[Handel] Minimalna/maksymalna wysokość wymiany

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4428
  • Data rozpoczęcia

Jesteś...

  • Za

    Głosy: 10 66,7%
  • Przeciw

    Głosy: 2 13,3%
  • Obojętny

    Głosy: 3 20,0%

  • W sumie głosujących
    15

DeletedUser4428

Guest
Nie raz spotykaliście pewnie sytuacje, kiedy przez parę stron handlu znajdowały się oferty od sąsiadów typu "10 benzyny:19 aromatów". Nie jedną osobę pewnie to irytuję.

Wymyśliłem sposób, aby temu zaradzić, a mianowicie pasek z maksymalną ilością danego towaru (gdy mamy ograniczone środki) lub minimalną ilość (gdy potrzebujemy jak najwięcej np. dla gildii lub nie chcemy tracić punktów rozwoju).
Tu widzicie jak mogłoby to wyglądać:yy.png
Myślę, że można by tu jeszcze dać strzałkę, która po wysunięciu pozawalałaby nam wybrać minimalną i maksymalną stawkę (+ i -).
 

Hikari36

Polonista
Polonista
No, ciekawe, ciekawe...
Ja widzę tylko jeden problem - niektórzy nie wystawiają ofert po 100, 200 czy 300 surowców (i więcej).
Jeżeli potrzebujesz 150, dasz "Potrzebę" na 100+, a są wystawione same oferty po 20, 30 (z których się uzbiera tyle ile potrzebujesz) to je po prostu przegapisz.
Przydatne na pewno, pomaga w filtrowaniu. Ale myślę, że ludzie raczej nie będą aż tak z tego korzystać, bo, jak napisałem, mogą przegapić kilka lub kilkanaście mniejszych ofert :)
Ale jestem na tak :)
 

DeletedUser4428

Guest
No, ciekawe, ciekawe...
Ja widzę tylko jeden problem - niektórzy nie wystawiają ofert po 100, 200 czy 300 surowców (i więcej).
Jeżeli potrzebujesz 150, dasz "Potrzebę" na 100+, a są wystawione same oferty po 20, 30 (z których się uzbiera tyle ile potrzebujesz) to je po prostu przegapisz.
Przydatne na pewno, pomaga w filtrowaniu. Ale myślę, że ludzie raczej nie będą aż tak z tego korzystać, bo, jak napisałem, mogą przegapić kilka lub kilkanaście mniejszych ofert :)
Ale jestem na tak :)

Pamiętaj, że są ludzie, którzy nie chcą tracić PR na 20 benzyny i takie oferty ich nie obchodzą, ta propozycja jest głównie dla takich ludzi, a i tak sami wpisywaliby potrzebną ilość. Gildia to jedno, a sąsiedztwo drugie.
 

DeletedUser625

Guest
Chyba jestem za głupi na twój pomysł. Możesz mi rozjaśnić o co tu biega?
 

DeletedUser

Guest
Chyba jestem za głupi na twój pomysł. Możesz mi rozjaśnić o co tu biega?

Bardzo proste filtrowanie treści targu. Wpisujesz minimalne lub maksymalne ilości danego towaru jakie chcesz zobaczyć na liście z produktami. Coś takiego masz na allegro czy innych portalach aukcyjnych. Np. Audi A4 -> pokazuj: od 100 tyś km przebiegu i do 20 tyś zł.
 

DeletedUser

Guest
Jestem na tak, choć przyznam, że rzadko korzystam z handlu sąsiedniego ;)
 

Mikekun

Książę
Jestem przeciwny takiemu rozwiązaniu. Młodym graczom utrudni to wejście dalej w grę, a przecież na początku są potrzebne bardzo małe ilości surowców do konkretnych badań. Dlatego też mocno bym musiał się zastanowić czy coś takiego przepuścić. Pomysł jest godny uwagi, ale nie w takim kształcie jak teraz.

A no właśnie, jak widzisz w swoim pomyśle osoby które całkiem nie dawno wystartowały z grą i potrzebują właśnie takich szczątkowych surowców ?

Pamiętaj jednakże i o tym że twoja propozycja jest skierowania już do osób mocno rozwiniętych które posiadają gildie oraz przyjaciół.

pozdrawiam Mikekun
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4428

Guest
Jestem przeciwny takiemu rozwiązaniu. Młodym graczom utrudni to wejście dalej w grę, a przecież na początku są potrzebne bardzo małe ilości surowców do konkretnych badań. Dlatego też mocno bym musiał się zastanowić czy coś takiego przepuścić. Pomysł jest godny uwagi, ale nie w takim kształcie jak teraz.

A no właśnie, jak widzisz w swoim pomyśle osoby które całkiem nie dawno wystartowały z grą i potrzebują właśnie takich szczątkowych surowców ?

Pamiętaj jednakże i o tym że twoja propozycja jest skierowania już do osób mocno rozwiniętych które posiadają gildie oraz przyjaciół.

pozdrawiam Mikekun

A dlaczego to im utrudni? chyba potrafią wpisać w liczbę "+0" albo "-100" ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mikekun

Książę
A dlaczego to im utrudni? chyba potrafią wpisać w liczbę "+0" albo "-100"

keirarot - podejść, co do filtru ilości surowców oraz sposobu na targu było bardzo wiele. Twoje podejście jest troszkę inne ale o wiele bardziej interesujące. Niestety nie zgodzę się na to aby były szukane tylko i wyłącznie wartości powyżej 100 bowiem tak zasugerowałeś w pierwszym poście. Filtr powinien obejmować wszystkie wartości liczbowe, a nie tylko te wybrane. Może i podałeś przykład aby osoba podała wartość albo +0 albo -100 ale takie rozwiązanie spowoduje że zobaczy ponownie większości ofert dostępnych na targu, filtr ma pomagać graczom, a nie utrudniać.

Dlatego też proponuję aby filtr wyglądał następująco. Na początku osoba wybiera surowiec który chce znaleźć sobie na rynku np : Kamień ( Epoka Brązu ) i obok wpisuje konkretną liczbę surowca np 2 albo 5 . Wtedy po przeszukaniu targowiska pokazywana jest nam liczba dostępnych ofert dotycząca kamienia z taką właśnie liczbą jaką chcemy. Jeśli nie ma, wpisujemy większą liczbę aby została nam następnie pokazana itd, itp.

Ilość tematów dotycząca filtru na targu :

1.Hikari36

pozdrawiam Mikekun
 
Ostatnia edycja:

Hikari36

Polonista
Polonista
A ja właśnie myślałem, że filtr będziemy wybierać ręcznie :p Czyli możemy wpisać 2, 4 lub 96536354 ;) Czyż nie?
Oczywiście plusem będzie to, jeżeli po wejściu w targowisko oba filtry będą ustawione na "0", dzięki czemu Gracz który nie będzie chciał z niego korzystać - będzie miał wyświetlane wszystkie oferty tak jak wcześniej, a jak zechce wyszukać to sobie wpisze :)
 

DeletedUser4428

Guest


keirarot - podejść, co do filtru ilości surowców oraz sposobu na targu było bardzo wiele. Twoje podejście jest troszkę inne ale o wiele bardziej interesujące. Niestety nie zgodzę się na to aby były szukane tylko i wyłącznie wartości powyżej 100 bowiem tak zasugerowałeś w pierwszym poście. Filtr powinien obejmować wszystkie wartości liczbowe, a nie tylko te wybrane. Może i podałeś przykład aby osoba podała wartość albo +0 albo -100 ale takie rozwiązanie spowoduje że zobaczy ponownie większości ofert dostępnych na targu, filtr ma pomagać graczom, a nie utrudniać.

Dlatego też proponuję aby filtr wyglądał następująco. Na początku osoba wybiera surowiec który chce znaleźć sobie na rynku np : Kamień ( Epoka Brązu ) i obok wpisuje konkretną liczbę surowca np 2 albo 5 . Wtedy po przeszukaniu targowiska pokazywana jest nam liczba dostępnych ofert dotycząca kamienia z taką właśnie liczbą jaką chcemy. Jeśli nie ma, wpisujemy większą liczbę aby została nam następnie pokazana itd, itp.

Ilość tematów dotycząca filtru na targu :

1.Hikari36

pozdrawiam Mikekun

Ale mi nie chdizło o te dwie opcje, chodziło o dowolną ilość, jak napisał hikari
 

DeletedUser

Guest
A czy nie lepiej tylko sortowanie po wybraniu oferowanego towaru w ilości od największej do najmniejszej i odwrotnie? Oczywiście nadal z handlarzem na końcu?
 

DeletedUser4428

Guest
A czy nie lepiej tylko sortowanie po wybraniu oferowanego towaru w ilości od największej do najmniejszej i odwrotnie? Oczywiście nadal z handlarzem na końcu?

Jsk chesz możesz dać taki pomysł, mi jednak bardziej będzie pasował ten
 

DeletedUser7795

Guest
Bardzo dobry pomysł ale można zmniejszyć ilość towarów o jaką chcemy zwiększyć ofertę. Nie +100 a +10 lub +50.
Ja nie wystawiam ofert 100 za 100 czy większych, bo mało kto je akceptuje.
 

DeletedUser625

Guest
Hyhyhy u mnie w Gildii wisi oferta 10000 smoły za 5000 gumy. Póki co nikt się nie zdecydował. Chyba nie muszę mówić dlaczego. :p
 

DeletedUser7795

Guest
Mam nadzieję, że żartujesz ;)
Chociaż widziałem oferty np. 200 wina za 100 materiałów wybuchowych.
 

DeletedUser3220

Guest
Mam nadzieję, że żartujesz ;)
Chociaż widziałem oferty np. 200 wina za 100 materiałów wybuchowych.

Często są takie oferty, kiedy Gracze wymieniają się PR za towary, albo kiedy w Gildii pomagają szybciej zbudować Perłę. Nic nadzwyczajnego :)
 

DeletedUser

Guest
Nie tak dawno max było 1000szt w ofercie, zostało to zmienione?
 
Do góry