[Eventy] MiniEvent Wielkiego Kupca

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser17393
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba wam się mój pomysł?

  • Tak

    Głosy: 2 66,7%
  • Nie

    Głosy: 1 33,3%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    3

DeletedUser17393

Guest
Wpadłem ostatnio na pomysł na taki "mini evencik". Odbyłby on się kiedyś w pewien weekend (mam na myśli okres od piątku do niedzieli 24:00). Opierałby się on na 5 misjach. Po wykonaniu 5 misji gracz otrzymywałby:
- 25 diamentów
- Pomnik Chwały (nowy budynek)
Pomnik Chwały dawałby tak samo jak bazar i galeria sław, a konkretniej 5 potencjału. Zajmowałby 2x2 i dawałby potencjał codziennie.
"Głównym bohaterem" misji byłby Generał Grivus. Cała "Fabuła" tego eventu polegałaby na tym, że wielki kupiec, który przewoził cenny towar (diamenty) został napadnięty przez piratów. Pewnego dnia mieszkaniec znalazł na plaży butelkę z tekstem. Było tam napisane o całej tragedii tego statku. Kapitan prosił o pomoc. Bezradny mieszkaniec dostarczył butelkę do władz miast. Z grubsza wytłumaczyłem wam całą historie. No więc przejdźmy do misji:
1. misja: Wydaj
ep brązu: 2k złota
ep. żelaza 4k złota
ep. wczesnego średniowiecza 8k złota
ep. rozkwitu 16k złota
ep. jesieni średniowiecza 32k
Rozumiecie zasadę? :p
Wydamy złoto na statek, którym będziemy musieli dopłynąć do naszego Wielkiego Kupca
Nagroda: Dostajemy 2x mniej zaopatrzenia niż złoto które wydaliśmy czyli:
ep brązu 1k zaopatrzenia
ep. żelaza 2k zaopatrzenia
itd.
2 misja:
Wyszkol 2 jednostki i uzbieraj
ep. brązu 2k złota i 2k młotków
ep. żelaza 4k złota i 4k młotków
wczesne średniowiecze 8k złota i 8k zaopatrzenia
i tak dalej mnożymy co 2
Przygotowujemy statek do wyprawy.
Nagroda:
5 towarów z poprzedniej epoki
3 misja:
Przeprowadzamy poszukiwanie skarbów do pierwszej 4h
Dla mobilnych
Przeprowadzamy zwiad prowincji
Szukamy statek zaginionego kupca
Nagroda:
paczka 10pr
4 misja:
Podbij 1 sektor
Prowadzimy walkę o statek kupca
Nagroda: 2 plany do losowej perły
paczka 10pr
5 misja:
Zachwyć swoich mieszkańców
Zmotywuj/Odrestauruj 20 ludzi
Nagroda:
- Pomnik Chwały
- 25 diamentów
Pozdrawiam!
 

DeletedUser13672

Guest
A czemu mobile maja mieć gorzej bo nie maja dostępu do poszukiwacza skarbu ankieta umożliwia zaznaczenie wszystkich opcji
 

DeletedUser17393

Guest
A czemu mobile maja mieć gorzej bo nie maja dostępu do poszukiwacza skarbu ankieta umożliwia zaznaczenie wszystkich opcji
No, nwm bo FoE go tam jeszcze nie wprowadził? :p A tak poza tym każdy dosłownie każdy ma w domu jakiś komputer ;). Pozdrawiam
 

DeletedUser17290

Guest
czyli ja miałbym zapłacić raz 32.768 k złota, uzbierać 32.768 k młotków, rozgraniczenie na mobilnych i nie mobilnych bez sensu, zrobić pirata lub poświęcić około 30 godzin na przeprowadzenie zwiadu prowincji, podbij 1 sektor łatwe, zachwyt łatwy ale nie dla każdego.
z mojego punktu widzenie nie wykonalna już drugiej misji, a nawet po zmianie przeliczników i pozbyciu się "rozgraniczenia" tak żeby nie było przeprowadź zwiad prowincji, całość kompletnie szału nie robi, nie jest to zbyt ciekawe pod kątem ani fabuły ani misji.
jedyne co to nagrody spoko, ale każdy event w miarę łatwy z nagrodą z pr-ami lub diasami nadał by się pod tym względem.
tylko pomysł z wykorzystaniem łowcy skarbów nadaję się do użytku.
mini event na co to komu skoro są zwykłe eventy i zwykłe misje...
 
Do góry