Morze i tajemnice wody..

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser388
  • Data rozpoczęcia

Jesteś....

  • Za

    Głosy: 48 88,9%
  • Przeciw

    Głosy: 6 11,1%

  • W sumie głosujących
    54
Status
Zamknięty.

DeletedUser388

Guest
heh nie zapominaj, że to gra na poły historyczna. I banda dzikusów z patykami zakończonymi ****em, nie pokona zakutego w blachy rycerza :D

A tak na poważnie. Pomysł ciekawy. Dałbym im jednak nieco mniejszą obronę i atak, a zwiększył szybkość.

Znowu obrażasz czarnoskórych ludzi? Nieładnie... ;/ ;/
 

DeletedUser388

Guest
Nowa Misja

"NIEZNANY WSCHÓD"
Cel: Podbij prowincje: Shao Mu, Xin Zhan, Mu Arkani, Geo Shun i Um Zhao Xin Xin.
Nagroda: 500000 Złota.
 

DeletedUser2001

Guest
Niedokładny cytat z Czarnej Żmii "A pamiętasz, panie generale, jak uratowałem Cię w bitwie z Zulusami? Tak... Tak... To było bardzo ostre mango..."

Sorka, ale to nie jest obrażanie czarnych z Afryki tylko trzeźwa ocena zdolności bojowych/technologii/strategii itd. Europejskie armie w średniowieczu nie atakowały Afryki, bo jej serca broniły ludy islamskie(Beduini, Arabowie, Turcy), ale przede wszystkim klimat. Jednak na trawiastych terenach w sprzyjających warunkach każda armia z Europy zmiotłaby każdą armię afrykańską. O ile jakimś sposobem udałoby im się zebrać takie siły pod jednym sztandarem. Europa do dzisiaj nie podbiła Afryki, tak jak to uczyniła z Amerykami, tylko dlatego, że przegrała z samą Afryką. Jej klimatem, chorobami i problemami. Europa tylko wyssała z niej to co mogła, a potem odeszła zostawiając ten biedny, choć bogaty i ciekawy kontynent swojemu losowi. Nawet o trwającej teraz wojnie domowej w Wybrzeżu Kości Słoniowej nie mówi się rozpaczliwie mało. O Sudanie Południowym wspomina się raz do roku, gdy przypomina się o powstaniu tego najmłodszego i jednego z najbiedniejszych krajów świata. O Somalii Europejczycy wiedzą tylko tyle, że tam są piraci. Nie jestem rasistą. Nie jestem uprzedzony, ani nie śmieję się złośliwie z czarnych wojowników. Po prostu uważam, że nie sprostaliby nawet piechocie Imperium Romanum w czasach jego największej świetności.
 

DeletedUser

Guest
"NIEZNANY WSCHÓD"
Cel: Podbij prowincje: Shao Mu, Xin Zhan, Mu Arkani, Geo Shun i Um Zhao Xin Xin.
Nagroda: 500000 Złota.
I tu możesz Ninje wstawić. Co powiesz na
-Samuraj- Człek honorowy, dla ludu swego i klanu wszystko zrobi. Kłamstwa ni mordu haniebnego nie zna, jednakże mieczem swym ranić będzie przeciwnika państwa swego aż do ostatniej kropli krwi (atak 24). Pancerz go boski chroni jakoby (obrona 21), ale i ruchy on mu krępuje (ruch zaledwie 8).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Samuraj z 2 mieczami ??? Pierwsze słyszę, ale ok ..

Sorry nie znam się, już poprawiam.

- - - Zaktualizowano - - -

Może wprowadzić nowa misję z czymś na wzór mongołów
"BEZLITOSNE STEPY"
cel: podbij prowincje: Cha hanr, Ar Sow, Re Har, Cher De oraz Cun Chan
Nagroda: 800 000 złota,200 000 zaopatrzenia, 3 ,,Jeźdźców Stepu" i 1 ,,Chan" (jeńcy)
-Jeźdźcy Stepu-Bestialskie monstra, potwory raczej niż ludzie. Z łuku swego zabójczego ( zasięg 20, atak 30) mierzą w każdego, kto im na drodze stanie, nie wyłączając kobiet i dzieci. Pancerz ich, na szczęście nasze skórzany jest,więc lichy(obrona 15). Jednakże jeźdźcami są doskonałymi, a konie ich wytrzymałe (ruch 27).
Oddaje koncepcje pod pana warsztat, Mistrzu cossak789.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1724

Guest
Nagroda: 800. 000 złota <----- tutaj chyba troszkę przegiąłeś ^^
 

DeletedUser426

Guest
Ale nagrody za przejęcie prowincji powinny byc zwiekszane z epokami. Bo te 200 złota czy zaopatrzenia to w zasadzie drobne na piwo po wygraniu bitwy
 

DeletedUser1724

Guest
Ale nagrody za przejęcie prowincji powinny byc zwiekszane z epokami. Bo te 200 złota czy zaopatrzenia to w zasadzie drobne na piwo po wygraniu bitwy

To są grosze, a nie drobne ^^ Te 800.000 złota ustawiło by mnie do końca gry hahah :D
 

DeletedUser

Guest
Nagroda: 800. 000 złota <----- tutaj chyba troszkę przegiąłeś ^^

No, ten jeździec to było najprostsze...
-Chan-Jeźdźców owych złowieszczych przywódca. Łuk jego straszliwy (Atak 48, Zasięg 30) insygnium władzy jest jakowymś, jako i zbroja skórzana twarda nadzwyczaj (Obrona 24) i koń jego chyży nad podziw (ruch 35). Takie to jest monstrum, wódz potworów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser388

Guest
Skoro mowa o tych Mongołach i innych ludach azjatyckich..... Ja myślę, że perseusz dobrze wstawił. Jedynie muszę kilka swoich dodać (żołnierzy armii mongolskiej) i jakoś to ładnie zaprezentować......

Dobra. Mam już jednostki...

Mor Lin Gon - armia z Nieznanego Wschodu. Ponoć mówią: "stokroć lepsi aniżeli my". I to prawda: mistrzami są w mieczach, łuku, nawet machiny wojenne lepiej niszczą nasze domostwa niż my swymi trebuszami i armatami. Ich spis poniżej...:

Akolita - uczeń dobrych mistrzów starych sztuk walki. Jego pięści są w stanie przebić każdą zbroję (Atak - 30), a i siła woli jest w stanie swe ciało obronić (Obrona - 32). Natomiast dobrze wytrenowany (Ruch - 13 pól/tura).

Nożownik - tajemniczy, skośnooki mąż, co nożami rzuca. Jak je zobaczyć, prawdopodobnie dobrej roboty, a jeśli je rzuca, to chyba na niezliczoną ilość kroków. Może nimi nie przebije takiej zbroi rycerza czy nawet piechura (Atak - 25), ale jeśli bronić, to i da radę (Obrona - 32). Ruch to niemal idealny (Ruch - 16 pól/tura).

Łuk Wschodu - dobrzy łucznicy, co jeno dwa strzały w jedno miejsce potrafią strzelić, a wzrok to sokoli (Atak - 34, Obrona - 27, Ruch - 9 pól/tura, Zasięg - 25 pól).

Samuraj - tak jak perseusz napisał.

Chan - pomniejszy władca Wschodnich, na koni jeździ, lecz i łukiem nie zawodzi (Atak - 38, Zasięg 28 pól), obrona może być (Obrona - 29), a ruch też i dobry (!) (20 pól/tura).

Tumenbasza - władca nad władcami, jego moc w mieczu (Atak - 41)(!), ochrona w odzieniu, a to my myślimy, że to zbroję ma nietykalności (!) (Obrona - 39), lecz taki pasuch z niego, że ledwo kilka kilometrów przebywa (Ruch - 11 pól/tura).


I jak? Komentować, oceniać, dawać pomysły na coś innego.....
 

DeletedUser

Guest
-Ninja- Tajemniczy zabójca, rzekłbyś ,,śmierć w ciało przyobleczona i w czerń odziana". Miecz jego krótki lecz niebezpieczny niesłychanie (Atak 47), a choć pancerza nie ma, lecz zwinny nad podziw (Obrona 45) i maści tajemnych energię dających (może się regenerować na polu bitwy, jeśli jest w lesie i nie był ostatnio atakowany(czyli w ostatnim ruchu przeciwnika)). Szybkość jego natomiast na magię zakrawa (ruch 25).
A co do machin to
-Ognisty smok- Machina przedziwna, w jednej chwili płomieniem wybucha i na polu bitwy czyni zniszczenia ogromne, a w następnej całunem dymu okrywa żołnierzy naszych i dech im odbiera (zasięg 25, atakuje obszar 7 pól (1 w środku, 6 dookoła),Atak 43( na zewnętrznych polach 25)). Metalem mocnym chroniona jest (obrona 41), ale z tego powodu ciężka, więc i nieruchawa (ruch marne 7).
Z taką armią to do 1 000 000 byś nagrodę mógł zwiększyć!
 

DeletedUser426

Guest
Czy tylko ja mam swiadomośc ze zanim to wprowadza (jesli to wprowadza) minie kilka ładnych lat. A większośc propozycji jednostek czy cokokolwiek nawet nie zostanie wzięta pod uwage.

A tu juz powstają mongolskie ninja pochodzące z Japonii xd I jaki tego cel ?
 

DeletedUser

Guest
Czy tylko ja mam swiadomośc ze zanim to wprowadza (jesli to wprowadza) minie kilka ładnych lat. A większośc propozycji jednostek czy cokokolwiek nawet nie zostanie wzięta pod uwage.

A tu juz powstają mongolskie ninja pochodzące z Japonii xd I jaki tego cel ?
perseusz:
1. Bo może coś wprowadzą
2. Bo jak zaczeliśmy to już nie skończymy
:p
Ninja i Ognisty Smok jest do NIEZNANEGO WSCHODU, mongołowie byli do mojej sugestii BEZLITOSNEGO STEPU. Poza tym w okresie największej świetności Imperium Mongolskie obejmowało całe południe Azji, część europy, a gdyby nie zawiść i rywalizacja, podbiłoby Japonię i zniszczyło Wiedeń. Wracajmy do tematu. Do BEZLITOSNEGO STEPU jest
-Jeźdźcy Stepu-Bestialskie monstra, potwory raczej niż ludzie. Z łuku swego ( zasięg 20, atak 30) mierzą w każdego, kto im na drodze stanie, nie wyłączając kobiet i dzieci. Pancerz ich, na szczęście nasze skórzany jest,więc lichy(obrona 15). Jednakże jeźdźcami są doskonałymi, a konie ich wytrzymałe (ruch 27).
- Wielki Chan-Jeźdźców owych złowieszczych przywódca. Łuk jego straszliwy (Atak 50, Zasięg 40) insygnium władzy jest jakowymś, jako i zbroja skórzana twarda nadzwyczaj (Obrona 27) i koń jego chyży nad podziw (ruch 40). Takie to jest monstrum, wódz potworów.
-Nojon-W gigantyczne grupy żołnierze Wielkiego Chana się łączyli, po dziesięć tysiaców mające tumenami zwane. Dowodzi nimi nojonem zwany wojownik wielki z łukiem zabójczym (Atak 47 zasięg 37) w ubranie wzmocnione odziany(obrona 25) i na koniu jednym z najlepszych (ruch 37).
-Tysięcznik- Przez nojona wybrany rządzi tumenu dziesiątą częścią, więc łuk także dobry ma bardzo (Atak 42, zasięg 32) i odzienie nieliche (Obrona 22). Konik jego szybki jest dosyć (ruch 35).
-Setnik- Pod tysięcznika władzą dziesięciu takich jest zuchów z łukami dobrymi i celnym okiem (Atak 37, zasięg 27) okrytych kilkoma metalu płatami w prowizorycznej obronie (Obrona 20) na koniu lepszym niewiele od normalnych (ruch 32)
-Dziesiętnik- Dziesięciu jeźdźców kompanią dowodzi, więc oko jego nieliche (Atak 35, Zasięg 25). Pancerz jego jednak to hełm jedynie (Obrona 17). Konik jego niepozorny, lecz jeździec z niego dobry(Ruch 30).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser426

Guest
Zabójca krakena nie zrozumiał ironii. To piszcie opowiadanie piszcie :)

Tylko zauwarze jedna zastanawiająca mnie rzecz. Temat mówi o morzach ( dla niewtajemniczonych taka wielka woda , bez ziemi i mongołow)
To co tu robia opisy całej armii Azjatyckiej ? Do Azji pojedziesz sobie na koniu. Nie koniecznie musi byc statkiem po przerosnietym jeziorze.
Temat odnosnie wielkiej wody rozwinięty przez Cossaka , a teraz to tylko jeden bezuzyteczny spam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser388

Guest
Panie i Panowie!

Jako założyciel tego tematu, pragnę zaznaczyć, że to NIE JEST TEMAT TYLKO O WODZIE.

Zauważyliście cokolwiek innego? Tak.

Cieszycie się? Nie.

Starajcie się widzieć też coś dobrego w dawaniu innych misji. Dlaczego? Jeśli chcielibyście dotrzeć do Azji bądź Afryki, to wygodniej by było drogą morską.

Piszę to już po raz ostatni. Mam nadzieję, że żadnej awantury z tego powodu nie będzie.

cossak789 :)
 

DeletedUser

Guest
Zabójca krakena nie zrozumiał ironii. To piszcie opowiadanie piszcie :)

Tylko zauwarze jedna zastanawiająca mnie rzecz. Temat mówi o morzach ( dla niewtajemniczonych taka wielka woda , bez ziemi i mongołow)
To co tu robia opisy całej armii Azjatyckiej ? Do Azji pojedziesz sobie na koniu. Nie koniecznie musi byc statkiem po przerosnietym jeziorze.
Temat odnosnie wielkiej wody rozwinięty przez Cossaka , a teraz to tylko jeden bezuzyteczny spam.

Dobra, to może zamienię to na Indian? Do Ameryki to na koniu nie dojedziesz (no chyba, że będzie kolejne zlodowacenie;))
NOWY LĄD
cel: podbij cały ląd Araniki
nagroda:30 drewna, rozszerzenie terenu
-Myśliwy z dmuchawką- Ludzie szczepów zza morza jadem jakowymś ostrza małe zatruwają i z rury długiej je wydmuchują i takie diabelstwo dmuchawką zowią. Każdego zwierza owe narzędzie zabije, a i człowieka zatruć może (Atak 20, Zasięg 25). Tak, w skórę i liście twarde odziany (Obrona 15) przez las śmiga (Ruch 12) ów wojownik, prymitywny, acz straszliwy.
Można też dodać wikingów, ale to zrobię zaraz.
 

DeletedUser426

Guest
I dalej to samo xD spam spam spam.

Co każdy post to nowa jednostka xd nawet procent z tego nie zostanie wprowadzany czy nawet wzięty pod uwage. Team przekaze ogólny zarys pomysłu a jednostki , misje i wszystko inne zostanie stworzone pod kaprys programistów.
Jesli juz chce sie niektórym tyle spamić. To zamiast spamić bez sensu pod pomysłem , który juz dawno został rozwinięty i przedyskutowany.

To spamcie cos swojego i nowego zamiast jeden temat komentować przez pól roku.

Nawet team sie nie udziela bo wie ze to bez sensu xD
 

DeletedUser

Guest
Na morzach, oceanach, a czasem nawet na jeziorach są wyspy. Z tego co widzę, to na mapie nie ma ich zbyt wiele. Jeśli gra ma być jako takim odwzorowaniem rzeczywistości to nie można mieszać kultur. Japonia to Japonia, Mongolia to Mongolia. Tyle, że o ile Japonia leży na wyspach o tyle Mongolia w głębi kontynentu O Beduinach i Arabach nie wspomne. Następną kwestią jest uzbrojenie. Samuraje odpowiadają poziomem epoce średniowiecznej, a Mongołowie tych późniejszych (mieli proch strzelniczy przywieziony z Chin). Nie można zrobić tak, że skóra lamparda jest wytrzymalsza od zbroi metalowej, to nie jest logiczne. Proponuję wejść na wikipedię (lub jakąś encyklopedią), sprawdzić wielkie kultury i ich jednostki. Znajdą się wtedy profesjonalne nazwy, prowincje, uzbrojenie i w konsekwencji statystyki. Z tego co wiem europejczycy wyprzedzali uzbrojeniem (głównie zbroje) inne kultury o lata świetlne (może poza samurajami). Aby podnieść trudność prowincji wolałbym więcej punktów zdrowia dla poszczególnych jednostek (zakłóci to system gry, ale będzie wiernie odtworzona przewaga liczebna). Ewentualnie dodatkowe bonusy dla wybranych jednostek z danej kultury (Japonia - jazda, Anglia - łucznicy, Mongolia - jazda).

Podsumowując: pomysł dobry, jednostki do poprawy, w zadania się nie zagłebiałem, ale zakładam że dobre.

Przepraszam za chaos i zabawę w archeologa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8

Guest
Cytując naszego CM:

Bitwy morskie są jak najbardziej realne na drodze rozwoju gry. Ktoś tam już nawet o tym przebąkiwał. Ale, jak napisał Strielok, raczej te elementy fantastyczne nie wejdą do gry.
Niemniej, jeden z ciekawszych pomysłów, jakie tutaj widziałem :).

Pomysł jest ciekawy i jeśli chodzi o sam element bitw morskich - realny do wykonania. Jak jednak już parę osób zauważyło, to jak będzie to wyglądało zależy od twórców gry i rozpisywanie misji i jednostek na jeszcze nie istniejących w grze kontynentach jest trochę przesadą. Lepiej by było skupić się na ogólnym zarysie, który moglibyśmy przedstawić jako pomysł graczy, niż zagłębiać w szczegóły. Ponieważ minęło sporo czasu i przewinęło tu się sporo nowych koncepcji, temat zmienił się w jakieś wykopaliska historyczne, zamykam - jeśli ktoś chce założyć nowy, to proszę z opisem pomysłu skupiającego się na morzu i morskich podbojach (teren, bitwy, mechanika gry), a nie na masie nowych jednostek.
 
Status
Zamknięty.
Do góry