostajesz 1/12 pkt w drugim pasku postępu i po roku masz jakieś mega wypasione budynki nie możliwe do zdobycia w inny sposób. Najlepiej takie żeby całe forum płakało to nie fair ;p
 
Sam ich nie mam, żadna strata patrząc na nagrody. Bardziej przypomina to dodanie dodatkowej skrzynki ze zdarzeń losowych. Po ok miesiącu się to resetuje więc lipa, bo de facto inno nie nagrodzi graczy którzy logują się codzienne przez pół roku lub więcej, a przydałby się dodatkowy pasek postępu. Logowałeś się miesiąc dostajesz 1/12 pkt w drugim pasku postępu i po roku masz jakieś mega wypasione budynki nie możliwe do zdobycia w inny sposób. Najlepiej takie żeby całe forum płakało to nie fair ;p
Wiesz nie chodzi o stratę, tylko o fakt, że gracze powinni równo dostawać nagrody i możliwości. Po to jest beta, żeby tam testować. Tutaj jest LIVE, zwykły serwer na którym już się gra i nabija pkt. A ten pomysł za nagrody wypasione po miesiącu nawet spoko. Tak powinno być, że aktywni są nagradzani, a logować się codziennie podejrzewam, że większość graczy ogarnie jak i tak trzeba zbiory codziennie zbierać i paczkować.
 

Marik

Książę
Wiesz nie chodzi o stratę, tylko o fakt, że gracze powinni równo dostawać nagrody i możliwości. Po to jest beta, żeby tam testować. Tutaj jest LIVE, zwykły serwer na którym już się gra i nabija pkt. A ten pomysł za nagrody wypasione po miesiącu nawet spoko. Tak powinno być, że aktywni są nagradzani, a logować się codziennie podejrzewam, że większość graczy ogarnie jak i tak trzeba zbiory codziennie zbierać i paczkować.
Ty to wiesz, ja to wiem, reszta graczy też. Problem w tym że Inno tego nie wie i nie potrafi pojąć od czego jest Beta, nie mówiąc już o tym że ten temat jak i 99% innych jest offtop, bo nawet ważna uwaga w większości przypadków nie jest przekazywana przez CM-a wyżej.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ty to wiesz, ja to wiem, reszta graczy też. Problem w tym że Inno tego nie wie i nie potrafi pojąć od czego jest Beta, nie mówiąc już o tym że ten temat jak i 99% innych jest offtop, bo nawet ważna uwaga w większości przypadków nie jest przekazywana przez CM-a wyżej.
nie rozumiecie troche o co chodzi w testach A/B

Na serwerze beta nikt nie gra "na poważnie" a jeżeli gra to pare osób.

Chodzi o analize danych jak nagrody wpływają na balans rozgrywki.
Mają x graczy słabo rozwiniętych z tym, X bez, Widzą czy u kogos zmienił się schemat logowania.
Patrzą czy ktoś przyspieszył rozwój etc.

Ci co tu piszą na froum są w tych 10% umiejących grać - grających bardizej na poważnie.

A jest rzesza, dziesiątki tysięcy co grają w tą gre jak typową mobilną (i mają do tego święte prawo). Nagrody dla tego są takie śmieszne bo dla takich grajków 10 PR to jest coś.
Dla nas - nic. Ale jakby takim słabszym dali nagle coś co nam dużym zrobi różnice (np 500- 1000 PR) to by totalnie rozjechało balans.


Oni weryfikują wpływ danej funkcjonalności na gre patrząc na zmiany w zachowaniach danych graczy.
Na becie tego się nie da zrobić bo tam 9599% ludzi gra by widzieć co jest w evencie lub nowe epoki. Normalne granie to na "livach"


i 2 kwestia, analizują takie wypowiedzi czy ludzie bez tego, bardzo tego chcą, czy ludzie z tym bardzo to reklamują i chwalą.
Badanie nastrojów jednej i drugiej grupy.

Oczywiście o ile IG podchodzi do tego tak jak trzeba, a nie na zasadzie - testy A/B są spoko - rzućmy je, a po miesiącu dodajmy wszystkim. Bo wtedy to się mija z celem.


Serwer beta jest od testów "technicznych", poszukiwaniu błędów, etc
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Co do reszty zgoda, ale z ostatnim zdaniem to spora hipokryzja, widząc każdą aktualizacje nie sądzisz?
a grasz w inne gry?
Każda gra ma serwer beta od testów technicznych, a i tak jak patch wchodzi na serwer live to jest masa błędów.

Na becie wyłapią z 90% błędów, z 10% zostanie. Zawsze coś gdzieś się wysypie.

nie znam gry, ktora po wejściu patcha miała 0 błędów
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Myślę, że ktoś monitoruje FORUM i jak pytają o zdanie na jakiś temat to chyba nie po to aby to ignorować.
Litości! Kto niby "monitoruje"? System jest prosty jak budowa cepa. Tu nie chodzi (w testach na żywca), czy coś działa , czy nie. Tu chodzi o to jakie są zachowania ludzi, tzn co, kto klika i w jakiej ilości. A że nie wszyscy mają, dlatego nazywają to "testem". Beta jest od spraw technicznych... choć jak wiemy, to ostatnimi czasy IG trochę jakby mniej się tym... przejmuje. Bo ksiądz swoje, a organista swoje.
 
Ostatnia edycja:

Hans Voralberg

Wicehrabia
3. Lewa strona ekranu, czyli zadania, wyzwania... w jednej ikonce:
- tutaj, myślę, że to kwestia przyzwyczajenia

Źle jest - zmieniam zdanie! Jednak złożenie wszystkich zadań w jedną ikonkę z lewej strony, to... głupota.

Uwaga HIT: Na Google (i nie tylko) pojawiają się wpisy, że IG zlikwidowało zadania np. dzienne :haha:
 
Ostatnia edycja:
Do góry