Na czym polega pvp w FoE ?

  • Rozpoczynający wątek ZerdPL
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Pytanie wydaje się trywialne ale niech mnie ktoś oświeci. Czym się różni atak na sąsiada z listy u dołu od ataku po kliknięciu na mapie na wieżę pvp czy też klikając na ikonę w wiadomościach "zemsta" ? Czy tylko klikając wieżę zdobywam punkty w rankingu pvp ? Dlaczego to się nazywa pvp ? Czy nie było by normalne, że klikam kogo chcę zaatakować a on ma czas na podjęcie wyzwania ? Przykładowo ma 1 minutę po aktualnie toczonej walce. Ta minuta wystarczy na reorganizację armii. Mógłby do tego być jakiś licznik i oczywiście walkower jak nie podejmie wyzwania a jest online. Nie wiem co zrobić z graczami offline ale to chyba jest proste. Można wprowadzić określone godziny kiedy być trzeba jak ktoś chce marzyć o wygranej w pvp. Np godziny wieczorowe. Można i ankietę zrobić i wyjdzie kiedy ludziom pasuje. Takiego pvp jak teraz to ja zrozumieć nie mogę.
 

DeletedUser2383

Guest
To jest gra przeglądarkowa a nie MMORPG 3D. ;)

Atak na sąsiada daje ci punkty pvp i ewentualnie to co zrabujesz z jego miasta.
Atak na prowincje daje ci określone surowce a po podbiciu całej prowincji dostajesz albo surowce, albo rozszerzenie terenu, albo bonus do produkcji surowca strategicznego, albo dostęp do wieży pvp.
Zdobywając punkty w walkach pvp (pvkomputer) możesz uzyskać medale za które kupisz rozszerzenie terenu.
Pozdrawiam 8>
 

DeletedUser

Guest
No odpowiedź to sobie na ścianie powieszę, żeby mi codziennie o tym przypominała. Ja idiota nie jestem i chyba nie pytałem o najprostsze sprawy ale o pvp. To jest coś co tutaj zostało sprofanowane i o to pytałem a że nie każdy musi zrozumieć przebiegłości mojej wypowiedzi i będzie mnie chciał uczyć chodzić to mnie tylko bawi.

- - - Zaktualizowano - - -

No odpowiedź to sobie na ścianie powieszę, żeby mi codziennie o tym przypominała. Ja idiota nie jestem i chyba nie pytałem o najprostsze sprawy ale o pvp. To jest coś co tutaj zostało sprofanowane i o to pytałem a że nie każdy musi zrozumieć przebiegłości mojej wypowiedzi i będzie mnie chciał uczyć chodzić to mnie tylko bawi.
 

DeletedUser1724

Guest
ZerdPL proszę Cię o to byś nie krytykował wypowiedzi innych i miał na uwadze to, że gracze nie są odpowiedzialni za to co zawarte jest w założeniach projektu przez jego właścicieli. Jeżeli nie podoba Ci się obecny system walk PVP to zapraszam do działu "Pomysły" gdzie tam przedstawisz swój plan urozmaicenia walk czy też całego systemu PVP tylko już Cię uprzedzam o tym iż wiele razy poruszane były tego typu pomysły i każdy z nich skończył się jedynie na dyskusji bo o wprowadzeniu niestety możemy na chwilę obecną zapomnieć :)

Ps. Jeżeli nie zmienisz podejścia swojego do innych osób na forum zgłoszę to bo to nie pierwsza Twoja wypowiedz w której obrzucasz błotem graczy, którzy są bogu ducha winni :)
 

DeletedUser

Guest
dobry hejter nie jest zły.

Pomyśl jak chciałbyś wprowadzić prawdziwe pvp w grze przez przeglądarkę? Nie każdy kto ma konto siedzi online. Oczywiście nazwa pvp nie pasuje. Być może w przyszłości powstanie jakaś lista graczy online i wtedy będzie można wprowadzić prawdziwe pvp.
 

DeletedUser1724

Guest
Kiedyś to dobre określenie lecz w tym wypadku nie ma co się zjadać na wzajem za coś czego nie ma, a powinno albo czegoś co powinno być zmienione, a nie jest :)
 

DeletedUser2383

Guest
No odpowiedź to sobie na ścianie powieszę, żeby mi codziennie o tym przypominała.

:mad:
Jak ci się do cholery nie podoba system pvp to napisz to w dziale dyskusje czy pomysły, a nie zadajesz pytania jak nowicjusz, który pierwszy raz widzi na oczy tą grę i się pyta WTF ?
Przyczepiłeś się do mnie, że ci odpisałem to co pewnie dawno już wiesz, więc jak nie jesteś "idotą", to jesteś w stanie napisać temat w odpowiednim dziale.
Pozdrawiam Ozięble

p.s. Miło mi, że ktoś chce wieszać to co piszę na ścianie :]
 

DeletedUser1724

Guest
:mad:
Jak ci się do cholery nie podoba system pvp to napisz to w dziale dyskusje czy pomysły, a nie zadajesz pytania jak nowicjusz, który pierwszy raz widzi na oczy tą grę i się pyta WTF ?
Przyczepiłeś się do mnie, że ci odpisałem to co pewnie dawno już wiesz, więc jak nie jesteś "idotą", to jesteś w stanie napisać temat w odpowiednim dziale.
Pozdrawiam Ozięble

p.s. Miło mi, że ktoś chce wieszać to co piszę na ścianie :]

To też mnie dziwi zachowanie kolegi, który nie wiem co chce tym zdziałać wyżywając się na graczach....
 

DeletedUser2383

Guest
To też mnie dziwi zachowanie kolegi, który nie wiem co chce tym zdziałać wyżywając się na graczach....

Pewnie ściga się z Strielok-iem, kto będzie miał gorszą reputacją na forum ... Przyznam, że całkiem dobrze mu to idzie :p
 

DeletedUser

Guest
Odp:

Po pierwsze) ja nie przeklinam
Po drugie) nie mi się nie podoba co system pvp oznacza gracz przeciwko graczowi, jak tego nie rozumiesz to się nie podniecaj tylko zobacz kilka innych gier, może należało by to nazwać: "turniej" ale to mnie nie interesuje, interesuje mnie, żeby nie było złudzenia, że jest to pvp bo nie jest
Po Trzecie) spiąłeś się bo ośmieszyłeś się sam swoim komentarzem i nie miej MI tego za złe, że tak się stało, to nie jest mój problem co Ty przeżywasz.
Po czwarte) ja akurat pozdrawiam Cię gorąco bo dlaczego miałbym być Twoim wrogiem? Jedynie różnimy się w pojmowaniu pewnych zagadnień.

- - - Zaktualizowano - - -

Odp:

Po pierwsze) ja nie przeklinam
Po drugie) nie mi się nie podoba co system pvp oznacza gracz przeciwko graczowi, jak tego nie rozumiesz to się nie podniecaj tylko zobacz kilka innych gier, może należało by to nazwać: "turniej" ale to mnie nie interesuje, interesuje mnie, żeby nie było złudzenia, że jest to pvp bo nie jest
Po Trzecie) spiąłeś się bo ośmieszyłeś się sam swoim komentarzem i nie miej MI tego za złe, że tak się stało, to nie jest mój problem co Ty przeżywasz.
Po czwarte) ja akurat pozdrawiam Cię gorąco bo dlaczego miałbym być Twoim wrogiem? Jedynie różnimy się w pojmowaniu pewnych zagadnień.
 

DeletedUser1724

Guest
Doczepiłeś się jednego słowa "PVP", które według Ciebie tutaj nie pasuje i nie powiem, że nie tylko Tobie bo pewnie wielu graczom to nie odpowiada z racji wiedzy o typowych turniejach PVP z którymi mieli do czynienia :)

Tutaj właściciel tak to nazwał i nie zmienimy niestety tego bowiem samo słowo w żaden sposób nie zmienia przebiegu gry czy też nie przeszkadza nikomu w walkach :)
 

DeletedUser2383

Guest
Odp:
Po pierwsze) ja nie przeklinam
Po drugie) nie mi się nie podoba co system pvp oznacza gracz przeciwko graczowi, jak tego nie rozumiesz to się nie podniecaj tylko zobacz kilka innych gier, może należało by to nazwać: "turniej" ale to mnie nie interesuje, interesuje mnie, żeby nie było złudzenia, że jest to pvp bo nie jest
Po Trzecie) spiąłeś się bo ośmieszyłeś się sam swoim komentarzem i nie miej MI tego za złe, że tak się stało, to nie jest mój problem co Ty przeżywasz.
Po czwarte) ja akurat pozdrawiam Cię gorąco bo dlaczego miałbym być Twoim wrogiem? Jedynie różnimy się w pojmowaniu pewnych zagadnień.

- - - Zaktualizowano - - -

Odp:

Po pierwsze) ja nie przeklinam
Po drugie) nie mi się nie podoba co system pvp oznacza gracz przeciwko graczowi, jak tego nie rozumiesz to się nie podniecaj tylko zobacz kilka innych gier, może należało by to nazwać: "turniej" ale to mnie nie interesuje, interesuje mnie, żeby nie było złudzenia, że jest to pvp bo nie jest
Po Trzecie) spiąłeś się bo ośmieszyłeś się sam swoim komentarzem i nie miej MI tego za złe, że tak się stało, to nie jest mój problem co Ty przeżywasz.
Po czwarte) ja akurat pozdrawiam Cię gorąco bo dlaczego miałbym być Twoim wrogiem? Jedynie różnimy się w pojmowaniu pewnych zagadnień.

1. Nie przeklinam tylko dobitnie wyrażam swoje emocje
2. Wiem co oznacza pvp i też mnie to zdziwiło za 1 razem. A ty się nie podniecaj obrażaniem innych graczy.
3. Sam się spinasz od razu krytykując moja odpowiedź, a nie pisząc o co ci konkretnie chodziło.
4. I nadal pozdrawiam ozięble.
 

DeletedUser

Guest
Nic nie wniosłeś do dyskusji ale głos zabrałeś więc ja też powiem raz jeszcze, że pvp to ja grałem lat temu 10 i tutaj nie ma tego i jestem strasznie zbulwersowany użyciem tego zwrotu w grze bez podstaw. Jakby nie tacy jak ja co otwarcie piszą co mają na myśli o takich świętokradztwach to pewnie każdy dupoliz by Wam przytakiwał a tak nie jest. Ta gra mogła by mieć potencjał ale nie ma i DOWIDZENIA.

- - - Zaktualizowano - - -

Nic nie wniosłeś do dyskusji ale głos zabrałeś więc ja też powiem raz jeszcze, że pvp to ja grałem lat temu 10 i tutaj nie ma tego i jestem strasznie zbulwersowany użyciem tego zwrotu w grze bez podstaw. Jakby nie tacy jak ja co otwarcie piszą co mają na myśli o takich świętokradztwach to pewnie każdy dupoliz by Wam przytakiwał a tak nie jest. Ta gra mogła by mieć potencjał ale nie ma i DOWIDZENIA.
 

DeletedUser

Guest
Odchodzisz ??? :( Jak możesz mi to robić ... ;<
Jeszcze posiedzę przy piwku do rana i czasem tu wpadnę bo jestem żywo zainteresowany ale chłopie tu nikt ważki nic nie mówi. Chyba czują, że gra zaliczyła dno. Ja mogę gadać o wszystkim i wszędzie nawet e-maila daję zerbin@wp.pl . To taki co wolno go atakować na wszystkie sposoby, nawet od tyłu :)

- - - Zaktualizowano - - -

Odchodzisz ??? :( Jak możesz mi to robić ... ;<
Jeszcze posiedzę przy piwku do rana i czasem tu wpadnę bo jestem żywo zainteresowany ale chłopie tu nikt ważki nic nie mówi. Chyba czują, że gra zaliczyła dno. Ja mogę gadać o wszystkim i wszędzie nawet e-maila daję zerbin@wp.pl . To taki co wolno go atakować na wszystkie sposoby, nawet od tyłu :)
 

DeletedUser2383

Guest
"nikt ważki nic nie robi", a myślisz, że mamy jakiś wpływ na to jak wygląda gra ? Twórcy robią ją po to by zarobić a nie spełniać "zachcianki" graczy, stworzyli dział "pomysły zrealizowane", aby pokazać, że coś się dzieje. Ale nikt z supportu nie wypowiada się w większości pomysłów, pytań itd, wiec jaką mamy szansę na przebicie z własnymi pomysłami ? Zalanie supportu o to by ruszyli d*** i przeczytali temat którego lajkuje połowa aktywnych ludzi na forum ?
 

DeletedUser1724

Guest
Rutrr zagalopowałeś się z deczka obwiniając Team FoE :) Przytoczę tutaj cytat Bartka, który w jasny sposób opisał jak to się odbywa :)

Hejka,

Wywołano mnie do tablicy, to wypadałoby się odezwać ;).
Co do tego, jak wygląda komunikacja, to jest ona bardzo prosta. Do zgłaszania pomysłów mamy specjalny suggestion box, podobnie jak do zgłaszania błędów jest bugtracker (co chyba nie dziwi nikogo ogarniętego w temacie).

Jak wygląda samo zgłaszanie pomysłów, i dlaczego wygląda to tak, jak gdyby niewiele z nich miało jakieś znaczenie w praktyce?
Otóż okazuje się, że w znacznej mierze na prezentowane pomysły ktoś już wpadł (np. walki na morzu, kolejne epoki itp.) i nie ma co ich zgłaszać drugi raz (duplikować zgłoszeń, jak to się ładnie nazywa). Z kolei inne pomysły odpadają ze względu na ograniczenia techniczne albo sprzeczność z planami product managementu.
Ale okej, są też pomysły nowatorskie, przemyślane, warte przejrzenia, zgłoszenia i implementacji - lądują w suggestion box. I tutaj muszę być szczery - z tych pomysłów, które wpadają do suggestion box, może 15% wejdzie do gry (wybiera product manager, bo jak coś wchodzi na wersji polskiej, to musi też wejść na innych i vice versa) i najprawdopodobniej stanie się to dopiero po tym, gdy wyjdzie pełna wersja (tj. gdy wyjdziemy z bety). Mówiąc wprost - przebiją się najbardziej błyszczące perełki. I tylko one.
Ale w sumie jeśli gra ma mieć wysoką jakość, to o to chyba chodzi.

Wybaczcie szczerość, ale myślę, że takie, dość kompletne, wyjaśnienie jest słuszne. Nie chcę jednocześnie, by to zniechęciło Was do pisania o swoich pomysłach, bo mimo wszystko z nich czerpana jest inspiracja (nawet jeśli ostatecznie dany pomysł wejdzie do gry w zupełnie innej formie).

Pozdrawiam!
Bartek
 

DeletedUser2776

Guest
To jest gra przeglądarkowa a nie MMORPG 3D. ;)

Atak na sąsiada daje ci punkty pvp i ewentualnie to co zrabujesz z jego miasta.
Atak na prowincje daje ci określone surowce a po podbiciu całej prowincji dostajesz albo surowce, albo rozszerzenie terenu, albo bonus do produkcji surowca strategicznego, albo dostęp do wieży pvp.
Zdobywając punkty w walkach pvp (pvkomputer) możesz uzyskać medale za które kupisz rozszerzenie terenu.
Pozdrawiam 8>

Te wszystki informacje mozna doczytac w FAQ. Ale nikt nie odpowiedzial tu na pytanie zadane w pierwszym poscie: czym rozni sie atak przez wieze od ataku bezposredniego przez liste sasiadow? I dlaczego na liscie w wiezy widze tylko trzech graczy?
 

DeletedUser

Guest
ucel: atak przez wieze nie rozni sie niczym od ataku bezposredniego przez liste sasiadow.
po prostu w wiezach zawsze bedzie mniej osob, to logiczne, bo sa w nich osoby wojujace i majace odpowiednia armie.
nazwa pvp pasuje. jakby nie patrzec to armia gracza, a nie komputera. gracz decyduje kto ma wchodzic w jej sklad. komp sie jedynie zamiast nas broni z automata. co mnie smieszy, pomimo tego czolowka z mojego sasiedztwa nie jest w stanie przebic sie przez moich obroncow, ktorzy to sasiedzi sa w najlepszych gildiach na swiecie drugim. pewnie, ze lepiej by bylo bronic sie samemu, ale jest jak jest. czepiacie sie. gra i tak oferuje duzo wrazen.
 

DeletedUser2383

Guest
Widzisz tylko 3 bo tylko tulu zdobyło punkty w turnieju, a reszta nie.
 

DeletedUser2776

Guest
No to wreszcie wzystko jasne. Dzieki :)

- - - Zaktualizowano - - -

No to wreszcie wzystko jasne. Dzieki :)
 
Do góry