[Inne] Miejsce na Diamenty

Jesteś za ?


  • W sumie głosujących
    26

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Odnośnie ograniczenia płacenia za inne towary. Raz piszesz, że rodzi ryzyko, że będzie wydane na "bzdety" po czym piszesz, ze dlaczego ma to być ograniczane. To się zdecyduj czy problemem jest ryzyko związane z bzdetnym wydaniem czy nie?
Tak, jedno drugiego nie wyklucza. To jest właśnie dyskutowanie na temat za, a nawet przeciw. Np z twojej wypowiedzi wynika że gvg to bzdet, a wg mojej oceny każde miejsce, jeżeli miało by wejść to w życie, każde miejsce gdzie gildia może wydać diamenty powinno mieć możliwość płacenia tymi z gildii. To podaje przykład czy brak towarów na oblężenie czy na obóz jest już powodem zapłaty diamentami z gildii? I czy w takim przypadku pomysł na sens.
Ograniczenia na gvg nie bo bzdet, na gpc tak, są jak najbardziej dyskryminacją jakiegoś elementu gry. A skoro dodać chcemy użyteczność dla gildii, nie dla graczy to powinno objąć aspekty wspólne.

Nie wiem jak mam to inaczej napisać.

Po prostu idę o krok dalej w rozważaniu i staram się jak mogę pisać o pomyśle. Kiedy ty bierzesz jakoś personalnie moje wpisy...
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Nie biore personalnie tylko wskazuje sprzeczności. Ty zamiast szukać jak cos wprowadzić by miało sens, szukasz od razu, dlaczego dany pomysł jest zły.
Nie patrzysz na zalety i wady tylko na wady. A znajdując wady - każda rzecz zawsze ma jakies wady, nie szukasz sposoby by je zneutralizować.
Nie znalazłem jeszcze żadnego pomysłu na forum, który by Ci sie podobał. Dla Ciebie tak jak jest jest super i każda zmiana jest be, bo zmienai rozgrywke więc będzie gorzej.

Zalety:
1. możliwość stworzenia nowej nagrody dla gildii - miejsce 1-2 np po 200-300 diaxów dla gildii
2. Gracze, którzy mniej grają a dużo nachomikowali często piszą ze chcą przyspieszać, ale nie zawsze są w grze kiedy potrzeba - taki ktoś będzie miał jak wesprzeć gildie pomimo małej aktywności.
3. Przejrzysty system wpłat. w końcu będzie wiadomo kto i jak pomaga gildii
4. Wiadomość dla szefów - kiedy warto budować. Jak brak diaxów to można inaczej strategie ułożyć.
5. Dla gry - większy dochód, bo mogą być "rywalizacje" kto więcej wpłaci do skarbca
6. koniec problemu - sektor XY - wózki do przyspieszenia
7. Wzrost znaczenia funkcji dowódców/gwiazdek - kolejny przywilej i zaraz odpowiedzialność
8. wzrost znaczenia miejsc 2-4 w przypadku wprowadzenia nagród diaksowych dla gildii na gpc

W skrócie wady( a w zasadzie są to problemy, a nie wady), o których było wyżej z rozwiązaniami:

1. Nadużycia tego towaru nie są problemem. Gra sobie poradzi z takimi gildiami bardzo szubko. Przestaną po prostu istnieć - pierwsza wada rozwiązana.
2. Prawo do zwrotu - przedmiot zużyty nie podlega zwrotowi - wpłata do gildii=zużycie, problem rozwiązany
3. Ryzyko wydawania "inaczej niż chce wpłacający", że wpłacający daje na wózki, a szef zużyje na gvg - kwestia zaufania, raz tak szef zrobi, ten ktoś już nigdy nie wpłaci, albo odejdzie (patrz pierwszy punkt)
4. Waluta premium - trzeba kupować - tak jest to jedna z opcji, ale w grze jest masa diamentów z wypraw/gpc/studni - jak ktos w gildii wprowadzi obowiązek wpłat to albo gildia upadnie, albo zostaną sami wpłacający - komuś się nie podoba - może zmienic gildie.
5. Rejestr wpłat - cóż, jak komuś przeszkadza, że szef gildii widzi aktywność to znaczy, że ten ktoś nie chce być aktywny i chce tylko brać od gildii. A jak szef bedzie rozliczał z wpłat to patrz punkt 1.
6. Wpłacam, a nie korzystam (wpłacam o 12, a szef wydaje o 1 dla siebie) - kwestia zaufania - pkt 1, po drugie nikt nie każe wpłacać od razu, a także wplata surowców na budynki także może nie być wykorzystana tu i teraz tylko np w nocy
7. Zagrożenie multikont - ktoś napisał, że multikonta i tak mogą byc w gildii - można wprowadzić cenzus czasowy, że 7 dni po dołączeniu dopiero można wpłacić.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Jeżeli ten pomysł miałby być wdrożony, to tylko z możliwością zablokowania możliwości wpłat przez założycieli. Prędzej poprę logi niż depozyty diamentowe. Gdyby przeszedł, to na profilu gildii trzeba by umieścić tekst: wpłaty diamentów do skarbca na własną odpowiedzialność i tylko po uzyskaniu zgody Rady Gildii.
Możliwość dezorganizacji gry gildii bezprecedensowa. Dołączanie w celu zarobkowego blokowania się na perłach gildian czy nadużywanie zasobów towarowych, to pikuś. Już wyobrażam sobie ten hałas, gdy ewidentny szkodnik wpłaca do skarbca diamenty, wylatuje z gildii (bo szkodnik) i robi publiczną aferę, oskarżając szefostwo gildii o "kradzież" lub "wyłudzenie".
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Nie biore personalnie tylko wskazuje sprzeczności. Ty zamiast szukać jak cos wprowadzić by miało sens, szukasz od razu, dlaczego dany pomysł jest zły.
Nie patrzysz na zalety i wady tylko na wady. A znajdując wady - każda rzecz zawsze ma jakies wady, nie szukasz sposoby by je zneutralizować.
Nie znalazłem jeszcze żadnego pomysłu na forum, który by Ci sie podobał. Dla Ciebie tak jak jest jest super i każda zmiana jest be, bo zmienai rozgrywke więc będzie gorzej.
Dawno mi nie zarzucono że nie mam własnego zdania... Nigdy w sumie tak się nie wydarzyło aż do dziś, skoro jestem cały czas na nie.
Przepraszam że czasem mam inne zdanie, ale jednak mam własne zdanie, które okazuje się, wcale nie jest tak odmienne od większości głosujących.
 

Markiz.

Książę
Porządny szef, w porządnej gildii, powinien mieć tyle diamentów, żeby nie trzeba było wprowadzać (moim zdaniem) głupich nowości. Jeśli nie ma takiej ilości diamentów, to ma wokół siebie takich ludzi, którzy te diamenty posiadają i są dostępni wtedy kiedy potrzeba.
Więc niech się zajmie ogarnięciem gildii, a nie wymyślaniem bzdur.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Porządny szef, w porządnej gildii, powinien mieć tyle diamentów, żeby nie trzeba było wprowadzać (moim zdaniem) głupich nowości. Jeśli nie ma takiej ilości diamentów, to ma wokół siebie takich ludzi, którzy te diamenty posiadają i są dostępni wtedy kiedy potrzeba.
Więc niech się zajmie ogarnięciem gildii, a nie wymyślaniem bzdur.
No a co szkodzi by Ci ludzie wrzucili to skarbca i te diaxy są zawsze dostepne? profit dla każdej ze stron.
Dawno mi nie zarzucono że nie mam własnego zdania... Nigdy w sumie tak się nie wydarzyło aż do dziś, skoro jestem cały czas na nie.
Przepraszam że czasem mam inne zdanie, ale jednak mam własne zdanie, które okazuje się, wcale nie jest tak odmienne od większości głosujących.
Nie zarzucam braku zdania, tylko zarzucam, że jesteś zawsze na nie. Twoje zdanie jest zawsze w opozycji do pomysłów. Widzę, że czytanie ze zrozumieniem znowu leży.
Jeżeli ten pomysł miałby być wdrożony, to tylko z możliwością zablokowania możliwości wpłat przez założycieli. Prędzej poprę logi niż depozyty diamentowe. Gdyby przeszedł, to na profilu gildii trzeba by umieścić tekst: wpłaty diamentów do skarbca na własną odpowiedzialność i tylko po uzyskaniu zgody Rady Gildii.
Możliwość dezorganizacji gry gildii bezprecedensowa. Dołączanie w celu zarobkowego blokowania się na perłach gildian czy nadużywanie zasobów towarowych, to pikuś. Już wyobrażam sobie ten hałas, gdy ewidentny szkodnik wpłaca do skarbca diamenty, wylatuje z gildii (bo szkodnik) i robi publiczną aferę, oskarżając szefostwo gildii o "kradzież" lub "wyłudzenie".
No i co z tego że taki ktoś będzie płakał na globalu?
wpłace 100k Ep i mnie wyrzucą to też moge płakać na globalu ze mnie wyrzucli i korzystają z mojego towaru...
Każda wpłata do skarbca jest "obarczona ryzykiem" ale obarczona w toksycznych gildiach... w normalnych gdzie jest jasny podział ról i nikt nie robi czegos dla swoich korzyści takie rzeczy nie mają miejsca... Krzykacze byli są i będą. Tydzień pokrzyczą i są spaleni w każdej szanującej się gildii... I znowu, ten pomysł nie dotyczy gildii grających for fun, na kiblu, wchodzących raz dziennie
tylko ścisłej topki gdzie nie ma przypadkowych graczy...
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Każda wpłata do skarbca jest "obarczona ryzykiem" ale obarczona w toksycznych gildiach... w normalnych gdzie jest jasny podział ról i nikt nie robi czegos dla swoich korzyści takie rzeczy nie mają miejsca...
Sorki, ale wypowiadasz znowu niczym nieuzasadnioną opinię o innych. Najporządniejsza gildia może złapać "wirusa". Ogranicz się może do argumentów merytorycznych.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Sorki, ale wypowiadasz znowu niczym nieuzasadnioną opinię o innych. Najporządniejsza gildia może złapać "wirusa". Ogranicz się może do argumentów merytorycznych.
Argumentem merytorycznym nie jest wskazywanie ryzyk i problemów z danym probleme. Daje gotowe rozwiązania każdego "problemu"
Mnie by było wstyd wydawać cudze diamenty, będąc szefem porządnej gildii. Nie mówiąc już o proszeniu o wpłatę.
czym się to różni od pisania
"wózek na A2s do przyspieszenia"
"3wózki do kliknięcia na D1 i lecimy kolejny"
czym to sie rózni od wydania potencjalnych diaxów ze skarbca? xD
 

Markiz.

Książę
Argumentem merytorycznym nie jest wskazywanie ryzyk i problemów z danym probleme. Daje gotowe rozwiązania każdego "problemu"

czym się to różni od pisania
"wózek na A2s do przyspieszenia"
"3wózki do kliknięcia na D1 i lecimy kolejny"
czym to sie rózni od wydania potencjalnych diaxów ze skarbca? xD
W porządnej gildii takich tekstów nie trzeba pisać, bo ludzie wiedzą co robić.
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
I znowu, ten pomysł nie dotyczy gildii grających for fun, na kiblu, wchodzących raz dziennie
tylko ścisłej topki gdzie nie ma przypadkowych graczy...
Znaczy, że opcja wpłaty Diamentów do Skarbca Gildii miałaby być dostępna tylko dla gildii z TOP5 rankingu gildii, TOP10? Dlaczego chcesz wykluczyć z tego pomysłu mniejsze/słabsze gildie?


Daje gotowe rozwiązania każdego "problemu"
Jakie rozwiązania? Czy to jest rozwiązanie?

1. Nadużycia tego towaru nie są problemem. Gra sobie poradzi z takimi gildiami bardzo szubko. Przestaną po prostu istnieć - pierwsza wada rozwiązana.
Albo to?

3. Ryzyko wydawania "inaczej niż chce wpłacający", że wpłacający daje na wózki, a szef zużyje na gvg - kwestia zaufania, raz tak szef zrobi, ten ktoś już nigdy nie wpłaci, albo odejdzie (patrz pierwszy punkt)
Może to jest rozwiązanie?
4. Waluta premium - trzeba kupować - tak jest to jedna z opcji, ale w grze jest masa diamentów z wypraw/gpc/studni - jak ktos w gildii wprowadzi obowiązek wpłat to albo gildia upadnie, albo zostaną sami wpłacający - komuś się nie podoba - może zmienic gildie.
Tu chyba znalazłem rozwiązanie wszystkich problemów. Jak nie chcesz, by inni korzystali z Twoich Diamentów, nie wpłacaj (wydaj samodzielnie, czyli to co teraz funkcjonuje).
6. Wpłacam, a nie korzystam (wpłacam o 12, a szef wydaje o 1 dla siebie) - kwestia zaufania - pkt 1, po drugie nikt nie każe wpłacać od razu, a także wplata surowców na budynki także może nie być wykorzystana tu i teraz tylko np w nocy


To nie są rozwiązania problemów. To jest wyłącznie Twoja opinia na temat tego, jak można się zachować, żeby kolejnym razem nie dać się zrobić w bambuko.. tylko czy to rozwiąże problem? Czy ktoś da gwarancję, że taka sytuacja się nie powtórzy w innej gildii, innym razem? Ano, nikt tego nie zagwarantuje. Najlepiej więc będzie nie korzystać z tej funkcjonalności, czyli zwyczajnie, najlepiej jak nie będzie istnieć.

Na koniec perełka. Nie ma Diamentów, nie ma problemu.
2. Prawo do zwrotu - przedmiot zużyty nie podlega zwrotowi - wpłata do gildii=zużycie, problem rozwiązany
Kupiłeś Diamenty za 200 zł. Połowę tego wydałeś dla gildii, by cała gildia mogła czerpać korzyści. Ktoś samolubnie wydał wszystko najbliższej nocy by zrobić sobie setki, tysiące walk. Sam z tego korzystał.
Przychodzi klient do supportu, pisze że został okradziony z Diamentów, za które zapłacił sporą sumą pieniędzy. Pokaż mu język i powiedz, że nic Cię nie obchodzi, że został okradziony..

Z pewnością też przełoży się to na.
5. Dla gry - większy dochód, bo mogą być "rywalizacje" kto więcej wpłaci do skarbca
Bo kto by nie chciał pokazać, że jest bogaty, że wydaje setki złotych/euro/innej waluty i mu wszystko jedno kto i jak te pieniądze wyda.

A już z pewnością InnoGames będzie noszone na rękach, bo dba o dobro swoich klientów i zachęca do dalszych zakupów. Ktoś Cię okradł z zakupionych przez Ciebie Diamentów? Kup je jeszcze raz i wydaj na co masz ochotę! A jak znowu Cię ktoś okradnie.. kup je jeszcze raz!
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
"Przychodzi klient do supportu, pisze że został okradziony z Diamentów, za które zapłacił sporą sumą pieniędzy. Pokaż mu język i powiedz, że nic Cię nie obchodzi, że został okradziony.."
no kurde, to zwykłe ryzyko.... wpłacił, źle ulokował zaufanie i tyle. W realu jak zainwestujesz kase na giełdzie a firma padnie to tez oszustwo?
nie ryzyko biznesowe.

To nie jest kradzież, to jest słaba inwestycja jak na giełdzie.

Tak zdanie - rynek zweryfikuje (w tym wypadku gracze gildii) jest rozwiązaniem wszystkich problemów.

Ogranicze ze top1-10, to był przykład, że gildie nie bijące się na maxa na gpc nie będą z tego korzystać bo to będzie dla nich zbędna funkcjonalność. Będzie sobie wisiec i nikt z tego nie bedzie korzystać w tych gildiach.

Aktualnie też kupuje towary bo gidlia potrzebuje na gvg - szef przewala na głupoty, np na budynki "centrum na gpc" . I co mam pisać do was, że jestem oszukany i płakać na czacie? Jestem po porstu idiotą, że zaufałem i ide dalej...
przestańcie w koncu glaskać graczy na każdym kroku i dbać co by się im krzywda nie stała.... Cały świat staje na głowie bo podejmuje takie decyzje co by tylko ludzie nie musieli myśleć lub uważać, bo nie daj boże ktoś ich wykorzysta... są głupi to ich ktoś sprytniejszy wykorzysta....
Gracze powinni myśleć co robią.

Tak mój pomysl rodzi mase możliwość nadużyc, tak wiele ludzi może być zrobionych w bambuko, wpłącic diaxy dla gildii i nic z tego nie mieć. Ale to jest ICH DECYZJA. Czemu z góry chcecie ich chronić? Cały społeczeństwo głupieje bo władza zawsze mysli, że wie co jest lepsze i stwarza tylko takie elementy by nie było nadużyć i ryzyk dla szaraczka.

Niech ten szaraczek się spali raz drugi to się nauczy.

W porządnej gildii takich tekstów nie trzeba pisać, bo ludzie wiedzą co robić.
Hehe to widze ze najlkepsza gildia na E w gpc (w któej byłem jakis czas temu) się powinna roześmiać bo w waszej ocenie nie jest porządna xD
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Diamenty to towar jak każdy inny. Skoro gracze ufają swoim gildiom i wpłacają (w tym za pośrednistwem pereł czy innych budynków) dziesiątki, a w topowych gildiach nawet setki tysięcy towarów dziennie, to dlaczego mieliby nie ufać w kwestii diamentów?
Wpłaty diamentów równiez mogłyby być robione np. przez nowy budynek eventowy albo nową perłę.
Obecnie "szefowie" (a tak naprawdę każdy "zaufany") może wyczyścić skarbiec na gvg, chociaz gracze wpłacają towary z myślą o GPC. Czy w każdej gildii z tego powodu codziennie dzieją się takie dramaty, jakie opisujecie, że będą się działy z diamentami? Otóż nie.
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Diamenty sprzedajesz za pr czy za surki? :p
Nie sprzedaję towarów za PR, diamentów też nie. Żyję klikaniem walk, a nie handlem czy wrzutkami. Ale to nie ma nic do rzeczy. :p
Chodzi o Wasze teorie czyszczenia skarbca z diamentów, a ja myślę, że działoby się to w takiej samej skali jak obecnie czyszczenie skarbca z towarów.
Czyli ludziki wpłacają, a osoby z uprawnieniami rządzą tymi zasobami.
Jak rządzą źle, to ludziki się burzą i nie wpłacają/zmieniają gildię na taką, gdzie osoby z uprawnieniami rządzą dobrze.
A w przyszłości mogłyby powstać budynki (a może perła) dające diamenty do skarbca i ulżyć graczom w wydawaniu diamentów z własnych kieszeni ;)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Diamenty sprzedajesz za pr czy za surki?
To jest pytanie retoryczne.
Chodzi o Wasze teorie czyszczenia skarbca z diamentów, a ja myślę, że działoby się to w takiej samej skali jak obecnie czyszczenie skarbca z towarów.
Właśnie o to chodzi. Diamenty można mieć z gry albo kupić za całkiem realną gotówkę. Oszustwa czy naciąganie "na piksele", jak to ładnie ktoś ujął, to zupełnie inna kategoria niż wyłudzenie pieniędzy za pośrednictwem gry.
Jeżeli ta gra ma funkcjonować, to nie można wzruszyć ramionami "to niech grają, nikt nie zmusza do wydawania kasy". Nikt nie kupuje diamentów = koniec zabawy.
To jest gra strategiczna. Gra, w której nie mamy wpływu na zysk/stratę z zainwestowanej gotówki to raczej kategoria gry hazardowej, a taka wymaga dodatkowych zezwoleń i... podlega innemu opodatkowaniu. :p
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Czyli innej wartości powinny być diamenty pochodzące ze studni i wypraw, a innej te kupione. Inaczej Twojej wypowiedzi nie da się zrozumieć
Znamy graczy, którzy z "farm" wyciągają ponad 1k diamentów tygodniowo.
I takie diamenty niczym sie nie różnią od każdego innego surowca...
Za gpc ich także masa wpada.
Jak słusznie wskazał dżejmsbąd, rynek zweryfikuje. Na innych wątkach są krytykowane ograniczenia - tu chcemy funkcjoanlność rozszerzyć i też źle :D
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Czyli innej wartości powinny być diamenty pochodzące ze studni i wypraw, a innej te kupione.
Jeżeli FoE ma się zmienić w typową P2W, to tak właśnie powinno być. To już zależy od polityki IG.
Od dawna twierdzę, że ta gra przyciąga masę graczy, bo za gotówkę można w niej kupić jedynie (lub aż) czas, nie zwycięstwo. Masz do wyboru: poświęcić czas i zaangażowanie na zdobycie diamentów lub sięgnąć po kartę kredytową. Ujednolicenie lub zróżnicowanie wartości diamentów zależy od tego czym ma być FoE.
Swoją drogą, to najwięcej diamentów można zdobyć na GPC. Może te diamenty powinny trafiać do skarbca? :p
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Diamenty z Gpc czemu by nie, z wypraw także. Tylko to by zabrało graczom swobode o którą tak walczysz ;)
dlatego daje swobode - wpłać do skarbca lub wydawaj samemu ;)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Diamenty z Gpc czemu by nie, z wypraw także. Tylko to by zabrało graczom swobodę o którą tak walczysz ;)
dlatego daje swobode - wpłać do skarbca lub wydawaj samemu ;)
Nie walczę o swobodę (skąd ten pomysł?), bo niczym nie jest zagrożona (przynajmniej na razie). Mam wrażenie, że nie rozumiesz czym się różnią zasoby z gry (można się nimi wymieniać) od waluty premium, nawet jeżeli projekt gry umożliwia jej bezpłatne pozyskiwanie.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
No nie widzę bo dla mnie waluta premium niczym się nie rózni od towarów - jedynie sposobem uzyskania, a co istotne, towary tez mozesz kupic za pieniądze poprzez diaxy więc na jedno wychodzi. Też je sie da uzyskać za realne złotówki
 
Do góry