[Gildie] Możliwość sprawdzenia gildii gracza

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser18000
  • Data rozpoczęcia

Dostęp do profilu gildii, graczy spoza listy znajomych i sąsiadów....

  • Potrzebny

    Głosy: 3 27,3%
  • Nie potrzebny

    Głosy: 8 72,7%

  • W sumie głosujących
    11

DeletedUser18000

Guest
Dziś napisał do mnie jeden kolega z propozycją przystąpienia do gildii.
Więc chciałem zobaczyć co to za gildia no i tu pojawił się problem, który jak sądzę jest bardzo dobrze wszystkim znany.
Ja w takiej sytuacji dołączam takiego gościa do znajomych, tylko po to żeby w ogóle zobaczyć do jakiej gildii on należy, bo z tego co wiem to niema żadnego sposobu żeby sprawdzić do jakiej gildii należy gracz, który nie jest ani moim sąsiadem, ani znajomym.
Ale to nie jest koniec problemów, bo żeby zobaczyć profil jego gildii, muszę wejść w ranking gildii i tam wyszukać jego gildię, wpisując jej nazwę w okienku wyszukiwania.
Czy tylko ja mam wrażenie że coś tu jest nie tak? ;)

Moja propozycja to dodanie informacji o gildii wszędzie tam gdzie jest to potrzebne, a także dodanie możliwości sprawdzenia profilu gildii.
Decyzję jak konkretnie to zrobić, pozostawiam programistom :)
 

DeletedUser16912

Guest
Uważam , że opcja sprawdzania gildii gracza oraz profilu gildii w rankingu jest wystarczająca - bez sensu jest dodawać ją w innych miejscach.
 

DeletedUser19005

Guest
przydałaby się możliwość podglądu profilu gildii z androida ;)
 

DeletedUser18000

Guest
Uważam , że opcja sprawdzania gildii gracza oraz profilu gildii w rankingu jest wystarczająca - bez sensu jest dodawać ją w innych miejscach.

tylko że niema żadnego połączenia rankingu z graczem. W takiej sytuacji jak opisałem wyżej, trzeba by wejść w ranking, wpisać palcem imię gracza, zobaczyć nazwę gildii, przejść do rankingu gildii, znów palcem wpisać nazwę gildii i dopiero wtedy można zobaczyć jej profil.
To z deka skomplikowane i pracochłonne.
Wolał bym jak by np obok opcji "dodaj do znajomych", była nazwa gildii, a po jej kliknięciu otwierał się profil.
 

DeletedUser16912

Guest
tylko że niema żadnego połączenia rankingu z graczem. W takiej sytuacji jak opisałem wyżej, trzeba by wejść w ranking, wpisać palcem imię gracza, zobaczyć nazwę gildii, przejść do rankingu gildii, znów palcem wpisać nazwę gildii i dopiero wtedy można zobaczyć jej profil.
To z deka skomplikowane i pracochłonne.
Wolał bym jak by np obok opcji "dodaj do znajomych", była nazwa gildii, a po jej kliknięciu otwierał się profil.
Nie przesadzaj - nie zajmuje to nawet minuty. No chyba, że siedzisz i sprawdzasz 50 osób i ich gildii dziennie... wtedy może być to trochę męczące :p
 

DeletedUser18000

Guest
Nie przesadzaj

To nie jest przesada. Chodzi o intuicyjność interfejsu.
Informacja powinna być dostępna w tym miejscu w którym ktoś jej potrzebuje, a nie gdzieś tam, żeby trzeba przerywać to co się robi żeby się do niej dokopać.
A jeśli już, to powinna być przynajmniej tam gdzie można się jej spodziewać.
Np informacje o graczu powinny być w jego mieście.
Kto na to wpadnie żeby szukać ich w rankingu?
 

DeletedUser16912

Guest
Jeśli informacje o graczu będą w jego mieście - to czy i tak nie będziesz musiał przerwać tego co robisz, aby wejść do jego miasta i je sprawdzić ?

Kto na to wpadnie żeby szukać ich w rankingu?
Ja i z całą pewnością wiele innych osób.
 

DeletedUser19016

Guest
Fakt, mogłoby to być o wiele bardziej poręczniejsze aczkolwiek nie jest to jakiś ogromny problem
 

DeletedUser18000

Guest
Jeśli informacje o graczu będą w jego mieście - to czy i tak nie będziesz musiał przerwać tego co robisz, aby wejść do jego miasta i je sprawdzić ?
Zawsze się znajdzie ktoś komu trzeba wszystko oddzielnie tłumaczyć :/
Napisałem "A jeśli już", czyli jeśli ta informacja ma być "gdzieś tam", to powinna być tam gdzie się jej należy spodziewać.
 
Do góry