Możliwość moderowania ofert handlowych gildyjnych

  • Rozpoczynający wątek nexter
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba Ci się idea moderowania ofert handlowych w gildii?

  • Tak.

    Głosy: 22 71,0%
  • Nie.

    Głosy: 9 29,0%
  • Nie wiem.

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    31
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Pomysł jest prosty:
by lider mógł wyznaczyć moderatorów ofert handlowych, których zadaniem byłoby usuwanie niekorzystnych (niezgodnych z zasadami danej gildii) ofert handlowych.

Kto jest w gildii z 40-80 graczami, ten wie, czemu to ma służyć ;)

/albo, żeby moderatorzy forum gildyjnego byli automatycznie moderatorami ofert handlowych/.
 

DeletedUser5513

Guest
Pomysł dobry. Edycja lub przynajmniej usuwanie niekorzystnych ofert.
 

DeletedUser

Guest
Mnie się pomysł podoba. Prosty, a skuteczny. Ale jednak mam wrażenie, że coś jest z nim nie tak. Nie wiem czemu, ale mam takie wrażenie. Ale ponieważ to wrażenie jest z niewiadomego powodu, nie mam prawa wysługiwać się nim jako argumentem.
Więc przejdę do zalet, jakie widzę w tej idei. Zapychanie naprawdę zbędnymi ofertami zmniejszyłoby się na pewno. Likwidowanie ofert długo zalegających też jest dobrą rzeczą.

Na chwilę obecną daję "Tak", ale na razie się wstrzymam od głosowania w ankiecie, bo być może ktoś mnie uświadomi, skąd to wrażenie.
 

DeletedUser

Guest
idea jest prosta. przystępując do gildii, musisz respektować jego zasady. jeśli ktoś je narusza wystawiając niekorzystne oferty handlowe, to właściwie nie ma narzędzi, by coś z tym zrobić. bo albo można bojkotować, albo usunąc gracza. obie opcje niedobre.
 

DeletedUser

Guest
Z jednej strony dobre, ponieważ gildia pozbędzie się nietrafionych ofert. Jednak czy długo zalegające oferty nie są automatycznie cofane? Ponadto co w sytuacji, gdy ktoś celowo chce wystawić dla kogoś ofertę niezgodną z zasadami gildii (przykładowo wspomóc słabszego sąsiada/znajomego)?
 

DeletedUser3669

Guest
Ponadto co w sytuacji, gdy ktoś celowo chce wystawić dla kogoś ofertę niezgodną z zasadami gildii (przykładowo wspomóc słabszego sąsiada/znajomego)?

nic nie stoi na przeszkodzie żeby uprzedził osobę moderująca rynek o takiej ofercie :)

pomysl ciekawy przydatny wiec tak :)
 

DeletedUser5506

Guest
podoba mi sie, jestem jak najbardziej za wprowadzeniem tego pomyslu :)
 

DeletedUser3014

Guest
Ponadto co w sytuacji, gdy ktoś celowo chce wystawić dla kogoś ofertę niezgodną z zasadami gildii (przykładowo wspomóc słabszego sąsiada/znajomego)?

Myślę że można by ustawić to tak, że "na czerwono" są tylko oferty na niekorzyść innych graczy. Oferta na niekorzyść wystawiającego to jego prywatna sprawa...
 

DeletedUser1724

Guest
Super pomysł :D Jak najbardziej jestem za tym by Bryfft z tym pomysłem wystartował do IG :p
 

DeletedUser3669

Guest
Myślę że można by ustawić to tak, że "na czerwono" są tylko oferty na niekorzyść innych graczy. Oferta na niekorzyść wystawiającego to jego prywatna sprawa...

sadze ze pomysł powstał po to żeby wyczyścić rynek z takich ofert a nie paćkać jeszcze bardziej czerwonymi kolorami :)
 

DeletedUser

Guest
Generalnie rzecz biorąc, jak na sytuację i stosunki w gildii w której ja mam przyjemność być, taka opcja byłaby czysto zbędna. Śmiejemy się czasem, że ilekroć nie wejdzie się w przeglądanie ofert, 90% to śmieciowe oferty jednej z osób w naszej gildii. Ofert pokroju 10 hebanu za 5 złota (czyli wcale nie koniecznie głupich). Niemniej jednak moja wyobraźnia nie jest na tyle ograniczona by nie móc zrozumieć jak wyglądałaby sprawa oferty 10 liny na 5 drewna. Dlatego też o ile uważam, że taka opcja w gildii do której należę, byłaby tylko zbędnym dodatkiem, to w grze koniec końców faktycznie mogłaby się okazać bardzo użyteczna i przez wielu ceniona. Jak sam autor wspomniał wcześniej - wiele gildii może się opierać na zasadach z góry narzuconych i albo będzie ktoś je respektować i się do nich stosować, albo nie będzie należeć do takiej gildii.
Podsumowując, popieram pomysł.
 

DeletedUser

Guest
Zakrawa trochę na gospodarkę centralnie planowaną ^^

W pierwszym odruchu zagłosowałem na 'tak', ale myśląc nad tym dłużej nie jestem do końca przekonany. Część ofert jest wystawianych poza gildię, z nastawieniem zysku i mniej korzystnym przelicznikiem, ale są widoczne również jako oferta gildyjna. Są lekko irytujące, ale cóż, takie uroki wolnego rynku - można je tolerować...

Jeśli jednak ktoś z gildii dosłownie zaśmieca targ wbrew zasadom gildii, można mu to wyperswadować słownie, a w skrajnym wypadku pożegnać delikwenta ku wtórowi wiwatów zadowolonych handlarzy :)
 

DeletedUser

Guest
Po przeczytaniu powyższego postu, w głowie zrodziło mi się pewne przemyślenie.
Niekorzystne oferty są często wystawiane z zamysłem, nie zaś po to by narobić spamu i czerpać radochę z tego, że innym ciężko znaleźć to czego szukają (zwłaszcza tym co są ze mną w gildii). Przykładem intencji takich ofert może być oferowanie czegoś dla tych którzy akurat rozpaczliwie czegoś potrzebują (np: blokuje mi rozwój brak hebanu, gildia jest nieliczna, nikt jej nie ma. W całej okolicy nikt nie oferuje. jedyna oferta wydaje się głupia, bo za heban chce w stosunku 1:1 szkło. No ale trudno, nie będę marnować pkt rozwoju, biorę). Innym przykładem przemyślnego składania głupich ofert może być nadzieja na kogoś kto niepomyślnie się na to złapie, przykładowo wystawimy 10 drewna za 10 drutu a ktoś kupi myśląc że super oferta na drut, którego akurat miał 11. Głupie, fakt. ale wiem że takie sytuacje się zdarzają i to wcale nie tak niezwykle rzadko.
I teraz wracając do sedna sprawy - mamy takiego moderatora gildyjnego który pragnie zrobić porządek i nasz niecny plan obraca w perzynę bo mu robimy w gildii spam. Dodam tu nawet, że o ile jest to chyba wyraźnie niemoralne, jeśli ktoś bardzo skąpo liczy na zysk własny, może chcieć i z gildii tak spijać. To kwestia podejścia do gry i tego jak grać chcemy będzie decydować o tym co zdecydujemy się robić. Jeśli gildii się to nie podoba ma już teraz dostępne dwa rozwiązania: Słownie upominać osobę i ewentualnie ją wyrzucić z gildii, za nieprzystosowanie do zasad które tego typu działalności zakazują (ponieważ członkowie gildii sobie spamu w handlu nie życzą), lub zacisnąć zęby i cierpieć spam w takiej postaci. Nie ma tu potrzeby na dodawanie opcji moderowania czyichś ofert, a to w moim rozumieniu określa tą ideę za zbędną.
 

DeletedUser3669

Guest
Po przeczytaniu powyższego postu, w głowie zrodziło mi się pewne przemyślenie.
Niekorzystne oferty są często wystawiane z zamysłem, nie zaś po to by narobić spamu i czerpać radochę z tego, że innym ciężko znaleźć to czego szukają (zwłaszcza tym co są ze mną w gildii). Przykładem intencji takich ofert może być oferowanie czegoś dla tych którzy akurat rozpaczliwie czegoś potrzebują (np: blokuje mi rozwój brak hebanu, gildia jest nieliczna, nikt jej nie ma. W całej okolicy nikt nie oferuje. jedyna oferta wydaje się głupia, bo za heban chce w stosunku 1:1 szkło. No ale trudno, nie będę marnować pkt rozwoju, biorę). Innym przykładem przemyślnego składania głupich ofert może być nadzieja na kogoś kto niepomyślnie się na to złapie, przykładowo wystawimy 10 drewna za 10 drutu a ktoś kupi myśląc że super oferta na drut, którego akurat miał 11. Głupie, fakt. ale wiem że takie sytuacje się zdarzają i to wcale nie tak niezwykle rzadko.
I teraz wracając do sedna sprawy - mamy takiego moderatora gildyjnego który pragnie zrobić porządek i nasz niecny plan obraca w perzynę bo mu robimy w gildii spam. Dodam tu nawet, że o ile jest to chyba wyraźnie niemoralne, jeśli ktoś bardzo skąpo liczy na zysk własny, może chcieć i z gildii tak spijać. To kwestia podejścia do gry i tego jak grać chcemy będzie decydować o tym co zdecydujemy się robić. Jeśli gildii się to nie podoba ma już teraz dostępne dwa rozwiązania: Słownie upominać osobę i ewentualnie ją wyrzucić z gildii, za nieprzystosowanie do zasad które tego typu działalności zakazują (ponieważ członkowie gildii sobie spamu w handlu nie życzą), lub zacisnąć zęby i cierpieć spam w takiej postaci. Nie ma tu potrzeby na dodawanie opcji moderowania czyichś ofert, a to w moim rozumieniu określa tą ideę za zbędną.

sry za off top-a ale proszę Cie pisz mniej i konkretniej bo bez urazy ale Twoje posty są na pol strony w każdym dziale :)
 

DeletedUser

Guest
można mu to wyperswadować słownie, a w skrajnym wypadku pożegnać delikwenta ku wtórowi wiwatów zadowolonych handlarzy :)
Jeśli gildii się to nie podoba ma już teraz dostępne dwa rozwiązania: Słownie upominać osobę i ewentualnie ją wyrzucić z gildii

jak wspomniałem wcześniej już obie opcje nie są pozbawione wad - dyskusja z każdym graczem, który 'przegina' w swych ofertach często bywa uciążliwa, a pozbywanie się gracza z gildii jest zbyt mocnym krokiem (w tym przypadku).

myślę, że zapominacie o tym, że opcja moderowania ofert handlowych jest w sferze możliwości a nie konieczności, co oznacza, że jeżeli gildia nie chce moderowania ofert, to tego nie czyni - tak jak to jest z postami na forum gildyjnym. czy chcielibyście nie mieć opcji moderowania postów gildyjnych i tłumaczyć każdemu graczowi, by zmienił treść postu? a jak nie zmieni, to co? wyrzucić? ta analogia ofert handlowych do postów na forum gildyjnym ma sens. i proszę patrzeć na to z tej perspektywy.

czyli ogólnie chodzi o dostęp do narzędzia, które pozwoli liderowi (lub os. wyznaczonym) porządkowanie handlu. bez konieczności karania czy tłumaczenia. dzięki temu zyskuje cała gildia, a nie tylko lider.
 

DeletedUser

Guest
Zagłosowałem na "nie", bo problemem nie jest zbyt dużo ofert ale zbyt mało.
 

DeletedUser

Guest
Zagłosowałem na "nie", bo problemem nie jest zbyt dużo ofert ale zbyt mało.

tu nie chodzi o ilość ofert a o ich jakość!

zresztą po co komu 1000 ofert, gdzie ktoś proponuje wymianę towarów z tej samej epoki
w stosunku np. 1 : 1,5 ? - gdzie oczywiście on chce dla siebie więcej danego towaru niż dać komuś....

skądinąd wiem, że krzysiekd2 znany jest właśnie z tego typu ofert, i to z tego powodu pożegnał się z gildią . więc mnie jego głos nie dziwi. dla niego realizacja tego pomysłu, to byłby koszmar ;)
 

DeletedUser3669

Guest
Zagłosowałem na "nie", bo problemem nie jest zbyt dużo ofert ale zbyt mało.

Ilość ofert obrazuje tylko poziom gildii w jakiej obecnie jesteś :) lecz o jakość trzeba często walczyć sam się o tym przekonałeś zostając wyproszonym z gildii .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ilość ofert obrazuje tylko poziom gildii w jakiej obecnie jesteś :) lecz o jakość trzeba często walczyć sam się o tym przekonałeś zostając wyproszonym z gildii .

Naprawdę uważasz, że wystawiając oferty szkodziłem gildii? A nie pozostali, którzy kiszą towary w magazynach, bo im się nie chce ich wystawiać? Zdenerwowany beznadziejnymi ofertami i ich mizerną ilością wystawiłem swoje znacznie lepsze. Jak nic konkurencja się oburzyła :D.
Dzięki temu, że mi się chciało je wystawiać (moją motywacją były zarobek 1-4 sztuk towaru na jednej ofercie), to przynajmniej 20 osób zrealizowało w tym samym dniu ostatnie zadania z bałwanka (nikt inny nie oferował procelany ani drutu). Ani jednej osobie też nie odmówiłem też pomocy jak mnie prosiła o surowce na priv.

I Lepsze 100 ofert niż 10. Używam filtra jak czegoś szukam. Tutaj napisałem więcej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3669

Guest
Naprawdę uważasz, że wystawiając oferty szkodziłem gildii? A nie pozostali, którzy kiszą towary w magazynach, bo im się nie chce? Zdenerwowałem się beznadziejnymi ofertami na rynku i wystawiłem swoje znacznie lepsze. Jak nic konkurencja się oburzyła :D.
Dzięki temu, że mi się chciało je wystawiać (moją motywacją były zarobek 1-4 sztuk towaru na jednej ofercie), to przynajmniej 20 osób zrealizowało w tym samym dniu ostatnie zadania z bałwanka. Ani jednej osobie też nie odmówiłem też pomocy jak mnie prosiła o surowce na priv.


I Lepsze 100 ofert niż 10. Używam filtra jak czegoś szukam. Tutaj napisałem więcej.

Mówisz o sobie bardzo skromnie lecz to nie temat do off topu widziałem Twoje oferty i te dorabianie "1-4" towarów wszystko było by fajnie gdyby takich ofert nie było 5-6 stron licząc na każdej stronie zarabiałeś 50 % więcej towarów wyzyskując w ten sposób gildie takie jest nie tylko moje zdanie .
 

DeletedUser

Guest
Naprawdę uważasz, że wystawiając oferty szkodziłem gildii?

to już nieco off-top, ale odpowiem. Twoja wina to nie tylko oferty, ale też brak reakcji i ignorancja na krytykę ze strony innych graczy - w tym przede wszystkim totalna olewka lidera oraz zasad handlowych panujących w gildii.

w ten sposób szkodzi się gildii, a nie pomaga. jeśli chciałeś pomóc, to trzeba było wystawiać uczciwe oferty handlowe. wg Ciebie lichwiarstwo było próbą pomocy innym graczom?
ja tak tego nie odbieram. inaczej rozumiem słowo 'pomoc' najwyraźniej. ;)

przypomina mi to sytuacje, gdy ktoś pomaga psu, przestając go kopać. i jeszcze ma pretensje, że sie go nie doceniło. extra!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
nie chcesz ogladac za duzo ofert jednego gracza?! usun go z gildii... raz, drugi skads wyleci i sie nauczy... ingerowanie w czyjes oferty w/g mnie jest troche sliskie.
 

DeletedUser

Guest
t w tym przede wszystkim totalna olewka lidera oraz zasad handlowych panujących w gildii.
Przestrzegałem zasad, nie wiem skąd ten zarzut.
Totalną olewką nazywasz chyba to, że Apocalypto wprowadził nowe zasady i 10 minut później wyrzucił mnie z gildii, mimo, że moje oferty były wystawione już dawno.
 
Status
Zamknięty.
Do góry