Moluś

  • Rozpoczynający wątek Moluś
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Mam na imię Daniel, jestem z Radomia. Już nie pamiętam jak trafiłem na tą gierkę :haha:, od dziś zaczynam - bo wcześniej nie było sensu. ( jestem uczniem, a wiadomo jak pod koniec roku bywa - duużo poprawiania się :D ). No i jestem :). Mam szesnaście lat i jestem baaardzo wygadanym człowiekiem.
Mam nadzieję, że miło będzie się grało. :haha:.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Moluś

Masz 16 lat to kończysz teraz gimnazjum? :) Czy źle liczę? ;]
 

DeletedUser

Guest
Odp: Moluś

Kończy się :D ;). Po wakacjach technikum ( o ile się dostanę :haha:, no ale nie ma bata muszę się dostać ;) ).
 

DeletedUser

Guest
Odp: Moluś

Ja właśnie skończyłam technikum. A na jaki kierunek się wybierasz? ;]
 

DeletedUser

Guest
Odp: Moluś

Technikum Gastronomiczne - Technik żywienia, usługi gastronomiczne. ;), a Ty po jakim kierunku jesteś ?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Moluś

O proszę ;) Ciekawy kierunek. Teraz gdzie dalej zamierzasz iść ? :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Moluś

Zastanawiam się nad ratownictwem medycznym albo masażystą :) Chyba wybiorę to drugie bo ratownik to zbyt duża odpowiedzialność :-/
 

DeletedUser

Guest
Odp: Moluś

Co racja to racja ;), ja osobiście podziwiam ludzi, którzy decydują się na takie coś jak ratownictwo :), a masażysta baardzo dobra sprawa :D.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Moluś

Tym bardziej że w okolicy mam parę gabinetów odnowy biologicznej albo przychodnie rehabilitacyjne więc jakaś szansa na pracę jest :) Też podziwiam ratowników... Praca ciężka i odpowiedzialna. Nie ma mowy o jakimkolwiek błędzie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Moluś

Zgadzam się z Tobą, ja wiem, że gdybym podjął się próby ratowania kogokolwiek i zrobiłbym to źle to miałbym wyrzuty sumienia do końca życia.:(
 

DeletedUser

Guest
Odp: Moluś

Daj spokój... To zbyt duża odpowiedzialność jak dla mnie =]
 

DeletedUser256

Guest
Odp: Moluś

ale wiecie że w razie potrzeby musicie udzielić człowiekowi pomocy ? inaczej jest kryminał ? :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Moluś

Jeżeli nie potrafisz udzielić pierwszej pomocy to wystarczy że zadzwonisz po pogotowie :)
 

DeletedUser629

Guest
Odp: Moluś

Myślę, że jak ktoś się decyduje być ratownikiem to raczej nie zostawi nikogo bez pomocy. Choć niestety i tu zdarzają się niechlubne wyjątki. Odpowiedzialności się nie boję. Dla mnie osobiście najgorsze byłyby wyrzuty sumienia, które pojawiłyby się po każdej nieudanej akcji, bez względu na to czy byłaby to moja wina czy nie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Moluś

No tak, ale to o czym mówiłam to odnosi się do osób które nie są ratownikami...
Mówiąc 'odpowiedzialność' miałam na myśli też wyrzuty sumienia. Ja nie dałabym sobie rady wiedząc że popełniłam błąd, że ktoś przez to ucierpiał...
 

DeletedUser256

Guest
Odp: Moluś

No tak, ale to o czym mówiłam to odnosi się do osób które nie są ratownikami...
Mówiąc 'odpowiedzialność' miałam na myśli też wyrzuty sumienia. Ja nie dałabym sobie rady wiedząc że popełniłam błąd, że ktoś przez to ucierpiał...

tylko sama powiedz kiedy miałabyś większy wyrzuty ;> w przypadku nieudanej pomocy czy zgonu klienta dla tego że mu nie pomogłaś ;>
 

DeletedUser

Guest
Odp: Moluś

Ale jeśli ktoś nie potrafi pomóc to może tylko pogorszyć sprawę.
 

DeletedUser256

Guest
Odp: Moluś

Może ale nie musi... sam masaż serce może uratować człowiekowi życie... a to nie jest wcale nic trudnego :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Moluś

Tak ale niektórzy niestety nawet tego nie potrafią :-/ Albo po prostu się boją.
 

DeletedUser629

Guest
Odp: Moluś

masaż serca nic trudnego? polemizowałabym..Owszem pewnie nie jest trudny jeśli się ma gdzie go przećwiczyć na manekinie, ale jeśli nie masz gdzie i jak tego zrobić to ratując kogoś możesz albo naciskać za słabo i w rezultacie nie ratować albo połamać żebra. A do tego jak jeszcze dojdzie masaż klatki piersiowej dziecka..ja bym nie powiedziała, że to taka prosta sprawa
 

DeletedUser256

Guest
Odp: Moluś

za dziecko to nawet ja bym się nie brał... mimo szkolenia wolałbym oddać to komuś innemu jeśli miałbym wybór :/
połamane żebra
lepsze to niż śmierć :)
zresztą co to za temat ? jak kogoś to interesuje to taki kurs nie jest drogi :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Moluś

Ale wiesz że jak połamiesz żebra to możesz zaszkodzić jeszcze bardziej? :)
 
Do góry