Muzyka w grze = tragedia

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser18590
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser18590

Guest
Gram w FoE około roku, kiedy przechodziłem jakoś z epoki żelaza do wczesnego średniowiecza ucieszył mnie fakt że zmieniła się muzyka a tle. Nie mogę jednak pojąć dlaczego będąc obecnie w epoce kolonialnej nadal muszę słuchać do zerzy....ia wkółko tego samo. To co robię to wyciszam muzyką bo nie da się tego dłużej wytrzymać. Czy aspekt muzyczny twórcy kompletnie olali czy jest jakiś magiczny przycisk zmiany muzyki którego do dziś nie odkryłem a po którejś tam aktualizacji muzyka nie zmienia się z automatu? Przecież takie coś w tak rozpowszechnionej grze nazwałbym DNEM. Po prostu żenujące.
 

bartekmod

Książę
ja tak dawno temu wyłączyłem muzykę, że dopiero Twój post przypomniał mi, że jest coś takiego jak muzyka, gram bez od kilku lat i jestem zadowolony ;) zrób to samo zamiast się irytować, lepiej winampa w tle puścić czy yt :p
 

DeletedUser18590

Guest
No to jedyne rozwiązanie, ale tak się składa że zbudowałem kilka gier, ogólnie jestem od dziecka zafascynowany produkcją gier i jak dla mnie gra na której trzepią takie kokosy, takie pieniądze, ładują w reklamy itd. nie posiada żadnej linii melodycznej w tle choćby odrobinę zróżnicowanej co przecież buduje klimat jest dla mnie po prostu słabe. Mega słabe. No cóż. Wygadałem się przynajmniej bo chyba nic więcej nie pozostało.
 

DeletedUser3155

Guest
"DNO", "żenujące" ... bo się nie zmienia co epokę "linia melodyczna".
No ciężko jest, ale myślę, że Ty jako stworzyciel kilku gier masz jakiś ziomków od muzy co walną podkłady x iks w tydzień.
Wtedy społeczność FoE będzie miała motyw muzyczny, równego poziomu jakościowego w każdej epoce.
Toż to priorytet a teraz to "dno".

Muzyka w FoE wg. mnie jest taka jakaś uspokajająca... to gra w której nie wyzywa się "Twojej starej" i jakoś pozytywnie jest... nie chodzi chyba o to by muzyka się zmieniała co epokę a właśnie o ten "sielankowy klimat".

PS.
Co myślisz o muzyce z Tawerny?
 

DeletedUser18590

Guest
Muzyka jest taka... uspokajająca owszem, ale pamiętam że w pierwszych chyba dwóch epokach była inna i liczyłem na zmianę co epokę. Dla mnie to dramat ponieważ krytycy muszą wziąć pod uwagę wszystkie aspekty gry. Fabuła, grafika, animacja, interfejs, dźwięk... itd. Ale za dużo by pisać żal że gra na której twórcy zarabiają sporą kasę i jest fajna bo sam gram przecież w sumie ma całkowicie olany wątek muzyki. Czy nie było by miło oczekiwać podczas fajerwerków i nowego ratusza czegoś nowego w postaci kolejnej muzyki kojarzącej się z daną epoką? Olali to na maxa. Błąd. Wg mnie duży minus gry. Gracze mogą sobie puszczać nawet mp3 w tle mnie chodzi o to co sprzedają twórcy gry i dlaczego aspekt muzyki został pominięty. Co myślę o muzyce z tawerny? Też bardzo fajna. Co prawda jakiś krótki sampel powtarzający się w kółko ale w sumie zagląda się tam realnie na kilka sekund. Tu bym zażaleń nie pisał natomiast grając od roku jeśli słyszy się w kółko to samo w tle podczas całej rozgrywki po prostu się muzykę wyłącza. I prawdopodobnie robi tak każdy. I to jest ok???
 

DeletedUser18927

Guest
Ja tam gram bez muzyki inaczej bym nie wytrzymała tego ;-)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Tutaj chyba mamy problem typowo jest popyt jest podaż.
Zdecydowana większość gra bez dźwięku.

Muzyka jak dla mnie również nie do zniesienia, mój gust jest dosyć specyficzny, a cokolwiek grającego z przeglądarki musi zostać od razu wyłączone. Muzyka to jeszcze pikuś, dźwięk miasta jak mi ostatnio kaszlną w słuchawki jakiś mieszkaniec mojej wioski, to myślałam że nie zdzierżę!
Oczywiście o gustach muzycznych się nie dyskutuje, tu chyba kolejny problem, dla jednych muzyka po poprawce będzie gorsza, a wielu się nawet o tym nie dowie (chyba że przeczyta o tym w aktualizacji) bo ma permanentnie wyłączony dźwięk.
 

DeletedUser3155

Guest
@Natalia: Nie napisałem, że muzyka mi się podoba, na dłuższą metę jest nużącą i się z tym zgadzam (sam mam ją wyłączoną od jakiegoś czasu) ale po powrocie do gry, po kilku latach sprawiała wrażenie kojącej i pozytywnej.
---
@Bob z Krainy Deszczowcow: Mnie tylko lekko zirytował ton Twojej wypowiedzi... Ta "żenada" itp.
"Ja robię gry a tutaj taka gra 'wypasiona', którą stać na reklamy etc. nie potrafi dać ścieżek muzycznych do każdej epoki"

Jak pisała Natalia wyżej... to się nie opłaca bo jest mało ludzi wymagających tego a epok jest dużo ;)
Co za tym idzie dużo utworów indywidualnych zrobionych na zamówienie ...

PS.
Już widzę te komentarze: "przecież ten motyw nie pasuję do postępowej" / "kto wymyślił te skrzypce w kolonialnej" / "kontrabas w późnym średniowieczu??? ja szkołę muzyczną skończyłem !!! "
-.-
 

DeletedUser18590

Guest
A może i macie racje. Kontrowersji by było sporo. Nie mniej jednak dla ludzi podchodzących z lekkością do tego było by to fajne. Jak ktoś by walił krytyką typu skąd kontrabas w średniowieczu to właśnie mógłby se tę nutkę w tle wyłączyć i nie cwaniakować. :) Osobiście ja byłbym niezwykle rad i nie mógł się doczekać kolejnej epoki w której przy fajerwerkach zmieniał by się muzyka w tle w końcu!! A po kilku tygodniach i tak bym wyłączał ją fakt, ale wznawiał przy nowej epoce znów z ciekawości. Jeśli oceniać by grę, gdybym był recenzentem. Grywalność 8/10, grafika 7/10, oprawa muzyczna 1/10. Średnia oceny za grę gdyby ogarnęli muzykę w każdym czasopiśmie wzrosła by prawie 30% :D No cóż... Nie potrzebują tego a graczów wymagających miłych doznań słuchowych mają głęboko w czterech literach. No ale gram sobie dalej więc to o czymś świadczy. ;)
 

DeletedUser18590

Guest
Ciekawe czy cokolwiek zrobili w tej sprawie chociaż w nadchodzącym evencie karnawałowym ;)
 

DeletedUser18590

Guest
Nie no nie wierzę... aż musiałem napisać w epoce przemysłowej jest zmiana muzyki. Fajnie! W końcu po roku ciężkiej pracy człowiek się doczekał czegoś hahahaah A piszę bo się zastanawiam czy to tak jest że to trzeci typ muzyki w tym czasie czy może jakaś aktualizacja coś zmieniła na dniach?
 

DeletedUser18590

Guest
Nie. To takie próby wcielenia muzyki w grze żeby nikt nie powiedział że to dla głuchoniemych gra. ;) Raczej wyłączam bo w kółko to samo. Włączam czasem podczas walki lub przy wyprawach gildyjnych tak to lepiej założyć że muzyki nie ma i wyłączyć głos :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser20269

Guest
Ja nue mam muzyki bo gram na głośnikach , których jak zawsze zapominam je włączyć.
 
Status
Zamknięty.
Do góry