[Zgłoszone] Nagroda za zdobycie kompletu sektorów nowych prowincji

  • Rozpoczynający wątek abebe
  • Data rozpoczęcia

jak oceniasz pomysł?


  • W sumie głosujących
    19
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Wpadł mi do głowy taki szatański pomysł ;)
Myślę, że jest do zrealizowania bo nie wymaga jakichś skomplikowanych kombinacji programistycznych.
A mianowicie:

ukoronowaniem zdobycia wszystkich nowych prowincji byłby jakiś budynek świadczący o umiejętnościach gracza. Aby było ciekawiej, dla gracza, który wykorzystał surowce do zdobycia choćby jednego sektora budynek typu Toy Toy (żart) a dla gracza, który zdobył wszystkie sektory bojem monument Napoleona (na przykład).
Po pierwsze taki element w mieście dawałby poczucie wyjątkowości zdobywcy a zarazem byłby sygnałem dla odwiedzających: wkraczasz do miasta mistrza taktyki lub wybitnego ekonomisty ;)
Jestem ciekaw Waszych opinii.
 

DeletedUser8996

Guest
Podoba mi się ten pomysł, myślę, że dzięki temu, że będziemy dostawać nagrody za podbijanie prowincji typu, np ten monument, to nas zmotywuje do tego, abyśmy je przejmowali, a co za tym idzie odblokowujemy sobie kolejne rozszerzone surowce, a co za tym z kolei idzie mamy więcej danego surowce, a co idzie za tym handel w grze staję się wreszcie do czegoś się nadający :)
Jestem na tak!
ALE
Myślę, że jeżeli gracze eko, którzy nie atakują, a prowincje zdobywają po przez negocjacje, poczują się niesprawiedliwie, jeżeli oni dostają zabawkę, a my, gracze którzy, rozszerzają militaria swoje dostają jakąś nagrodę do rzeczy, jednakże dalej jestem na tak, bardzo podoba mi się ten pomysł :)
 

Hikari36

Polonista
Polonista
No, no, niezłe. Pomysł dobry, jakieś urozmaicenie i ulepszenie dla wyglądu miast. Z epokami nagrody by się zmieniał, powiedzmy dla ekonomisty z e. brązu wielka moneta a dla taktyka z e. brązu miecz/tarcza. Jak już, to żeby te nagrody także coś dawały, np. u ekonomisty 1-2 towary na dzień, a u taktyka kilka medali na dzień ( wartość zwiększana przy kolejnych nagrodach z kolejnych epok )

ALE
Co w takim razie z graczami którzy ukończyli już całą mapę lub już ją kończą ? :)
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Fajnie by było jakby budynek nie zmieniał się w stosunku do epoki (ale może to też być) tylko żeby zmieniał całkowicie swój wygląd zależnie od tego jaką prowincję (lub ostatnią z konkretnej epoki) przejeliśmy.
Tak jak wyżej podał Hikari np. najpierw byłaby to jakaś moneta/miecz lub tarcza (ew. tarcza z mieczem) a w kolejnej epoce coś innego.
 

DeletedUser

Guest
dla gracza, który wykorzystał surowce do zdobycia choćby jednego sektora budynek typu Toy Toy (żart)

No teraz to pojechałeś po całości ^^ Ja tam w mieście mam kratki kanalizacyjne na końcach dróg więc tam w ostateczności mogę załatwiać swoje potrzeby :D

Ogólnie pomysł jak dla mnie bardzo zajefajny i na prawdę godny rozpatrzenia i wprowadzenia :D
 

DeletedUser8110

Guest
Fajny pomysł, chociaż może prościej by było wprowadzić jeden budynek, który by 'ewoluował' z czasem jak wspomniał PablooS ;) Bo szczerze nie wyobrażam sobie trzymania zdobycznych budynki z każdej kolejnej prowincji ;)

Ale każda nagroda za zdobycie prowincji mile widziana :D Byleby gracze 'eko' nie dostawali Artworków z gratulacjami... :D
 

DeletedUser9461

Guest
Ja bym wolał żeby gracze ECO dostawali medale a ci którzy walczą towary
 

DeletedUser9461

Guest
a dlaczego akurat tak ? pewnie sam jesteś ECO i wolisz medale. Ja walczę codziennie i towarów
z nowej epoki mam po 2000, więc po co mi kolejne ?

żeby wydawać, a tak naprawdę to po co graczom ECO towary skoro ma ich dużo a po co walczącym medale skoro mają ich dużo???
 

DeletedUser9756

Guest
Nie muszą być przecież medale... Może być wszystko... np. dla ECO bonus do obrony ( zawsze dodatkowe wsparcie się przyda, chyba że nie robi wojsk [ sam grałem jako ECO kiedyś ale obronę miałem :) ]).

Ewentualnie można by zrobić tak, aby gracz dostawał w niektórych prowincjach budynki które już są np. jeśli zostaniemy sojusznikami sir Richarda Dragonclawa z jesieni, to w którejś prowincji jego dostaniemy za przejście drogą pokojową pałac (daje sporego kopa w zadowoleniu). Ale to można by oznaczyć jako diamenty za darmo, które Danifae wymieniała w jednym temacie rzeczy zgłoszonych i tych które nie znajdą tu miejsca :p
 

DeletedUser3

Guest
Zgłosiłem w wersji PablooSa/Siorprajs. Monument w mieście rozwijający się w miarę przejmowanych prowincji należących do określonych epok.
 
Status
Zamknięty.
Do góry