Morze i tajemnice wody..

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser388
  • Data rozpoczęcia

Jesteś....

  • Za

    Głosy: 48 88,9%
  • Przeciw

    Głosy: 6 11,1%

  • W sumie głosujących
    54
Status
Zamknięty.

DeletedUser388

Guest
Odp: Morze i tajemnice wody..

@marrszoo

Misja zmieniona. Patrz na moje poprzednie posty..
 

DeletedUser388

Guest
Odp: Morze i tajemnice wody..

Jeszcze coś???



Niech ktoś pomoże, plisss.... :) :)



Głowa już nie pracuje itd.....
 

DeletedUser426

Guest
Odp: Morze i tajemnice wody..

Co więcej chcesz usłyszec ? Dopominanie sie o komentarze jak 15 latka na fejsie pod nowym zdjęciem.

Kto chciał to sie wypowiedział na temat , ogólnie pomysł sie podoba i narazie nic więcej nie usłyszysz. Chyba ze chcesz aby dalej ktos zachwalał twoje dzieło.
 

DeletedUser388

Guest
Odp: Morze i tajemnice wody..

@Strielok


Spoko rocko, może jeszcze coś wymyślę..... Dajcie tylko trochę czasu ;)
 

DeletedUser388

Guest
Odp: Morze i tajemnice wody..

Mam jeszcze to inny pomysł.....



Gdyby była możliwość podróżowania na morzu, to chciałbym wprowadzić placówki morskie, żeby można było handlować na pełnym morzu i nie trzeba było wracać do ojczyzny po towary.

Co mam na myśli? Otóż, gdy wytworzymy np. statek handlowy, ale pragniemy handlować gdzieś indziej lub toczymy podboje, to możemy zawsze dokonać handlu na morzu. Jedyne utrudnienia:

- Na statkach handlowych możemy zabrać towar, ale gdy chcemy dokonać wymiany towarowej, a swego surowca mamy za mało, to nie możemy handlować i musimy zawracać do domu po więcej lub po Złoto, jeśli mamy za mało towaru i nie mamy więcej u siebie.

-Na statkach bojowych możemy pomieścić ok. 10 jednostek (czyli 10 slotów będzie puste aż do zapełnienia). Jednakże zwykłe jednostki będą znacznie słabsze od tamtych (będą miały obniżone statystyki za podróż; jednostki typu "Żołnierz morski" tej kary nie otrzymają, bo są dostosowane do podróży morskich),

-Będzie niewiele takich placówek.
 

DeletedUser388

Guest
Chciałbym wprowadzić nową misję....

"STAROŻYTNE SKARBY"
Cel: odkryj i podbij prowincje: Azhmunum, Kikitaka, Rumuissa, Maopaopai, Urtuja i Jertefsa.
Nagroda: 50 Biżuterii.

I oczywiście, nowych wrogów...

Ciemne Ludy - mówią o nich w kronikach "Przedziwni to ludzie. Mają skórę ciemniejszą od naszej, chodzą prawie nago, a mieszkania to mają jak nasi przodkowie z okresu początków rozwoju naszej cywilizacji. Lecz gościnni, zawsze zapraszają do swych domostw. Jedynie ich nie wolno rozgniewać, bowiem ich wojownicy lepsi aniżeli nasi by zaczęli włóczniami machać jak dzieci. A i z łukami są zabójcami z daleka wyczuwalnymi. Ktokolwiek o nich słyszał, wie co mamy na myśli. Gościnni, acz groźni - jeden niewłaściwy ruch i leci nóż po naszym gardle. Fernando II Tupatic - jeden z czołowych dowódców-generałów łupieżców Królestwa Byka."

Jednostki:

- Dzikus - dziwny człek, bowiem niski, ciemny, i dziwnie macha rękoma. Trzyma w nich dwa sztylety wykonane z kości dawnych potworów. Dobry w ataku..(15) i słaby. W obronie (5). Lecz ruch niczym rozwścieczone czarnoskóre koty (11 pól/tura).
- Pikownik - Wysoki mąż o ciemnej karnacji, nosi na sobie skórę lamparta i dziwne, kościane kolczyki na nosie, zarówno z lewej, jak i prawej (strony). Nosi w obu rękach drewnianą pikę. Atak.. nie za dużo cię zaboli (9), lecz nie dasz mu rady (Obrona - 15). Ruch? Taki jak i my (10 pól/tura).
- Czarny Łuk - kolejny czarny wojownik, dźwiga ten sam łuk co i nasz. Prawdopodobne jest, że niemal takie same, lecz on nim zabije z większej odległosci zwykłego żołdaka i będzie z tego przeszczęśliwy w świecie (Atak - 18/19, Obrona - 12). Lecz przez fakt, iże jest mocno obciążony latająca skórą z tygrysa, za daleko nie ucieknie (6 pól/tura).
- Ninja - Znowu się coś rusza w krzakach... Czyżby to.. Ninja?! Wielki mistrz ukrywania się, skrytobójstwa i ucieczki w jednym? Uciekajmy! Bowiem jego atak przyspieszy nam zawał serca (25), dobrze chroniony kawałkami metalu (19), a ruch niczym uderzenie pioruna ( (!) 20 pól/tura).
- Szaman - na nasze oko, kapłan ludów ciemnych. Ma na sobie dziwną maskę, ubranie z trawy i słomy, a w jednej tylko ręce trzyma kostur z czaszką. Lekają się ich czarnoskórzy. A my też to wiemy i też się lękamy. Jeśli tylko rozgniewasz jego bogów, jego tajemnicze zaklęcie cię dorwie (zasięg - 19 pól). Atak, obrona i ruch.. średnio (wszystko po 12).
- Wódz - wielki i mądry wódz każdego z plemion. Mocarny i silny niczym niedźwiedź (atak - 21), pancerny jak skorupa żółwia (obrona - 19), szybki jak nosorożec (18 pól/ tura).

I jak, może być? Oceniać, KOMENTOWAĆ...;) ;) :)
 

DeletedUser388

Guest
Komentujcie ten pomysł ze Starożytnymi: jak się wam podoba?
 

DeletedUser625

Guest
Powiem tak Ninja i Wódz troszeczkę zbyt hardcore. Żeby ich powstrzymać musiałbyś wymyślić lepsze jednostki dla graczy. To raz. A dwa pomysł może nie przejść, bo trochę zaciera o rasizm "Czarny łuk - kolejny czarny wojownik". Poza tym ninja z deka także nie pasuje do zestawu reszty jednostek (nie te klimaty).
 

DeletedUser388

Guest
@Guanabana


Sorry, niestety nie mogłem wymyśleć czego innego. ;/ ;/

Poza tym, nie mam nic do osób o nieco ciemniejszej karnacji. Opis taki jest, ale NIE ZAWIERA TREŚCI RASISTOWSKICH (inaczej zostałbym "obsypany" tonami komentarzy od osób o ciemniejszej karnacji zionącymi nienawiścią i gniewem do mnie). ;<
 

DeletedUser625

Guest
Może takich osób po prostu tu nie ma? Może i dla Ciebie nie zawiera treści rasistowskich, ale znajdzie się ktoś bardziej czuły na punkcie koloru i Ci założy sprawę w sądzie o znieważanie. A co do Wodza i Ninji to by po prostu wystarczyło wodzowi zmniejszyć trochę statystyki, a Ninja zmienić nazwę na inną i też troszeczkę zmniejszyć mu staty.
 

DeletedUser388

Guest
Mówicie, żeby wprowadzić drobny edit? Poczekacie? To wprowadzę go... :)
 

DeletedUser

Guest
Chwilkę... Można byłoby podbijać sektory na wodzie - ok. Ale co ty za jednostki wymyśliłeś? Ze strony przeciwnika nie wiadomo jakie mutanty, a u gracza aż od ostatniej epoki jedna, kiepska jednostka? Poza tym, jednostek gracza morskich jest za mało. Nie wyobrażam sobie za bardzo walki z 2x jaszczur + 2x strażniczka wody + 3x wodnik. Bo jak? Kilku admirałów byś miał na jednym statku? :p
 

DeletedUser388

Guest
@Kelirmo

Zauważ, że zastąpiłem Sługi Wody Beduinami i Koczownikami. Patrz poprzednie posty.

Ponadto, teraz wprowadzam EDIT w Ciemnych Ludach:

Wódz
Statystyki:
Atak - 17
Obrona - 15
Ruch - 10 pól/tura

Skrytobójca
Atak - 19
Obrona - 15
Ruch - 12 pól/tura

Opis Czarnego Łuku
"Wielki człek, prawie że wielki jak kolos, dźwiga łuk niemal taki sam jak nasz, potrafi zabić z dobrego dystansu, ale przez swą latającą skórę z tygrysa daleko to już nie zajdzie. Lecz wojownik z niego wielki."
Statystyki:
Atak - 15
Obrona - 13
Ruch - 9 pól/tura
Zasięg - 16 pól

I jak, może być? ;) :)
 

DeletedUser

Guest
Jejku skąd Ty to wszystko bierzesz? :D Masz wyobraźnię, naprawdę ;)

Osobiście jestem za, myślę nawet, że dzięki temu gra będzie jeszcze ciekawsza :)
 

DeletedUser625

Guest
Nadal skrytobójca mi nie odpowiada. :D

Dzikusy i mają wykwalifikowanego zabójcę? :)

Weź wymyśl taką bardziej "dziką" nazwę.
 

DeletedUser

Guest
Teraz skrytobójca jest silniejszy od wodza. Przekombinowałeś. xD
 

DeletedUser388

Guest
Ja miałbym nazwę ,,Pożeracz trupów'':D

Wybacz cholden, ale NIE. Ta nazwa jest zbyt drastyczna i rasistowska. Obraziłeś osoby o ciemniejszej karnacji. ;<

Nadal skrytobójca mi nie odpowiada. :D

Dzikusy i mają wykwalifikowanego zabójcę? :)

Weź wymyśl taką bardziej "dziką" nazwę.

Przecież prawdopodobnie istnieli Indianie, którzy atakowali w ukryciu, nieprawdaż? A to ma być gra na faktach z historii. ;/
 

DeletedUser625

Guest
No tak, ale nazwa skrytobójca kojarzy się bardziej z Azją i ich kulturą oraz z zabójcami w Europie. A nie z dzikusami, którzy atakują zza krzaków.
 

DeletedUser388

Guest
A masz może jakiś pomysł na zamiankę "skrytobójców? Bo ja w tej chwili nie mam. :\
 

DeletedUser625

Guest
A co powiesz na Leśny Łowca?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Pomysl fajny ale wolalbym aby zostal pozbawiony tych fantasy potworkow. Forge of Empires to nie gra o zwalczniu potworkow ale jak juz to toczenie bitwy z innymi ludzmi. Ta gra ma odzwierciedlic np. koczowniczych Sasow ktorzy potem koncza jako potega (Anglia). I to my mamy sterowac naszymi komputerowymi miastami.

Jakos nigdy w sredniowieczu nie walczono z jakimis wyimaginowanymi potworkami.
Ale caly pomysl zasluguje na duze brawa. :D

- - - Zaktualizowano - - -

A i jeszcze zauwazylem ze na mapce woda jest daleko od miasta wiec proponuje aby FoE team stworzyl tam trzy wolne duze kwadraty (jak w rozszezeniu miasta) i to bedzie nasza dzielnica portowa do ktorej bedzie prowadzic droga od miasta. Oczywiscie nie bedziemy mogli budowac nic pomiedzy miastem a dzielnica, chyba ze poszezymy teren. I w dzielnicy bedziemy budowac te budynki (stocznia itp.)
 

DeletedUser388

Guest
Cóż, skoro chcecie zamianki Ninji na Leśnego Łowcę..... dobra. Może być. Wkrótce edit: zamianka Ninji na Leśnego Łowcę.
 

DeletedUser2001

Guest
heh nie zapominaj, że to gra na poły historyczna. I banda dzikusów z patykami zakończonymi ****em, nie pokona zakutego w blachy rycerza :D

A tak na poważnie. Pomysł ciekawy. Dałbym im jednak nieco mniejszą obronę i atak, a zwiększył szybkość.
 
Status
Zamknięty.
Do góry