Możliwość moderowania ofert handlowych gildyjnych

  • Rozpoczynający wątek nexter
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba Ci się idea moderowania ofert handlowych w gildii?

  • Tak.

    Głosy: 22 71,0%
  • Nie.

    Głosy: 9 29,0%
  • Nie wiem.

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    31
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
sry za off top-a ale proszę Cie pisz mniej i konkretniej bo bez urazy ale Twoje posty są na pol strony w każdym dziale :)

Staram się dokładnie pisać o co mi chodzi i nie skąpię literek jeśli mam pomysł jak coś przedstawić w lepszy sposób. Zależy mi na lepszym przekazie informacji tak, jak i lubię czytać posty w których jasno każdy określa o co mu chodzi (a nie tak jak 3 osoby w innym co piszą po jednym zdaniu i żadna nie wie o co innej chodzi przez sporą już ilość wypowiedzi...). Ponadto trwam w przekonaniu, że o ile kogoś może boleć czytanie dłuższego tekstu, nie czyni to przekazu mało konkretnym.

Jeśli chodzi o sam pomysł, to nie byłoby to różnicy, czy opcja jest dla leadera+moderatorów gildyjnych. Nie do końca podoba mi się tak silny poziom kontroli innego gracza z uwagi na fakt bycia w gildii. Skoro pisanie do wielu osób może być problematyczne, a wyrzucanie z gildii to zbyt mocne posunięcie... cóż, może i masz tutaj rację, ale odnoszę wrażenie, że od tego już tylko krok do pozwolenia leaderom (i moderatorom) gildii na dysponowanie towarami wszystkich członków gildii :p
 

DeletedUser

Guest
Przestrzegałem zasad, nie wiem skąd ten zarzut.
zasady handlowe w gildii były już od dawna - zresztą kilka podobnych rozmów miało miejsce już wcześniej (dotyczących zasad i handlu), więc nie pisz, że coś nagle znienacka się porobiło w gildii, bo to nieprawda.

ale dość tego off-topu tutaj. proszę o wypowiadanie się odnośnie pomysłu moderacji ofert handlowych. sprawy prywatne i szukanie usprawiedliwienia swojej (wg mnie nagannej) postawy proszę szukać w gildii lub u lekarza specjalisty. /dzięki/
 

DeletedUser

Guest
zasady handlowe w gildii były już od dawna - zresztą kilka podobnych rozmów miało miejsce już wcześniej (dotyczących zasad i handlu), więc nie pisz, że coś nagle znienacka się porobiło w gildii, bo to nieprawda.

ale dość tego off-topu tutaj. proszę o wypowiadanie się odnośnie pomysłu moderacji ofert handlowych. sprawy prywatne i szukanie usprawiedliwienia swojej (wg mnie nagannej) postawy proszę szukać w gildii lub u lekarza specjalisty. /dzięki/

1:1 zaczęło obowiązywać dopiero od wczoraj w VVV. Jedyną dotąd zasadą było ograniczenie wielkości oferty do 20 sztuk towaru. Ne szukam usprawiedliwienia bo nie czuję się winny.
Dzięki Nexter za Twoją troskę o moje zdrowie.

Ja pójdę do lekarza, bo faktycznie grypa mi zaczyna dokuczać a Tobie radzę wybrać się na najbliższy targ. Ogłoś tam, że od dzisiaj towary można sprzedawać tylko za złotówkę (ewentualnie 1 jabłko za 1 gruszkę) bo w końcu wszyscy jesteśmy Polakami i trzeba sobie pomagać, nie :) ?

Żeby nie był tylko OFF-TOP:
W zasadzie moderowanie nie wpłynęłoby źle na handel. Więcej osób by się wkurzyło na moderatora za ingerencje i odchodziłoby z gildii. Na szczęście gild jest wiele i osoby myślące podobnie grupowałyby się w przyjaznych sobie gildiach bez bzdurnych ograniczeń.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
1:1 zaczęło obowiązywać dopiero od wczoraj w VVV.
bzdura. reguła już była omawiana za czasów Czarnej , jak i później. nawet o tym gadaliśmy na PW. zapomniałeś?
Tobie radzę wybrać się na najbliższy targ. Ogłoś tam, że od dzisiaj towary można sprzedawać tylko za złotówkę (ewentualnie 1 jabłko za 1 gruszkę) bo w końcu wszyscy jesteśmy Polakami i trzeba sobie pomagać, nie :) ?
już pisałem Ci, że pomyliłeś gry. FoE to nie jest gra w cinkciarstwo i żerowanie na innych.
W zasadzie moderowanie nie wpłynęłoby źle na handel.
no pewnie że nie! jeżeli trafisz do gildii z samymi 'cinkciarzami' lub, które myślą podobnie jak Ty, to moderacja będzie potrzebna, gdy ktoś da 'uczciwą ofertę' (ale 'uczciwą' w moim znaczeniu!). pogadaj z liderem - może on chce właśnie takiego gracza jak Ty, który daje 60 ofert niekorzystnych dla innych. jeśli tak, to w czym problem?
 

DeletedUser

Guest
już pisałem Ci, że pomyliłeś gry.
Nie, nie pomyliłem. To Ty chcesz zmieniać tą grę dokładając różne ograniczenia. To wersja beta, może Ci się uda. Ja korzystam z możliwości jakie FoE aktualnie daje.
pogadaj z liderem - może on chce właśnie takiego gracza jak Ty,daje 60 ofert niekorzystnych dla innych.?
Czy korzystne czy nie to powinni oceniać gracze akceptując je lub nie. A Ty chcesz im odmówić tego wyboru albo zniechęcając wystawiających, potępiając ich jako "żerujących" albo opowiadając się za odgórnym usuwaniem ofert jak w tej ankiecie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Nie, nie pomyliłem, to Ty chcesz zmieniać tą grę dokładając różne ograniczenia.
nie czytasz uważnie ;) chodziło mi o zmianę profilu tej gry - chciałbyś, aby ta gra stała się grą ekonomiczną (a raczej zabawą w lichwę).
Czy korzystne czy nie to powinni oceniać gracze akceptując je lub nie. A Ty chcesz im odmówić tego wyboru albo pisząc, że to "żerowanie" albo opowiadając się za odgórnym usuwaniem ofert jak w tej ankiecie.
nie rozumiesz, że przystępując do jakiejś gildii, musisz akceptować jej regulamin.
to nie Ty decydujesz o 'wyborach'; o usuwaniu / zostawieniu ofert handlowych; o usuwaniu / zostawieniu postów na forum gildyjnym; o produkcji dla gildii...itd.

opcja, którą tu proponuję, ma być pomocnym narzędziem, z którego może (ale nie musi) skorzystać lider (lub os. wyznaczone). zatem taką propozycją nikomu więc niczego nie odmawiam, nikogo nie ograniczam.

ktoś, kto przystępuje do gildii, rozumie, że musi akceptować pewne reguły i że są osoby z wyższą rangą, które decydują o profilu danej gildii. jeżeli tego nie rozumiesz, to ponownie muszę Cię skierować do lidera, by Ci to ładnie i powoli wytłumaczył. do niego kieruj swoje wątpliwości odnosnie handlu i reguł w gildii. na forum nie szukaj poparcia, bo jak sam widzisz, raczej Ci się nie uda. poza tym to bez znaczenia dla zasad Twojej obecnej gildii - bo co napiszesz, że na forum udało CI się znaleźc jedną osobę, która myśli jak Ty? i co z tego będziesz mieć???

czyli jeszcze raz powtórzę:
moderacja ofert jest OK, bo to dodatkowe narzędzie. a reguły handlu zależą od ustaleń konkretnej gildii.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
zatem taką propozycją nikomu więc niczego nie odmawiam, nikogo nie ograniczam.

Chcąc nie chcąc ograniczasz tych właśnie, którzy wystawiają oferty również na handel ogólnodostępny.

Z własnego doświadczenia - osobiście przestrzegam reguł handlu wewnątrz gildii, ale wystawiam również czasami oferty mniej korzystne na ogólny, które są jednak widoczne w zakładce 'oferty z gildii'. Gdyby ktoś dzierżący władzę proponowaną przez Ciebie (taki tawariszcz Hilary Minc) skasował mi te oferty (wykonując postanowienia planu sześcioletniego), byłbym delikatnie mówiąc nieukontentowany ;)
Wybacz porównania, ale cały czas mi się to z tym kojarzy :)


Nie zrozum mnie jednak źle, pomysł w zamyśle jest dobry (jeśli chodzi o ukrócenie spamu na gildyjnym bazarku), lecz wykonanie - jak to określił zresztą Kaczyński wyżej - nieco "śliskie", narażające na wewnętrzne nieporozumienia i kłótnie, spowodowane a to przypadkowym kliknięciem, a to złośliwością etc.



Osobiście bardziej skłaniałbym się prędzej ku zapobieganiu, a nie naprawianiu. Można by wprowadzić blokadę umieszczania ofert niezgodnych z przelicznikiem gildii przeznaczonych "dla gildii". W momencie wystawiania takiej oferty wyskakiwałoby okienko w stylu "Ti ti ti nieładnie nie przestrzegać regulaminu itd.". To taki luźny pomysł, niedopracowany technicznie, ale raczej (?) możliwy i bardziej fair wobec graczy handlujących także poza gildią, i oszczędzałby czas takiemu odgórnemu Moderatorowi Handlu (jak to brzmi! :p) :)

FoE to nie jest gra w cinkciarstwo i żerowanie na innych
Owszem, w tych słowach nie sposób temu zaprzeczyć. Jendak handel umiejętny, a jednocześnie niekrzywdzący członków gildii, to chyba nie od razu cinkciarstwo…? Nie da się ukryć, że handel to biznes, a nie Czerwony Krzyż (cały czas mówię o handlu poza gildią).

Przepraszam za rozwlekłość, ale nie mogłem się powstrzymać ;P
 

DeletedUser

Guest
ale wystawiam również czasami oferty mniej korzystne na ogólny, które są jednak widoczne w zakładce 'oferty z gildii'.

to jest inny problem. bo te oferty nie powinny być widoczne w tej zakładce (tzn. dla gildii).
przelicznik gildyjny ma sens... choć czasami chce się pomóc 'początkującemu' graczowi, wymieniając 'niekorzystnie' dla siebie (np. 10 szt. marmuru za 10 szt. jedwabiu).

ale dzięki za konkretny komentarz.
 

DeletedUser

Guest
Tyle że propozycja przycisku "sprzedaż tylko poza gildią" była już tutaj i wylądowała w szufladzie.
Z komentarzem Danifae:
Sądzę, że takie rozwiązania wprowadziłoby więcej zamieszania niż pożytku. Wystawiona oferta nie jest zgodna z zasadami przyjętymi w gildii, więc jest wystawiona dla wszystkich - jednocześnie jednak, nie widzę powodu, dla którego ktoś z Twojej gildii nie miałby z niej skorzystać jeśli chce.

Czyli gdyby wprowadzono moderację rynku, każdy gracz mógłby twierdzić, że jego oferta była poza gildię i nie należało jej moderować.
 

DeletedUser

Guest
Czego jeszcze nie udało mi się w temacie napisać, względem mojego stosunku to pomysłu, to to, że byłoby to przeze pozytywnie postrzegane właśnie gdyby tyczyło się ofert wyłącznie gildyjnych. Te tylko winny według mnie być opcjonalnie podatne na moderacje osób do tego w gildii upoważnionych.
Tak długo jak problem jednak w większej skali rodzić będą oferty składane na całą okolicę, a chcąc nie chcąc i przez gildię widziane, jest to albo ewentualny argument dla tematu wspomnianego przez Klen w poście powyżej, albo ewentualna potrzeba na zmoderowanie niekorzystnej oferty nie poprzez jej usunięcie, a "zakrycie" dla członków gildii (uczynienie niewidoczną dla osób należących do gildii, przeglądających rynek wyłącznie gildyjny). Tu jednak pojawiałaby się kwestia, czy taka transakcja byłaby opłacana punktem rozwoju, czy nie. Niby jest transakcją między członkami gildii, ale nie jest dla nich jako gildyjna widoczna, więc jeśli są w tej samej okolicy...
Tak czy inaczej, to sporo miesza według mnie :p
Na chwilę obecną obstaję przy stanowisku poparcia dla kwestii moderacji ofert gildyjnych wyłącznie.
 

DeletedUser5150

Guest
Nexter, Krzysiekd2 - zaczynam mieć deja vu :)
ta sama dyskusja o to samo co w innym miejscu

zauważyłem strasznie wielką łatwość komplikowania prostych spraw, a tak naprawdę wszystko zmierza do:
1. Jesteś w gildii? to działasz wg jej zasad.
2. Twoje oferty są za wysokie co do przyjętego stosunku w gildii? ok ale zostaw możliwość dogadania się kompanowi na PW np.

Kurczę chyba umiecie czytać oferty? Jak za drogo nie trzeba brać - zawsze zostaje handlarz...
Nieraz brałem droższe oferty, to jest gra strategiczna i przepłacenie jest jednym z ryzyk
To chyba tyle
a i dodam że widziałem u sąsiada ofertę która mnie rozśmieszyła - wystawiłem potrzebny heban wtedy za cenę w drugą stronę, chyba zrozumiała bo oferta zniknęła :)
 

DeletedUser8

Guest
Mam wrażenie, że dyskusja dotyczy bardziej wewnętrznych problemów jednej gildii niż faktycznej potrzeby wprowadzenia moderacji ofert gildyjnych. Zakładając jednak, że podobne problemy pojawiają się też u innych, powiem tak: Jeśli ktoś działa niezgodnie z zasadami przyjętymi w gildii (nieważne w jakiej kwestii), to albo jest to przez resztę akceptowane albo delikwent jest z gildii usuwany. Zawsze można z nim pogadać albo sprawę wyjaśnić, po co od razu jakieś kasowanie?
W pewnych kwestiach po prostu musicie się dogadać, na pewne będzie to zdrowsze i rozsądniejsze niż ingerowanie w czyjeś oferty.
 
Status
Zamknięty.
Do góry